V* Omleiding tijdens afsluiting V Kolk! Of: hoe oud is de Oude Sluis? P0Ö03CDIP COLOFON van de Maand Agenda Op koopzondag 1 april zijn de winkels in Schiedam - Centrum geopend tussen 12.00 en 17.00 uur! '9 'Italiaanse kok beleeft z'n Schiedamse 'come-back' in 'Villa da Franco'. 'Schiedamse Molendag in Mei' 'De Parkeergarage aan Nieuwe Passage is speciaal op koopzondag 1 a Deze pagina is een uitgave van het Cen trummanagement Schiedam, het overkoepelend orgaan van winkeliers verenigingen Hoogstraat, Dam, Broersveld, Broersvest en Nieuwe Passage Eindredactie Lay Out Foto's Klaaske Geerst R-Peters Roel Dijkstra Elke maand zet de fotograaf van het Nieuwe Stadsblad een klant op de foto bij een van de winkeliers die zijn aangesloten bij het Centrummanagement Schiedam. Deze klant ontvangt een waardebon van honderd gulden, de 'Fotosnip' te besteden in de betreffende winkel; deze keer was het 'Snipteam' op bezoek bij het bekende Schiedamse modehuis Al ja Mode, Broersvest 111, waar mevrouw J. Sonneveld de uitverkorene bleek. "Geachte cliente, t' is lente!" Stralend liet de reeds vele jaren vaste cliente zich door directeur en eige naar dhr. J. van Bree in het zonnetje zetten. Voor de gewonnen honderd gulden wist zij al meteen een goede bestemming, want, zo vertelde ze enthou siast: "Er hangt hier genoeg moois naar mijn smaak!" Alja Mode is een begrip waar het om damesmode op niveau gaat. Al meer dan een halve eeuw volgt Alja Mode de laatste modetrends op de voet. Zo'n vijftig jaar geleden is het Schiedamse mode huis begonnen als plaatselijke detailhandel, maar inmiddels is het modeassortiment met meer dan 30 merknamen uitgebreid (van Attitude, Ara, Avantgar- de, Basler, Baronia, Biche, Classic, Delmod, Fuchs Schmitt, Gispa, Half moon, Ham merle, Hauber, Hen- seI Mortensen, Jobis, Josephine, Lucia, Mamut, Michele, Pride, Ravens, Scarva, The Barn, tot Via Ap- pia) zodat men kan spreken over een internationaal modemekka voor elke smaak. Of het nu gaat om ca sual, sport, eigentijdse of het chique genre kleding. Aan het klantenbestand valt af te leiden dat Alja Mo de hierin een regiofunctie bekleedt. De Lente is in middels losgebarsten, maar zowiezo al een paar weken eerder bij Alja Mode, waar de voorjaarscol lectie zich, in de nieuwe kleuren van uitbundige cy clamen tot veelzijdige pastels spectaculair heeft ge presenteerd. Alja Mode is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.30 uur. Zaterdag 31 maart: Gezellige voorjaarsbraderie van Lange Kerk straat tot Grote Markt. Zondag 1 april: KOOPZONDAG Antiek- en Curiosamarkt, Hemaplein. Maandag 16 april: (2e paasdag) Diverse paasshows (meubelzaken) anuit de lucht is goed te zien dat de aanleg van het Benelux-metro projekt op schema ligt.Wanneer dit prestigieuze projekt eenmaal gereed is, betekent dit zeker ook een nieuwe mijlpaal voor de stad Schiedam. Een projekt waaran de uit voering momenteel overi gens ook wel voor overlast zorgt, zoals tijdelijke ver- keersomleggingen. De be reikbaarheid van Schiedam Centrum blijft echter een belangrijke pijler in dit ge beuren. De (tijdelijke) wijzi gingen en aanpassingen worden uitvoerig van te vo ren in de media aangekon digd en ter plaatse via aan gebrachte bewegwijzering aangegeven. Datzelfde geldt ook voor de in het centrum aanwezige par- keergelegenheden.De werkzaamheden voor de aanleg van een rotonde op de kruising Nieuwe Dam- laan - Burg. Honnerlage Gretelaan vangen op woensdag 25 april a.s. aan. Voor voetgangers, fietsers en busdiensten wordt een tijdelijke omleiding gereali seerd W"LM I FV? - enig Schiedammer, die de route van af de Hoogstraat over de Dam naar de Oude Sluis is gewandeld, is zich misschien niet bewust dat dit een van de meest historische plekken van de binnen stad is. Ooit werd hier een dam in de Schie gelegd. Maar voordat de geschiedenis van Schie dam aanving, bevond zich noorderlijker ge legen nog een veel oudere dam, (nu rich ting bedrijvenpark Noord-west) het gehucht 'Scye', hetgeen scheiding betekent. Het riviertje kringelde na melijk als een scheidslijn tussen Goude- en Maese- lant door. Van 9 tot en met 13 mei her leeft de geschiedenis tij dens een byzondere open lucht-theatervoorstelling. Aanvang: 22.00 uur. Loka- tie: de Oude Sluis, of:'De Kolk'. De uitvoering wordt gerealiseerd door 'Stichting Schat Producties'. Het belooft een sfeervol spektakel te worden met veel (amateur)spelers in een professionele setting, ondersteund door speciaal gecomponeerde muziek. De produktiegroep is in middels al hard bezig alle randvoorwaarden voor de lokatievoorstelling rond te krijgen. Er moet voor pon tons, tribunes, licht geluid en rekwisiten worden ge zorgd. Ook een compleet ver- keers/afzettingsplan en een veiligheids/gezondheids plan (voor het Schiewater) etc. behoren tot de taken van deze groep. Wanneer het verhaal zo'n duizend jaar geleden be gint, is er nog geen sprake van een stad aan de mon ding van de Schie. Er wordt later door een groep mid deleeuwse arbeiders ge werkt aan de Dam. Een grote sluitsteen sym boliseert de bakermat van de toekomstige stad, terwijl de steenhouwer, die dit kunstwerk gestalte moet geven, de stamvader wordt van een (fictief) geslacht van vele Schiedamse kun stenaars. Gaandeweg zal dit familie geslacht kunstzinnige zo nen en dochteren voort brengen die de creatieve genen op hun beurt eeuw na eeuw door zullen geven. Het wordt een zeer realis tisch gespeelde voorstel ling waarmee, binnen een tijdsbestek van anderhalf uur, toch maar even zo'n duizend jaar geschiedenis wordt neergelegd! Een verleden, waarvan de sfeer in Schiedam nog altijd waar te nemen is. Gelet op de grootse opzet valt te ver wachten dat duizenden mensen (ook van buiten Schiedam) hier op af zullen komen. De kaarterkoop wordt geregeld via de plaatselijke VW. Tram, trein en bus brengen de bezoekers naar de juiste lokatie. Een toegangsbe wijs kost fl. 15,00, voor CJP- pashouders fl. 1250. Wie kent de Italiaanse kok Franco niet de eigenaar van het voormalige Italiaanse Restaurant/Pizzeria 'Villa Adriana" op de Broersveld? Franco, die vooral grote bekendheid genoot om zijn am bachtelijk zelfgemaakte pizza's, pasta's en andere Italiaan se specialiteiten opent op woensdag 28 maart a.s. zijn nieuwe restaurant 'Villa da Franco' op het Stadserfplein. Het voormalige etablissement 'Bij Heeren' heeft hiervoor een ware metamorfose ondergaan. Het pand heeft niet alleen een gastvrije, Italiaanse uitstra ling gekregen, maar is ook intern rigoreus verbouwd. Zo is de keifcen op geraffineerde wijze 'open'gebouwd, zo dat iedereen met eigen ogen kan aanschouwen hoe Fran co zijn specialiteiten volgens familietraditie bereidt. Je kunt er smorgens al terecht voor een heerlijke Espres so, en rond 1200 uur wordt de lunch geserveerd. Natuur lijk met Italiaanse broodjes, hapjes, pasta's en nog veel meer. Als 'buurman' van het 'Theater aan de Schie' ontvangt Franco graag theaterbezoekers die hier vanaf 1200 uur te recht kunnen voor het gebruik van een speciaal 'theater menu' of vis- of vleesgerecht naar keuze van de kaart Eigenlijk is 'Villa da Franco' op zichzelf al een byzondere bezienswaardigheid, niet alleen qua uitstraling, maar ook wat betreft het prachtige interieur. En wat te denken van het fenomenale uitzicht op de kasteelruine enerzijds en het, vanwege z'n ruimtelijke sfeer, Venetiaans-aandoende Stadserfplein, anderzijds?! Franco en zijn echtgenote Petra nodigen iedereen graag uit om kennis te komen maken met hun familie-restaurant. Inl. telefonisch: 0104269200 'Lekker centraal veel diversiteit' met Hoewel Mariska Hogewo- ning in Rotterdam woon achtig is, is zij geregeld in de Schiedamse binnen stad te vinden. Als studen te in de gezondheidszorg heeft ze hier namelijk een leuke stageplaats gevon den. Haar vrije uurtjes be steedt ze graag aan winke len. "Schiedam heeft een prettig winkelcentrum," is haar mening. "Goed ge centreerd, met veel diver siteit. En het is hier altijd gezellig druk!" Schiedam heeft Mariska's hart duide lijk gestolen. 'n Gezellig hapje buiten de deur' Voor Gerard van Dijk roept 'Schiedam-Centrum' asso- siaties op van 'lekker eten.' Als Rotterdammer in Schiedam werkzaam brengt hij hier namelijk heel wat lunch-pauzes door. Voor hem geen lun- chpakketjes van thuis? 'Ten eerste is het best ge makkelijk om ergens bui ten de deur te gaan lun chen," is het 'excuus' van de 'Datro'-werknemer. "Maar de doorslag geeft toch wel de gezellige sfeer en drukte in dit unieke stadsdeel!" 'Lisa weet de weg precies' Mevrouw G. Kapoen houdt van winkelen en wordt minstens drie keer per week in de stad gesig naleerd. Altijd vergezeld van hondje Lisa, die de stad inmiddels 'op haar duimpje' (of hoe dat op z'n bond's heet) kent.. Naast de vaste adresjes, zoals de dierenwinkel, lopen ze graag door de gezellige winkelstraatjes en de Pas sage, op zoek naar leuke koopjes. "Schiedam heeft een uniek, gezellig 'win kelhart', ik vindt er vaak precies wat ik zocht!" 'Schiedamse inspiratie voor ontwikkelingswerk' Sinds een jaar woont Jan Snoeren in Schiedam. Met lang verlof terug uit Zim babwe, waar hij als ont wikkelingswerker heeft gewoond, kijkt hij z'n ogen uit in het winkelcentrum. Er is hier zoveel moois te zien en te koop! Bij Fa. Dijkstal Schoenen bijvoor- beeld.'Top!", zegt hij. Zijn belangstelling gaat name lijk in het byzonder uit naarschoenen wiik els. Hij heeft er verstand van; als schoenontwerper heeft hij leerling-schoenmakers in de derde wereld op weg geholpen aan praktische modellen. Over een jaar vertrekt hij via de S.N.V. naar Namibië. A Dit jaar valt de Nationale Molendag op zater dag 12 Mei. Het belooft nu al een gezellig len te-spektakel te worden. centrum w m mm j. Dick Sellenraad. Aeroview Franco's ambachtelijke pizza's zijn het waard om te komen proeven..

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 13