Hèt autonieuws voor Schiedam en omgeving Praatpaal Mitsubishi Space Star 1.6 uitkering dividend LZ Peugeot breidt Partnerreeks uit Nissan Almera en Primera op autogas 1 "J ■I F Nissan hervat Christijan Albers in de DTM Afspraak onderhoud via het internet Elantra doorstaat strenge botsproef Productie M-Klasse stijgt met 17% L 1 UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISKRANTEN WOENSDAG 18 APRIL 2001 rubriek over mensen in de autobranche hm. Naast Patrick Huisman, die al eerder als fabriekscoureur was vastgelegd, zal ook Christijan Albers dit seizoen voor Merce des-Benz uitkomen in de Deutsche Tou renwagen Masters (DTM). Met het vast leggen van Albers, die op 16 april zijn 22e veijaardag vierde, zijn er nu voor het eerst in de historie van het prestigieuze Duitse toerwagenkampioenschap, twee Nederlanders in deze serie actief. Boven dien vindt er dit jaar een DTM-race in Nederland plaats: op 22 en 23 september is het kampioenschap te gast op Circuit Park Zandvoort. Christijan Albers geldt als een van de grootste Nederlandse ta lenten in de autosport. Hij begon zijn loopbaan in de karting en debuteerde in 1997 in de Formule Ford. In zijn eerste jaar werd hij Nederlands en Benelux- kampioen. In 1998 stapte hij over naar het Duits Formule 3-kampioenschap, waarin hij een jaar later de titel verover de. Vorig jaar startte hij in de Formule 3000. De deelname aan de DTM betekent een nieuwe stap in de carrière van Albers. 'Het is natuurlijk fantastisch om als jon ge coureur een aanbieding van Mercedes- Benz te krijgen,' zegt hij. COLOFON Auto Actueel Verschijnt éénmaal per maand als bijlage van Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam. In een oplage van 40.816 Mitsubishi voegt een 1,6 liter krachtbron toe aan het motoraan bod van de Space Star. Met zijn maximum vermogen van 72 kW/98 pk past deze viercilinder mooi tus sen de 1,3 liter en de 1,8-liter GDI. De Space Star 1.6 is te koop vanaf 36.495 gulden. Hiermee is deze mi- di-MPV 1.500 gulden duurder dan de Space Star 1.3. De Space Star behoort tot de populairste modellen van het merk-met-de-drie-dia- manten. Hij dankt zijn succes aan de comp acte buitenmaten en zijn ruime, flexibele interieur. Bovendien rijdt hij plezierig en springen alle motoren zuinig om met de peperdure benzine. Zijn prettige rijgedrag dankt hij onder meer aaa het wat hogere koetswerk. Hierdoor zit de bestuurder meer rechtop, ontstaat er meer binnenruimte en biedt hij een gemakkelijke instap. De Space Star valt op door zijn flinke beenruimte achterin. Z'n achterbank is over 15 cm verschuifbaar. Zodoende ontstaat nog meer leefruimte, terwijl toch 370 liter bagageruimte overblijft. Die laadruimte is uit te breiden tot maar liefst 1.370 liter (bij na 1,5 'kuub') dankzij de gescheiden neer- klapbare achterbank. Economisch rijden De 1,6 liter krachtcentrale heeft elektro nisch geregelde multipoint benzine-injec- tie. Hij levert 72 kW/98 pk en een maxi mum koppel van 150 Nm. Dat is vrij hoog voor een motor van deze inhoud. Zijn maximale trekkracht komt vrij bij 4.000 tpm. Met deze cijfers past hij tussen de 1.3 Met een nieuwe 1,6 liter vierpitter overbrugt Mitsubishi in de Space Star serie het gat tussen de 1,3 liter en de 1,8 liter GDI. ECI-Multi van 63 kW/85 pk en de 1,8 liter GDI van 90 kW/122 pk. Daarnaast is er nog de nieuwe 1.9 DI-D turbodiesel van 75 kW/104 pk. Hiermee mikt Mitsubishi vooral op zakelijke rijders, die zo econo misch mogelijk willen sturen. Ook de Space Star 1.6 is, net als de 1.8 GDI, leverbaar in combinatie met een au tomaat: de Invecs-II viertraps met Sport- mode. Hiermee kun je desgewenst ook handmatig schakelen. De automaat kost 3.500 gulden extra. Kopers hebben keus uit drie versies. De 'Family' is al lekker com pleet. Zijn buitenspiegels zijn in de wagen- kleur gespoten. En een toerenteller is vaste prik. Airbags voor bestuurder en bijrijder zorgen voor voldoende veiligheid aan boord. Topmodel is de sportief aangeklede 'Avance' met lichtmetalen velgen, een met leder bekleed stuurwiel en mistlampen in de voorbumper. REDACTIE: aymond Rotteveel Tel: 010 4699 361 In de eerste maanden van 2001 is de reeks modellen van de Peuge ot Partner aanzienlijk uitgebreid. Zo wordt de Peugeot Partner nu ook met de 2.0 HDi motor gele verd en is er een uiterst sportieve VTC-versie van deze Peugeot op de markt gekomen. De Peugeot Partner 2.0 HDi is een welkome toevoeging aan het bestelwagen gamma. De 90pk viercilinder HDi-motor maakt van de effi ciënte Peugeot bedrijfswagen een uiterst soepele en zuinige auto. De motor heeft een inhoud van 1997 cc en is reeds bekend uit di verse andere Peugeois. De prij zen van de Partner 2.0 HDi be ginnen bij 22.580 gulden (ex BTW). De Peugeot Partner VTC is een uiterst sportieve vrijetijds- auto. De Vehicule Tous Chemins uit het Partner-gamma is uitge rust met een versterkte wielop hanging en een verhoogde bo dem vrijheid. Samen met de 15 inch wielen zorgt dit ervoor dat de Peugeot Partner VTC zich op elk terrein thuis voelt. De Partner VTC is leverbaar vanaf 35.250 gulden. De Partner Combispace is vanaf heden uit te rusten met een zeer aantrekkelijke optie: het multifunctionele dak, leverbaar voor 2.878 gulden. Nissan kan zowel de Almera, de Almera Tino als de Primera voortaan leveren met een G3 autogas-installatie. Deze systemen voldoen aan de jongste milieu-eisen, bekend als 'Euro IlI'-norm, zoals die sinds 1 ja nuari 2001 gelden. Met de huidige hoge brandstofprijzen is het voor velen gunstig om op autogas te rijden. Wie per jaar meer dan 14.000 autokilometers met een Nissan Almera, Almera Tino of Primera aflegt, kan al voordeliger uit zijn door over te schakelen op LPG. Voor de Almera en de Almera Tino is een 51-liter ringtank beschik baar. Deze tank komt op de plaats van het reservewiel. Hierdoor gaat er geen bagageruimte verloren. Het reservewiel kan eenvoudigweg thuisblijven, omdat een bijgeleverde panneset een onverhoopt lekke band tijdelijk repareert. Ook voor Primera-rijders is de ringtank een goede optie. Deze heeft een inhoud van 46 liter. Automobilisten die extra veel kilometers per jaar rijden, kunnen bovendien tanks van 55 of 70 liter in de bagage ruimte laten monteren. Nissan Motor Company Ltd. gaat we divi dend uitkeren. In april beslist de Raad van Directeuren over de hoogte van het divi dend over het afgelopen fiscale jaar. Tij dens de algemene aandeelhoudersvergade ring op 21 juni in Tokio wordt het voorstel aan de aandeelhouders voorgelegd. Nis sans laatste dividendbetaling dateert van 31 maart 1998. Volgens het Nissan Revival Plan moet het bedrijf in het fiscale jaar 2000 een netto geconsolideerde winst be halen en in het fiscale jaar van 2002 een winstmarge van tenminste 4,5 op de operationele winst boeken. Japanse Mitsubishi-rijders die overdag geen tijd hebben om een afspraak te maken voor een onderhoudsbeurt aan hun auto, kunnen voortaan ook hiervoor 24 uur per dag op het internet terecht. Op de website van Mitsubishi Motors kunnen zij een lijst van de dichtstbijzijnde garages bekijken en bij een garage van hun keuze on-line een afspraak maken. Dit kan tot een maand van tevoren. Via het net ontvangen de automo bilisten dan tevens een bevestiging. De Elantra heeft de strenge Noord-Ameri kaanse botsproef met vlag en wimpel door staan. De auto bewees zijn hoge veilig heidsuitrusting in de zijdelingse botsproef, die is uitgevoerd door de Karco, onderdeel van de National Highway Traffic Safety Administration. De Karco heeft diverse nieuwe modellen getest, waaronder de Elantra. Deze auto scoorde in de hoogste categorie, vijf sterren, op het gebied van de bescherming van de bestuurder. Vier ster ren kreeg de Elantra voor de veiligheid voor de achterpassagiers. De productie van de Mercedes-Benz M- Klasse is in het jaar 2000 met 17% toege nomen tot 106.890 eenheden. Hiervan zijn ruim 80.000 M-Klassen in Tuscaloosa, Ver enigde Staten, gemaakt; een stijging van 3% vergeleken met de 77.692 eenheden in het jaar 1999. Om aan de grote vraag in Europa te kunnen voldoen, zijn het afgelo pen jaar bij het in Graz (Oostenrijk) geves tigde Steyr-Daimler-Puch 26.885 eenheden geproduceerd. In de VS, de grootste afzet markt van de M-Klasse, is de afzet met 18% toegenomen. Hiermee is de M-Klasse het meest verkochte Mercedes-Benz model in de VS. ie r De Ford Mustang is een unieke auto uniek omdat wordt standaard g< eleverd met een automatische dit dertig jaar oude concept nog steeds uitermate versnellingsbak. De Mustang heeft een wielbasis populair is. De Mustang is een van 2 57 meter en een spo sportieve wagen vanzp lorbreedte van 1,537, re die leverbaar is als Coupé (zie foto) of als Conver- spe< ctievelijk 1,504 meter. Dit in combinatie met tible. De Ford Mustang is uitgerust met een krach- de 15 inch lichtmetalen wielen is mede bepa- jéA.-f. tigeVÓ motor die een vermogen van pk) levert. De achterwiel aangedreven Mustang 142 kW (190 lend voor het un tstekende weggedrag. Nieuwe NhStadsblad HHHMI .V I i I I r •5*4

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 9