KORTWEG STREEK Korfbaltraining voor scholieren CS-gas in ogen agente Opgepakt na mishandeling Vluchtend duo alsnog gepakt Topbands in strijd Popprijs Boertjens, Hagen en Gloudi hopen dat goed voorbeeld navolging krijgt Pianist Ivo Janssen speelt in slotconcert 'Verbeelde muziek' Voormalige autopoetsers openen eigen garage Veilig buiten spelen op nationale straatspeeldag Gesublimeerd gevoel op doek d.. wHJirs www.ucp.nl HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 22 MAART 2001 12 - 1512 SSC Harga is gestart met een se rie korfbaltrainingen tijdens de gymles op een aantal scholen in Schiedam West en Zuid. Het is voor de derde maal dat dit pro ject, in samenwerking met de Diensten Educatie, Sport Re creatie en vakleerkrachten, wordt uitgevoerd. Dit keer wordt les gegeven aan de groepen 5 en 6 van de Annie MG Schmidt, De Kring, St. Willibrordus, St. Jozef en St. Bernardus. Op woensdag 28 maart kunnen de leerlingen op vrijwillige basis een extra training volgen en woensdag 4 april is er een afsluitende spel- middag op het veld van Harga, tegenover het Novotel en dieren asiel. De kinderen en leerkrachten zijn erg enthousiast over het project dat bedoeld is om de jeugd meer te laten bewegen en te stimule ren zich bij een sportvereniging aan te sluiten. Harga (website: www.harga.nl) nodigt scholieren ook uit zich bij de snelgroeiende jeugdafdeling van de korfbalvereniging aan te sluiten. SCHIEDAM - Nadat vorige week onenigheid ontstond bin nen een groep jongeren, gingen omstreeks 's avonds twee man nen met elkaar op de vuist. Door een van de jongeren in de groep werd daarbij vermoedelijk cs- gas gebruikt. Terwijl politiemen sen probeerden de vechtersba zen te scheiden, kreeg een agen te wat van dat gas in haar ogen. Ze werd overgebracht naar het politiebureau waar met behulp van een oogdouche haar ogen werden gereinigd. Er werd een verdachte aange houden. De man, een 24-jarige inwoner van Hoogvliet, bleek in het bezit van een houten knup pel, een opvouwbaar mes en een busje cs-gas. Hij ging de cel in. SCHIEDAM - Een 31-jarige Schiedammer werd vrijdag nacht samen met een 37-jari- ge vriend in zijn woning aan het Bart Verhallenplein mis handeld door een groepje mannen. De mannen drongen tegen middernacht de woning van het slachtoffer binnen en richtten daar vernielingen aan. De bewoner en zijn vriend werden door de in dringers bedreigd met e stok ken en messen en kregen klappen. De 31-jarige man liep daarbij een wond aan zijn hoofd op. De gealarmeerde politie hield ter plaatse vier mannen aan, Schiedammers van 50, 46, 19 en 16 jaar. Twee ijzeren pij pen werden in beslag geno men. De gewonde bewoner werd voor behandeling naar het ziekenhuis overgebracht. De 50 en 46-jarige man wer den na verhoor heengezon den, de andere twee gingen de cel in. Zondagavond werd in een woning aan de Johan Wagenaarstraat een vijfde verdachte (18 jaar) aange houden en ingesloten. Naar de toedracht van de vechtpar tij wordt een onderzoek inge steld. SCHIEDAM - Een automobilist scheurde vorige week op de Sta tionsweg weg toen de politie zijn wagen wilde controleren. Na een korte achtervolging raakte de politie de auto kwijt, maar trof die even later in de Amperestraat alsnog aan. De twee inzittenden waren er inmiddels te voet van door. Een uur later zagen de politie mensen op de Snelliusstraat een van de mannen, een 21-jarige Schiedammer, lopen. Even later werd in de Stationsstraat de tweede, een 19-jarige stadge noot, aangetroffen. Beide man nen werden overgebracht naar het politiebureau. De 19-jarige Schiedammer die verklaarde te hebben gereden, bleek niet in het bezit te zijn van een geldig rijbe wijs. Tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt. Ze speelden vrijdag de sterren van de hemel in de halve finale van de Popprijs Schiedam, de bands Tjolk, Skit Madness, The Riaggs en Cellophane, maar ze horen pas Romende vrijdag wie van hen op 7 april in de finale staat. Vrijdag 23 maart wordt het tweede deel van die halve finale afgewerkt. Dan komen vanaf 21 uur Medium, Panic In Detroit, Muego en Recht voor z'n raap in actie. Aan het eind van die avond wordt bekend gemaakt welke drie bands zijn geselec teerd voor de muzikale eind strijd in podiumcafé De Graau- we Hengst aan de Lange Haven 28. Zij maken dan kans op de hoofdprijs van 750 gulden, de 2e prijs van 500 gulden of de 3e prijs van 250 gulden. Vanavond komt de band Black Blues in actie in De Graauwe Hengst, samen met Willem vd Wall. De muziek van Black Blues kan het best omschreven worden als Soulful Rhythm Blues Rock. SCHIEDAM - Judith Boertjens, Hennie Hagen en Ed Gloudi, le den van de politieke partij Groen Links, kwamen dinsdag voorle zen bij obs de Troubadour. Zij vroegen daarmee aandacht voor voorleesprojecten op basisscho len. Het idee is ontstaan tijdens de begrotingsbehandeling in de gemeenteraad van november. Naar aanleiding van projecten in Rotterdam vroeg Judith Boer tjens of er in Schiedam ook soortgelijke initiatieven konden worden ontwikkeld. Ter plekke beloofde Groen Links het goede voorbeeld te geven en zelf voor te gaan lezen op een basisschool, in de hoop dat anderen dit voor beeld zouden volgen. Voorlezen is erg belangrijk voor kinderen. Het is vaak de aanzet tot veel leesplezier, ook op late re leeftijd. Wie herinnerd zich niet zijn eigen basisschoolklas waar de meester of juf vol vuur dagelijks een stukje uit een spannend boek voorlas. Óp verschillende basisscholen worden ouders ingezet om de voorleesmomenten aan vooral jonge kinderen uit te breiden. Toch is het moeilijk ouders te vinden die dit regelmatig willen doen. Inmiddels zijn de Openbare Bi bliotheek Schiedam en de Stich ting Ouderenwerk Schiedam sa men een nieuw project gestart, te weten '50+ Leest voor'. Dit schooljaar worden in het kader van dit project 15 vrijwilligers ingezet om op 5 basisscholen voor te lezen. Het voorlezen op o.b.s. De Trou badour van Groen Links gebeur de in samenwerking met de leer krachten van de school. De leer krachten hebben de verhalen uit gekozen. Judith Boertjens, Hen nie Hagen en Ed Gloudi hebben deze verhalen de afgelopen week voorbereid. Judith Boertjens, lid van de on derwijscommissie begon met voorlezen bij de onderbouw bij groep 1, 2 en 3. Ed Glaudi, scha- duwfractielid van Groen Links nam groep 4, 5 en 6 voor zijn re kening aan de van Anrooylaan. Hennie Hagen, zelf ooit leer kracht geweest, las voor aan de bovenbouw in het gebouw aan het Bachplein. Rond elf uur slo ten zij, een leuke ervaring rijker, hun voorleesexperiment af. Vernieuwde Troubadour Later in het jaar worden zij als voorlezer opnieuw uitgenodigd bij de opening van de vernieuw de Troubadour. Daarbij wordt gedacht aan een voorleesverhaal dat speciaal wordt geschreven voor de Troubadour. In april wordt het gebouw van 'De Nieuwe Troubadour' in ge bruik genomen. Aan de bestaan de locatie aan de Van Anrooy laan zijn 8 groepen bijgebouwd. In het gebouw van 'De nieuwe Troubadour' worden naast 10 groepen basisonderwijs een Peu- terplusgroep en Buitenschoolse opvang van Stichting Kinderop vang Schiedam gehuisvest. Het bestaande gebouw aan de Van Anrooylaan wordt nog dit schooljaar opgeknapt. De leer lingen van De Troubadour aan het Bachplein zullen zo spoedig mogelijk ook in 'De nieuwe Troubadour' aan de Van Anrooy laan naar school gaan. SCHIEDAM - Pianist Ivo Janssen is te beluisteren tijdens het slot concert van de concertserie 2000/2001 van de Stichting Westvest 90. Tijdens het concert op vrijdag 23 maart brengt hij werken ten geho re van Schumann en Chopin. Ivo Janssen trad begin 2000 met veel succes op in Schiedam. Hij wijdde met zijn vertolking van Bachs Goldbergvariaties de nieuwe Yamaha concertvleugel van het Fortis Theater a.d. Schie in. Het publiek was zo enthousiast, dat hij voor de ze concertserie wederom is uitgenodigd. Voordat Clara Wieck defini tief in zijn leven kwam, was Robert Schumann verloofd met Ernesti ne von Fricken. De vader van Ernestine, een amateur-fluitist, gaf eens aan Schumann een thema op, een eenvoudige maar mooie me lodie en Schumann bouwde daar met gebruikmaking van alle orkes trale mogelijkheden die de piano biedt, een werk op dat ruimschoots de naam verdient: 'Etudes symphoniques en forme de variations'. Het is een briljante compositie en een van Schumann's meest ge speelde pianostukken. In de betoverende 'Kinderszenen' toont Ro bert Schumann een magistrale beheersing van de muzikale vorm. De terugblik van de volwassene op zijn kinderjaren legt het kind in al zijn stemmingen vast. Schumann stuurde de verzameling miniaturen aan Clara Wieck met de vraag: 'is dit onbewust het antwoord op de vraag die jij me eens per brief stelde: jij geeft me vaak de indruk van een kind! Als dat zo is dan zie je dat het kind vleugels heeft gekre gen. Ik heb meer dan dertig kleine stukjes geschreven en ik heb er twaalf uitgezocht, die samen zullen verschijnen onder de naam 'Kin derszenen'. Je zult ze beslist graag willen spelen, maar je moet jezelf als virtuoze uitschakelen. Houdt rekening met de effecten die er in voorkomen zonder echter de eenvoud van de miniaturen onrecht aan te doen.' Diezelfde Schumann schreef eens over Chopin: 'Hoeden af mijne heren, een genie.' Frédéric Chopin was 29 jaar toen hij zijn 24 'Preludes' componeerde. Eén deel ervan componeerde hij nog in Pa rijs en een deel kwam tot stand op Mallorca, waar hij met George Sand in Valdemosa verbleef in 1838. In deze Preludes, die soms niet meer dan acht, veertien of zestien maten beslaan, toont ook Chopin zich een meester in het vastleggen van een bepaalde stemming en hij doet dat uiterst suggestief. Dit 'schetsboek' van miniaturen bevat een grote rijkdom aan vondsten, wat betreft harmonie, ritmiek en modu latie. Het concert begint om 20.15 uur in het kerkgebouw van de Vrij zinnige Geloofsgemeenschap NPB, Westvest 90 (tegenover molen De Walvisch). Toegangskaarten (22,50 en 20,00 CJP, 65+) zijn ver krijgbaar bij de VVV tel. 473 30 00, bij theater a/d Schie tel. 246 74 67 en aan de kerk. ZAKELIJK BEKEKEN Zestien jaar geleden werkten ze een week of drie samen bij Auto Beumer als autopoetser Peter de Kruit en Marco Kriek. Dat dienstverband vormde de basis van een onverbrekelijke vriend schap die er uiteindelijk in resul teerde dat ze samen een eigen garage begonnen. Ze hadden veel gemeen, de beide Schie dammers, zoals hun liefde voor auto's en hun talent om die rij dend te houden. Maar de ver schillen waren ook niet gering. Marco bleef 17 jaar bij Auto Beumer en klom er op van poet ser tot bedrijfsleider. Peter was minder honkvast, hij leerde de fijne kneepjes van het vak bij de dealers van Nissan, Fiat, Lancia, Seat, Ford, Mazda en Opel. Maar allebei zijn ze uitermate veelzij dig in hun vak. Peter meldt: Wij richten op 'universeel' in de ruimste zin van het woord. Wij zijn opgeleid voor alle merken en voor alle werkzaamheden. Bij ons kan je voor alles wat de auto betreft terecht. Niet alleen voor reparatie en onderhoud, we ver kopen ook auto's.' Daarbij wor den bij Kriek van der Kruit's automobielbedrijf overigens wel een strenge selectie toegepast. 'Wij verrichten zelf de keuring', verzekert De Kruit. Ook de nieuwe auto's.' Het nieuwe auto bedrijf aan de Nieuw Mathenes- serstraat 11-13 is zes dagen per week open. 'We hebben een haal en breng service en op afspraak ook avondservice.' Deze en vol gende maand heeft Kriek van der Kruit nog een aantrekkelijke openingsaanbieding. Gratis ver lichtingscontrole voor alle be zoekers. SCHIEDAM - In heel het land wordt woensdag 20 juni de Na tionale Straatspeeldag gehou den. Ouders sluiten dan straten af voor het verkeer, zodat hun kinderen een dag per jaar veilig buiten kunnen spelen. Meer dan 2.000 straten in het land gaan dan een ochtend of middag dicht voor het verkeer. Het is vooral ook een actiedag. De deelne mende groepen nodigen een ver tegenwoordiger van de gemeen te uit om zich persoonlijk van de problemen op de hoogte te stel len. Uit onderzoek blijkt dat straatspeeldag helpt om overleg tussen bewoners en gemeente op gang te brengen. In Schiedam werd vorig jaar op verschillende plaatsen ingehaakt op het initiatief. In Noord bij voorbeeld presenteerden bewo ners samen met wijk Buurtbe heer en De Blauwe Brug een veelomvattend straatspeelpro- gramma, in Oost kwamen de be woners van de Van Marumstraat in actie en ook Schiedam Kethel deed mee. In totaal werden van uit Schiedam zes straatspeldag- pakketten aangevraagd bij de initiatiefnemer van het landelij ke project, de Verenigde Ver- keers Veiligheids Organisatie 3VO die zich inzet voor veilig, kindvriendelijk verkeer en meer bewegingsvrijheid voor kinde ren in de woonomgeving. Ou ders, scholen en buurtgroepen kunnen meedoen aan straat speeldag. Deelnemers ontvan gen een uitgebreid straatspeel- dagpakket met een duidelijke handleiding en suggesties voor straatspelletjes en andere activi teiten. Speciaal voor de groepen die voor het eerst meedoen orga niseert 3VO in april informatie bijeenkomsten. Deelnemers kunnen zich aanmelden en infor matie opvragen via: tel. 020- 6826322 (fax 6820619). Infor matie is ook te vinden op inter net: www.3vo.nl en www.straat- speeldag.nl. Wie meer wil weten over de straatspeeldag kan ook naar het Stadskantoor bellen en vragen naar de wijkcoördinator. SCHIEDAM Vanavond is er in podium café De Graauwe Hengst aan de Lan ge Haven 28 om 21.30 uur een sessie met black blues, vrij dag om 21.30 uur popprijs Schiedam (halve finale). In het Vlietlandziekenhuis is 3 en 10 april een cursus hartreani- matie, kosten 25,-. Voor info: L.v.d. Wal tel. 4711080. Zondag is er avondmuziek in Dorpskerk Kethel aanvang 19 uur, magister cantat o.l.v. Arie Eikelenboom zal o.a. werken ten gehore brengen van Schultz, Matetten, de liturg is Ds. J.J.A. v.d. Peppel, toegang vrij. In de Grote Kerk is zaterdag een inloopconcert om 15 uur met het koor Senectute uit Schiedam, dirigente is Bep Mekes-Rosman, Ank Geul aan piano en Kees Passchier kooror gel, toegang vrij. Zondag is er een ruilbeurs in de Viermolens, Nieuwe Dam- laan, aanvang 13.30 uur, toegang gratis. Harmonia ontvangt donderdag Frans Vaassen die na enige uitleg over handlijnkunde de handen van bezoekers zal lezen, aan vang 19.45 uur, in het wijkcen trum aan het Wibautplein 165, toegang 10,-. Z.O.S.- radio zendt op vrijdag van 20 tot 22 uur het programma ZOS vqor het weekend uit met tips voor het weekend, maandag van 10 tot 12 uur ZOS na het weekend, van 18 tot 19 uur ZOS Laudate een programma met geestelijke muziek. Voor ver zoekjes kan gebeld worden met tel. 4260000. De Evangelische-Lutherse ge meente, aan de Lange Nieuw- straat 219 houdt zondag een dienst met Ds. A.C.J. v.d. Poel. Activiteiten in De Harg/Spa- land: zaterdag zijn er video's van historisch Schiedam, vrijdag van 19 tot 20 uur is er een oecumeni sche weeksluiting. In de Liduina basiliek is zater dag om 18 uur een eucharistie viering, zondag om 10.15 uur een hoogmis m.rn.v. het heren koor I.H.D. *Zondag is er bij de vrijzinnige geloofgemeenschap aan het Westvest 90-92 een dienst om 10.30 uur met Ds. M.F. de Vries uit Alkmaar. Woensdag 4 april is er in de Grote Kerk een uitvoering Mat- thaus Passion, aanvang 19.30 uur, uitvoerenden: A. Prins sopraan, R. Algera-alt, A. Mate- boer-tenor (evangelist), R. Zook-tenor, R. Dijkstra- bas-ba riton (christus), F. Karskens-bas, A. Bergwerff-orgel, Schiedams Bachkoor o.l.v. Bas van Houte, Maasstedelijk Meisjeskoor o.l.v. Hugo de Koning, Randste delijk Begeleidingsorkest artis tiek leider Pleun v/d/ Linden de algehele leiding: Bas van Houte, entree 15,- CJP en 65+ 12,50 kaarten verkrijgbaar bij de VVV en 4 april vanaf 19 uur in de Grote Kerk. Voor info: tel. 4263988 of 4347734. Activiteiten in Frankeland: vrij dag om 19 uur bridge competitie in de Uitkijk, zaterdag stamtafel in de Havenzaal om 16.30 uur, zondag het duo Bakker en Me taal om 14.30 uur in de Havenzaal, maandag om 19.30 uur J.V.V. avond met liedjes van toen en nu in de Havenzaal, dinsdag van 10 tot 12 uur paasverkoop van Rode Draad van 10 tot 12 uur in de Havenzaal. Activiteiten Sint Jacobs Gast huis: zondag om 14.30 uur in de Tuinzaal een hapje en drankje, maandag handwerken om 14.30 uur in de Tuinzaal, woensdag om 14.30 uur zangkoor Onder Ons in de Tuinzaal, donderdag harti ge hapjes uit eigen keuken om 14.30 uur in de Tuinzaal. STICHTING WELZIJN Het Ouder Kind Centrum organiseert een ontspannings middag voor vrouwen, het is de bedoeling om van 13.30 tot 14.45 uur bij elkaar te komen, start bij voldoende deelnemers, kosten 25,- per maand. Opgeven bij het Emancipatiecentrum aan het Broersveld 142 tel. 4491511. Iedere maandag is er van 9 tot 11 uur een activiteit, le maandag v/d maand is er een open inloop, 2e maandag samen knutselen kosten 2,50 per keer, 3e maan dag buitenlandse vrouwen die in contact willen komen met ande re vrouwen, 4e maandag doen ouders en kinderen iets samen, kinderen kunnen gewoon mee komen. Vandaag van 9.30 tot 11.30 uur start bij het Emancipatiecentrum de cursus kritisch ouder worden voor vrouwen van 60 jaar en ou der, kosten 50,-. Aanmelden aan het Broersveld 142 tel. 4734545. In de Blauwe Brug, Bachplein 590 is er iedere vrijdag klaver jassen, inschrijven van 19.30 tot 20 uur, start 20 uur, kosten 2,50. Kids Countrydance, duur 6 les sen, kosten 25,-. Tae Bo start 28 maart voor jong en oud van 19.30 tot 20.30 uur, jongeren be talen 81,- voor 12 lessen voor anderen 97,50. Voor info en aan melden: tel. 2470464. Zaterdag is er in de Erker een western-avond met een optreden van Michael Els Weston, aan vang 20 uur, kosten 7,50 kaarten verkrijgbaar aan de balie in De Erker. Voor de kinderactiviteiten is men op zoek naar vrijwilli gers. Voor info: aan de Jan van Avenennesstraat 32 tel. 4267767. Voor kinderen van 7 t/m 14 jaar is er 28 maart een kinder bingo in Kluphuis Oost, aan de Boerhaavelaan 79, aanvang 15.30 uur, kosten 2,50 OUDERENWERK *Dinsdag een modeshow en ver koop (v/d Klooster) in De Woud- hoek vanaf 10 uur toegang gra tis, bingo is er in Oost van 14 tot 16 uur, kosten 7,- voor 6 ronden, iedere dinsdag is er soos in Zuid van 13 tot 16 uur, toegang gratis. Zondag is er een dansmiddag in Oost van 14 tot 16.30 uur, kosten 2,50, in de Woudhoek is er zondag middag open van 13.30 tot 16.30 uur. SCHIEDAM - Directrice Diana Wind van het Stedelijk Museum Schiedam verricht zondag 1 april de opening van de retrospectieve expositie van stadgenote Marjo J.C. van Soest die tot en met 22 april te zien is bij Dutch-art aan de Coolhaven 50-52 te Rotterdam. Het werk van Van Soest wordt door Vincent Botella in het artikel 'Be teugeld Spel' omschreven als 'Een prachtig voorbeeld van aanvanke lijk als onverenigbare grootheden ervaren elementen die samensmel ten tot een koele, hybride vorm van gesublimeerd gevoel. Voortgeko men uit een gevoelige dialoog tussen de emotionele bagage en de wensen van het schilderij om tot een eigen vorm te komen.' De tentoonstelling is woensdag t/m vrijdag van 10 tot 17 uur te zien, zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur. De grootste selectie Amerikaanse occasions Chevrolet Cadillac Buick Pontiac Ford Chrysler US BBS CENTER III PIETERSEN Off. Chevrolet-/Cadillacdealer I US Carcenter Pietersen B.V. Waalhaven ZZ 6 Rotterdam 010-428 63 20 A foto: RICHARD HOOEVEEN t Gemeenteraadsleden Groen Links lezen voor aan basisscholieren Ivo Janssen schitterde al eerder in Schiedam achter de piano oio: ED DEWAERHEIJT 'Memoryeen detail uit een van de olieverfdoeken van Marjo van Soest

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 17