Gemeente Schiedam ;n onroerende-zaakbelas- p hogere WOZ-taxaties Binnenstad kan trekker goed gebruiken Start bouw Land van Belofte 1 Voorbereidings-besluit I WOENSDAG 4 APRIL 2001 14-NS1-7 ONTWERP BESTEMMINGSPLAN GUSTO 1999 De laatste grote en meest belangrijke bouwlocatie in de binnenstad verdient een uitgekiende invulling. Bij de ontwikkeling van een plan voor het Land van Belofte is dan ook niet over een nacht ijs gegaan, maar nu is het zover. Nog deze maand gaat de realisatie van een ambitieus woon-winkelpro ject van start. Het begint in de week van 9 april met het afschermen van het ter rein met hekwerken. Na het bouwrijp maken, is het slaan van de eerste paal dit najaar gepland. Halverwege/eind 2003 moet de omvangrijke klus geklaard zijn en Schiedam's centrum een belangrijke trekker rijker zijn. m gins** Wijziging uitvoeringsbesluit g Verordening parkeerbelastingen 1998/(tij defijke verkeersmaatregelen IwmmwbJ in verband met bouwplanLand van Belofte WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING BOUWZAKEN WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Informatie Gemeente Schiedam op internet WWW.SChiedam.nl en op teletekst pagina 701-711 (achter het mozaiekkanaal) WEEK 14, WOENSDAG 4 APRIL 200 1 Colofon Stadskantoor Telefoon (010) 246 55 55 (010) 473 70 21 Fax E- mail intb@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur, donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadsert' 1 Internet: www.schiedam.nl Teletekst: pag. 701-711 (achter mozaiekkanaal) Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 246 53 89 Fax (010) 246 53 64 Lange Haven prima entourage voor rondvaarten tivoor de ozb-aanslag B 2801 worden eind idertaarli een ieder die ïaaEïn/of gebruiker de. aak tin Schiedam slagbedrag afhankelijk ie waarde van de aan u beschikking en van de /en. .Ti ut ceeds het aanslagbe is ivdlgt: In guldens deelt u lickomsc hiervan rondt fopqm geheel getal, gvulidigt u met het van de OZB 2001 en eden'af op hele gul- Voorbeeld Stel, de waarde van uw woning is vast gesteld op 287.000,00. - 287.000,00 5.000 57 (de uit komst is naar beneden afgerond) De hoogte van de aanslag OZB voor de gebruiker: - 57 x 5,60 (gebruikerstarief wonin gen) 319,00 (de uitkomst is naar beneden afgerond) De hoogte van de aanslag OZB voor de eigenaar: - 57 x 7,00 (eigenarentarief wonin gen) 399,00 (de uitkomst is naar beneden afgerond) Bent u zowel eigenaar als gebruiker dan moet u beide aanslagen betalen. Vragen over de OZB? Voor nadere informatie over de onroe- rende-zaakbelastingen kunt u tijdens kantooruren bellen met het bureau Heffingen en Invordering van de gemeente Schiedam te bereiken op de telefoonnummers (010) 2465415, (010) 2465319 of (010) 2465318. WRO maken, esttmmfngsplan gronden met de staaiu. iwijiijstelling ex. arti- i grond Man het vanrhet geldende Hing artikel ex. 19 lid april 2001 tot en met ri'ea Milieu van de mijn'kan een ieder burgemeester en wet- flekjké Ordening en ftEAl Schiedam. lam in kamer 1.03 van lUEeciame verbouwen Imastplaatsen rgroten louwen rgroten ïeidiworden gesteld :nstaande. uhu urkrijgen van 46:54 90. De burgemeester van Schiedam maakt, overeenkomstig het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de gemeen teraad in haar vergadering d.d. 26 maart 2001 heeft besloten dat een her ziening van een gedeelte van het bestemmingsplan "Woudhoek-Zuid" wordt voorbereid voor de locatie Bospad. De locatie bevindt zich aan het Bospad, ten noorden van het Bachplein. De locatie wordt begrensd door de trambaan in het zuiden en de waterpartij van de singel in het noorden. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van donderdag 5 april 2001. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt met ingang van 5 april 2001 voor iedereen ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stads winkel, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. Met ingang van 5 april 2001 bestaat voor een ieder gedurende 6 weken (tot en met 16 mei 2001de mogelijkheid om een bezwaarschrift tegen het voorbereidingsbesluit in te dienen bij de gemeenteraad, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat gedurende vier weken, met ingang van 5 april 2001 tot en met 2 mei 2001, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stadserf 1, 3112 DZ Schie dam) ingevolge artikel 23 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmingsplan "Gusto 1999". Het bestemmingsplan voorziet in het realiseren van ca. 220 woningen op het terrein van de voormalige scheepswerf Gusto. Het terrein is gesitueerd in het zuiden van Schiedam en wordt begrensd door de Nieuwe Maas, de Voorhaven, de Maasdijk en de Mercuriusweg. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder zijn/haar zienswijze over het bestemmingsplan schriftelijk dan wel mondeling naar voren brengen (schriftelijk bij de directeur van de sector VROM, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, mondeling bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, voornoemd. De openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur). Schiedam, 4 april 2001 De planning van de bouw is zorgvuldig voorbereid in samenspraak met alle betrokken partijen. Voorlopig staan de volgende werkzaamheden en maatrege len op stapel. Vanaf 9 april worden rondom het bouwterrein hekwerken geplaatst. Met ingang van die datum verdwijnen alle parkeerplekken op het plein. De gemeente voert intensief overleg met de exploitant van de ABC-garage in de Kreupelstraat om de openingstijden van de garage te verruimen. In de week van 9 april worden op de Broersvest ter hoogte van het bouwter rein de fiets- en voetpaden afgezet. Er is gezorgd voor omleidingsroutes. Ook de tramhalte schuift iets op. Snelverkeer heeft normaal doorgang. De markt wordt gedeeltelijk verplaatst. Vrijdag 6 apri! staan alle kramen nog op hun vertrouwde plekje. Vanaf vrijdag 13 april verhuist een aantal standhouders De nieuwbouw straks op bet Land van Belofte gezien vanaf bet Stadserf tijdelijk naar de Broersvest en het 'Gat van Bolmers' (tussen Broersvest en Broersveid) dat speciaal voor dit doel is bestraat. Op het bouwterrein zelf staan de komende periode de nodige (voorberei dende) werkzaamheden op stapel. Zo wordt straatmeubilair gesloopt en afge voerd en wordt het tracé van de dam- wand afgepaald en uitgegraven. Aan de kant van de Broersvest wordt vanaf half april gewerkt aan het omleggen van kabels en leidingen. In mei/juni kan dan de damwand worden geslagen. Direct omwonenden worden daarover nog uitgebreid geïnformeerd In de zomer worden afrondende voor bereidende werkzaamheden verricht. Zo zullen archeologen van het Bureau Oudheidkundig Onderzoek Rotterdam (BOOR) nog de ruimte krijgen om op deze historische plek onderzoek te ver richten. Na de zomer wordt het terrein bouwrijp opgeleverd aan HBG die het project gaat realiseren. Bij het Woon Informatie Centrum (WIC) in het Stadskantoor is onder meer een maquette te zien van het toekomstige complex dat ook wordt voorzien van een binnentuin die voor publiek toe gankelijk zal zijn. De aanleiding is feestelijk. De plaatselij ke economie kan tenslotte de invulling van zo'n ontsierend gat hartje centrum goed gebruiken. De gemeente beseft echter ter dege dat dit bouwproject voor omwonenden, de ondernemers en de bezoekers van de binnenstad de komende periode de nodige overlast zal veroorzaken. Uiteraard zal alles op alles worden gezet om die overlast zoveel mogelijk te beperken en om zo tijdig en duidelijk mogelijk informatie over de gang van zaken te verstrekken. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 3 april 2001 hebben besloten om op grond van de Verordening parkeerbelastingen 1998 artikel 2 sub a en 7 de par keerplaatsen op het parkeerterrein bij de Boterstraat en in de Kreupelstraat niet langer te bestemmen voor betaald parkeren. De betreffende parkeerplaatsen komen ook te vervallen. Dit besluit houdt verband met het bouwrijp maken van het terrein waarop het bouw plan Land van Belofte zal worden gerealiseerd. Op maandag 9 april 2001 zal het besluit van kracht worden. In verband met de voorbereidende werkzaamheden komen het voet- en fietspad aan de westzijde van de Broersvest tussen de Boterstraat en de Lange Kerkstraat tijdelijk te vervallen. Voor deze verkeersdeelnemers komen omleidingroutes via respectievelijk de Kreupelstraat en de Broersvest-oostzijde. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. Breedeveld, telefoon 246 56 32. ^iVieudienst Rijnttl Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aange vraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ont- werp-ontheffing) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 25 mei 2000 een aanvraag om ontheffing ingevolge artikel 10.47 van de Wet milieubeheer ontvangen van De Straat Milieu-adviseurs namens het bodemsaneringsfonds SUBAT. Het gaat om een ontheffing voor het lozen van bemalingswater op het openbaar riool aan de Couwenhovenstraat ter hoogte van nummer 44 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde ontheffing te verlenen. Aan de ontheffing zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 4 april 2001 tot en met 15 mei 2001 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg .565 te Schiedam. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van terinzagelegging van de beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-ontheffing; de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de ontheffing; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ontheffing. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een verzoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij geduren de die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Indien voor het oprichten van de inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwver gunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en terinzagelegging en voor kopieën (tegen bet aling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel.nr. (010) 246 84 02). Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwin- specteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 23 maart 2001 t/m 27 maart 2001: bouwaanvragen/meldingen: iveld 15 Basilicumveld Lange Nieuwstraat 185 P. Koning woning vergroten Dienst Educatie Schiedam muziekcentrum verbouwen Sloopaanvragen/sloopmeldingen: Lange Nieuwstraat 185 Dienst Educatie Schiedam muziekcentrum gedeeltelijk slopen Verleende beschikkingen van 30 maart 2001: bouwvergunningen/meldingen Lange Haven 117 Kerkweg 12 Prins Bernhardlaan 52 Geervlietsestraat 24 Grote Markt 12 Hagastraat 129 t/m 133 Hoofdvaart 3 Hoofdvaart 8 Hoofdvaart 9 Ringvaart 95 Ringvaart 97 Ringvaart 99 Ringvaart 101 R. Klein Breteler P.M. van der Graaf W.A.M. Bergwerf B.V. T. Rebel Heeneman A.M.G. Hofman V.O.F. Combinatie Hagastraat Schiedam A. Kuiters R.C. Groenendaal Fam. Frederiks S.E. Blanken R. van Beek J. van Tilborg G. Yüksel dakkapel verbouwen woning vergroten woning vergroten gevel wijzigen winkelruimte verbouwen 10 appartementen bouwen woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten Verleende sloopvergunning van 30 maart 2001: Hagastraat 129 t/m 133 V.O.F. Combinatie Hagastraat Schiedam panden slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdarn (sector bestuursrecht), post bus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. o Inspraak op de voorbereiding van toepassing van artikel 19 lid 1 WRO Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat er een bouwaanvraag is ingediend voor: De bouw van een woonzorgcomplex met 46 woningen aan het Bospad Bovenstaand bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Woudhoek-Zuid", omdat wonen op de gronden met de bestemming 'schoolgebou wen" niet toegestaan is. Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om vrijstel ling ex. artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO). Op grond van het bepaalde in dit artikel is het mogelijk om vrijstelling te verlenen van het gel dende bestemmingsplan. In het kader van de inspraak op de voorbereiding van de toepassing van artikel 19 lid 1 WRO, ligt de aanvraag gedurende vier weken met ingang van 5 april 2001 tot en met 2 mei 2001 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent de aanvraag indienen bij de gemeenteraad, t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Tevens zal op donderdag 26 april 2001 vanaf 17.00 tot 19.00 uur een inloopavond plaatsvinden waar een ieder in de gelegenheid wordt gesteld mondeling zijn zienswijze naar voren te brengen. Deze inloopavond zal plaatsvinden in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 7