lwaterJtaer In juni start Mn Proef Autodate Lagere tarieven c tingen door hc WOENSDAG 4 APRIL 2001 14-NS1-6 V WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING WET MILIEUBEHEER Wie in het centrum van Schie dam rondloopt en zijn ogen goed de kost geeft, ziet veel moois. Het is niet voor niets dat de VVV steeds meer groe pen in Schiedam ontvangt en rondleidt. De gemeente wil er alles aan doen om nog meer toeristen naar Schiedam te lok ken. Want toeristen brengen geld mee en zorgen voor werk gelegenheid. Samen met diverse partijen worden daarvoor plannen gemaakt. Bijvoorbeeld voor het watertoerisme. Zo zal de voorlichting over Schiedam aan watersporters worden verbeterd door o.a. informatie in de almanak op te nemen, een nieuwe vaarroute te ontwikkelen, een handboek voor de partyvaart uit te geven en een internetsite te bouwen. Ook zijn er plannen voor een permanente aanlegstei ger in de Buitenhaven, wordt onderzocht of bruggen automatisch geopend kunnen worden en wordt bekeken hoe de route vanaf de steiger aan de Maasboulevard naar het centrum aantrekke lijk kan worden gemaakt. Daarnaast loopt een onderzoek naar de mogelijkheid om kleine plezier vaartuigen te laten afmeren in de grachten. Schiedam is straks een nieu we attractie rijker. Toeristen (in groepsverband of indivi dueel) en natuurlijk ook de eigen inwoners kunnen Schiedam binnenkort vanaf het water bewonderen. In Giethoorn wordt momenteel hard gewerkt aan de bouw van twee rond vaartboten en ondertussen werkt de Stichting Rondvaarten Schiedam (in oprichting) al even hard om de boten op 17 juni aan staande hun eerste afvaart te kunnen laten maken. 1 De gemeente Schiedam is een GSB-gemeente. GSB staat voor grotestedenbe- leid. Dat betekent dat de stad extra geld van de rijksoverheid krijgt om problemen op te lossen of te voorkomen. Geld uit de GSB-pot is er ook om het toerisme naar Schiedam te bevorderen. Toeristen zorgen voor werkgelegen heid en dat is goed voor de stad. Veel plannen kunnen nu, dankzij het GSB-geld, gemakkelijker worden uitgevoerd. Ook de fluisterboot kan reke nen op een bijdrage. BELASTING- EN RETRIBUTIEVERORDENINGEN KAPVERGUNNINGEN WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEE milieudienst Rijnrn Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Als de vergunningvoorschriften niet meer toereikend zijn voor de bescherming van het milieu heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid de vergun ning ambtshalve te wijzigen, aan te vullen en/of in te trekken. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de aan passing van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van de aanpassing van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben voorschriften van de volgende vergunningen krachtens artikel 8.23 van de Wet milieubeheer ambtshalve aange vuld, gewijzigd en/of ingetrokken. 1. De voorschriften van de op 8 december 1998 aan Krayema Metaalbescher ming BV verleende vergunning ten behoeve van een staalstraal-, schoopeer- en verfspuitinrichting aan de Strickledeweg 33 te Schiedam. De aanpassing van de voorschriften heeft betrekking op het behandelen van afvalstoffen ,(309607). 2. De voorschriften van de op 5 maart 1996 aan TIG Welding Service verleen de vergunning ten behoeve van een constructiewerkplaats aan de Minervaweg 23 te Schiedam. De aanpassing van de voorschriften heeft betrekking op het lozen van bedrijfsafvalwater op de riolering (406132). 3. De voorschriften van de op 27 mei 1993 aan Watersport Vereniging "De Schie" verleende vergunning ten behoeve van een jachthaven aan de Algerastraat 10 te Schiedam. De aanpassing heeft betrekking op het toevoe gen op voorschriften voor het lozen van afvalwater en het scheiden van afval stoffen (308118). Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 4 april 2001 tot en met 15 mei 2001 tijdens de werkuren inzien in het kan toor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen gedurende deze periode ook buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (010) 246 84 02). Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovenge noemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbe treffende beschikking; degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp beschikking; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij geduren de die termijn naast een beroepschrift tevens een verzoek om voorlopige voorzie ning is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Inlichtingen Voor informatie over de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen bet aling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel.nr. (010) 2468 402). Projectnummers: 309607, 406132 en 308118 wf,\ieudienst Rijnrt) Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op verzoek van de vergunning houder heeft het bevoegd gezag de mogelijk heid op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer de vergunning in te trek ken indien van de vergunning geen gebruik meer wordt gemaakt en als het belang van de bescherming van het milieu zich daartegen niet verzet. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de intrekking van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben de volgende verzoeken om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ontvangen. 1. Op 15 september 2000 is een verzoek ontvangen van Frebo-druk voor het intrekken van de op 12 juli 1994 verleende vergunning voor een zeefdrukkerij en atelier aan de Calandstraat 114 te Schiedam (313708). 2. Op 4 december 2000 is een verzoek ontvangen van Verspeek Elektrotechniek B.V. voor het intrekken van de op 25 februari 1986 verleende vergunning voor een supermarkt aan de Kerklaan 5-7 te Schiedam (413836). 3. Op 24 oktober 2000 is een verzoek ontvangen van Beukers en Jurling expe ditie en vrachtautobedrijf B.V. voor het intrekken van de op 22 juni 1973 en 5 juni 1979 verleende vergunningen voor een assemblageinrichting aan de Gustoweg 87 te Schiedam (305774). Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben besloten de verzoeken om intrekken van de vergunning te verlenen. Inzage U kunt de beschikkingen en de overige van belang zijnde stukken van 4 april 2001 tot en met 15 mei 2001 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur in te zien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010) 246 84 02) kan in de bovenge noemde periode de beschikking buiten kantooruren worden ingezien in het kan toor van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp beschikking; de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbe treffende beschikking; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden, geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschik king. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij geduren de die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Inlichtingen Voor informatie over de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 2468 340. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen bet aling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel.nr. (010) 2468 402). Projectnummers 313708, 413836 en 305774 Gemeenteberichten De ONS kwam met het idee. Verweven als ze is met Schiedam, wilde ze ook iets voor de stad doen. Rondvaarten maken het voor toeristen aantrekkelijk de stad te bezoeken. Ondernemers worden wellicht over de streep getrokken investeringen te doen of zich langs de route te vestigen. Misschien ook leiden de rondvaarten tot arrangementen met bijvoorbeeld de VW. Allemaal zaken die goed zijn voor Schiedam en daarom ook subsidieert de gemeente het initiatief. Twee donkerblauwe aluminium 'sloepen' zullen de passagiers trakteren op een rondje Schiedamse grachten. Fluisterbo ten zijn het, ze maken geen geluid omdat de motor op een accu loopt. Bovendien veroorzaken ze geen stank overlast. De vertreksteiger komt naast museummolen De Nieuwe Palmboom te liggen, waar ook de kaartjes fl 12,50,-) kunnen worden gekocht. De rondvaart gaat langs het Doeleplein (bij het voor malig pand van woningstichting Noord- vest), over de Schie naar de Lange Haven, Buitenhaven, Nieuwe Haven en Korte Haven. De boten worden bestuurd door ervaren schippers, met groot vaarbewijs. Ruim dertig mensen hebben al gehoor gegeven aan de oproep van de ONS zich als vrij williger aan te melden. Gezocht wordt nog naar gidsen. sfï Burgemeester en wethouders van Schiedam delen mede dat degemei raad op 26 maart 2001 heeft vastgesteld de eerste wijziging van de: "Legesverordening 2001"; "Verordening onroerende-zaakbelastingen 2001"; "Verordening parkeerbelastingen 1998". De wijziging van de "Legesverordening 2001" treedt in werking met ingang van de eerste dag na die van de bekendmaking. De datum van ingang van de heffing is het tijdstip dat de algemene maatregel van rijksbestuur, houdende wijziging van het Besluit paspoortgelden (verlaging tarieven reisdocumenten), in werking treedt. De wijziging van de "Verordening parkeerbelastingen 1998" treedt in werking met ingang van de achtste dag na die van de bekendmaking. De wijziging van de "Verordening onroerende-zaakbelastingen 2001" treedt in wer king met ingang van de eerste dag na die van de bekendmaking en werkt terug tot en met 1 januari 2001 De bekendmaking vindt plaats door opneming van de verordeningen in de verzame ling "Belasting- en retributieverordeningen" op 4 april 2001, onder "Belasting- en retributieverordeningen 2001", nrs.14 t/m 16. De belasting- en retributieverordeningen liggen ter inzage in het Gemeentelijk Infor matiepunt in de Stadswinkel. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van genoemde besluiten. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - één iep staande op de Damlaan, in verband met slechte conditie van de boom. - één moerascypres staande in de achtertuin Heijermansplein 245, in verband met de situering Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: 246 56 66. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de Raad in haar vergadering van 26 maart 2001 heeft besloten tot het invoeren van autodate in Schiedam, voorlopig bij wijze van proef voor een periode van een jaar. Daartoe worden - overeenkomstig art. 2 van de Parkeerverordening - onderstaande plaatsen permanent aangewezen als parkeerplaats voor autodate, aangegeven door het bord model E9 bijlage I RW met onder bord "autodate Greenwheels": Broersvest, zuidzijde, ter hoogte van pand nr 76a Stationsplein, de meest westelijke parkeerplaats op het parkeerterrein aan de noordoostzijde Aan de aanbieder van autodate, Collect Car BV, zal een vergunning worden verstrekt om beide plaatsen in gebruik te mogen nemen. Andere vergunninghouders mogen geen gebruik maken van deze plaatsen. Het uitgebreide voorstel ligt ter inza ge in de Stadswinkel gedurende een termijn van 6 weken vanaf deze bekendmaking. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit een bezwaarschrift indienen binnen een periode van 6 weken na deze bekend making bij het college van burge meester en wethouders, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indien een bezwaarschrift is ingediend, kan men tevens de President van de Arrondissementsrechtbank Rotterdam, postbus 50951, 3007 BM Rotterdam, schriftelijk verzoe ken het besluit te schorsen in afwachting van de behandeling van het bezwaar. Het besluit zal op 2 mei 2001 in werking treden. Bij het vaststellen van de tarieven heeft het gemeentebestuur door gebruikma king van de (nieuwe) wettelijke regeling voor tariefdifferentiatie een lastenver schuiving van niet-woningen na'ar woningen maximaal gecompenseerd. Een (soms aanzienlijke) stijging van individuele aanslagen kan ondanks de verlaging van de tarieven dan ook niet in alle gevallen voorkomen worden. De tarieven gelden per volle eenheid van 5.000,00 van de inmiddels bij WOZ-beschikking vastgestelde waarde. De tarieven voor 2001 zijn: Voor woningen Eigenaren 7,00 Gebruikers 5,60 Voor bedrijven Eigenaren Gebruikers 11,75 9,40 Wat betekent ditlvoor de ozb- over 2001? De aanslagen OZB 2801 worder aprfi 2001 verzondenaaft een iet op 1 januari eigenaar-m/of gebr van een onroerende, ztak Sn Sc hi was. Hierbij is het aans'lagbedtag afha van de vastgestelde waarde van c gezonden WOZ-bësehikking en vastgestelde tarieven. U kunt dan ook rut needs het aa: drag berekenen als ivdlgt: De WOZ-waarde In guldens dee door 5.000. De uitkomst hierva: u naar beneden af opqsn geheel Dit getal vermenigvuldigt u met betreffende tarief van de OZB 2 rondt u naar beneden af op hele dens. Voorbereiding besluit omtrent vrijstelling artikel ex 19 lid 1 WRO Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een aanvraag tot vrijstelling is ingediend voor: Vriendschapsplein 1, om bewoning van dit pand mogelijk te maken, Bewoning van dit pand is in strijd met het ter plaatse geldende besttmmfngspla "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom", omdat op gronden met c bestemming "achtererf' en "binnenterrein" wonen niet is toegestaan, De aanvraag tot vrijstelling wordt aangemerkt als een verzoek om vijïjstelling ex kei 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Op grond Man het bepaalde in dit artikel is het mogelijk om vrijstelling te verlenen van het geldent bestemmingsplan. In het kader van de voorbereiding van het besluit omtrent vrijstelling artikel ex. 1 WRO, ligt de aanvraag gedurende 4 weken, met ingang van 5 april 2001 tot 2 mei 2001 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu vai Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1Gedurende deze terrnijn'kan een ie zijn zienswijze omtrent de aanvraag indienen bij het college van butgemëester t houders, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimrekjké Ordenir Milieu (VROM) Van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100'EAlSchiedan De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en monumentencommissie Schiedam ia kamer 1 het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 9 april 2001 vanaf 09.30 uur. Broersvest 59-61 Broersvest 45 t/m 57 Westvest 82b Akkerpad 23 Kerklaan 2 Scapino B.V. Telfort B.V. R. Ketting J. Zeelenberg Ir. R. Wijk luifel en lichtreclame verbi GSM-zendmastplaatsen woning vergroten dakkapel bouwen woning vergroten Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden ge zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kuhü urkrijgen v; maandag t/m donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 24^:54 90.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 6