Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Praatpaal Daihatsu RV Young Turbo: schakelen zonder schokken speciaal voor 4x4 Nissan lanceert 'huiskamer op wielen' Mitsubishi L 200 Pick-Up wil marktleider blijven Michelin Diamaris Saab biedt eerste hulp bij rally's Stijgende verkopen Daewoo Sprinter met brandstofcel Verdere groei van Toyota wwêsêM UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISKRANTEN WOENSDAG 21 MAART 2001 rubriek over mensen in de autobranche De veiligste auto ter wereld is de Saab 9- 5 Estate Rescue Car. Tijdens de Rally van Zweden stonden vier van deze reddings auto's paraat opi levens te redden wan neer zich een ongeval met één van de coureurs njocht voordoen. De ultraveilige Saabs zijn gua uitrusting en bemanning speciaal voér hulpverlening bij rally's in gericht. In een Saab Rescue Car zitten drie personen met ieder hun specialisme op het gebied van hulpverlening. De be stuurder is niet alleen een goed chauffeur, ma^r hij is ook goed bekend met red dingswerkzaamheden en medische ver zorging. Hij of zij wordt bijgestaan door een .arts die getraind is in eerste hulpver lening en door een professionele brand weerman. De Rescue Cars zelf staan bol van de veiligheidsvoorzieningen. De auto is uitgerust met alle verzorgingsmaatre gelen die nodig zijn bij rampen en grote ongelukken. Ook heeft elke Saab Rescue Car een hogedruk brandspuit aan boord. Met behulp van aanwezige scharen kan het team een vervormd autowrak open knippen. Bijzonder is de motorisch aan gedreven schaar met een knipkracht van maar liefst 30,6 ton. Deze power equip ment haalt zijn kracht uit de extra genera tor en een omvormer met 220 volt uit gang die de 9-5 Estate aan boord heeft. COLOFON Auto Actueel Verschijnt éénmaal per maand als bijlage van Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam. In een oplage van 40.816 De uniek vormgegeven Daihatsu Young RV maakte zijn debuut op de Europese markt in de herfst van vo rig jaar als een sportief model dat autoliefhebbers uitnodigt tot echt vrolijke rijervaringen. Op dit mo ment is deze zelfde Young RV uiter mate populair bij automobilisten in vele landen en komt Daihatsu met een nieuwe variant: de Young RV Türbo. Een compacte ruimtewagen die buiten de menigte staat. De Young RV is modern in elk opzicht. Het optionele panorama dak loopt mooi over vanaf de voorruit tot hal verwege het dak. Samen met de tribune op stelling van de stoelen bevordert dit het ruimtelijke gevoel van de Young RV De nieuw ontwikkelde 1.3 16V DVVT (Dyna mic Variable Valve Timing) twincam motor levert hoge prestaties met een uitzonderlijk laag benzineverbruik en Daihatsu heeft hier ook nog eens een aantal veiligheidsas pecten aan toegevoegd. De unieke dubbele wigvorm, contouren aan de zijkant van de YRV dragen bij aan het design van de auto. Bovenal is de Youg RV een groots voor beeld van de hoge standaards van kwaliteit en prestaties die een compacte autospecia list als Daihatsu kan bouwen in een auto. Dit jaar stelt Daihatsu een nog sportievere versie van deze auto tentoon. De Young RV Turbo. Dit model geeft de Europese auto mobilist het ultieme rijplezier in de vorm van een compacte auto. De nieuw ontwikkelde 1.3 1.6 Turbo aan gedreven motor levert het hoogste vermo gen en koppel in zijn klasse. De Turbo werkt vanaf een relatief laag toerental. In combinatie met de DVVT loopt de motor soepel op naar een hoog toerental om zo veel kracht te krijgen, terwijl er een hoog koppel wordt geleverd in het lage en medi um toerental. Dankzij de vlakke koppel- kromme geeft deze motor een prima, soe pele acceleratie bij elk toerental. Door de ontwikkeling van een maximaal vermogen van 95 kW/129 pk bij 6400 tpm en een maximaal koppel van 177 Nm bij 3200 toe ren per minuut drijft de turbomotor de compacte carrosserie van 3,77 meter aan die een ongekende sensatie teweegbrengt. De kracht en het koppel van de turbomotor worden overgebracht naar de wielen door de door Daihatsu ontwikkelde elektronisch gecontroleerde 4-traps automatische trans missie met stuurtiptronic. Beter bekend als ESAT (Economie Smooth Automatic Transmission). Deze transmissie is een ideale combinatie met de nieuw ontwikkel de motor. Het schakelen wordt gecontro leerd door een zelflerende, elektronische regeleenheid. Het algehele resultaat is soe pel doorschakelen vanaf stilstaand zonder schokken en met minimale schakelmomen ten. Om het moderne design en de sportieve styling verder te ontwikkelen is de Young RV Turbo uitgevoerd met speciale aero-de- len. Het lage zwaartepunt stimuleert de be hoefte om sportief te rijden. Verder is het interieur voorzien van semi-kuipstoelen voorin en geeft het interieur een open ge voel dat de sportieve sfeer benadrukt. REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 361 Nissan toonde een wereldpri meur tijdens de Autosalon in Genève. Het Japanse merk lan ceert het studiemodel Chappo, een eigentijdse stadsauto. Naast de al eerder gepresenteerde X- Trail, die deze zomer in produc tie gaat, vindt de Europese intro ductie van de nu al befaamde Z plaats. De Chappo onderscheidt zich vooral van andere concept auto's omdat de ontwerpers van binnenuit gewerkt hebben, en niet - zoals meestal het geval is - van buitenaf. Hoewel de buiten kant van de auto uniek is door zijn asymmetrie en compactheid, is het interieur belangrijker. De designers hebben er een com pleet nieuwe benadering op los gelaten. De ontwerpers van de Chappo hebben een toekomstige generatie voor ogen: jonge, tren dy gebruikers voor wie een auto meer is dan een transportmiddel alleen. Een publiek voor wie de auto meer een speciale, mobiele ruimte is. De Chappo laat zich het best omschrijven als een 'huiskamer op wielen'. Het is een plek om te relaxen, om vrien den te ontmoeten, om te werken, om muziek te luisteren of video's te bekijken en misschien zelfs op het Internet te surfen en interac tieve spelletjes te doen. m Mitsubishi heeft de uitrusting van de L200 Pick-Up naar een nog ho ger niveau getild. Daarbij voert de importeur voor modeljaar 2001 een bescheiden prijsverhoging door. Zodoende denkt het Japanse auto merk zijn leidende positie in de pick-up markt te behouden. Sinds de jongste verbeteringsronde hebben de L200 Club Cab en Double Cab voortaan in hoogte verstelbare veiligheidsgordels. Alle 4WD-model- len bezitten een derde remlicht. De uitrusting van de GLS is verrijkt met nieuwe 16 inch lichtmetalen wielen, een sportief met leer bekleed stuurwiel en dito versnellingspookknop en op afstand bedienbare cen trale deursluiting. Volgens Mitsubishi vraagt de bedrijfswagensector om steeds completere, luxe uitgeruste auto's. Standaard beschikt iede re L200 pick-up over handige voorzieningen als stuurbekrachtiging en een in hoogte verstelbaar stuurwiel. Vanaf de GL zijn ook zaken als centrale deursluiting, elektrisch bedienbare ramen, twee airbags en het Easy Select 4WD-systeem vaste prik. Er is al een L200 Single Cab 2WD voor 29.350 gulden. De prijzen van een L200 4WD beginnen bij 36.455 gulden. De meest luxe L200 Club Cab 4WD GLS staat voor 49.435 gulden in de prijslijst. Michelin brengt dit jaar een nieuwe serie 4x4-banden op de markt. Deze 4x4 Diama ris is bestemd voor 4WD's, die hoge pres taties kunnen leveren. De primeur gaat naar de BMW X5. Bij de productie wordt deze luxe 4WD nu al voorzien van de Mi chelin 4x4 Diamaris. De BMW X5 is een nieuw autotype: qua prestaties gaat hij ver der dan gebruikelijk voor een luxe 4WD. Met 400 pk-motoren, een leeg gewicht van dik 2.000 kg en een topsnelheid van meer dan 200 km/h neigt deze auto naar superla tieven. Het Koreaanse automerk Daewoo heeft vo rig jaar in Europa een stijgende verkoop kunnen noteren, ondanks een licht dalende totale automobielmarkt die met een daling van 2,2% een geringe terugval kende. Voor het eerst werd door Daewoo de magische grens van 200.000 verkopen in Europa ge passeerd. Daewoo presteerde in 2000 dus prima en zag de totale afzet stijgen van 195.248 naar 200.873 eenheden, wat over eenkomt met een marktpercentage in Euro pa van 1,4%. Mercedes-Benz levert in de loop van 2001 de eerste Sprinter met brandstofcelaandrij ving. Deze bestelwagen wordt twee jaar lang ingezet om praktijkervaring mee op te doen bij een Duits koeriersbedrijf. Deze speciaal ontwikkelde Mercedes-Benz heeft voorwielaandrijving en gebruikt waterstof als brandstof waardoor er sprake is van een 'zero-emision' voertuig. Bijkomend voor deel is dat een voertuig met deze technolo gie zich vrijwel geruisloos door het verkeer beweegt. Toyota Motor Corporation (TMC) voorziet voor 2001 een verdere groei van zijn ver- koop- en productievolumes. In lijn met zijn strategie om meer lokaal te produceren, is de planning dat de productie buiten Japan met zes procent stijgt, terwijl de export vanuit Japan met zo'n zeven procent zal da len. Het verkoopaantal wordt voor 2001 begroot op iets meer dan zes miljoen een heden, waarvan ruim 5,3 miljoen auto's van Toyota en net geen 700.000 stuks van Daihatsu. ddelsuit- aansprehen. -•»«— r-,:r reeks is inmiddels uir die 00k toegepast Honda heeft veel van de fundamentele design-ele- worde» m de oermodellen,me,name Ugheidsvoomiemngen behoren gordels met gordelspanners en eompaete bouw. De spor- behore voor- en zijairbags ijfdeursvariant. Tot de passieve vei- in de standaarduitrusting menten gemeen met de de innovatieve en zeer tieve styling van de jongste „mnacte krachtbegrenzers Civic, zijn compacte interieurruimte en goede De Civic afmetingen, genereuze rijn afgestemd op een ro breed moge- IC driedeurs wordt leverbaar vanaf augustus aanstaande. wegligging zijn lijk publiek, maar de auto zal met name jongeren Nieuwe Stadsblad tlx»*- 1 «i t

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 9