KORTING l/ellekoop' (kZttïderSkr Geen sprake van voorbereiding woningbouw in Opstandingskerk Drugs en boete bij controle Vrije Liggers graven de strijdbijl weer op EXTRA SALE TUIN Man verschanst zich in schuur na poging doodslag IN KRANT ^Jceukens^ Parkeerautomaat straks digitaal Wegener huls-aan-huLskranten Protest tegen uitlaatgassen Duo opgepakt na diefstal wielen Ruim 80 vlaggetjes markeren drollen op miniveldje 010 -432 33 88 NAALDWIJK www.malakka.nl www.peterverspuy.nl KIJK QP DE RUBRlEKSPAGtNA S Nadagen SHOE Woonboulevard, Hovenierstraat 127, tel. 0174- 67 08 22 SCHIEDAM - Bij een controle op de Nieuwe Damlaan stuitte de politie maandagmiddag op een automobilist die maar me teen werd aangehouden en inge sloten. De man, een 38-jarige inwoner van Moerdijk bleek nog een boe te van 935 gulden (of 19 dagen hechtenis) te hebben openstaan. Hij werd overgebracht naar het bureau. Bij onderzoek werd in de auto van de man een zakje met 17 XTC-pillen aangetroffen. In zijn broekzak werd een kleine hoe veelheid cocaïne gevonden. De verdovende middelen werden in beslag genomen, de Moerdij ker ging de cel in. Meeneemprijs! Van 698,- voor KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bei: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur door Evelyn de Ruyter ■WBlHi MÊKM HNS Er is geen sprake van dat er door projectontwikkelaar Vernieuwde Stad Schiedam al voorbereidin gen worden getroffen voor de bouw van een zestal woningen in de Opstandingskerk. Dat maakt het college van b&w dui delijk in antwoord op vragen die de CDA-raadsleden Van Man- sum, Lepidis en Hupse daarover stelden naar aanleiding van een bericht in het RD. Wethouder Wiegman heeft zich wel aan zijn woord gehouden en er is geen sprake van miscom municatie, zo wordt benadrukt. Voordat er een definitief besluit genomen wordt over de toe komst van het vervallen kerkge bouw, zal er overleg plaatsvin den met de bewoners. Het college verduidelijkt over de rol van De Vernieuwde Stad: 'Op grond van een eerder geuite bereidheid van dit bedrijf om te studeren op de mogelijkheden om in het kerkgebouw woningen te realiseren, hebben wij de Ver nieuwde Stad gevraagd deze stu die uit te voeren en om te zetten in een concreet idee.' Daarbij troffen de onderzoekers sporen aan van vernieling en brand stichting. 'Om verder vandalis me en mogelijk daarmee ge paard gaande situaties van on veiligheid te voorkomen is, in overleg met ons, direct actie on dernomen om de kerk leeg te ha len en te ontdoen van materialen die verder vandalisme zouden kunnen uitlokken. Vervolgens is het kerkgebouw weer afgesloten', aldus b&w. Ttiinbank TIMOR In teakhout Afmeting H/B/D: ca. 86x154x78 cm. VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM SCHIEDAM - De veroorzaker van een ongeval, die zich zondag ochtend in een Schiedams schuurtje verschanste en zich agressief verzette tegen zijn aanhouding, bleek eerder die ochtend een po ging te hebben ondernomen om een vrouw om het leven te bren gen. Na de aanrijding op de Giessenweg tussen een personenauto en een bedrijfswagen ging de 57-jarige Rotterdammer er vandoor. Korte tijd later kwam bij de politie de melding binnen dat er een auto in een sloot aan de Polderweg lag. Die wagen bleek betrok ken te zijn geweest bij de aanrijding en was eerder gestolen vanaf de Swammerdamsingel in Schiedam. Na onderzoek op het erf dat aan de sloot grensde, waarbij ook de hondenbrigade werd inge schakeld, werd de Rotterdammer aangetroffen in een schuurtje. De man gedroeg zich agressief en dreigde de politiehond neer te ste ken. Vervolgens brak hij door een houten wand van de schuur en probeerde er vandoor te gaan. De vluchteling kwam echter vast te zitten in een sloot en werd daar rond half tien uitgevist en aange houden. Later bleek dat hij er ook van verdacht wordt diezelfde ochtend te hebben geprobeerd een 25-jarige vrouw te vermoorden in een woning aan de Willem Buijtewechstraat in Rotterdam. De man werd ingesloten in bureau Schiedam en later overgedragen aan de Rotterdamse politie die de poging tot doodslag onderzoekt. SCHIEDAM - Het bestuur van 'De Vrije Liggers' heeft aangekon digd de bokshandschoenen weer uit de kast te halen en de strijdbijl weer op te graven als de gemeente Schiedam het ingezette beleid ten aanzien van de watersporters voortzet. Dat beleid gaat er vanuit dat er in de Schiedamse binnenhavens afmeervoorzieningen gemaakt moeten worden voor de kleine pleziervaart en dat er plannen zijn om aan de buitenhaven een permanente aanlegplaats voor vakantiesche pen te maken met voorzieningen. Terwijl, zo verwijten de waterspor ters, voorheen het beleid was dat alle pleziervaartuigen uit de havens van Schiedam moesten verdwijnen en verplicht werden een ligplaats in een jachthaven te nemen. De watersporters protesteerden al eerder tegen de dreiging dat er 'kapers op de kust zijn' die een deel van het geld willen buitmaken dat de gemeente krijgt van de rijksoverheid voor het verbeteren van vaarwegen en voorzieningen voor plezier- vaarders. De watersportvereniging wijst er in een brief aan raadsle den en havendienst op dat de haven van De Vrije Liggers in de pe riode 1999/2000 voor het stijgende aantal watersporters is uitgebreid en opgeknapt zonder dat daaraan door de gemeente of enige andere overheidsinstelling een financiële bijdrage heeft plaatsgevonden. 'Het kan', zo stelt het bestuur van de vier sterren jachthaven, 'toch niet de bedoeling zijn dat wanneer er subsidies te verdelen zijn pro jectontwikkelaars en het toerismebeleid van de gemeente Schiedam eerder recht hebben op financiële bijdragen dan de reeds bestaande watersportverenigingen.' DONDERDAG 5 APRIL 2001JAARGANG 53 Nr. 14 II SCHIEDAM - Als in 2002 de euro de plaats inneemt van de gulden, verandert ook het be taalsysteem van de Schiedamse parkeerautomaten. Die kunnen vanaf dat moment nog slechts digitaal 'gevoed' worden, door middel van de chipknipkaart. Om de inwoners alvast te laten wennen aan de nieuwe europese betaalmunt heeft de gemeente nu al maatregelen genomen. Op rekeningen en bij andere ver melding van gemeentelijke be dragen wordt voortaan eerst het bedrag in euro's vermeld en daarnaast het bedrag in guldens. RUZIE IN BUS - in de Cork- straat onstond maandagochtend onenigheid in een bus. Een con troleur kreeg onenigheid met een 24-jarige Rotterdammer die te weinig strippen had afgestem peld en boos werd over de boete die de kaartcontroleur hem wilde geven. Toen de reiziger weg wil de lopen, werd hij tegengehou den door de buscontroleur die hij vervolgens een klap gaf. De Rot terdammer werd aangehouden. Mens kan denken als hond, niet andersom De beste rekening is: zonder bijbetalen Groepswonen op losse schroeven Bewoners van het Dr. Wibautpiein heb ben bezwaar aangetekend tegen de parkeerplaatsen die onlangs vrijwel tegen hun flatgebouw zijn aangelegd. 'Als er een hieronder geparkeerde au to wegrijdt, dan wolkt hier een walm van uitlaat gassen naar binnen. Je bent verplicht ramen en deuren dicht te houden', zo luidt de klacht van be woners, die inmiddels ruggesteun hebben gekre gen van Gemeente Belangen Schiedam. De gemeente heeft zelf ook al onderkend dat de parkeerplaatsen niet zo gelukkig gesitueerd zijn. Om de klachten tegen te gaan is inmiddels tussen de kleine strook grond tussen flatgebouwen en auto's een zestigtal coniferen aangeplant als groe ne afscherming. Een positief gebaar, maar zeker niet de oplossing, aldus bewoners. Gemeentebelangen signaleert in een tweede brief aan wethouder Hafkamp dat de coniferen nu zo dicht op de geparkeerde auto's staan dat die goedbeschouwd 'in' de haag staan en waarschuwt dat dit schade kan opleveren. TOTALE OPLAGE: SCHIEDAM - Bij de politie kwam maandagnacht de mel ding binnen dat er wielen wer den weggehaald bij een garage bedrijf aan de Jan Evertsenweg. Ter plaatse werd een bedrijfswa gen aangetroffen waaraan inder daad twee wielen ontbraken. Na een onderzoek in de omge ving konden op basis van het signalement in de Van Esveld- straat twee mannen worden aan gehouden. Tijdens fouillering bleek dat één van hen in het be zit was van enkele wielmoeren. De twee. Schiedammers van 24 en 19 jaar oud, werden voor na der onderzoek en verhoor inge sloten. OPGEPAKT VOOR ONTUCHT JONGENS - Nadat vier ouders aangifte hadden gedaan van ontucht met hun zoontjes (7 tot 10 jaar), pakte de politie ruim twee weken geleden een 19-jarige buurtgenoot op. De verdachte heeft de kinderen vermoedelijk zijn woning binnenge lokt. De politie onderzoekt de zaak en wil vooralsnog geen uitspraak doen over mogelijk meerdere gevallen van ontucht in de woonomgeving van de 19-jarige Schiedammer. Vervolg op binnenpagina Zadkine voerde al eerder bespre kingen met de gemeente over het terrein rondom het gebouw. 'Dat is ons terrein. Maar de gemeente wil daar wat voorzieningen als parkeerplekken realiseren. Aan de voorzijde is op ons terrein ook een speelplaats ingericht. Daarmee zijn wij akkoord ge gaan. De gemeente onderhoudt op zijn beurt het gras en groen voorziening hier met machines.' Het gras van Zadkine is zo in trek bij viervoeters omdat er ver der maar weinig uitlaatgroen in de buurt te vinden is, zo luidt de algemene klacht van hun eigena ren. Er is duidelijk behoefte aan een hondentoilet of uitlaatstro- ken. Zadkine wil in ieder geval af van het predikaat: 'favoriete hondenpoepplek' en wil zijn fietsenstalling. 'Er moet iets ge beuren om het uitlaten hier te ontmoedigen. Daar willen we met de gemeente over van ge dachten wisselen.' Daartoe is Andre Bruin van de gemeentelij ke 'projectgroep hondenpoepbe- leid' graag bereid. 'De aanpak in Zuid van de hondenpoepoverlast is succesvol gebleken. De ge meente heeft vorige week groen licht gegeven om die aanpak ook naar andere wijken uit te brei den. Wij zijn bezig om ons te oriënteren op de werkwijze voor de andere wijken', laat hij we ten. 'Dit probleem kunnen wij meenemen bij die oriëntatie.' SCHIEDAM - In een poging om een ludieke draai te geven aan een steeds belas tender vorm van overlast, prikten medewerkers van ROC Zadkine dinsdag vlag getjes in de vele honden drollen op het veldje voor het schoolgebouw. Het resultaat van die wanhoops- actie overtrof de stoutste verwachtingen. Er was al snel een tekort aan vlagge tjes. Op het veldje van circa tien bij acht meter werden ruim tachtig uitwerpselen van viervoeters gemarkeerd aan de Liduinastraat. Het sein voor de directie om de gemeente in te schakelen voor een effectieve aanpak van het probleem. 'We zijn al jaren bezig om daar in plaats van gras een fietsen stalling neer te zetten', verklaart Dick Lindenberg van het Schie damse onderwijsinstituut. 'Niet zomaar een hok, het moet er ook mooi uitzien. Daar hebben we al ideeën over.' Het team van Zadkine is het ero ver eens: 'Dit kan echt niet meer. We hebben een crèche bij de school, maar de kinderen kun nen niet eens buiten in het gras spelen. Veel te smerig.' Ruim RH vlaggetjes markeren de hondendrollen op het grasveldje voor Zadkine Zadkine kampt al jaren met het probleem dat het groen rond de school als hondenuitlaatplek wordt benut door de eigenaren van de viervoeters. 'Hier verder op is een hondenuitlaatcentrale, er komt geregeld iemand langs met vijf van die grote bakbees ten. Het komt zelfs voor dat mensen met de auto komen aan rijden, de hond te dumpen bij het groen om zijn behoefte te doen en daarna weer vrolijk verder rij den.' Hondenbezitters reageren geër gerd en soms ronduit grof als ze door het personeel van het oplei dingsinstituut op de overlast worden aangesproken. 'Aan de zijkant van het gebouw is een strook struiken aangeplant met een hekje. Maar we zagen tot onze verbijstering dat de baas daar rustig zijn hond overheen tilt om zijn behoefte te laten doen. Heel extreem!' 'Je moet maar een bordje neer zetten', is vaak het commentaar van hondenbezitters als ze op hun gedrag worden aangespro ken en verzocht worden de grote boodschap mee te nemen. 'Maar een bordje plaatsen mag niet zomaar. We zijn met de gemeen te bezig om dat te realiseren', meldt Lindenberg. Pascalweg 157-159 Rotterdam Lombardijen Bezoek ons ook op: Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid Adidas Superstar 2000 Kleur wit/rood of rood/wit Maat 36 t/m 44 149,95 nu van 11-18 uur Din t/m Don van 9-18 uur Vrij van 9-21 uur Za van 9-17 uur Zo van 12-16 uur per week geopend SPORT KWAL!TEIT VOOR de BEs-tt Uit eten kunt u overal, maar wij zijn anders, voor meer informatie: malakka of bel ons, telefoon: (010) 438 34 88 Hoofdweg 18. Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t o metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid. tel 010 - 485 22 73 Openingstijden: ma. 10.00-18.00 uur, di. t/m vr. van 9.30-18.00 uur. za van 9.30-17 00 uur Vr. koopavond tot 21.00 uur. Zondag altijd gesloten a Stadsblad MHet Nieuwe Zadkine boekt ongewild record als drukbeklant hondentoilet foto: ED DEWAERHEIJT

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1