010-4. IN KRANT 26 maart Klok vooruit! 10 C) Antidiscriminatiespeld voor Scheeres Wethouder Hafkamp geeft startsein werk aan Poldervaart AANBIEDING! KCA wagen Irado naar jongerenwerk GRATIS AEG KOFFIEZETMACHINE twv F 2.399/ \/$JLekj(>op' Wegener huls-aan-hulskranten Gemeente wil vrijbrief voor koop panden voor TramPlus //teukens^ Gesprekken over verplaatsing Breeuwwerk Met borrel op tegen auto Mishandeling na ruzie in verkeer Maritiem- en transportcentrum in project rivieroevers 010-241 44 NAALDWIJK DONDERDAG 22 MAART 2001, JAARGANG 53 Nr. 12 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM De Havenloods - Oplage: 937.229 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S TOTALE OPLAGE: Breedtesport verovert de jeugd Raadsleden lezen voor op school Lokaal talent in Schiedams muziekfestival SCHIEDAM - Het college van b&w zoekt onverminderd naar een oplossing voor de bewoners van pand Liverpool die al gerui me tijd stankoverlast ondervin den van de naburige fabriek Breeuwwerk. Projectontwikke laar Janssen de Jong onderhan delt met Breeuwwerk over de verplaatsing van dat bedrijf naar het bedrijventerrein Vijfsluizen en ook de gemeente blijft met die partijen in gesprek. Een der gelijke verplaatsing van Breeuwwerk zou ook de ver koopmogelijkheid van de door HBG te ontwikkelen apparte menten ter plaatse aanzienlijk verbeteren. Aldus meldt het col lege in de beantwoording van vragen van de raadsleden Lies- beth Fluiter en Henk Metaal van Gemeente Belangen over de on rust en onenigheid die is ont staan na een krantenbericht over een op handen zijnde verhuizing van het bedrijf. Een verhuizing die vervolgens door het bedrijf zelf werd tegen gesproken. Vanuit de gemeente wordt gemeld: Van de zijde van Janssen De Jong is destijds aan gegeven dat in principe overeen; stemming was bereikt met Breeuwwerk over een mogelijke verplaatsing van het bedrijf naar Vijfsluizen. Toen bekend werd dat dit in de krant zou komen werd vanuit het college het ini tiatief genomen om de bewoners van pand Liverpool tijdig te in formeren. Het college laat weten het met de vragenstellers eens te zijn dat er veel inspanningen moeten worden verricht om het bedrijf naar een bedrijventerrein te ver plaatsen en wil daar ook aan meewerken. SCHIEDAM - Een 46-jarige Vlaardinger botste dinsdag avond op de kruising van de Bo- rodinlaan/Mozartlaan tegen de auto van een 30_jarige Schie- damse. De Vlaardinger bleek on der invloed van alcohol te verke ren (1.00 promille). Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur VOORLICHTINGSAVOND I9.00-2I.00 uur Adressen en opleidingen: www.hogeschaol-ralIerdam.nl HOGESCHOOL ROTTERDAM In the summertime/when the weather is hot... Wie kent het liedje niet? Mongo Cherry zong het eindjaren zestig één keer in de studio, om er vervolgens een wereldhit mee te scoren. Zijn zomers zullen de jaren daarna wel flink warm geweest zijn, met al die optredens. Maar in Nederland wordt het weer niet zo heet ge geten als zij had moeten worden opgediend. Hier wil het nog wel regenen, alle hoop ten spijt. Zetten we de klok weer een uurtje vooruit, om lekker te kunnen genieten van de lange avonden, moeten we soms nog binnen zitten ook. De dame op de foto had ook wel op wat goedkeuring van de weergoden gerekend. In plaats daarvan zwie ren de winden nog ongestoord over het land, en geeft de temperatuur geen millimeter toe aan de ver zoeken zich wat warmer op te stellen. Maar ja, toch treedt de zomertijd dit weekend in. Wanneer de mensen slapen, en de laterikken nog in een kroeg zitten, wordt de klok in de nacht van 24 op 25 maart een uur vooruit gezet. Het licht schijnt dan weer vroeg de huizen in, maar gaat ook weer la ter weg. Hopen maar dat het toch lekker weer wordt. Dag winter! Een 18-jarige Schiedammer werd dinsdagmiddag op de Ho- genbanweg, na een onenigheid in het verkeer, mishandeld door een medeweggebruiker. De Schiedammer stond op de Horvathweg stil voor de stop lichten. Nadat het licht groen werd, reed hij verder. Daarbij werd hij op gejaagd door de bestuurder van een auto achter hem. De Schie dammer bleef zich echter aan de maximum snelheid van 50 km per uur houden. Nadat hij rechtsaf was geslagen, de Hogenbanweg op, werd hij ingehaald door de personenauto, waarna de bestuurder zijn voer tuig voor de auto van de Schie dammer tot stilstand bracht, uit stapte en deze in het gezicht sloeg. Daarop trok hij hem uit de auto en gaf de Schiedammer op straat nog enkele klappen. Vervolgens ging de man er vandoor in de richting van de Franselaan. De politie probeert de identiteit van de agressieve automobilist te achterhalen. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam gaat ruim 20 mil joen bijdragen aan de her structurering van de Wilton Haven II. In totaal is voor dat project, waarin Provin cie, Rotterdam en Schie dam samenwerken een be drag van 95 miljoen nodig. Het plan omvat het sterk ver waarloosde terrein van Dok- en Werfmaatschappij Wilton Fe- ijenoord aan de noordoever van de Nieuwe maas. Op bepaalde terreingedeelten, zoals het 'Do meinenterrein', is de omschrij ving deplorabele zonder meer van toepassing, zo melden bur gemeester en wethouders in het kredietvoorstel aan de raad. Oorzaak van de verpaupering van het scheepswerfterrein is de neergang in de scheepsnieuw- bouw en -reparatie. De situatie is van dien aard dat de kosten van saneren en het gebied voorzien van een nieuwe infrastructuur zeer hoog zijn. Om deze terreinen langs de ri vier weer voor nieuwe activitei ten beschikbaar te krijgen, is project rivieroevers gestart. Daarin werken Rijk, Provincie, Stadsregio en de gemeenten sa men aan het opnieuw in gebruik nemen van de terreinen. Havenindustrie Na de overname van Wilton Fe- ijenoord holding door de RDM- groep werd een plan ontwikkeld om op het terrein van Wilton Fe- ijenoord een hoogwaardig inno vatief maritiem en transportcen trum te vestigen met een belang rijke havenindustriële functie voor het Rijnmondgebied. Voorwaarde was dan wel dat het sterk verwaarloosde terrein een grondige opknapbeurt krijgt. Nu onderzoek heeft uitgewezen dat het plan haalbaar is, mits de bodem wordt gereinigd en de in frastructuur hersteld, worden stappen gezet om het benodigde geld daarvoor op tafel te krijgen. De gemeenteraad wordt maan dag 26 maart verzocht een kre diet van 20.093.400,- beschik baar te stellen. 'All different, all equal' luidt het opschrift van het speldje dat burge meester Scheeres dinsdagmiddag in het stadskantoor opgespeld kreeg door een vertegenwoordigster van antidiscriminatieraad RA DAR. Scheeres was één van de volksvertegenwoordigers op bestuurlijk ni veau die zo'n speldje kreeg aangeboden aan de vooravond van de in ternationale dag tegen discriminatie en racisme op 21 maart. De tekst erop benadrukt dat mensen ondanks alle uiterlijke verschillen toch in wezen ailemaal hetzelfde zijn. Politici werden uitgenodigd die overtuiging kenbaar maken door het speldje die woensdag te dragen en de discussie daarover aan te gaan. In Schiedam vonden woensdag diverse activiteiten plaats onder het motto 'Respect, we zijn tenslotte allemaal mensen'. Wethouder Hafkamp geeft maandag 26 maart om 15 uur het officiële startsein voor de werk zaamheden aan de Poldervaart. Die werkzaamheden zullen tot begin juni duren. De huidige Poldervaart wordt doorgetrok ken om een doorlopende water gang vanaf het viaduct bij Bij dorp in de richting van de nieu we wijk Sveaparken te realise ren. Door het opgraven van dit ge deelte zal er een betere verbin ding ontstaan voor de waterge bonden dieren tussen de gebie den ten noorden van rijksweg A20 en de gebieden ten zuiden van die rijksweg. Tevens wordt de vijver gedempt, die aansluit op de nieuw te graven watergang in noordelijke richting tot de Pol- dervaartschool. In het plan is ook rekening ge houden met de (recreatieve) fiet sers. Er worden enkele fietspa den aangelegd waardoor een duidelijke doorgaande route ont staat vanaf het snelwegviaduct door het Beatrixpark. Tevens wordt een fiets- en voet pad aangelegd vanaf de Beatrix- laan naar het park toe waardoor er een betere entree van het park ontstaat. De bestaande fietsroute over de Schiedamseweg wordt overigens gehandhaafd. Om de verbinding tussen het oostelijke en westelijk deel te behouden worden er twee brug gen aangebracht. Eén van die bruggen is eerder verwijderd langs de Schiedamseweg en wordt nu hergebruikt, waarbij een nieuw te plaatsen tussenstuk de mogelijkheid biedt de over spanning van de Poldervaart te kunnen maken. De officiële handeling vindt 26 maart plaats achter de Polder- vaartschool aan de Beatrixlaan. Dressoir ELEONORA SCHIEDAM - Burgemeester en wethouders willen van de ge meenteraad dé vrijheid om panden 'ongeacht het koopbedrag' aan te kopen en vervolgens te slopen. Het gaat om de panden aan de Overschiesestraat'5 t/m 73, die in de route liggen van het toe komstige TramPlus tracé. Tot op dit moment is de raad bij het vrijmaken van de benodigde grond voor Tramplus gebonden door het voorbehoud dat de raad eerder aan de koop van panden stelde. Daarin kregen b&w slechts de vrije hand als de koopsom niet meer zou bedragen dan 75.000 gulden. Bij hogere bedragen is een raadsbesluit nodig. In het voor stel waarover de raad op 26 maart beslist stelt het college van b&w dat er meer vrijheid van handelen nodig is om slagvaardiger te kunnen opereren. De gemeente loopt hiermee geen risico, denkt het college. Eerder zijn met de bij de aanleg van TramPlus betrokken partijen zoals Rijkswaterstaat en de Stadsregio/RET werkafspraken gemaakt dat op voorhand overeenstemming be staat over de aankoop van de panden die in de route liggen. 'Daar mee wordt in principe elk risico dat de gemeente Schiedam in de ze zou kunnen lopen uitgesloten', concluderen b&w. Het feit dat er tegen het voorstel door een van de eigenaren van panden in het gebied bij de Raad van State beroep is aangetekend tegen het bestemmingsplan TramPlus Overschiesestraat, ziet het dagelijks bestuur van de gemeente evenmin als een groot risico. Aangezien de minister onlangs instemde met TramPlus en daar voor de benodigde financiële middelen beschikbaar stelde, maakt het risico dat het project alsnog geen doorgang zou kunnen vinden uiterst gering, zo wordt aangegeven. SCHIEDAM - Afvalinzamelbedrijf Irado, werkmaatschappij van de ONS Groep, schenkt haar onlangs uit de roulatie genomen KCA-wa- gen aan Bewonersvereniging Schiedam West. Hoofdgebruiker van de wagen wordt straks de door vrijwilligers gerunde Stichting Jongeren Belangen, die hierdoor haar kersverse buitenprogramma nog meer kwaliteit kan geven. De vrijwilligers hebben veel contact met de jon geren in de wijk West. De wagen zal op verzoek uitgeleend worden aan het Schiedamse jongerenwerk om de voordelen van het voertuig zoveel mogelijk te benutten. Het voertuig is prima geschikt als mobiel home voor buitensport activiteiten en ook te gebruiken voor reisjes buiten de stadsgrens. De voor het inzamelen van klein chemisch afval gebruikte wagen verkeert nog in goede staat. De bus wordt binnenkort op zijn nieuwe bestemming aangepast en in een nieuwe kleur gespo ten. Alleen een logo van ONS en Irado herinneren straks nog aan de KCA-wagen van weleer, die in alle wijken van Schiedam een bekende verschijning was. De officiële overdracht van de aangepaste bus vindt zondag 6 mei plaats in het Hargapark bij vv Schiedamse Boys. Op de ze dag zijn ONS en Irado als sponsor en gast aanwezig bij het groot Schiedamse jongeren-voetbaltoernooi dat de Stichting Jongeren Be langen organiseert. bij aanschaf van een complete keuken. Woonboulevard, Hovenierstraat 127, tel. 0174 - 67 08 22 mm hns Nieuwe Stadsblad WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtÊÊHIKÊÊIÊIKÊÊÊÊÊÊÊi de wereld van denken S doen AAD VIO BRIFT Bewerking: ERIK SCHRAPER Schiedam steekt 20 miljoen in opknapbeurt Wilton Haven Door de havenactiviteiten raakte het gebied sterk vervuild Afmeting H/B/D ca. 90x192x50 cm. Meeneempnjs voor In beuken. Met vier deuren en twee laden. Ook als wandmeubel leverbaar. W. 1 Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 f "Wal/teit voor de Bt a .5 '5 tu Openingstijden: ma. 10.00-18.00 uur, di. t/m vr. van 9.30-18.00 uur, za. van 9.30-17.00 uur Vr. koopavond tot 21.00 uur Zondag altijd gesloten.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1