miljoen De Vlinder is ontpopt El Furkan veegt plannen Wiegman voor nieuwe schoollocatie van tafel Takelklus op 1 april Schiedammer wint half miljoen in Lotto Weekend Miljonair vj intratuin vj Wegener huls-aan-hulskranten IN KRANT Er ligt op te wachten elders in deze krant Enthousiast onthaal voor verbeterplan gemeente B&O liefhebbers opgelet! iNNlurth& Nerschoor JT3 SCHIEDAM CRICKETSTAD ia® Daarmee hebben ze wat ons betreft hun kruit verschoten IIII POSTCODE PAUL BERG mm SP [DE" VELD] fmmmtmmmmmmmmmmmiiÊÊÊÊÊmÊÊÊÊmm WOENSDAG 4 APRIL 2001JAARGANG 53 Nr. 14 TOTALE OPLAGE: Jeneverglazen van het jaar onthuld Ultramoderne bouwstijl bij Woonwereld Utopia HENNEPKWEKERIJ IN GA RAGEBOX - De politie ont mantelde donderdagavond een hennepkwekerij die was inge richt in een garagebox aan de Colijnstraat in Nieuwland. De 316 hennepplanten werden sa men met de groeiapparatuur in beslag genomen. De oogst wordt vernietigd. Voor de verlichting en verwarming van de plantage bleken de hennepkwekers stroom te hebben afgetapt van een hoofdleiding van Eneco. De politie kwam de hasjkwekerij op het spoor door een inbraakmel ding in de omgeving. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de eigenaar van de kwekerij. O P T IC I E N Dineke Berg over... service en garantie: In het spoor van doedelzak speler Moree van de Jozefm avo, die als een eigentijdse 'rattenvanger' optrad, gingen de leerlingen van basisschool De Vlinder maandag in alle vroeg te op pad naar hun nieuwe school gebouw. Uitgedost als rupsen haalden de grotere kinderen van de Vlinder 1 de kleintjes van de Vlinder 2 op om vervolgens in optocht achter de muziek aan de straat over te steken naar het nieuwe schoolgebouw aan de Stockholm 3. Daar werd de stoet rupsen op pas sende wijze verwelkomd en werd met gejuich vastgesteld dat school De Vlinder zich heeft ontpopt tot een volwaardige school 'die er we zen mag'. De ouders moesten intussen buiten even geduld oefenen. Pas nadat de kinderen het nieuwe schoolgebouw op hun gemak geïnspecteerd had den, was het hun beurt voor een oriëntatiebezoek. i SCHIEDAM - Het dagelijks be stuur van Schiedam en de onder nemingsraden hebben positief gereageerd op het verbeterplan voor de gemeentelijke organisa tie, dat onlangs door gemeente secretaris Piet Buytels is gepre senteerd. Het voorstel 'Lift naar inspiratie' gaat uit van een direc tie/afdelingenmodel, dat moet gaan leiden tot 'ontschotting en ontkokering' van de gemeentelij ke organisatie. Het plan is enthousiast ontvan gen door b&w, het SPOR (Schiedams Platform voor On- dernemings Raden) heeft aan haar instemming enkele voor waarden verbonden. Zoals de eis dat 'de stem van het personeel' in de nieuwe situatie voldoende doorklinkt. Op 11 april wordt de raadscom missie FBPO geïnformeerd over de verbeterplannen, daarbij zijn pok de overige leden van de ge meenteraad uitgenodigd. door Wim Schelberg SCHIEDAM - De Islamitische basisschool El Furkan weigert de voorge stelde verhuizing naar het Bachplein. De door wethou der Aad Wiegman voorge stelde plannen om de inmiddels lang slepende cri sis aan de Van Beinumlaan tot een goed einde te bren gen, worden daarmee al bij voorbaat getorpedeerd. Omwonenden begrijpen de stap van het schoolbestuur niet: 'Als je zo'n locatie weigert, heb je in feite geen recht meer op de hui dige locatie', aldus An Waarden burg. Het schoolbestuur reageert bij monde van dhr. C.O. Lont: 'Regeren is vooruitzien - en dat is hier duidelijk niet aan de or de.' Dus is de kans groot dat op korte termijn het probleem daad werkelijk escaleert. De school strijd is er niets bij. Het vrijkomen van De Trouba dour aan het Bachplein was voor Wiegman de oplossing voor de problemen van El Furkan. Bo vendien werd het bestaande ge bouw door een bouwkundig bu reau op tekening al aangepast aan de wensen van het schoolbe stuur van El Furkan. Wiegman begrijpt dan ook niet, dat de school zich nu zo opstelt. Wieg man: 'De nieuwe locatie biedt alle mogelijkheden om qua ca paciteit tegemoet te komen aan het aantal groepen dat El Furkan nodig heeft. Bovendien is er een gymzaal.' Ook zouden omwo nenden geen bezwaren hebben tegen de vestiging van El Furkan op deze nieuwe locatie. 'Er is immers al een school.' Wiegman voorziet dat de kritiek van El Furkan te weerleggen is, op het moment dat deze op de conse quenties getoetst wordt. Vooral vindt hij de reactie van het schoolbestuur vreemd en jam mer. Hetzelfde geldt voor de omwo nenden. An Waardenburg: 'Aad heeft echt alles gedaan en uit de kast gehaald. Maar dit is zo ge meen. Als je zo'n locatie wei gert, heb je in feite geen recht meer op de huidige locatie.' Er is volgens Waardenburg altijd be grip getoond. 'We hebben ze de ruimte gegeven om alles op te lossen. Maar nu hebben ze hun kruit verschoten: die units moe ten weg.' De kritiek van El Fur kan wijst ze, evenals Wiegman, resoluut van de hand. 'De route die nu gekozen wordt om leer lingen naar school te brengen, voert nota bene langs het Bach plein!' De wethouder verdient wat haar betreft alle lof. 'Wat ons betreft is dit een goede op lossing op het goede moment.' Die oplossing is in ieder geval snel nodig, want ook de grondi ge aanpak van de wijk laat El Furkan geen ruimte. In de plan nen komt de school niet eens voor. El Furkan licht het schrijven naar het college van B&W toe. 'De wethouder kent misschien de feiten - maar hij negeert ze wel. En dat al een ruime twee jaar. We overwegen in de brief om naast de huidige schoolstich ting een tweede schoolstichting aan te vragen ten zuiden van Groenoord.' Als de gemeente niet binnen twee weken op het schrijven reageert, dan be schouwt El Furkan dat als 'een fictieve weigering om naar be horen mee te werken aan het tij dig vinden van een adequate op lossing voor het inmiddels al meer dan twee jaar bestaande en inmiddels zeer urgente pro bleem.' Secretaris Lont van de stichting Islamitisch College: 'Al voor de tweede nooduitbrei- ding is sprake geweest van split sing van de school. Het Bach plein is mede vanwege de af stand geen oplossing, omdat het grootste deel van de schoolpop- ulatie ten zuiden van de rijksweg woont.' De betere ligging ten op zichte van het openbaar vervoer is dus volgens Lont ook geen ar gument. El Furkan ziet dus het SCHIEDAM - Er heersten enige twijfels over de takelklus die zondagmiddag was aangekon digd bij de toren aan de Nolens laan. Het was per slot van reke ning 1 april. Maar die twijfels verdwenen toen er een enorme kraanwagen in stelling werd ge bracht. De speciaal uit Rotterdam overgekomen takelwagen van Ri- wal, met Jelle Kuyer uit Maas sluis aan het stuur, ging uiterma- Schneider'Tlón en i te serieus aan de slag met het uit schuiven van de telescopische hijsarm. In plaats van het ver wachte letterkunstwerk in de kerktoren werd echter met veel vertoon van technisch vernuft al leen maar een bescheiden plak kaat met het opschrift 'l april' uitgerold. 'Zo, die pakken wel stevig uit!', luidde het waarde rende commentaar van een toe schouwer op deze l-april grap van Het Nieuwe Stadsblad. Een grap, die was uitgedacht door Nieuwlandbewoner Bert van Kan, de man die in voorgaande jaren ook al scoorde met origine le ideeën om zijn stadgenoten op l april stijlvol in de maling te ne men. De grap had overigens een serieuze ondertoon. Van Kan ver klaart: 'Nieuwland Vernieuwend Verder' is het motto. Maar dat staat vooralsnog alleen op papier. Er gebeurt maar zo weinig dat zichtbaar is voor de bewoners. Daarvoor mag dit initiatief als voorbeeld dienen!' Het Nieuwe Stadsblad had dit jaar twee l-aprilgrappen in petto voor de lezers. Ook de zo serieus aan de lezer voorgeschotelde F liefst een dépendance in Nieuw land. 'En die hoeft andere scho len daar niet in de weg te staan', aldus Lont. 'Maar er wordt te weinig gekeken naar de harde cijfers.' Daarmee voorziet Lont voor de lange termijn opnieuw problemen. 'De groeipotentie is er. Het Bachplein biedt wat dat betreft een oplossing. Maar dan wordt voor het grootste deel van de populatie de afstand tot de school te groot. Laat Wiegman dus nu maar eens beargumente ren waarom Nieuwland geen op tie is.' Lont is vooral verbolgen over de manier waarop Wieman dit 'spelletje' speelt. Lont: 'In het gesprek met de bewoners is al aangegeven dat El Furkan niets voor het Bachplein voelde. Op uitnodiging van Wiegman is dat in een brief geformuleerd. Dan moet hij niet nu stellen dat hij er moeite mee heeft dat we het voorstel met veel bombarie af wijzen. Hij heeft immers zelf om die reactie gevraagd.' Regeren is vooruitzien, vindt Lont. 'Dat is nauwelijks gebeurd. En nu zitten wij ineens met een probleem.' De kans is reëel dat de noodge bouwen gaan dienen als breekij zer voor al lang slepende discus sie. Immers: een deel hiervan staat al langer dan de wettelijke termijn van vijf jaar. Dat dwingt alle betrokkenen in ieder geval om weer aan de onderhandelta fel te gaan zitten. Maar volgens Waardenburg is er toch iets veranderd. 'We hebben het schoolbestuur altijd gezien als een zakelijke gesprekspart ner. Maar dat is nu zo langza merhand een keer over.' SCHIEDAM - Op zeker spelend haalde Schiedammer Peter Ha gendoorn zaterdagavond in het tv-programma Lotto Weekend Mil jonair een half miljoen gulden binnen. Het had een miljoen kunnen zijn, maar de 36-jarige inwoner van de jeneverstad nam geen enkel risico toen hij niet honderd procent ze ker was over het antwoord op de laatste vraag: Welke filosoof gaf in de I6e eeuw les op Oxford'. Toen presentator Robert ten Brink hem later vroeg wat hij gekozen zou hebben als hij was doorgegaan, bleek zijn ingeving wel de juis te te zijn geweest. Het antwoord 'Erasmus', dat Hagendoorn in zijn hoofd had was goed. Maar dat gokje, met als inzet 500.000 gulden, nam Hagen doorn toch maar liever niet. SERVICE POINT FIAT/ALFA ROMEO 's-Gravelandseweg 262, Schiedam, tel. 010-4622912 aanplant van een rijstveldje in het natte weidegebied langs de Har- reweg was pure nep, maar lever de wel leuke suggesties op over de nieuwe naam voor de rijstwijn die van de oogst gemaakt zou worden. Aan die grap vielen zon dag niet alleen tientallen belang stellenden ten prooi, maar ook de samenzweerders zelf, bedenker Joop van den Enden en de redac trice en fotograaf van het Stads blad. Zij liepen elkaar op die eer ste april in de velden rond de Harreweg hopeloos mis, waar door het geplande ceremonieel van aanplanten en wijnschenken door de Chinees I Lirpa (omge draaid 1 april) in het water viel. Een van de overgeschoten flessen wijn gaat daarom naar de inzen der van de naam 'Harrewijn' die als leukste uit de bus kwam. Ook de 1-aprilgrap van Joop van den Enden had een serieuze onder toon. Hij meldt: Dit terrein hier, het 'Abswoudse Bos' wordt een enorm recreatiegebied. Er zijn grootscheepse plannen, maar voorlopig is er alleen nog maar het nieuwe fietspad. Dat is in al die tijd nog maar één keer aange veegd en is formeel nog middels een bord afgesloten. Terwijl het vermoedelijk het drukst bereden recreatiefietspad van het hele ge bied is.' Ook daar is dus nog wat achterstallig huiswerk weg te werken door de officiële plan nenmakers. Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Ra U NATIONALE ILOTERI Jl DAT IS DUIDELIJK. "Bent u 55+ en minder mobiel? Wij halen u op en brengen u graag weer naar huis." Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 foto-RONALD STAM De omwonenden hebben veel problemen mei de huidige locatie van El Furkan Fictieve weigering Uw vertrouwde B&O dealer voor Schiedam/Vlaardingen 'DE VELD' is verhuisd van de Parkweg in Schiedam naar de vlakbij gelegen Noordmolenstraat 17 in Schiedam. iazen pand Vlaardingerdijk ftyla Mmmtmr» Vlaard.str. Nooravest Burgei "meLsTefvanHT^rtaan BANG fc OLUFSEN gO l Noordmolenstraat 17 Schiedam Tel.: OiO - 437 12 95 :T i|a ^^■6 APRIL HET GROENE WARENHUIS BUXUS, hoogte 12 cm per stuk van nu voor €0,68 Intratuin Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000 foto: RICHARD HOGEVEEN ONS voelt zich betrokken bij de mensen, bij hun welzijn. Daarom stimuleert ONS jeugd- sport en sponsort zij cricketsport. Schiedam is, mede dankzij cricketvereniging Excelsior '20, de laatste jaren verschillende keren landskam pioen geweest in deze prachtige sport. Iets waar wij als Schiedammers best trots op mogen zijn! Eind april gaat het cricketseizoen weer van start: als inwoner van Cricketstad nummer 1 komt u toch ook eens kijken? Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010)262 1000 www.onsgroep.nl NS

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1