i Zaal Beatrix vreest niet voor faillissement TUINKRIEBELS! IKffS IKiB INGÜt) IN KRANT SCHIEDAM CRICKETSTAD Wegener huLs-aan-hulskranten Man graait in winkelkassa Internationaal kinderfeest 1 uur Fotoservice Aanstormend musicaltalent Inbrekersduo op heterdaad betrapt Asfaltcentrale moet boeten Hogere overheden blijven suikeroompjes die mooie plannen moeten betalen ill Is ICT jouw business? Wil je studeren en werken tegelijk? ING IT Academy, your future! DONDERDAG 19 APRIL 2001, JAARGANG 53 Nr. 16 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM KIJK OP OE RUBRIEKSPARINA'S TOTALE OPLAGE: m HNS Hafkamp had nooit intentie om voortijdig te stoppen SCHAT werkt aan nieuwe openlucht productie VSB fonds mikt op zo'n 10 miljoen aan aanvragen SCHIEDAM Na in een super markt aan de Snelliussingel geld uit de kassa te hebben gegraaid, rende een dief er zaterdagmiddag met zijn buit vandoor. De man had zich aanvankelijk voorgedaan als een klant die bij de kassa wat aankopen wilde afrekenen. Op het moment dat de kassalade openging, sloeg de man razendsnel zijn slag. De cassière probeerde de dief nog weg te duwen maar die griste in de gau wigheid toch wat bankbiljetten weg. Na de winkel te zijn uitge rend stapte de man in een klaar staande auto en reed weg. Nationaal cricketteam speelt in Schiedam SCHIEDAM - Het Nederlands cricketelftal speelt zaterdag in Schiedam een oefenwedstrijd tegen hoofdklasser VOC uit Rotterdam. Op het terrein van Hermes DVS in sportpark Harga strijden de cricketers vanaf 11 uur over '2 x 50 overs'. Voor het Nederlands elftal komen ook de Schiedammers J. Esmeijer, Sebastiaan Gokke en Luuk van Troost uit. VOC wordt versterkt door andere internationals zoals Nick Stratham en Edgar Schiferli. VROUW BEROOFD Een opge schoten jongen beroofde zaterdag een 60-jarige Schiedamse van haar tas. De knaap, die volgens zijn slachtoffer rond een jaar of 15 was, benaderde de vrouw op de Laan van Bol 'Es van achteren, gaf haar een duw en trok de tas van haar schou der. Daarin zaten onder andere haar portemonnee en een mobiele tele foon. De jongen ging er met zijn buit vandoor. SCHIEDAM - In dienstencen trum De 4 Molens wordt zondag 22 april het jaarlijkse internatio nale kinderfeest gevierd. Het feest wordt georganiseerd door de Turkse Vereniging Schiedam in samenwerking met de Barbaras moskee en de Muradiye moskee. Van 13 tot 16 uur worden kinde ren van 4 t/m 12 jaar bezig gehouden door de theatergroep De toegang is gratis en ook ouders mogèn komen kijken. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur a a. a a Al enige weken lang worden in De Blauwe Brug serieuze voorbe reidingen getroffen voor de grootscheepse theaterproductie die daar op zater dag 23 en zondag 24 juni op de planken wordt gezet door circa vijf tien jonge Schiedammers. Het onlangs weer in De Blauwe Brug teruggekeerde Theater Fernus leert de kinderen, die in leeftijd variëren van tien tot twaalf jaar, elke woensdagmiddag in het wijkcen trum de fijne kneepjes van het vak. Het aanstormend talent oefent zich in het gebouw aan het Bachplein met veel inzet en enthousiasme in acteren, zingen en dansen. Die opleiding in de vorm van repetities wordt in juni afgerond met twee voorstellingen van de professioneel opgezette musical. Gezien de opmerkelijke vorderingen die de jeugd al in korte tijd heeft gemaakt mag er vanuit gegaan wor den dat dan de sterren van de hemel worden gespeeld. SCHIEDAM - Twee inbrekers werden zaterdagochtend op heterdaad betrapt toen ze wilde binnendringen in een woning aan de Voltastraat. De politie kwam het duo op het spoor na een tip van een oplettende getuige. De wetsdienaren arriveerden op het moment dat een van de man nen bezig was met de koevoet de deur van een portiekwoning open te breken. De twee, een 30-jarige Schie dammer en even oude Spij- kenisser, werden voor verhoor meegenomen naar het politiebu reau. SCHIEDAM - Op advies van de DCMR gaat de gemeente Schiedam een dwangsom van 10.000 gulden innen bij de Asfaltcentrale aan de Nieuwe Waterwegstraat. Het bedrijf moet boeten omdat het de regels van de milieuver gunning heeft overtreden. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN - Onder voorzitter schap van de wethouders Van der Windt en Hafkamp dansten de gezamenlijke commissies voor ruimtelij ke ordening van Schiedam en Vlaardingen, dinsdag avond in de Aleidazaal van het Schiedamse stadhuis, voorzichtig met elkaar op de vloer van interstedelijke overkluizing. Er was alge mene instemming met de hoofdlijnen van de ontwik kelingsvisie voor Hoekpunt Noordwest. Het opent de weg naar het gemeenschap pelijk deponeren van de fi nanciële verlangens bij pro vincie en rijk. De Hoekpunt Noordwest is het gebied tussen Bijdorp in Schie dam en de Vlaardingse Vulkaan haven. Momenteel krijgt het centrum van dit gebied met de aanleg van de 2e Beneluxtunnel, de bijbehorende nieuwe rijstro ken en de aanleg van het metro station bij de Vijfsluizen, een ge heel nieuw aanzicht. Volgens de specialisten biedt dit de moge lijkheid tot een nieuwe inrich ting van het gebied. Het dempen van de halve Vulkaanhaven, het overkluizen van de rijksweg tus sen het Kethelplein en de Bene luxtunnel, het herstellen van de getijdenwerking rond de kop van de Beneluxtunnel en het econo misch rendabel maken door kan toor en bedrijfsvestigingen rond het metrostation Vijfsluizen en de Vulkaanhaven zijn alvast in een maquette uitgebeeld. Of dit alles ook echt zal gaan gebeuren ligt voorlopig nog in een verre toekomst besloten, al gingen de commissies uit beide steden wel akkoord met het op korte termijn aanmelden van enkele onderde len van het plan bij het rijk. Dit omdat sommige aanmeldingster mijnen zeer binnenkort gesloten worden. Aangezien het Rijk sa menwerking tussen gemeenten onderling wil gaan belonen en ook aan de ontwikkeling van de rivierzone hoge prioriteiten Van een vestiging van het Vlietlanden ziekenhuis bij de Vijfsluizen is absoluut geen sprake geeft, zijn er aardige subsidies in de wacht te slepen. Onbetaalba re plannen zijn op die manier te realiseren. Een plan om links en rechts van de ingang van de Benluxtunnel een gebied met getijdenwerking te creëren, past precies in de overheidsvisie om in het stedelijke Rijnmondge bied weer wat natuurlijke ele menten terug te brengen. Het overkluizen van de A4 tussen de Babberspolder en Harga is op 200 miljoen geschat en ook hier voor wordt binnenkort door het rijk een principe aanwijzingsbe sluit genomen, reden om ook dit plan op hoofdlijnen alvast aan te melden. Vraagtekens Door het dempen van de eerste helft van de Vulkaanhaven ont staat er een 'promenade' vanaf de Buitenhaven langs de Wilhel- minahaven tot aan de Vijfslui zen. De bouw van kantoren op de plaats van de hoofdingang van de bedrijven bij Vlaardingen Oost vernieuwt en verbreedt de economische betekenis van het gebied. De ontwikkeling van de Babberspolder staat op het punt van beginnen en daarom moeten besluiten zoveel mogelijk in sa menhang worden genomen. Worden er op een overkluizing huizen gebouwd met een verbin dingsweg naar Schiedam of wordt het een wijk aan de snel weg met een strook economi sche bebouwing? Het overgeble ven stukje Poldervaart moet zo veel mogelijk groen blijven en Sportpark Vijfsluizen zou een soort 'sportieve' functie krijgen voor de economische nieuw bouw. Verder is er absoluut geen sprake van de vestiging van het Vlietlanden ziekenhuis in het Vijfsluizen gebied. Wel werd er door enkele Schiedamse com missieleden nog wat nagestrub- beld over de aantasting van de Poldervaart, maar verder was het gelatenheid troef. Enige bewe ging was er wel na de opmerking van de Schiedamse PvdA'er Maarten Groene dat TramPlus over de Vlaardingerdijk in het plan opgenomen moet worden. De aantasting hierdoor van voor al de Schiedamseweg was voor de Vlaardingse commissieleden onder leiding van Wim Meijer aanleiding hier grote vraagte kens bij te zetten. Betreffende de slachthuisbuurt wees wethouder Hafkamp erop dat hiervoor in samenwerking met de woning corporatie al plannen worden gemaakt. De wethouder was blij met het constructieve verloop van deze gemengde vergadering. Klaarblijkelijk besefte men de noodzaak om ook buiten de regi oraad om tot samenwerking te komen teneinde het gemeentelij ke grensgebied zelf zo optimaal mogelijk in te vullen. Hoe realis tisch de voorgestelde plannen echter zijn en wat er wel en niet door gaat zal pas in de toekomst blijken. Al lijkt het niet waarschijnlijk dat Rijkswaterstaat het leuk gaat vinden dat de nieuwe rijstroken voor de Beneluxtunnel enkele jaren buiten gebruik blijven om de overkluizing mogelijk te ma ken. SCHIEDAM - 'Er is bij ons geen sprake van een dreigend faillisse ment.' Zo reageert de heer Janse van Zaal Beatrix op alarmerende uitspraken in deze krant van collega-ondernemer de Jong van Sportarcade. De Jong heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw van een grootscheeps woon/winkelcomplex op het Land van Belofte. Hij vreest dat met name door de slechte bereikbaarheid en parkeerproblemen bedrijven op de fles zullen gaan en noemde daar bij met name zijn eigen bedrijf en zaal Beatrix. Janse beaamt dat de bouwactiviteiten de nodige overlast zullen ver oorzaken, maar voorziet zeker geen onoverkomelijke problemen. 'Het zal misschien wat meer moeite kosten om te parkeren, maar als de parkeergarage 's avonds open gaat dan is dat probleem groten deels van de baan. Wij geven al ruim twee jaar lang als service par- keerkaarten aan onze klanten, dus die hebben er geen extra kosten aan. Janse vindt wel dat er vaart gezet moet worden aan het langer open stellen van de parkeergarage. 'Wethouder Hafkamp heeft al eerder toegezegd dat de garage al in december 's avonds open zou zijn.' Hij signaleert waarschuwend dat zijns inziens het huidige beleid van de gemeente op het gebied van parkeren en bereikbaarheid er de oor zaak van is dat momenteel veel winkels leeg staan in het centrum. STEIGER EN DUKDALVEN ONDER SLOPERSHAMER - De gemeente wil de steiger en de drie dukdalven in de Nieuwe Maas laten slopen. De remmings- en afmeervoorzieningen voor schepen aan het einde van de Nieuwe Waterwegstraat, nabij de bedrijven Boskalis/Dolman en Soufflet, hebben hun oorspronkelijke functie verloren in het kader van de nieuwe plannen voor het havengebied. Tbinmef Grote kollektiëfagpns, i maten en uitvoeringen. Nu fféze week'" extra laag geprijsd. Een vlokken kussen 120 cm. of 150 cm. breed. Meeneemprijs! Van 79,95 voor Open dag bij Schoeners Zaterdag 21 april 10.00-14.00 uur Surf voor een officiële HBO Informatica-opleiding en een schat aan werkervaring naar www.it-academy.ing.nl Of kom naar de open dag van de sector Informatica van de Haagse Hogeschool in Den Haag, op donderdag 26 april van 16.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. t MHHHHMMIi HNS Nieuwe HifaStadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid o U Hoogstraat 137 Schiedam Tel.: 010-4268255 Mooi fotowerk mag naar een vak tab foto: RICHARD HOOEVÊEM Dans om Vijfsluizen lijkt spel tussen dame en heer r .-.«mm#*.-x j*^.mSêÊÊ düü. v Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39. t.o. metrostation Riinhaven Rotterdam-Zuid, tel 010 - 485 22 73 Hogeschool Schoevers (hbo) Schoevers College (mbo) roilgOil Karei Doormanstraat 331, Rotterdam tel. 0800-Schoevers (0800-724 638 377) www.schoevers.nl ONS voelt zich betrokken bij de mensen, bij hun welzijn. DaVom stimuleert ONS jeugd- sport en sponsort zij cricketsport. Schiedam is, mede dankzij cricketvereniging Excelsior '20, de laatste jaren verschillende keren landskam pioen geweest in deze prachtige sport. Iets waar wij als Schiedammers best trots op mogen zijn! Eind april gaat het cricketseizoen weer van start: als inwoner van Cricketstad nummer 1 komt u toch ook eens kijken? Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010)262 1000 www.onsgroep.nl L

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1