Nieuws van de Hargahoeve R#B BOON Hans Hoogendoorn naar Schiedamse Boys Bloederige start schoolpresentatie SCHIEDAM Kethelse gezichten van voor Schiedamse expansiedriften Schiedamse ambtenaren komen uit in Rijnmondloop Autobanden lekgestoken Kweekkastjes voor planten Sport langs de Waterweg Gehandicapte muzikanten krijgen 10 mille voor internationaal concert Abomo en hoedenshow Wet Voorkeursecht Gemeente moet uitvoering vereenvoudigen Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 18 APRIL 2001 - 1441 dag dag nacht maand - muitifocus kleur enzen nzen BRILMODE (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - De afgelopen week kwamen verschillende mensen zich bij de politie mel den omdat in het weekend de banden van hun auto's waren vernield. Voorzover bekend werden van twaalf auto's, die geparkeerd stonden op het Oude Kerkhof, de Bagijnhof, de Pastorietuin en de Grofbaan één of meerdere banden lekgestoken. De vernie lingen werden gepleegd in de avond of nacht van donderdag op vrijdag. Ook in de Boom gaardstraat vormden vier auto's doelwit van de vandalen. SCHIEDAM - De afdeling Natuurontwikkeling van ONS houdt woensdag 25 april een ver koopavond van planten en bloe men. Geïnteresseerden kunnen van 19 tot 21 uur terecht bij voor lichtingscentrum De Groene Raat aan de Harreweg 19 in Kethel. De kweekkastjes zijn een prima hulpmiddel om meer vaste plan ten en bloemen in de tuin te krij gen. De 40x60 cm grote kastjes zijn van gemaakt van gerecycled hout en bewerkt met gekookte lij nolie door mensen van het Vlaardingse Arbeidscentrum de Boei. Aan de bovenkant heeft het kindvriendelijke kastje een plaats van acrylglas. Bij het kastje wor den ook potgrond, potjes en zaden van Zonnehoed, Guldenroede, Wilde Tijm en Lange Ereprijs meegeleverd, aan trekkelijke planten voor bijen, hommels en vlinders. Dit hele pakketje kost 35 gulden. Voor info: tel. 2465522. Naast het voorlichtingscentrum liggen twaalf voorbeelden van Natuurlijke tuinen. Elke woens dagavond zijn de tuinen van 19 tot 21 uur open voor het publiek. Op aanvraag wordt een rondlei ding gegeven. SCHIEDAM - Hans Hoogendoorn maakt vol gend seizoen de overstap van GTB naar Schiedamse Boys. Hij volgt trainer Jan van Elswijk op, die - zoals dat in voetbaljargon heet - 'na goed overleg' het veld ruimt. Met het aantreden van de in de Schiedamse voetbalwereld als 'de witte' bekend staande Hoogendoorn krijgt de spe lersgroep van de vijfdeklas- ser de trainer, die het zich wenst. Bij het vormen van het profiel van een nieuwe trainer hadden de voetballers het bestuur namelijk kenbaar gemaakt, dat de voorkeur uitging naar een trainer zoals de huidige GTB-oefenmeester. 'We krijgen dus niet een soort Hans Hoogendoorn, maar krijgen de Hans Hoogendoorn', meldt secre taris Van Heusden tevreden. De nieuwe man is geen onbeken de in het Boys-kamp. Dat komt niet alleen door het gegeven, dat GTB en Schiedamse Boys het zelfde clubhuis delen. Hij bekijkt ook regelmatig op zondag de thuiswedstrijden van zijn nieuwe broodheer. Veel van de spelers kent hij van dichtbij. 'Niettemin is er voldoende afstand tussen de trainer en de groep, waardoor bij voorbat gezegd kan worden, dat hij zeker niet te eigen met de selektie-spelers', meent het bestuur. Het aantrekken van Hans Hoogendoorn lijkt als een mag neet te werken op voetballers, die in het verleden Schiedamse Boys de rug toegekeerd hebben. Van Heusden: 'Diverse spelers, die recent de club verlaten hebben, hebben al laten weten, dat ze zul len terugkeren. Daardoor zal er een brede selectie ontstaan. We vertrouwen er dan ook op, dat er volgend seizoen meer winstpun ten behaald zullen worden dan nu het geval is.' Verhuizing Harga vertraagd De korfbalvereniging Harga zal op zijn vroegst pas in september 2002 zijn intrek nemen op de nieuwe accommodatie nabij het tennispark Kethelhaghe. Dat is de conclusie van de Harga-delegatie na een onlangs gevoerd gesprek op de burelen van de Dienst Sport en Recreatie. Harga-onderhande- laar Wout Ouwerkerk noemt een vertrek van het huidige veld aan de Hargalaan in oktober 2001, zoals in december 2000 werd besproken, achterhaald en niet haalbaar. Het blijkt, dat er voor een juiste invulling van het tijdpad zowel bij de gemeente als bij Harga nogal wat adders onder het gras zitten. Enerzijds is er het wachten op de resultaten van het grondonder zoek, de bestaande onduidelijk heid over het ontsluiten van het terrein (dat weer alles te maken heeft met de aanleg van rijksweg 4 richting Midden-Delfland) en het zoeken van een gunstige periode om kunstgrasvelden aan te leggen. Harga vraagt zich af of ze, gezien de genoemde proble matiek, werkelijk naar Kethelhaghe kunnen verhuizen. Bovendien vraagt het Harga- bestuur zich af of de bouwplan nen haalbaar zijn. Ouwerkerk: 'Hoewel de club schadeloos gesteld wordt, is er nog geen overleg geweest over bedragen.' Harga heeft wethouder Luub Hafkamp beloofd alle medewer king te verlenen bij het tot stand komen van de verhuizing. Hafkamp van zijn kant heeft, vol gens Ouwerkerk, duidelijk te kennen gegeven, dat hij zorgvul dig met de belangen van Harga zal omgaan. Vijftien TVR-lopers in marathon Vijftien leden van de Triathlonvereniging Rijnmond starten op zondag 22 april op de Coolsingel voor de ruim 42 kilo meter van de 21e Rotterdam Marathon. De dames en heren hopen allemaal hun persoonlijke record te verbeteren. Het par cours wordt geacht sneller te zijn, omdat een nogal winderig stuk Maasboulevard is ingeruild voor de bebouwde kom van Crroswijk en de luwte van het Kralingse Bos. De marathon start om 12 uur. Een kwartier later start een volgende groep voor een loop over 5 Engelse mijl. Ook daaraan doen veel TVR-atleten mee. Van TV Rijnmond doen aan de marathon mee: Arjen van de Bos, Peter van der Ham, Nanno Huizing, Koert Kleijburg, Patrick Kuyper, Ellen van Maagdenburg, Marieke Schriel, Jean Michel Stoorvogel, Ronald Tertoolen, Marcel Verburg, Marco Verwijs, Erika Vis, Ger Vis, Koos de Vos en Ramon van der Wilde. DRGS-Demos: burenruzie Met nog vijftien minuten op de klok stuurde arbiter Van Gilst de manschappen van DRGS en Demos zaterdag na een met acht gele kaarten, waarvan er vier goed waren voor tweemaal rood, opgefleurd duel naar de douches. Daarmee kreeg het treffen, dat in beide kampen als stevig maar niet unfair werd beoordeeld, een anti climax. Voor beide ploegen, die in Harga op dezelfde accommodatie spe len, stond de handhaving in de top van de ranglijst op het spel. Dat was merkbaar, maar volgens het 'bezoekende' Demos had de scheidsrechter daar ogenschijn lijk geen begrip voor. 'Het leek wel alsof hij niet begreep welke belangen er op het spel stonden'. Bij het uitdelen van de acht gele prenten werden evenzovele vraagtekens gezet. 'Een van de prenten werd gegeven, omdat de betreffende speler een andere taal gebruikte. Tja, wat wil je? We hebben een aantal spelers, die het Nederlands nog niet erg machtig zijn. Dat komt tegenwoordig bijna bij iedere vereniging voor.' Voor Demos worden het de komende weken drukke tijden. De ploeg heeft - op paasmaandag werd de uitbeurt bij RKWIK afgelast - nog vijf volledige wed strijden en de vijftien minuten DRGS-Demos voor de boeg. Waterweg-topscorer De stand: 1. RKWIK 3,88 (66 doelpunten uit 17 wedstrijden); 2. Demos 3,50 (49 uit 14); 3. TSB 3,36 (64 uit 19); 4. GTB 3,27 (59 uit 18); 5. DRGS/zo 2,94 (50 uit 17); 6.VFC 2,89 (55 uit 19); 7. DVO'32 2,73 (52 uit 19); 8. HSC/za 2,36 (45 uit 19); 9 en 10. DRGS/za en VDL 2,26 (43 uit 19). Berichten voor de redactie Berichten kunnen tot uiterlijk maandag 22 uur worden aangele verd via fax (010-5913733) of via e-mail (gverver@hetnet.nl). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis of Westhavenkade 14, 3131 AB Vlaardingen. SCHIEDAM - In navolging van een aantal grote fondsen hebben nu ook het Prins Bernhard Fonds en de gemeente Schiedam ieder een bedrag van 2500 gulden beschikbaar gesteld voor het internationale concert voor gehandicapte muzikanten, dat zaterdagavond 9 juni van half acht tot elf uur wordt gegeven in de Fortis Theater aan de Schie. Ook de firma Rolland Benelux BV was goed voor 1000 gulden en het artiestenbureau 'Passadena Productions' nam 4000 gulden voor zijn rekening en financiert daarmee de voornaamste kosten van de bij hun aangesloten groep. Het grote feest kan nu beginnen, is de conclusie van de Rolantino's, de Schiedamse muziekgroep voor verstandelijk gehandicapten. 'Het pro ject is financieel nu honderd procent gedekt.' Tijdens het bijzondere concert treden het Nationaal Gehandicapten orkest uit Litauwen op, vier muziekgroepen uit Hongarije en uiteraard de Rolantino's zelf. Kaarten voor het concert zijn verkrijgbaar bij de Stichting Rolantino's (tel. 4730858) en aan de kassa van het Fortis Theater aan de Schie. SCHIEDAM 'Kethelse gezichten van voor de Schiedamse expansie driften' is het motto van de unieke foto-expositie die van dinsdag 24 april tot zaterdag 5 mei te zien in winkelcentrum Spaland, in de showroom van autobedrijf Nooteboom aan de Zwaluwlaan 84. De foto's zijn afkomstig uit de verzameling van Louw Jongste en geven een beeld van wat er in de afgelopen zestig jaren in Kethel verloren is gegaan. De bijzondere fototentoonstelling is dagelijks, behalve op zon en feestdagen, van 9 tot 18 uur te zien in de showroom. De toegang is gratis. SCHIEDAM - Elf Schiedamse ambtenaren van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) nemen zondag 22 april deel aan de Radio Rijnmondloop in Rotterdam. Nog eens 15 collega's zullen het team tijdens de hardloopwedstrijd aanmoe digen en ondersteunen. De Schiedamse ambtenaren hopen de prestatieloop over vijf engelse mijlen te volbrengen. Tijdens de wedstrijd zijn ze te herkennen aan hun donkerblauwe shirts met opschrift 'VROM Vormt' en de naam van de sponsor 'Sveaparken Schiedam'. Aanmoedigingen van Schiedammers worden door de lopers zeer op prijs gesteld. SCHIEDAM - Gallery Four Wings aan het Westvest 34 expo seert van 21 april tot 20 mei wer ken van Marthe Nso Abomo. Kleurrijke en vrolijke schilderij en die vaak met Cobra geasso cieerd worden. Marthe schildert tussen primitieve realiteit en fan tasie. Zaterdag 21 april worden tijdens de expositie de hoeden en kleding van Lenny Moeskoops geshowd, deze keer met een ver rassende Afrikaanse inspiratie. Ontwerpster Moeskoops staat al jaren synoniem voor Le Mo design. De opening van de expositie en show wordt om 15 uur verricht door directeur Diana Wind van het Stedelijk Museum. SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat de poezen Kimmy en Maatje. Zij zit ten in de dierenopvang te wachten op een nieuwe baas. De medewerkers van de Hargahoeve doen een boekje open over dit fraai ogende tweetal. Kimmy is een zwart/witte geste riliseerde poes van 7 jaar oud. Het is een zeer lieve poes die met katten, kinderen en ook met een hond overweg kan. Kimmy is erg aanhankelijk en zit dan ook graag op schoot. Ze wil wel graag af en toe naar buiten kun nen. Kimmy krijgt weliswaar medicijnen voor haar hart, maar zolang ze deze krijgt gaat het prima met haar. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 11.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. Op za terdag van 11.00-15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. Via internet: http://www.hargahoeve.nl SCHIEDAM - Het zag er vorige week een beetje bloederig uit bij de start van de manifestatie waarmee obs De Klinker de naschoolse ac tiviteiten aan de wijk presenteerde. Een van de eerste onderdelen daarvan was de demonstratie EHBO, waarbij jonge hulpverleners ondermeer vakkundig bloedingen step ten en wonden verbonden. Die 'eerste hulp' vormt overigens maar een onderdeel van het breed opgezette programma dat ook zelfverdediging, kunstbeschouwing, kleuterdans, werken op de pc, schaken, muziek en streetdance omvat. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft ambitieuze herinrichtingsplannen voor het Stationsplein. Het is de bedoeling om het plein de allure te geven die past bij wat een van de meest strate gische en drukke vervoers knooppunten wordt van de Randstad. De entree tot het station moet een waardig visitekaartje worden voor de wijk Oost en moet een impuls geven aan de bin nenstad en het toekomstige bedrijvencomplex Schieveste. Vorige week lichtten de betrokke nen, in de eerste plaats wethouder Hafkamp, de plannen toe. 'De consequentie van de plannen is in ieder geval, dat een aantal panden gesloopt zal moeten worden. Het gaat dan om woningen aan het Stationsplein en de PKO-laan', aldus Hafkamp. 'Inmiddels zijn alle betrokkenen schriftelijk op de hoogte gebracht van de plan nen.' Om ongewenste speculatie tegen te gaan, besloten b&w de Wet Voorkeursrecht Gemeenten van toepassing te verklaren op het gehele gebied. 'Dat houdt in dat iedereen die wat wil doen in dat gebied, eerst bij de gemeente aan moet kloppen', aldus Hafkamp, die met de wet vooruitloopt op het raadsbesluit dat de handelwij ze van b&w nog moet bekrachti gen. Hafkamp is er niet bang voor dat dit niet gebeurt. In een com missievergadering werden de plannen van b&w immers al gesteund. 'Het gaat erom dat dit gebied in de toekomst om door een ringetje te halen is. Dan moet je bepaalde ontwikkelingen die niet in dat beeld passen, beper- Eigen willetje Maatje is als zwerver in het asiel terecht gekomen. Maatje is een rood/witte poes met een geschat te leeftijd van 4 jaar. Ze kan erg lief zijn, maar deze dame heeft wel een eigen willetje, ze wil zelf graag uitmaken wanneer ze aangehaald en/of opgetild wordt. Het is onbekend of ze met ande re dieren of kinderen overweg kan, tegen andere katten doet ze niet echt aardig. ken.' Of met die 'bepaalde ont wikkelingen' ook het aan- en ver koopbeleid van sommige Schiedamse 'vastgoedspecialis ten' bedoeld werden, wilde Hafkamp niet bevestigen. 'Feit is wel, dat die mensen in ieder geval niet meer vrij hun gang kunnen gaan.' Burgemeester Scheeres lichtte het uitzonderlijk belang van het gebied toe: 'Schieveste is in de toekomst het knooppunt van allerlei infrastructuur binnen de Rotterdamse Ruit. Behalve de A20 en de spoorweg als noord en zuidgrens voor het gebied (auto en trein), komen straks ook metro-, bus- en de tramplus-lij- nen op dit punt bijeen. Bovendien biedt de aanleg van het HSL- Station Rotterdam Centraal mogelijkheden.' Momenteel heeft de gemeente Schiedam zo'n tweederde van het gebied in eigendom. Een ander deel is van de Nederlandse Spoorwegen en van Rotterdam. Ook is er nog een deel particulier eigendom. 'Het gebied heeft geweldige mogelijkheden', aldus Scheeres die aangeeft dat de bedoeleing is het hele terrein zo'n vijf meter op te tillen tot het niveau van spoor en rijksweg. 'Dat maakt het mogelijk om bijvoorbeeld ruimte voor op- en overslag en voor par keren te realiseren. In feite wordt de plek één groot transferium.' Scheeres doelt daarmee op een multifunctionele verblijfslocatie met onder andere een kantoor functie, ruimte voor ontspanning, recreatie, cultuur, educatie, hotels en conferentieruimten, winkels en dienstverlening (kinderopvang en een medisch warenhuis). 'Maar ook de mogelijkheden voor wonen moeten onderzocht worden, mede met het oog op de sociale veiligheid. Met de nodige creativiteit zijn natuurlijk altijd oplossingen te bedenken.' Mogelijk hoogbouw Die creativiteit, noodzakelijk in verband met de aanwezigheid van zowel 'geluidsproducenten' als trein en auto, leidt wellicht tot een keuze voor hoogbouw, opper de Scheeres. De realisatie van het plan ver loopt in een aantal stappen. Na de uitwerking van een plan van aan pak zal met de mede-eigenaars in het gebied gepraat moeten wor den. Dat moet aan het eind van dit jaar nog leiden tot een struc tuurschets voor het gebied. 'Ook de sociale component is niet onbelangrijk', aldus Scheeres, 'Je moet heel goed polsen hoe men sen een dergelijk concept erva ren. Ook moetje de omwonenden zo goed en zo vroeg mogelijk in het proces betrekken.' Met het voorkeursrecht van de gemeente houdt de gemeente wel de touwtjes in eigen hand. 'Maar er is geen andere mogelijkheid, als we van het plein een plek met allure willen maken', stelt Hafkamp. Er wordt gestreefd naar uitstraling en hoog-kwalita- tieve voorzieningen in de ruimte voor de entree naar zowel de stad Schiedam als de Rijnmond. 'Die kwaliteitsimpuls is dan voorna melijk gericht op het Stationsplein, maar dat heeft er al toe geleid dat ook de NS hebben toegezegd het station een facelift te geven. We zijn om de tafel gegaan met Connexxion, de RET, de NS, deskundigen en architec ten. Het plan is gerezen om de bussen die zich nu op het plein bevinden, te verplaatsen naar de Horvathweg. Ook dat komt de kwaliteit van het plein zeker ten goede.' Want: wil het plein in de toekomst kunnen functioneren als waardig visitekaartje voor Oost en heel Schiedam, dan zijn de geplande aanpassingen dringend noodzakelijk. Het is wel zaak dat de gemeente haast maakt met de plannen. Ook dat eist de Wet Voorkeursrecht. Binnen 8 weken moet de raad worden geïnformeerd. Dat gebeurt op 14 mei. Binnen twee jaar moet de gemeente vervol gens zorgen voor een ontwerp bestemmingsplan. De gemeente verwacht dat die termijn korter zal zijn en dat eventuele strubbe lingen via de minnelijke weg kunnen worden opgelost. p Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 Wegener huls-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Bladmanager: C. Vijfvinkel Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 Hoofd redactie: Jan Sieben HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Ambitieuze aanpak Stationsplein gaat Schiedam meer allure geven foto: ED DEWAERHEIJT

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 11