irado IN DEZE KRANT Koemeiken bij De Peperklip Wegener huls-aan-hulskranten i'iriTn Verschuiving ophaaldag huisvuil door Pasen PAUL BERG Betrapt met 'glaasje op' Baas zet mes in agressieve hond Aangeschoten dreiger beboet Dief wekt 75-jarige Verloskundigen: 'Wij zijn niet betrokken bij ingrijpende verandering Lawaai verraadt hennepkwekerij Man te water Ongebruikelijke wegversperring BRILMODE R#B BOON WOENSDAG 11 APRIL 2001JAARGANG 53 Nr. 15 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: NS KIJK 0£ RtlBRIEKSPAGINA S dag dag nacht maand muitifocus kleur enzen nzen O P T IC I E N Marianne van Verseveld over... contactlenzen: "Bij ons is iedere dag minimaal 1 contactlens specialist aanwezig." door Nans Wolters KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur SCHIEDAM - Bij alcoholcon troles betrapte de politie het afge lopen weekend vier automobilis ten die met een 'glaasje op' ach ter het stuur van hun auto zaten. Zondagochtend rond half zes kreeg op de Schuttevaerweg een 28-jarige man uit Ridderkerk een proces verbaal (0,65 promille), Rond acht uur die ochtend werd op de Rotterdamsedijk een 38-ja- rige Vlaardinger van de weg ge haald (1,2 promille). Zaterdagavond bleek rond negen uur op de Grote Markt een 46-ja- rige Schiedammer met 1,9 pro mille dermate boven zijn theewa ter dat zijn rijbewijs werd inge vorderd. Omdat hij dat niet bij zich had, werd zijn auto voorlo pig in beslag genomen. Eerder die dag, rond vijf uur 's morgens, kreeg op de Matlingeweg een 27- jarige automobilist uit Dordrecht een proces verbaal voor 0,8 pro mille. SCHIEDAM - Een 26-jarige Schiedammer werd woensdag middag in zijn woning aan de Klaas Katerstraat zonder enige aanleiding door zijn pitbull aan gevallen. De hond beet zich vast in de schoen van zijn baas en weigerde los te laten. Pas toen de man hem een mes in zijn kop stak ging de bek open en kon de Schiedammer zijn keuken in vluchten, mèt een vernielde schoen en licht voetletsel. De vrouw van het slachtoffer ging met de hond aan de riem naar buiten om vanuit een telefooncel de politie te bellen. Ook op straat bleef de pitbull agressief. De hondenbrigade van de politie nam de, ongeregistreerde, hond in beslag en schreef een proces verbaal uit voor de eigenaar die vrijwillig afstand deed van zijn huisdier. De pitbull werd door personeel van de dierenambulan ce behandeld aan zijn steekwond en door de politie voorlopig in bewaring genomen. Feestelijk slot voor Vastenactie Milieudefensie op de bres voor Groene Grens Woning ALS-patiënte tenslotte aangepast Als stadse kinderen rekenen ze het .melken van koeien niet tot hun dagelijkse be zigheden, maar de Schie- damse jeugd leerde zaterdag snel bij. Uit de uiers van de houten en ge garandeerd MKZ-loze koe, die deel uit maakte van de fancy fair van obs De Pe perklip, kwam al snel na de eerste mis lukte pogingen een waterig straaltje. Wie het melken eenmaal onder de knie had hoefde zich allerminst te vervelen in en om het schoolgebouw aan de Fahren- heitstraat. Buiten konden de kinderen ook aan de slag bij de minigolfbaan en skelteren. Binnen kon er gesjoeld worden en ook de meer geestelijke inspanning vergende kinderbingo bleek een schot in de roos. Daarmee amuseerden zich niet alleen de leerlingen maar zeker ook hun ouders. Voorzover die niet bezig waren om hun slag te slaan bij de welvoorziene rom melmarkt. En wie honger kreeg van al die inspan ningen kon terecht bij de culinaire hoog standjes van internationale allure, bij de hapjes uit alle werelddelen. SCHIEDAM - De 30-jarige Schiedammer die zaterdagnacht op de M. de Grootstraat werd aangehouden omdat hij met een glaasje op (0,75 promille) achter het stuur zat, liet zich niet onbe tuigd. Tijdens de rit naar het po litiebureau en eenmaal daar uitte de man in krachtige taal zijn on vrede met de situatie tegen de begeleidende politieman die daarop aangifte deed van beledi ging en bedreiging van een amb tenaar in functie. SCHIEDAM - Een 75-jarige in woner van Schiedam werd don derdagnacht ruw uit zijn slaap gehaald doordat een inbreker brutaalweg het licht aanknipte in de slaapkamer. De indringer had kennelijk niet op de slaper gere kend, schrok en sloeg op de vlucht. Hij zag in alle haast ove rigens wel kans enkele goederen buit te maken. SCHIEDAM - Schiedamse verloskundigen waren stomverbaasd toen zij kortgeleden uit de krant moesten vernemen dat hun werkterrein met ingang van 1 juni wordt verplaatst naar Vlaardingen. 'Wij waren totaal verbijsterd toen wij hoorden dat we over twee maanden stan daard voor iedere bevalling naar het voormalige Holy- ziekenhuis moeten rijden', aldus verloskundige Kir- sten de Raaij. 'Iedereen zal kunnen begrijpen dat de werkdruk voor ons daar door nog meer wordt opge schroefd. Het is treurig dat de ziekenhuisdirectie het niet nodig achtte met ons te overleggen. Pas toen de plannen definitief rond wa ren werden wij ingelicht.' Ais het voor de Schiedamse verloskundigen door de werkdruk onmogelijk wordt thuisbevallingen te begeleiden, dan betekent dit dat er in de Branders- stad geen Schiedamse ba by's meer worden geboren. Schiedamse baby's die in het Holyziekenhuis geboren worden, komen als Vlaar dingers ter wereld. Schiedam telt vier verloskundi gen die per jaar ongeveer 750 bevallingen begeleiden. Nog steeds bestaat er groot gebrek aan verloskundigen en dat bete kent voor de 'vier' van Schie dam dat zij dagelijks te maken hebben met een hoge werkdruk. De verplaatsing van de kinderaf deling van locatie Schiedam naar het Vlietland in Vlaardin gen is het gevolg van het vertrek van kinderarts van IJperen. 'Ch ronisch personeelstekort in kin- derartsenland', merkt De Raaij laconiek op. 'Er is kennelijk geen enkele kinderarts te vinden zakelijk Hink te verbouwen. 'In eerste instantie begrepen wij dat er nieuwbouw zou komen maar het blijft nu kennelijk bij een forse verbouwing op beide afde lingen. Hoewel wordt beweerd dat in het Schiedamse zieken huis zo'n afdeling niet gereali seerd kan worden, hebben wij daar grote twijfels over', aldus verloskundige De Raaij. Bemiddelen SCHIEDAM - Na een meldin gen van geluidsoverlast trof de politie zaterdag kort na middrer- nacht een hennepkwekerij aan in de kelder van een woning in de Brugmanstraat. Daar bleek de hinderlijk brommende afzuigin stallatie de bron te zijn van de geluidsoverlast. De 183 hennep planten en benodigde groeiappa- ratuur werden in beslag geno men. Personeel van Eneco con stateerde dat de voor de kwekerij benodigde stroom illegaal werd afgetapt. Naar de 31-jarige huur der van de woning, die op dat moment niet thuis was, wordt een onderzoek ingesteld. De eigenaar van een woning aan het Rubensplein schakelde de politie in toen de 35-jarige huur der al enige tijd van de aardbo dem verdwenen leek te zijn. Bij inspectie van de woning stuitte de politie vorige week op een hennepkwekerij in twee slaapka mers, met zo'n tweehonderd planten. De complete oogst en apparatuur werd in beslag geno men. Na de huisbaas is nu ook de po litie op zoek naar de verdwenen huurder. SCHIEDAM - Een 67-jarige man uit Hoek van Holland raakte zon dagmiddag door onbekende oorzaak te water in het Julianapark in Schiedam. De drenkeling werd uit het water gehaald en voor onder zoek overgebracht naar het Schieland ziekenhuis. Voor verloskundigen Kirsten de Raaij, Ria Verboom en Arie Hans Houdijk die vanuit één praktijk opereren en voor Betty Franke die een eenmanspraktijk heeft, wordt het steeds moeilij ker om continue goede zorg te leveren. 'Het begint zo langza merhand een hele opgaaf te wor den om ons fantastische vak goed te blijven uitoefenen', be kent De Raaij. Om voldoende ruimte te creëren voor de kraam- en kinderafde ling in Vlaardingen is het nood- Adjunct directeur Bijl van Zorg verzekeraar DSW reageert enigszins verstoord op de aan dacht die de Schiedamse verlos kundigen via de media vragen voor hun probleem. 'Het was be ter geweest als zij met ons con tact hadden opgenomen. Ik ben bereid een bemiddelende rol te vervullen in deze kwestie. Ove rigens is het wel zo dat door overmacht - het vertrek van kin derarts Van IJperen uit het Schiedamse ziekenhuis - dit pro bleem is ontstaan en verhuizen was de enige optie.' 'Bemiddelende rol?', reageert verloskundige Arie Hans Hou dijk hoofdschuddend. 'Ik heb met mevrouw Nieweg en de heer Bijl van DSW een gesprek ge had waarin beide te kennen ga ven: 'dat het een kwestie van overmacht is. Vervelend voor de Schiedamse verloskundigen, maar ja... dat is nou eenmaal het risico van een vrije praktijk.' En daar konden wij het mee doen.' Lees verder elders in deze krant n 5 Het gemotoriseerd verkeer stuitte zaterdag op een ongebruikelijke wegversperring bij de kruising Hogenbanweg met de Schiedamse- weg Beneden. Daar doemde, midden op de rijbaan, een enorme ka belhaspel op waar automobilisten maar met moeite langs konden manoeuvreren. Er stond die dag een stevige wind, maar die lijkt desondanks geen voor de hand liggende dader van deze blokkade, de kans is groter dat de opgeschoten jeugd de barrière uit balorigheid heeft opge worpen. die deze vacature wil opvullen. Daarom kwam de ziekenhuisdi rectie op het idee de kinderafde ling, inclusief de afdeling gyna ecologie/verloskunde te ver plaatsen naar Vlaardingen. Een feit dat wij uit de krant moesten vernemen.' Weet de burgemeester dit? Als het voor de Schiedamse ver loskundigen door de werkdruk onmogelijk wordt thuisbevallin gen te begeleiden, dan betekent dit dat er in de Brandersstad geen Schiedamse baby's meer worden geboren. Kirsten de Raaij: 'Toen ik me dat realiseer de vroeg ik me af of de burge meester van Schiedam hiervan op de hoogte is. Wij waren van plan een brief naar de gemeente raad te sturen, niet alleen daar over maar ook over het gebrek aan communicatie met ons, maar dat is door tijdgebrek nog steeds niet gebeurd.' Joop Gou weleeuw van Gemeentebelangen vroeg tijdens de onlangs gehou den raadsvergadering ophelde ring over deze kwestie. Het col lege van b&w bleek echter net zo ontwetend als de raadsleden en moest het antwoord schuldig blijven. De verloiskundigen verwachten dat door het vele heen en weer rijden naar Vlaardingen voor po liklinische bevallingen, thuis bevallen een zeldzaamheid wordt. 'Een aantal aanstaande moeders heeft ons al laten weten dat zij liever in het Sofia kinder ziekenhuis in Rotterdam hun kind ter wereld brengt dan in Vlaardingen. Wij worden dan min of meer voor een dilemma geplaatst. Want als we de zwan gere vrouw niet volgen naar het Rotterdamse ziekenhuis merken wij dat in onze portemonnee. Bovendien willen wij ons er niet bij neer leggen dat thuis bevallen praktisch tot de uitzonderingen gaat behoren. Kortom het komt er op neer dat we veel meer dan voorheen onderweg zullen zijn.' Nieuwe Stadsblad 3 Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 DAT IS DUIDELIJK. Van Heekstraat 15 3125 BN Schiedam Telefoon 457 67 00 0p maandag 16 april is IRADO gesloten. In verband hiermede verschuift de ophaaldag van het huisvuil als volgt: De inhaaldag voor het ledigen van de mini-containers (huisvuil) is vrijdag 13 april. De inhaaldag voor het ophalen van het huisvuil in zak' ken is donderdag 19 april. Wilt u tijdens de Paasdagen geen huisvuil buiten zetten. IRADO wenst u schone Paasdagen. foto; HANS KEUZES Schiedamse baby's komen als Vlaardingers ter wereld foto: HANS KEIJZER foto HANS KEIJZER De Schiedamse verloskundigen voorzien forse problemen

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1