Nieuwe gemeentesecretaris maakt werk van betere dienstverlening De overwaarde 0800-1966 JONGE Schiedamse dirigent met koor naar Rotterdams muziekfestival m fk c3 Jury kiest tegen regels in twee jeneverglazen 21e eeuw ƒ1.926,- 355,- V Bureau financiële zaken U Piet Buytels presenteert verbeteringsvoorstel ogheemraadschap van Delfland Bekendmaking Kapitaalvisie introduceert JENEVER GALLGALL Van Kan: Je gunt iedere zanger dat soort ervaringen Green Forrest Selection in jubileumconcert KAPITAALVISIE www.kapitaalvisie.nl Hoogheemraadschap van Delfland Kennisgeving Ontwerp - Jaarrekening 2000 KUNSTGEBITTEN Bureau Financiële Zaken I^f^/TÏÏÏTÏ/Tj 12-NS1-13 Gemeentesecretaris Piet Buytels heeft aan het college van b&w en aan de medewer kers een aantal verbe teringsvoorstellen gepresenteerd voor de ambtelijke organisatie van de gemeente Schiedam. Onder het motto 'Lift naar inspiratie' geeft Buytels hiermee een eerste aanzet waardoor de gemeen te haar dienstverle ning aan het publiek en de uitvoering van het gemeentelijk beleid verder kan ver beteren. Buytels wil met zijn voorstel bereiken dat de gesignaleerde belemme ringen voor efficiënt, slagvaardig en integraal werken worden weggeno men en dat de kwaliteit van de ambtelijke dien sten en producten verder verbetert. Het huidige sectorenmodel voldoet hiervoor onvoldoende en werkt voor de diverse gemeentelijke afdelingen eerder belemmerend dan ondersteunend bij het uit voeren van hun taken. i¥m De hypotheek met de laagste maandlast volledig afgestemd op het nieuwe belastingstelsel. Bel gratis en vrijblijvend Het voorstel is dan ook om de sectoren op te hef fen, de afdelingen meer verantwoordelijkheid te geven en de professiona lisering van het ambtelijk apparaat verder te stimu leren. De afdelingen moeten daarvoor zo wor den samengesteld dat sprake is van een logische eenheid van taken en pro ducten. Het zwaartepunt binnen het ambtelijk manage ment komt daarmee te liggen bij de afdelings hoofden. Deze afdelings hoofden kunnen een beroep doen op een aan tal ondersteunende afde lingen op het gebied van personeel organisatie, financiën, bestuurs- en managementondersteu ning en facilitaire dien sten. Deze ondersteunen de afdelingen werken voor de gehele organisa tie. Directieraad Voor de algehele leiding van de ambtelijke organi satie wordt gedacht aan een directieraad, bestaan de uit vier personen, waaronder de gemeente secretaris. Deze directeu ren zullen de organisatie meer op hoofdlijnen aan sturen. In de huidige situ atie is er sprake van zes gemeentelijke sectoren met elk een eigen direc teur. In de praktijk zijn de 'schotten' tussen deze sectoren te groot. Deze verkokering belemmert een integrale en slag vaardige aanpak van de stedelijke problemen, zoals ook in de zelfanaly se in het kader van het Grotestedenbeleid al was geconstateerd. Met het opheffen van de sectoren wordt ontschotting en ontkokering nagestreefd. Dit betekent ook dat de bestaande vacatures voor de functies van sectordi recteur Bestuursdienst, CES (Cultuur, Educatie en Sport) en Facilitair Bedrijf niet zullen wor den ingevuld. In de ogen van Buytels moet de gemeentelijke organisatie met een directieraad van vier directeuren goed kunnen worden aange stuurd. In de komende periode vindt intensief overleg plaats over de verbete ringsvoorstellen. De nieuwe gemeentesecreta ris staat een strak tijd schema voor ogen, dat zou moeten leiden tot besluitvorming door de gemeenteraad op 14 mei. <wm lerrM 19," €9.07 SCHIEDAM - Met het GVK dat staat voor Groot Vlaardings Koor als voorbeeld doet Bert van Kan de veronder stelling dat ook in steden als Schiedam of Capelle zoveel zangliefhebbers wonen dat het moge lijk moet zijn om die eens bij elkaar te halen rondom een aanstekelijk project. Van Kan is dirigent van zowel het Schiedamse Challenge als het Stadskoor Vlaardingen, en kent dus de muziekwereld een beetje in deze regio. Hij zong mee in het Promskoor bij de Schiedamse Night of the Proms dat met het grote orkest van St. Radboud en dui zenden bezoekers in 2000 de Margriethai deed schudden op haar grondvesten. Organiseerde in mei 2000 in de foyer van het Fortis Theater a/d Schie een gospelcon cert met regionale koren waaronder het afscheid nemende Martienerkoor. Zaterdag 24 maart is hij te vinden op het gratis toegankelijke muziekfestival 'Klinkt Goed!' dat van 10 tot 22 uur in de Rotterdamse Doelen plaats gaat vinden. 'Je gunt iedere zanger dat soort ervaringen', zegt hij aan het begin van een publiciteitscampagne om meer zangstemmen bij Challenge te krijgen. 'Nederland is een echt JV zangland, circa 30.000 koren in 537 gemeentes. Dat zijn er dus veel, zowel om in de kerk te zingen als gewoon vrij- etijdsbeoefening. Er zijn ook vele soorten koren, jong en oud, bar bershop, gregoriaans, musical, popkoren. Smartlappen zijn in tegenwoordig. Daarnaast is er ook een stroming merkbaar om meer kwa liteit na te streven, ook al blijf je daardoor een rela tief klein koor.' Dat bete kent overigens ook een soort gevecht om de kwa litatieve zangers te berei ken. De poster die nu ver spreid wordt, doet met een onverwachts beeld een appèl op de uitdaging die ervaren zangers kun nen zoeken in nieuwe stukken. Het gaat daarbij om de 3e uitvoering in Nederland van de JP, dat staat voor Jerusalem Passion, een Australische compositie voor orkest, jazzband en ca. 250 zang stemmen. 'In de Doelen zingen klinkt heel'hoog' als je dat op een ver jaardag vertelt, maar als je daar staat met zoveel zangers en met dat orkest een prachtig stuk hebt gedaan, dan weet je door de voldoening ook waar je naar toe hebt gewerkt. Zelfben ik getroffen door de prachtige muziek die heel laagdrempelig is met gemakkelijke melodieën die dagenlang in je hoofd blijven zitten. Er zijn diverse stukken die echt zo uit Jezus Christ Superstar zouden kunnen komen en dat zingt lekker weg.' 'Er zijn serieuze plannen om een CD te maken met de Jerusalem Passion in september en er wordt gedacht om volgend jaar een toernee in Amerika te maken. Ik ben al diverse keren zaterdagochtends mee gaan zingen in Voorburg en het is gewel dig om in zo'n groot koor gelijk mee te kunnen doen". Van Kan hoopt dat meer Schiedamse zangstem men dat willen gaan ont dekken. Daar gaat recla me worden gemaakt, worden posters verspreid en wordt op de lokale omroep publiciteit gezocht. 'Nu meedoen met Challenge met het JP-project en dan in sep tember starten met de repetities voor de editie 2002 van de Schiedamse Night of the Proms dat een regionaal karakter moet gaan hebben. Het zou mooi zijn als er veel mensen aan mee zouden doen.' Belangstellenden kunnen maandagavonds gaan luisteren of gelijk mee zingen vanaf 20 uur aan de Kerkweg 46 in Schiedam. Bellen voor informatie mag ook natuurlijk 010-2732757 of mailen naar: challen- gekoor@hotmail.com. Deze week heeft de vakjury onder voorzitterschap van Jan des Bouvrie, geheel tegen het reglement in, twee ontwerpen gekozen als jeneverglas van de 21e eeuw. Die glazen worden door het Genevergenootschap op 28 maart in Schiedam onthuld. Dat gebeurt in het Gedistilleerd museum De Gekroonde Brandersketel. De nieuw glazen dienen ter 'vervanging' van het over bekende tulpglas of kelkje. Jan des Bouvrie: 'De ont werpers kwamen met zoveel briljante ideeën dat het ons bijna onmogelijk was hèt jeneverglas te kiezen. Uiteindelijk hebben we unaniem een glas gekozen als horecajeneverglas en een glas voor thuisgebruik. Beide ontwerpen dragen het credo van het Genevergenootschap, 'de Kunst van het Genieten', op effectieve wijze uit. Alle inzendingen zijn afkomstig van vier vrouwelijke studenten (waarvan drie kortgeleden afgestudeerd) van The Design Academy te Eindhoven, hun ontwerpen worden 28 maart in het Gedistilleerd museum tentoongesteld. SCHIEDAM - Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan geeft gemengd koor The Green Forrest Selection vrijdag 23 maart een groot jubileum concert in De Ark aan het Hargplein 101. Medewerking aan het zeer gevarieerde programma, van klassiek tot blues, wordt verleend door dameskoor Zaverom uit Ommoord en de chr. Harmonievereniging Harpe Davids. De muzikale leiding van het concert is in handen van dirigent Hans Schoenmakers met ondersteuning van Ank Geul aan de piano. Het in 1981 opgerichte koor werd destijds gevormd door bewoners van de wijken Groenoord en Woudhoek. Momenteel bestaat het koor uit 50 leden uit Schiedam en omgeving. Entreekaarten (10,-) voor het jubileumconcert zijn verkrijgbaar aan de zaal. De zaal van de Ark is vanaf 19.30 uur open. Het concert begint om 20 uur. Visie sinds 1966... Tandprothetische Praktijk Veringmeier Schiedam - Newtonstraat 42a fmmMsi Een mooie, zeer ruime, inwendig geheel gere noveerde benedenwoning met berging en tuin. Het bouwjaar ligt omstreeks 1938. Ind. beg.gr.: entree, hal met trapkast, toilet, woonkamer, keuken met div. inbouwapp. Souter rain: 2 slaapk., zeer luxe badkamer met bubbel bad en 2e toilet. Aanvaarding in overleg. Een uit gebreide fotopresentatie wordt op aanvraag toegezonden. Vraagprijs 239.000.- k.k. J V WOENSDAG 21 MAART 2001 Mei zijn 'Lift naar inspiratie 'geeft Buytels de aanzet voor verbeteringen in en vanuit het stadskantoor archieffoto:RONALD STAM Delfland is één van de 57 waterschappen die ons land telt. Delfland is een all-in waterschap en dit betekent heel kort gezegd dat het zorgt voor een goede water huishouding in het gebied dat wordt begrensd door de Noordzee, de Nieuwe Waterweg en de lijn Berkel en Rodenrijs, Zoetermeer en Wassenaar. In dit gebied van 41.000 hectare wonen en werken ongeveer 1,25 miljoen mensen en zijn zo'n 40.000 bedrijven geves tigd. Het beheersgebied van Delfland is een van de meest dichtbevolkte en meest geïndustriali seerde gebieden van Nederland. Daarnaast is het gebied bekend vanwege zijn intensieve glastuinbouw. De drie hoofdtaken zijn: water kering, waterbeheersing en waterkwaliteit. Nr. 2001/02922 Dijkgraaf en hoogheemraden van Delfland maken, ingevolge artikel 73, lid 1, respectievelijk lid 3, van de Waterschapswet, bekend, dat het hierna genoemde besluit van de verenigde vergadering van Delfland door gedeputeerde staten van Zuid-Holland is goedgekeurd bij besluit d.d. 27 februari 2001, nr. DWM/2001/1634. Het betreft het besluit van de verenigde vergadering d.d. 21 september 2000 inzake: - vaststelling van de Kostentoedelingsverordening Delfland 2001; - intrekking van de Kostentoedelingsverordening Delfland 1999; - intrekking van de Omslagklassenverordening Delfland 1999. De kostentoedelingsverordening betreft de toedeling van kosten per afzonderlijke waterschapstaak (waterkering en waterbeheer sing) voor ieder van de categorieën van belanghebbenden die in het algemeen bestuur van Delfland zijn vertegenwoordigd. Het ontwerp van voornoemd besluit van de verenigde vergadering, alsmede de overige stukken, hebben van 14 juli 2000 tot en met 22 augustus 2000 ter inzage gelegen. Met betrekking tot het ontweTp-besluit zijn tot en met laatstgenoemde datum, zijnde de sluitingsdatum van de inspraakprocedure, dertien schriftelijke reacties ontvangen. Ingevolge het bepaalde in artikel 73, lid 4, van de Waterschapswet, liggen het goedgekeurde besluit en de overige stukken van 15 maart 2001 tot en met 6 juni 2001 voor een ieder ter inzage ter secretarie van Delfland, Phoenixstraat 32 te Delft, op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur. Afschriften van het besluit zijn tegen betaling van de kosten verkrijgbaar ter secretarie van Delfland. Gelet op het bepaalde in artikel 74 van de Waterschapswet en het bepaalde in het onderhavige besluit, treedt de Kostentoedelingsverordening Delfland 2001 in werking op 1 januari 2001. De weriring van de Kostentoedelingsverordening Delfland 1999 en de Omslagklassenverordening Delfland 1999 eindigt op 1 januari 2001. Delft, 14 maart 2001 Dijkgraaf en hoogheemraden voornoemd, drs. P.H. Schoute, dijkgraaf, mr. B.J. Douwes, secretaris. hypotheek Als innovatieve financiële dienstverlener introduceert Kapitaalvisie de overwaarde- hypotheek. De huizenprijzen zijn de laatste jaren enorm gestegen. U heeft hier door waarschijnlijk een behoorlijke overwaarde in uw woning opgebouwd. Deze overwaarde kunt u nu gebruiken om uw maandlasten aanzienlijk te verlagen en daarbij uw hypotheek optimaal af te stemmen op het nieuwe belastingstelsel. Daarbij kunt u ook nog eens geld in handen krijgen voor een verbouwing, een nieuwe keuken, badkamer, of voor andere bestedingen zoals het inlossen van uw (te) dure leningen.Tevens bieden wij u de mogelijkheid tot 10, 15 en 20 - jarige looptijd. De overwaarde-hypotheek van Kapitaalvisie kunt u ook nog eens inclusief het unieke Hypotheek-Zekerheidsplan sluiten. Hiermee bent u verzekerd tegen de gevolgen van arbeidsongeschiktheid, ernstige aandoeningen en onvrijwillige werke loosheid. En via ons unieke Reimara Recht Rendement Abonnement lichten onze juridisch en fiscaal adviseurs u voor omtrent alle juridische en fiscale haken en ogen binnen onze samenleving, inclusief de verzorging van uw jaarlijkse belastingaangifte. Kapitaalvisie rekent gratis en vrijblijvend exact voor u uit wat In uw geval de gun stigste leenvorm is, iedere situatie is immers uniek en vereist maatwerk, en houdt (ftarbij rekening met alle fiscale gevolgen onder het nieuwe belastingstelsel. Netto bij 52% I.B. Rente en andere wijzigingen en acceptatie voorbehouden. Individueel maatwerk. De overwaarde wordt gebruikt voor belegging middels een gewone beleggérsrekening bij grote Nederlandse financiële instellingen allen ingeschreven als effecteninstelling bij de Stichting Toezicht Effectenverkeer te Amsterdam. Voorbeelden bij een rendement van 10% op de beleggersrekening. Let op; de waarde van uw belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst. Angst voor renteschommelingen? Vraag naar onze rente-relax hypotheek. Uw huidige hypotheek 300.000,- Uw huidige geldlening 50.000,- Geld nodig 20.000,- bruto p/mnd bij 4,4% 1.349,- bruto p/mnd 1.000,- uw maandlast 400,- Totaal 2.749,- Uw nieuwe overwaarde-hypotheek wordt ƒ445.000,- (overwaarde wordt aangewend ter verlaging van uw maandlast**) Uw nieuwe bruto maandlast wordt bij 4,4% 823,- (inclusief aflossing en verzekering bij overlijden voor twee personen) Ook voor nieuwe hypotheken bij aankoop woning en voor financieel betrouwbaar en voordelig lenen. Weduwe Visser Jonge Jenever lOOcl Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 3 april 2001. WWW.GALL.NL De alten oefenen met aan de piano Bert van Kan. Foto: RICHARD HOGEVEEN Uw directe bruto voordeel per maand Uw nieuwe netto* maandlast wordt H Financiële Diensten n hypotheek 320.000,- bruto 662,- netto* 234,- hypotheek 545.000,- bruto ƒ1.264,- netto* 507,- Werken bij KapUaafvisie? Kijk bij vacatures ap ante internetsite! HENGELO - 'S HERTOGENBOSCH - ALKMAAR GEOPEND: MA. T/M ZA. VAN 8:00 - 22:00 UUR WELBERGWEG 20. POSTBUS 1267,7S50 BG HENGELO (0V.) GEVOLMACHTIGD INTERMEDIAIR. TOETSING EN REGISTRATIE B K R. TIEL. KAPITAALVISIE FINANCIËLE DIENSTEN B V. IS INGESCHREVEN ALS CLIENTENREMISIER BIJ DE STICHTING TOEZICHT EFFECTENVERKEER TE AMSTERDAM EN IS EEN DOCHTERONDERNEMING VAN KAPITAALUNIE HOLLAND N V. Pelfland is één van de 57 waterschappen die ons land telt. Delfland is een all-in waterschap en dit betekent heel kort gezegd dat het zorgt voor een goede water huishouding in het gebied dat woTdt begrensd dooT de Noordzee, de Nieuwe Waterweg en de lijn Berkel en Rodenrijs, Zoetermeer en Wassenaar. In dit gebied van 41.000 hectare wonen en weTken ongeveeT 1,25 miljoen mensen en zijn zo'n 40.000 bedrijven geves tigd. Het beheersgebied van Delfland is een van de meest dichtbevolkte en meest geïndustriali seerde gebieden van Nederiand. Daarnaast is het gebied bekend vanwege zijn intensieve glastuinbouw. De drie hoofdtaken zijn: water kering, waterbeheersing en waterkwaliteit. Nr. 2001/02981 Dijkgraaf en hoogheemraden maken bekend, dat de ontweTp- jaarrekening van inkomsten en uitgaven van Delfland over het jaaT 2000, met de daarbij behorende toelichting gedurende de periode van 21 maart 2001 tot en met 4 april 2001 voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Facilitaire Zaken van Delfland, team documen taire informatieverzorging in bet Cemeenlandsbuis van Delfland, Phoenixstraat 32 in Delft, op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Daarnaast ligt de jaaTTekening ter inzage op de gemeentehuizen van de in bet gebied van Delfland liggende gemeenten. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijze op de ontwerp-jaarrekening schriftelijk inbrengen bij bet college van dijkgraaf en hoogheemraden van Delfland. Delft, 19 maart 2001 Dijkgraaf en hoogheemraden voornoemd, drs. P.H. Schoute, dijkgraaf, mr. B.J. Douwes, secretaris. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Dorpsstraat 26 - 6741 AK Lunteren Postbus 40 - 6740 AA Lunteren Tel. 0318-487001 - Fax 0318-487023 E-mail: info@bfzl.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 5