Nederlanders zijn harde en tevreden werkers \K Haal het voorjaar in je tuin I nü ƒ499,- nü ƒ10,- nü 398, Een Gouden Kans... 4 4 'U kunt extra geld verdienen!' algemeen medewerkers (v/m) voor avond-/nacht- en weekenddiensten Bananenbank 8 zakken Tuinaarde Powerschrobber WOENSDAG 4 APRIL 2001 14-NS1-5 matrice uitvaartbegeleidsters 24 uur per week WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING WET MILIEUBEHEER Ruim 90 procent van werkend Nederland is tevreden tot zeer tevreden over zijn of haar huidige baan. Plezier in het werk is voor 63 procent de belangrijkste reden voor deze hoge mate van tevredenheid. Uit het onderzoek 'Werk en carrière in Nederland' dat uitge verij Reader's Digest onlangs door markt onderzoekbureau NFO Trendbox liet uitvoeren, blijkt dat bijna de helft van de Nederlanders nog evenveel plezier in zijn werk heeft als drie jaar geleden. Naast een goede werk sfeer en leuke collega's waarderen Nederlanders een baan primair omdat ze leuk, boeiend en inte ressant werk willen. Geld is onderschikt aan het werkplezier dat men heeft. Een goed salaris noemen Nederlanders pas op de vijfde plaats. Uit vergelijkbare onderzoe ken in Europa blijkt dat zowel in Nederland als in Zweden salaris een min der belangrijke rol speelt dan in andere Europese landen. Over het alge meen is men in Nederland wel tevreden over het salaris dat men verdient. 44 procent van de Nederlanders vindt het salaris passen bij het niveau van de baan. Als men kijkt naar het salaris ten opzichte van de werk druk en de intensiteit van het werk, vindt men wel dat het salaris achter loopt. Vrouwen zijn min der tevreden over hun salaris dan mannen. Bijna 60 procent vindt het sala ris niet in verhouding staan tot de hoeveelheid werk en de werkdruk. Meer dan 70 procent van alle respondenten heeft wel het gevoel dat man nen en vrouwen in de toe komst gelijkwaardiger beloond zullen worden. De gemiddelde werk week van de Nederlander bestaat uit ongeveer 38 uur. Het aantal uren dat men tegenwoordig werkt ten opzichte van drie jaar geleden is bijna gelijk gebleven. Toch is bijna de helft van de Nederlanders van mening dat zij nu harder en intensiever moeten werken. Ze heb ben het gevoel dat de ver wachting ten aanzien van de te verrichten werk zaamheden in de beschik bare werktijd aanzienlijk is gestegen. Uit het onderzoek blijkt dat bijna eenderde verwacht dat de werkdruk nog meer zal toenemen in de komende driejaar. Een kwart van de werken de Nederlanders geeft toe regelmatig last van stress te hebben op het werk. Als hoofdoorzaak van stress noemt 48 procent een te hoge werkdruk. Eenderde noemt het wer ken onder tijds druk/deadlines de groot ste stressveroorzaker. Om stress te vermijden is een kortere werkweek voor veel Nederlanders een optie. Meer dan de helft van de Nederlanders heeft hier zeker interesse in, mits het salarisniveau wordt behouden. Wanneer er salaris voor moet worden ingeleverd, neemt het animo af. Mocht de kans zich voor doen, dan zou toch nog een op de vijf werkenden dit zeker of waarschijnlijk gaan doen. Daarnaast heeft 16 pro cent wel eens een loop baanonderbreking of sab batical leave overwogen. Slechts in een op de tien gevallen is het er ook daadwerkelijk van geko men. Advertentie of internet v-ri r-O omdat ieder mens uniek is.. Doodgaan zou weer doodgewoon moeten worden even veilig als geboren worden Uitvaartbegeleiding en mortuariumbeheer Matrice is een onderneming die zich ener zijds richt op het begeleiden van persoonlijke uitvaarten, waarbij familie actief wordt betrokken, zodat eigen wensen en gevoelens een belangrijke plaats innemen. Anderzijds zich richt op de respectvolle zorg voor overledenen en de begeleiding daarbij van nabestaanden. Er werken voornamelijk vrouwen. Door toename van de door ons te begeleiden uitvaarten zoeken wij De functie houdt in: - het inventariseren van wensen, voorbereiden, regelen en begeleiden van persoonlijke uitvaarten, zodanig dat deze een spiegel van het leven vormen; - het mede verzorgen van overledenen. Wij zoeken een vrouw met: - een warme en prettige persoonlijkheid; - de kwaliteit om te kunnen gaan met velerlei mensen; - levenservaring en uitstraling die passen bij deze functie; - organisatietalent; - de mogelijkheid om zeer flexibel te werken; - rijbewijs B, evt. met auto; - woonplaats Schiedam of directe omgeving. Wij bieden: - de mogelijkheid ervaring op te doen in een boeiend vak en in een dynamisch team; - een tijdelijk contract met later mogelijkheden tot een vast dienstverband; - passend salaris. Wij vragen: - een brief waarin u zichzelf voorstelt, met pasfoto, binnen 10 dagen te sturen naar: Uitvaartbegeleiding Matrice, t.a.v. Helen Teunissen, Postbus 399, 3100 AJ Schiedam. Als u nog vragen heeft kunt u ons bellen tijdens kantooruren op nummer 010-2732424. Bent u minimaal 18 Jaar oud, beschikt u over een auto en tenminste 6 uur vrije tijd per dag? Dan bieden wij u een uitstekende verdienste met het huis-aan-huis bezorgen van de Gouden Gids in uw streek in de periode van 30/5 t/m 5/7. U hoeft niet te verkopen, alleen te beZOrC|en. Stuur snel de volledig ingevulde bon aan ons retour. Ja, ik wil u helpen bezorgen en voldoe aan de eisen. Neem contact met mij op. Naam; Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Geboortedatum: Aantal beschikbare uren overdag: Type auto: In een envelop opsturen naar: Gouden Gids BV, afdeling verspreiding. Antwoordnummer 213, 1100 VC Amsterdam Zuid-Oost. M/V i// m a trice AAHTHH.f.l t'UHNÏ; omdat ieder mens uniek is... Doodgaan zou weer doodgewoon moeten worden even veilig als geboren worden Uitvaartbegeleiding en mortuariumbeheer Matrice is een onderneming die zich ener zijds richt op het begeleiden van persoonlijke uitvaarten, waarbij familie actief wordt betrokken, zodat eigen wensen en gevoelens een belangrijke plaats innemen. Anderzijds zich richt op de respectvolle zorg voor overledenen en de begeleiding daarbij van nabestaanden. Er werken voornamelijk vrouwen. In verband met uitbreiding door het mortuariumbeheer van het Vlietland Ziekenhuis locatie Vlaardingen (Holy Ziekenhuis) zoeken wij: De functie houdt in: - het verzorgen van overledenen en begeleiden van nabestaanden in mortuarium van het Vlietland Ziekenhuis, locatie Schiedam en Vlaardingen en in thuissituaties; - gastvrouw zijn tijdens condoleancebezoeken.. Wij zoeken het liefst een vrouw met: - een flexibele, stabiele en warme persoonlijkheid; - verzorgende en goede communicatieve kwaliteiten; - rijbewijs B, evt. met auto; - woonplaats Schiedam of directe omgeving. Wij bieden: - een functie die voldoening geeft binnen een dynamisch team; - een tijdelijk contract met later mogelijkheden tot een vast dienstverband; - aantal uren in overleg; - passend salaris. Wij vragen: - een brief waarin u zichzelf voorstelt, met pasfoto, binnen 10 dagen te sturen naar: Uitvaartbegeleiding Matrice, t.a.v. Helen Teunissen, Postbus 399, 3100 AJ Schiedam. Als u nog vragen heeft kunt u ons bellen tijdens kantooruren op nummer: ^010-2732424.y Milieudienst ftiynfr)Q Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroor zaken, kunnen op grond van de Wet milieube heer een vergunning nodig,hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergun ning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op 15 mei 2000 een aan vraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van N. V. Waterbedrijf Europoort om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een drinkwaterpompstation aan de Rotterdamsedijk 54 te Schiedam. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 4 april 2001 tot en met 15 mei 2001 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovenge noemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschik king; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij geduren de die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de- Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het oprichten van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat dc gemeente de bouwver gunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen beta ling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel.nr. (010) 246 84 02). Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken hierbij bekend, dat van 4 april 2001 tot en met 15 mei 2001 ter inza ge liggen de volgende besluiten om nadere eisen te stellen. Milieudienst Rijnn,Qi 1. Het betreft een besluit om nadere eis op grond van artikel 6, lid 1 van het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer voor Van Neerbos Bouwmarkten B.V. voor een bouwmarkt aan de 's-Gravenlandseweg tegenover 244 en 246 te Schiedam (413844). 2. Het betreft een besluit om nadere eis op grond van artikel 5, lid la van het Besluit bouw- en houtbedrijven milieubeheer voor Bouw- en aannemings bedrijf M.A.J. Ritmeester B.V. voor een aannemingsbedrijf aan de Buitenhavenweg 58-60 te Schiedam (413719). Bezwaar Ingevolge artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebben den bezwaar maken tegen deze beschikking. Het maken van bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaar schrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van bekendmaking van deze beschikking. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient in ieder geval het volgen de te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van de beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; - de gronden van het bezwaar. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van Burgemeester en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel; 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voor ziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Bijna de helft van de Nederlanders is op dit moment aan zijn tweede of derde baan bezig. Een kwart is er van overtuigd over vijfjaar alweer ver trokken te zijn bij de hui dige werkgever. Bij het solliciteren zijn adverten ties in kranten en tijd schriften nog steeds het populairst. 23 procent kwam op deze manier terecht in zijn huidige functie. Vrienden, familie en kennissen staan met 18 procent op een tweede plaats samen met de open sollicitatie, gevolgd door het uitzendbureau. Een opsplitsing naar leef tijd laat zien dat Nederlanders boven de 30 jaar meer via adver tenties en open sollicita ties in hun huidige baan terecht zijn gekomen en jongeren in de leeftijd van 18 tot 30 jaar meer via het uitzendbureau of de studie. Internet heeft bij het vinden van de hui dige baan nog geen grote rol gespeeld. In de toe komst lijkt dit beeld te worden bijgesteld. Bijna eenderde zal, wanneer zij nu op zoek zou gaan naar een nieuwe baan, hier voor tegenwoordig het internet raadplegen. Meer dan de helft blijft zich nog steeds oriënteren via de kranten en tijdschrif ten. De Nederlandse vestiging van Reader's Digest laat regelmatig een onderzoek uitvoeren over uiteenlo pende maatschappelijke onderwerpen die de lezers aanspreken. Projectnnmmers 413844 en 413719 Eenderde van de Nederlanders noemt het werken onder tijdsdruk de grootste stressveroorzaker. Haal meer uit onze zes seizoenen! Welk Staelduinsebos Groen- centrum u ook bezoekt, de ideeën liggen er voor het op rapen. Voor binnen én buiten. Om u daarvan nog vaker te laten profiteren, hebben wij de seizoenen aangepast. Bij ons zijn het er zes. Dus ook meer actie en meer aanbiedingen! Geniet van de enorme variatie. Welkom in 's-Gravenzande, Vlaardingen of Ridderkerk. www.staelduinsebos.nl Hoek van Holland A 20 jami/feb maart/april mei/juni juii/aug F- VtAARDINCïN Oersolide teakhouten bank in uitzonderlijk fraaie en gezellige bananenvorm. Staat goed, zit fantastisch. Van 699,- Eerste kwaliteit volle, rijke tuinaarde voor een groeizaam nieuw leven van al het moois waarmee u zich wilt omringen. 8 zakken. Gardena powerschrobber, dé hogedrukrejniger met roterende borstels en diverse spuitmogelijk- heden. Een lichtgewicht (ca 5 kg) met enorme power. Drie jaar garantie. Gardena actie 498,- sep/okt Staeeduinsf bos GKOHNSPtCIAI ISTFN Staelduinsebos Groencentrum Staelduinsebos Groencentrum Staelduinsebos Groencentrum Deltaweg 76 - Vlaardingen Staelduinlaan 17 - 's Gravenzande Schaapherderweg 15 - Ridderkerk 010 2486999 0174 415171 010 4829200 nov/dec Aanbiedingen geldig in maanden maart en april of zolang de voorraad strekt. Wijzigingen voorbehouden archieffoto: JANSSEN DE KIEVITH

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 5