Nieuws van de Hargahoeve Leen Warnaar eerste man bij DRGS Dessing beste DA van Nederland KORTWEG SCHIEDAM Oplossing parkeerprobleem? Eerst zien dan geloven. DA v/h JAAR VERKIEZING Jorritsma blij met molenboek Jubileumconcert met Jan Vayne Schiedam krijgt grootste houtskeletbouwproject van Nederland Het Nieuwe Stadsblad KUNSTGEBITTEN HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 4 APRIL 2001 14 - 1440 Minister Jorritsma viel vorige week de eer te beurt om het nieuwe Schiedamse molenboek in ontvangst te nemen. 'Schie dam torent uit boven molenver leden' is geschreven door Natha lie Lans en is als 'wandeling en fietstocht door de tijd', een gids die de lezer meevoert naar lang vervlogen tijden. Initiatiefnemer en uitgever Frans Eikenbroek, directeur van TDS drukwerken vond het een eer om het boek juist aan Annemarie Jorritsma, een molenaarsdoch ter, te mogen overhandigen. Hij vermeldde bij deze gelegenheid meteen enkele wetenswaardig heden over de Schiedamse en grootste molens ter wereld. Jor ritsma is een echte verzamelaar van molenwerken en was dan ook blij met deze aanvulling, ik was nog jong toen mijn vaders molenbedrijf stopte. Mijn herin neringen bestaan vooral uit fo to's en verhalen. Maar als ik iets te pakken kan krijgen over mo lens, dan wil ik het hebben en lees het voor." Schiedam torent uit boven molenverleden' kan beschouwd worden als het eerste standaardwerk over Schiedamse molens. Het rijk geïllustreerde en 200 pagina's tellende boek bevat een groot aantal wetens waardigheden en vermakelijke anekdotes. Niet alleen geeft het een historisch overzicht, maar het laat ook de werking van de molen zien en de sociaal-cultu rele aspecten. Schrijfster Nathalie Lans kreeg op het gebied van de specifieke molen know-how niet alleen hulp van de Schiedamse mole naars, maar met name van Schiedams molenvriend van 't eerste uur en deskundige Bas Koster. Het boek is ondermeer verkrijgbaar bij de Schiedamse boekhandel, het Gedistilleerd Museum en museummolen de Nieuw Palmboom en kost 69,50. Muziekvereniging Harpe Davids viert haar 80-jarig bestaan zater dag 7 april met een groots opge zetjubileumconcert in het Fortis Theater a/d Schie, waarbij ook de bekende pianist Jan Vayne optreedt. Aan het concert, dat om 19.30 uur begint wordt medewerking verleend door het harmonieor kest, de drumfanfare, Het B-(op- lei-dings)orkest en de twirlteams 'The Yellow Rainbows, voor de ze gelegenheid aangevuld met oud-leden. Na de pauze vertolkt het harmonieorkest, uitgebreid met een combo, samen met Jan Vayne werken als 'Music' van John Miles, Bohemian Rhapso dy' van Queen en muziek uit de musical On Broadway. Informatie over de kaartverkoop kan via tel. 4491591. (010) 4.699.215 (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) HNS SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant enkele tij delijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat bouvier Zippo en poes Baski. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op een nieu we baas. De medewerkers van de Hargahoeve doen een boekje open over dit fraai ogende tweetal. Zippo was eenzaam Zippo, een 9 jaar oude donker gestroomde kruising bouvier, kon er niet tegen dat hij hele da gen alleen thuis zat en sloopte uit frustratie de huisraad. Daar om belandde de reu in het asiel. Zippo is lief voor kinderen van af 12 jaar, van katten moet hij niets hebben. Hij vindt een teef je wel leuk, maar duldt geen concurrentie van reuen. Voor Zippo wordt een baas huiselijke gezocht die de hond leert om weer een uurtje alleen thuis te blijven, zoals hij dat in het verle den ook kon, zonder de boel te slopen. Opsporing verzocht Poes Baski (zo hebben de asiel medewerkers haar genoemd) is gevonden in de Jan Oudegeest straat. De circa drie jaar oude poes had geen bandje om en er is dus niets over haar bekend. Voor Baski, die vrij groot is voor een poes, is er al een kandidaat maar die wil graag wat meer weten over het toekomstige huisdier. Daarom geldt voor Baski 'op sporing verzocht'. Wie kan de Hargahoeve meer vertellen over deze fraaie zwart witte dame? Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 11.00-12.00 uur en van 13.30- 16.00 uur. Op zaterdag van 11.00-15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. Via internet: http://www.hargahoeve.nl SCHIEDAM - De voormali ge kartonnagefabriek aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan ondergaat de komende jaren een complete meta morfose. In opdracht van Woonplus heeft architect Cees Reijers uit Delft een ontwerp gemaakt dat de fabriek zal veranderen in een modern wooncomplex met appartementen, mai sonnettes en 'opgetilde' patiowoningen in zowel de huur- als koopsector. Met de uitvoering van het project, dat luistert naar de naam Woonwereld Utopia, zal naar verwachting in de zomer van 2002 worden begonnen. De oplevering van het complex staat gepland in het voorjaar van 2004. Het project vergt zo'n 60 miljoen gulden. Momenteel doet de fabriek nog dienst als opslag- en kantoor ruimte voor de firma UTO BV In 2001 komt het pand vrij voor herbestemming. Door de ligging nabij het oude centrum van Schiedam en naast het nieuwe metrostation is deze plek bijzon der geschikt voor woningbouw. Ondanks het feit dat diverse pro jectontwikkelaars hun oog op de voormalige kartonnagefabriek hadden laten vallen, heeft Woon plus - mede op basis van een lo catiestudie verricht door Cees Reijers - het gebouw weten te verwerven. De architect die in het verleden in opdracht van Woonplus ook het seniorencom plex 'Havenbogen' ontwierp, is er in geslaagd om met herge- De oude kartonnagefabriek ondergaat volgend jaar een complete metamorfose verwarming in de winter en koe ling in de zomer. De woningen worden zonder radiatoren opge leverd, een buizenstelsel in de wanden geeft de benodigde warmte danwel koeling af. Daar naast is ook de Energie Prestatie Norm aanmerkelijk lager met dit systeem dan bij vergelijkbare projecten. Voor de bewoner bete kent dit lagere energielasten. Gezamenlijk met de Novem (Nederlandse Onderneming voor Energie en Milieu) wordt dit systeem momenteel verder uitgewerkt. De woningen zullen worden ge bouwd volgens het Convenant Duurzaam Bouwen van de Stadsregio Rotterdam en vol doen zoveel mogelijk aan de ei sen van het Woonkeurlabel, in clusief het pluspakket Veilig heid. Dit pakket zal te zijner tijd door de politie worden getoetst. Voor de bewoner betekent dit dat de kans op inbraak lager zal lig gen. foto: ED DEWAERHEIJT NidiW NieUWlaild bruik van de fabriekshal (als parkeergarage) een complex te bedenken dat bestaat uit 137 wo ningen, 1500 m3 bedrijfsruimte en 162 parkeerplaatsen. Molen De Vrijheid De bouwhoogte van het plan is afgestemd op de maximale be bouwingshoogte, die geldt voor gebouwen in de buurt van een molen. De meeste woningen hebben uitzicht op het oude cen trum van Schiedam met als sfeervol boegbeeld de nabijgele gen molen De Vrijheid. Op het dak van de parkeergarage is naast de woongebouwen ruimte voor een fraaie binnentuin. De parkeergarage en bedrijfsruim ten worden gerealiseerd in het bestaande gebouw. Hierdoor ontstaat een garage met een vrije hoogte van 3 meter. De bergin gen voor de woningen worden in de huidige kelders gemaakt. Houtskeletbouw De woningen boven het bestaan de complex worden gebouwd in houtskeletbouw. Hiermee wordt het complex het grootste hout skeletbouw project in de gesta pelde bouw in Nederland tot nu toe. Voor de toekomstige bewoner heeft dit een hoge geluidsisolatie en een hoge warmte-isolatie als voordelen. De gevels zullen met name worden uitgevoerd in glas en natuursteenachtig materiaal waardoor het gebouw een mo derne uitstraling krijgt. In com binatie met de uitstekende warmte-isolatie onderzoekt Woonplus de toepassing van een verwarmingssysteem dat ge bruik maakt van de warmte uit de dieper gelegen aardlagen via een warmtepompinstallatie. Voor de gebruiker heeft dit als voordeel een hoog comfort met Het project Woonwereld Utopia is één van de eerste grote projec ten, die ontwikkeld worden in het kader van Nieuwland Ver nieuwend Verder, de nieuwe aanpak voor de wijk, die geza menlijk door Woonplus, ge meente en de bewoners, verte genwoordigd in de Klankbord groep, wordt ontwikkeld. Dit deel van Nieuwland valt onder de zogenaamde 'binnenstad- schil'. Het is een geslaagd voor beeld van dat wonen in dit deel van de wijk kan inhouden, na melijk stedelijk wonen met zicht op het oude centrum van Schie dam. SCHIEDAM - Leen Warnaar heeft al heel wat functies ver vuld. Hij was een meer dan talentvol verdediger, die later ook enige tijd trainer was. Daarna werd hij bestuurslid en was - ook voor het invullen van een plotseling optredende trainersvacature - inzetbaar. Voorzitter ener voetbalvereni ging was hij evenwel nog niet. Maar die omissie kan inmid dels bijgezet worden in een stoffig archief. Hij is namelijk sinds kort - hoewel het clubblad dat nog steeds niet officieel heeft aangekondigd en zijn naam in de colofon met bestuursleden ontbreekt - praeses van de voetbalvereniging DRGS. En daar volgt hij niet zomaar ie mand op. Joep den Brinker was namelijk een instituut. De van DRZ afkomstige sigarenroker was bij de fusie van zijn club met GSS haast vanzelfsprekend de eerste man van de fusieclub geworden. Totdat hij zich in het begin van dit jaar - door wat ge waagde uitspraken - de hoon van een deel van de achterban op de hals haalde. Hij hield de eer aan zichzelf en «vertrok. Niet hele maal, want Den Brinker is nog te veel aan het voetbal en DRGS verknocht om het links te laten liggen. Hij staat nog wekelijks in Harga langs de lijn en pakt een versnapering. Aan de bar. Warnaar heeft, laat hij duidelijk merken, veel respect voor zijn voorganger. Vandaar, dat hij niet zomaar aan de vraag van een aantal interim-bestuurders wilde voldoen om de hamer van Den Brinker over te nemen. 'Dat is in heel goede harmonie opgelost. Toen de advies-commissie me benaderde met het verzoek om voorzitter te worden heb ik ge zegd, dat ik dat wel wilde, maar dat ze daarover eerst maar eens een goed gesprek met Joep moesten gaan voeren. Dat heb ben ze gedaan. Ik wilde bij hem namelijk absoluut niet de indruk wekken, dat ik een-weggegaan- plaatsje-vergaan strategie voer de. Dat begreep hij en vond het prima, dat ik voorzitter zou wor den.' Maar DRGS hoeft er niet op te rekenen, dat Leen Warnaar zich zomaar als een-voorzitter-zon- der-boodschap zal opstellen. Verre van dat. Want de sportieve zaakjes (het zaterdagelftal gaat voor het kampioenschap en de zondagformatie voor minimaal de nacompetitie) mogen dan (woorden van Warnaar) redelijk tot goed reilen en zeilen, op de inzet van de leden valt hier en daar nogal wat aan te merken. Voor de nieuwe voorzitter is dat des te meer reden om, zoals hij omschrijft, 'de gemakzucht bij de leden aan de kaak te stellen. Dat vind ik namelijk een slechte zaak. Het vele werk komt op de schouders van te weinig mensen terecht. Daar moet verandering in komen. Vandaar dat we er al les aan zullen doen om de leden op hun plichten te wijzen.' Bin nenkort hoeft Leen Warnaar dat niet meer anoniem te doen. 'In het volgende clubblad staat de nieuwe bestuurssamenstelling.' Dan is hij geen manusje van al les meer, maar voorzitter. Waterweg-topscorer Excelsior'20 blijkt van de ene op de andere dag ook te kunnen winnen. Het lukte het elftal van trainer Paul de Roos om zondag ook OVV te verslaan, waardoor de tweedeklasser voor de tweede maal op rij een overwinning pakte en zo de aansluiting met de nummers elf en tien weer tot stand bracht. Hoewel in de vierde klas D (za terdag) maar liefst vijf clubs nog uitzicht op de titel hebben heeft DRGS de beste uitgangspositie. De Schiedammers (inmiddels al periode-kampioen) gaan aan de leiding en hebben een voor sprong van twee punten op Moerkapelle. De stand: 1. RKWIK 3,81 (61 uit 16); 2. Demos 3,50 (49 uit 14); 3.TSB 3,36 (64 uit 19); 4. GTB 3,23 (55 uit 17); 5. DVO'32 2,36 (45 uit 19); 6. DRGS/zo 2,75 (44 uit 16); 7. V.FC 2,61 (47 uit 18); 8. HSC/za 2,36 (45 uit 19); 9. DRGS/za 2,26 (43 uit 19); 10. WK 2,21 (42 uit 19). HBSS zoekt oud-leden Het jubilerende HBSS is nog op zoek naar oud-leden, waarvan in de administratie het adres ont breekt. Inmiddels hebben bijna 500 oud- of oudere leden een uitnodiging voor een reünie op zak, maar volgens secretaris Wim de Wolff blijkt in de prak tijk, dat er door verhuizing veel mensen onbereikbaar zijn. De reünie wordt gehouden op zaterdag 12 mei. Wie denkt te worden overgeslagen wordt ge adviseerd contact op te nemen met het secretariaat (tel. 010- 4745826). Bijzonderheden krijgt men daarna per post in de brie venbus. Brandersstad lijdt verlies Het hoogste mannenteam van de tafeltennisvereniging Branders- stad is er niet in geslaagd op lijs taanvoerder TTCV/Van Her waarden een nederlaag toe te brengen. Sterker nog de Limbur gers droogden de Schiedammers af: 8-2. TTCV is dankzij dit resultaat het kampioenschap tot op een punt genaderd. Voor Brandersstad heeft het geen gevolgen, want de tweede plaats lijkt inmiddels al zeker gesteld. In Veghel duurde het tot na de pauze voordat Rene Waterreus de Schiedamse eer kon redden (tussenstand: 6-1). Het tweede punt kwam op naam van Arjan Karbaat. Overige uitslagen: 't Zand-Bran- dersstad 2(he) 4-6, Red Stars- Brandersstad 2(da) 9-1. Berichten voor de redactie Berichten kunnen per fax (010- 5913733) of per e-mail (gver- ver@hetnet.nl) worden aangele verd. Het postadres is: Het Nieu we Stadsblad, Van Beethoven- laan 4, 3144 AS Maassluis. Tandprothetische Praktijk Veringmeier SCHIEDAM - Niet alle Schiedammers hebben er hun hoop op geves tigd dat 'autodate', een project gedeeld autogebruik, een effectief wa pen zal zijn in de strijd tegen de parkeeroverlast. Hieronder de wat somberder visie van een inwoner van Schiedam-Oost die aangeeft dat het parkeerprobleem al geruime tijd bestaat en van mening blijft dat er 'helemaal niets aan gedaan wordt': 'Ik ben zelf al geruime tijd bezig met het aanschrijven van wethou der Hafkamp in verband met parkeeroverlast in Schiedam-Oost. Ik heb hier handtekeningen voor opgehaald van bewoners. Iedere dag staan hier auto's op de stoep en dubbel geparkeerd. Ik ben benaderd door een medewerkers van een extern bureau, wat deze parkeeroverlast onderzoekt. Binnen twee weken na het schrij ven, krijg je een briefje dat de zaak in behandeling is en na zo'n vier tot zes maanden krijg je een keer een vaag antwoord. Waarna er ove rigens helemaal niets meer gebeurt. De overlastproblemen worden alleen maar erger, maar ze hebben bij de gemeente Schiedam waarschijnlijk wel de tijd om een autodate- plaats te maken, die waarschijnlijk voor de normale bewoners niet beschikbaar zal zijn, waardoor er nog meer problemen ontstaan. Zoals ik al eerder heb gezegd. Het gemeentebestuur in Schiedam is laks en nalatig en nooit telefonisch bereikbaar voor zijn inwoners. In plaats van te luisteren naar inwoners komen ze met een eigen idee, waardoor we meestal weer een verarming rijker zijn.' Ruud van der Linden DA Dessing in Schiedam is uitgeroepen tot de beste DA (D'At- tance) drogist van Nederland. Een prestatie die er wezen mag: ruim 700 DA drogisten mengden zich in de race om de Super Award 2001.Toch gingen Hans Dessing en zijn team strijken met de allerhoogste eer. Een geheel verzorgde reis naar Portugal was hun deel. Ondanks de bekende pluspunten van Da Dessing, kwam de titel voor Hans Dessing nog onverwacht. 'We wisten na tuurlijk dat we goed bezig waren. Je doet er alles aan om het de klant naar de zin te maken. Maar je gaat er natuurlijk nooit van uit dat je wint. Het was dus nog even heel spannend.' Dessing ontving de indrukwekkende trofee woensdag uit handen van presentator Albert Verlinde. Daarmee kwam een einde aan de com petitie die bijna heel 2000 duurde. Daarbij werden de DA drogisterij en beoordeeld op vakkennis, de inrichting van de winkel en enthou siasme van het team. Wat Hans Dessing betreft komt de eer dan ook voor een groot deel aan zijn werknemers toe. 'We hebben als team flink in elkaar geïnvesteerd. Daarvoor zijn we door de consument al beloond. En nu dus deze prijs. Ik overdrijf niet als ik stel datje deze Super Award voor een belangrijk deel toe kunt schrijven aan mijn personeel.' SCHIEDAM In de liduinakapel (Frankeland) is zondag een eucharistieviering om 9.15 uur, voorganger is Pater L. van Schagen met medewerking van het Liduinakoor. Zondag is er een ruilbeurs in de viermolens, Nieuwe Damlaan, aanvang 13.30 uur, toegang gra tis. In de Grote Kerk is zaterdag een inloopconcert met Boukje Thomasse, piano en Sandra Des- abandu, cello, aanvang 15 uur, toegang vrij. Zondag is er avondmuziek in Dorpskerk Kethei, het Haags Kleinkoor o.l.v. Hans Jansen zal de door de dirigent zelf gecompo neerde Johannes Passin uitvoe ren, een instrumentaal ensemble verleent hierbij medewerking, aanvang 19 uur, de liturg is Ds. J.A. v.d. Peppel, toegang vrij, deurcollecte. Zondag is er een dienst bij de vrijzinnige geloofgemeenschap, Westvest 90-92, aanvang 10.30 uur, voorganger is Ds. L. Lafeber uit Zoetermeer, 12 april is er een dienst met Ds. J. Klijnsma uit Schiedam, aanvang 19.30 uur. De evangelisch Lutherse ge meente, aan de Lange Nieuwe- straat 219 is zondag een dienst met Ds. A.. Nagel de Jonge, 12 april witte donderdag met Ds. J. Roskam, viering H.A. In zorgcentrum Spaland is za terdag bingo in de recreatiezaal vanaf 14 uur, bar open om 15 uur. In de Liduina basiliek is palm of passiezondag: zaterdag om 18 uur eucharistieviering, zondag om 10.15 uur plechtige hoogmis met palmwijding en palmproces- sie, m.m.v. het herenkoor I.H.D. Oliewijding en eucharistievie ring: 11 april in de kathedrale kerk, Mathenesserlaan 307 (R!- dam) om 19.30 uur. Bij podium café De Graauwe Hengst, Lange Haven 28 is don derdag om 21.30 uur Barend Pe tersen Sextet, Barend Petersen: tenor, Marco de Roode: trombo ne, Kees Krughten: drums, Victor Borget: trompet, Henk Arts: con trabas, Ed Baatsen: piano, zater dag om 22 uur Vixy, zondag op zondag kan het anders om 21.30 uur, dinsdag jamsessie om 21 uur. STICHTING WELZIJN Kluphuis Oost, Boerhaavelaan 79 organiseert zondag een stijl en line dansmiddag voor 40+, aan vang 13.30 uur, kaartje in voor verkoop 2,- van maandag t/m vrijdag van 9 tot 17 uur) aan de zaal 2,50. voor info: tel. 2451818. Tae-Bo start op donderdag van 20.30 tot 21.30 uur bij kluphuis Oost, kosten 25,- per maand, voor info aanmelden: tel. 4267297. Het ouder en kind centrum start een ontspanningsmiddag voor vrouwen op donderdag van 13.45 tot 14.45 uur, kosten 25,- per maand van te voren aanmelden. Opgeven bij het emancipatiecen trum, Broersveld 142, tel. 4491511. OUDERENWERK Donderdag is er een thé-dan- sant in de Woudhoek van 14 tot 16.30 uur, entree 3,50, vrijdag 27 april maaltijd van de maand in Oost van 12 tot 13 uur, kosten 8,50 opgeven tot 25 april, iedere dinsdag is er soos in Zuid van 13 tot 16 uur, gratis, iedere woens dag koersbal in Zuid van 14 tot 16.30 uur, kosten 6,- per maand. Ouderenwerk organiseert in sa menwerking met gemeente en po litie van Vlaardingen en Schie dam 10 mei een regionale fiets tocht voor 55+. Die dag kunnen de deelnemers hun fiets op vei ligheid laten controleren, uitleg over nieuwe verkeersregels er is een gezondheidstest en een con ditietest, de fietstocht is 30 km, start 10 uur in de 4 molens (Schiedam) en in West (Vlaardin gen). Deelname 10,- inschrijven tot 20 april bij de dienstencen tra's. Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethei en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Bladmanager: C. Vijfvinkel Regionaal accountmanagement: REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 Hoofd redactie: Jan Siëben HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Voormalige kartonfabriek wordt Woonwereld Utopia Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3