tj intfatuin PRAXIS HHet IN DEZE KRANT Ryan onder escorte naar Vlaardingen Lekker uitgerust? Stuart weer in de kou gezet lste autodate Praxis Mega Rotterdam zondag 1 april open van 10.00 tot 17.00 uur €4,53 Wegener huls-aan-hulskranten Finalisten popprijs Haast voor paal We hebben nu goede moedWe gaan door tot het gaatje...' Woonplus Nieuws Tuinaarde PAUL BERG De Havenloods - Oplage: 937.148 Rotterdam en omstreken KIJK OP DE RUBRIEKSPAGINA'S Praxis Mega met tuincentrum Rotterdam, Vierhavensstraat, tel. 010 - 477 60 08 KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur door Wim Schelberg E Lees het .E 'JE elders in deze uitgave! STATUIN i AKTIE MESTE GRONI? Ca. 30 Itr. Inhoud 30 liter nu 7zakken voor Intratuin Pijnacker, Rijskade la, tel. 015-3610000 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: SCHIEDAM - Het was guur op het Stadserf. Dat weerhield domi nee Stuart niet van zijn voorgenomen protestactie. Hij had zondag medestanders om zich heen verzameld voor een gezongen protest. Inzet: de Opstandingskerk. Stuart: 'We zijn bijna met onze voeten aan de grond vastgevroren, zo koud was het. Daarom pleiten we des te meer voor een goed dak boven ons hoofd.' De protestactie trok meer belangstelling van de pers dan van medestanders van Stuart. Maar dat was volgens de dominee niet aan het gebrek aan belangstelling voor zijn actie te wijten. 'Die belangstelling is er wel degelijk. En dat blijkt ook uit de hoeveelheid journalisten.' Toch loopt in deze koude tijd niet iedereen warm voor Stuarts plannen. Sterker nog: wethouder Wiegman wees Stuart maandag avond tijdens de raadsvergadering in een reactie op diens pleidooi terecht vanwege het feit, dat hij de loop der dingen iets verdraaid had. Maar Stuart weet niet van wijken. 'Ik hou van Schiedam. Ik heb aanbiedingen gekregen om in Amerika te gaan preken. Maar hier heb ik belangrijker werk te doen.' Stuart doelt onder andere op de vele projecten die hij opstartte met als doel werkloze Antilianen en Surinamers weer aan het werk te krijgen. 'Ik weet wat er in die mensen leeft. Ik kan ze sturen, want ik realiseer me dat ze anders kunnen reageren dan men in Nederland gewend is.' Stuart rekent in ieder geval op de steun van de media. 'Voorlopig is die er nog voldoende. Bovendien ben ik in ieder geval van plan, ook de landelijke pers te benaderen.' SCHIEDAM - Hennie Hagen van Groen Links en VVD-wet- houder Hafkamp hebben als eer sten een 'date' gemaakt voor Au todate Greenwheels waarvoor begin mei twee parkeerplaatsen in gebruik worden genomen in het centrum van Schiedam. Ha gen is, als voorvechtster voor het parkeer- en milieuvriendelijke project auto-delen, gekozen als raadslid dat het officiële start sein mag geven voor Autodate. Een proefproject dat als het aan de raad ligt snel wordt uitgebreid naar Sveaparken en Schiedam- Oost, alvorens uiteindelijk heel Schiedam voorzien is van zo'n 15 autodate-parkeerplaatsen waar een deelauto kan worden afgehaald. Hagen, die aangaf al 25 jaar lang niet meer achter het stuur te hebben gezeten, maakte gelijk maar even een 'afspraakje' met Hafkamp om dat die aftrap op wielen dan maar samen te doen. 'Om te voorkomen dat de eerste auto gelijk maar om een paal wordt gevouwen', wilde de wethouder daar wel aan meewer ken. De officiële handeling gaat in mei plaatsvinden Historische Vereniging protesteert tegen sloop Vrije Liggers verbijsterd over plan extra steigers Tuiniers weer aan de slag De bands Detroit, Medium en Tjolk zijn doorgedrongen tot de finale van de Schiedamse Pop prijs. Zij kwalificeerden zich op 16 en 23 maart voor de beslis sende ronde. Juryleden René Westerhoff, Thérèse de Veld, Marian de Leuver en Auke Pol stonden bij die voorrondes voor een moeilijke keus, vanwege het opvallend hoge niveau van de bands. De drie finalisten strijden vrij dag 20 april om de eerste prijs, 750 gulden en twee dagen studi- otijd in 'Het Pand' in Vlaardin- gen. De winnaars van de 2e prijs krijgt 500 gulden, de 3e prijs omvat 250 gulden. De eindstrijd om de Popprijs start 20 april om 21 uur in podi umcafé De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28. De toegang is gratis. Met enig wenkbrauwfronsen re ageerden raadsleden maandag avond op het feit dat de eerste paal voor het sportbowlingcen- trum al voortvarend door de wet houder de grond in was gesla gen, alvorens daarvoor de beno digde stimuleringsbijdrage van twee ton door de raad beschik baar was gesteld. 'Wat gebeurt er als we dat geld niet beschikbaar stellen, wordt hij er dan weer uitgehaald', wil de SP'er Yorick Haan weten. Maar daar was geen kans op, weerlegde wethouder Hafkamp die met 'aan zekerheid grenzen de waarschijnlijkheid' wist dat na de commissie ook de raad groen licht zou geven voor de voorziening. Dat bleek te kloppen, de raad gaf unaniem haar fiat aan het voor stel. O P T IC I E N Paul Berg over... Opticien Paul Berg: "Parkeren kan bij ons altijd voor de deur. Gratis." WOENSDAG 28 MAART 2001JAARGANG 53 Nr. 13 De kinderafdeling van het Schiedamse Vlietland ziekenhuis verhuisde donderdag naar hun nieuwe afdeling in het Vlaardingse Vlietland ziekenhuis, het voormalige Holy- ziekenhuis. Voor de 11-jarige Ryan Baron betekende dat reisje een onvergetelijk avontuur. Omdat Ryan een gebro ken been heeft, werd hij met bed en al vervoerd naar de nieuwe loca tie van de kinderafdeling. Door de begeleiding van twee motoragenten kon dit zeer bijzondere transport ongehinderd plaatsvinden, inpakken en een enkele reis naar Vlaardingen' stond te lezen op het grote plakkaat dat als een niet over het hoofd te zien kofferlabel aan het bed van de jonge patiënt was bevestigd. En ook nog 'bestemming 6e etage, kamer 20. Inhoud Ryan!' Het hoeft geen betoog dat deze bijzondere zending ongeschonden aan kwam op zijn bestemming in Vlaardingen. De verhuizing houdt in dat Schiedamse kinderen die tot voor kort voor klinische opname in het ziekenhuis in hun eigen woonplaats terecht konden, voortaan in Vlaardingen worden behandeld. Dagbehandeling en enkele spreekuren van kinderartsen blijven in Schiedam plaatsvin den. den. Bovendien moet het overleg geïntensiveerd worden. Maar commissiebreed was er steun voor het plan, zowel waar het de voorziening als de locatie be trof.' Tijd dringt Voor ouderen kan groepswonen het verschil betekenen tussen eenzaamheid en een druk sociaal leven. 'Je hoort vaak dat oude ren die zelfstandig wonen ver eenzamen, omdat ze bijvoor beeld op plekken wonen waar weinig andere ouderen wonen. Dat ondervang je door groeps wonen. Bij ziekte is er altijd wel een goede buur die even kan zor gen. Ook kom je vaker met el kaar buiten de deur. Je gaat met de groep uit eten of je trekt er een dagje op uit. Je staat sterker, omdat je elkaar goed leert ken nen.' Van Soest erkent dat de groep de tijd tegen zich ziet wer ken. 'Dat is wel eens moeilijk. De man die ooit de vereniging heeft opgericht, is inmiddels overleden. En veel ouderen zijn jaren lid van de vereniging, om dan te besluiten toch op een an der paard in te zetten. Je kunt nu eenmaal niet van mensen ver wachten dat ze vijfjaar of langer op een woning gaan zitten wach ten. Want in een aantal gevallen ontbreekt de tijd om te wachten.' Rommers: 'Wij hebben goede moed. En als de bewoners zeg gen dat ze tot het gaatje gaan, dan doen wij dat ook.' Uitstel van de beslissing nu zou ook leiden tot een situatie waar in de problemen niet worden op gelost - ze worden alleen opge schoven, betoogde maandag wethouder Hafkamp. Bovendien bieden de nu volgende procedu res bewoners voldoende ruimte om hun bezwaren kenbaar te maken. Als bij hen werkelijk de ruimte bestaat om te komen tot een compromis, dan rest nog slechts de vraag wanneer de eer ste paal de grond in kan. Ans van Soest, tweede voorzitter van de vereniging, verbaast zich over de negatieve houding van de bewoners. 'Ze kunnen nu toch niet meer zeggen, dat ze van niets wisten? We zijn al zo lang bezig. Ik vraag me boven dien af, of het zinvol zou zijn ge weest bewoners bij de gesprek ken met WoonPlus en de ge meente te betrekken. Want uit eindelijk kunnen ze toch altijd hun zegje doen.' Het Groepswonenproject 'Bos pad' moet gestalte gaan geven aan een wooncomplex voor 55- plussers. De ouderen in het com plex wonen zelfstandig, maar ze kunnen elkaar opzoeken in de groepsruimte. 'Het is belangrijk dat ouderen lang zelfstandig kunnen wonen. Zeker tegen woordig, met de lange wachtlijs ten van bejaarden- en verzor gingstehuizen in het achter hoofd. Er zijn momenteel een ruime tweehonderd groepswo onprojecten in heel Nederland. Verschillende projecten werden door ons bezocht en overal blijkt opnieuw dat de formule uitste kend werkt.' Inmiddels zijn er zo'n zestig VGOS-leden die de ze mening delen. 'En er is - ook hier - nog een wachtlijst', aldus Van Soest. Dus trotseerde de vereniging al vijfjaar lang alle strubbelingen op de weg naar het groepswo nen. Voorzitter Rommers: 'Een heleboel plekken waarop wij ons oog hadden laten vallen, bleken niet beschikbaar. Of de tekenin gen van de architect werden af gekeurd. Bij deze locatie werd op een gegeven moment duide lijk dat de ooit geplande school er nooit zou komen. Toen bleek de gemeente bereid het bestem mingsplan gedeeltelijk te wijzi gen ten gunste van het groeps wonen. Ook kon het ontwerp van de nieuwe architect op goed keuring rekenen.' Het ontwerp is geïnspireerd op een oud Amster dams grachtenpand. De vereni ging is trots op het ontwerp. De bewoners reageerden anders. Geplande overval 'Sommige bewoners vonden dat het op een gevangenis leek', zegt Van Soest, die de reacties tijdens de voorlichtingsavond dat de plannen door de vereniging en WoonPlus gepresenteerd werden (bewoners spraken van een goed geplande overval), met stijgende verbijstering aanhoorde. 'Er zijn zelfs omwonenden die stellen, dat hun huis in waarde daalt als dit project doorgaat.' Ook het ge deeltelijk verdwijnen van de 'groenstrook' - één van de om wonenden sprak zelfs van een natuurgebied - stuit veel bewo ners tegen de borst. Rommers: 'Terwijl het stukje grond nooit is bedoeld als groenvoorziening. In feite moeten de bewoners blij zijn, dat ze er zo lang van heb ben kunnen genieten. Ik kan me voorstellen dat ze het uitzicht prettig vinden, maar je woont nu eenmaal in een stad.' Het aangenomen voorberei- dingsbesluit om de bestmming 'schoolgebouw' om te zetten in 'ouderen-woonproject' geeft de bewoners inmiddels de moge lijkheden om formeel te protes teren. 'Dat kan leiden tot verde re vertraging', zegt Van Soest. In het college en de raad werd vooral de nadruk gelegd op het belang van de dialoog. Want het feit dat de raad de noodzaak om te komen tot groepswonen voor ouderen maandag onderstreepte, houdt niet automatisch het gelijk van de initiatiefnemers in. Wet houder Hafkamp: 'Er moet na deze stap verder overlegd wor- SCHIEDAM - Al jaren is de vereniging bezig. AI twaalf locaties zag ze aan zich voorbij gaan, voorna melijk vanwege strubbelin gen van gemeentelijke zij de. Nu, op de dertiende lo catie, heeft Groepswonen het college en de gemeente raad aan haar zijde. Ook WoonPlus steunt het pro ject volledig. En dan blij ken ineens de omwonenden een onverwachte hindernis, mede als gevolg van de door hen als gebrekkig om schreven communicatie. Maandag kwam in de raad het onderwerp uitgebreid ter tafel en werd, naast waardering voor het plan, forse kritiek geleverd op het gebrek aan communica tie naar de omwonenden toe. SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 fHET GROENE WARENHUIS Stook Verstandig! Kijk voor de stooktabel elders in deze krant Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 in 3 0 0 5 Ingroad beaoest. ihöci vcor hel optoe-.**» van tutnaabordca. Koopavond donderdag en vrijdag. Stadsblad foto: RICHARD HOGEVEEN Nieuwe DAT IS DUIDELIJK. foto: DE JONG VAN £S Raad steunt plan Groepswonen maar laakt gebrek aan overleg De omwonenden willen geen aantasting van de groenstrook waarin hel wooncomplex moet komen folo: RONALD STAM

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1