5 april 2001 KARTONNAGEFABRIEK WORDT WOONWERELD UTOPIA m m (O XI w UI 3 O O Colofon Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad Woonplus Schiedam Openingstijden: Klantenservice: Reparatieverzoeken: HULP BIJ AANVRAAG HUURSUBSIDIE BUURTPLUS GEEFT SCHUTTERSVELD TOEGEVOEGDE WAARDE NIEUWE TELEFOONNUMMERS KLANTENSERVICE WOONKEUZEKRANT PER 1 MEI NIET MEER OVERAL GRATIS VERKRIJGBAAR KASSA NA AUTOMATISCHE INCASSO! TIENJARIGE BUURTPOST 'GOEMAN' VIERT FEEST E IE WOENSDAG 25 APRIL 2001 17-NS1-11 mSmm Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam maandag t/m donderdag van 08.00 tot 17.00 uur vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur tel: (010) 204 51 00 tel: (010) 204 52 00 wijzigingen per 1 mei; zie artikel elders op deze pagina Vangnetregeling Kom op 12 mei ook naar de WIJKPLUSDAG in de Grote- of St. Janskerk. Met een 'live' optreden van onder anderen Lee Towers. Meer informatie over de WIJKPLUSDAG vindt u in Het Nieuwe Stadsblad van donderdag 10 mei a.s. (A 3 r TjgjgW -»sP: Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Telefoon: 010 - 2045232. E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt in Het Nieuwe Stadsblad van woensdag 30 mei. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buiten zetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betreffende unit. Om de complexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij een spreekuur. De complexbeheerders en huismeesters in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag tot en met donderdag van 10.00-10.30 en 15.00-15.30 en vrijdag van 10.00-10.30 uur. Groenoord-Midden Hans Scholte (complexbeheerder) D. Schaferplein 14, tel: 010-4714317 Groenoord-Zuid Mike Kissami (complexbeheerder) Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis. Schubertplein Lisztplein Kees van Ruijven (complexbeheerder) Lisztplein 241a. Heijermansflat Frans Meijninger (huismeester) Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethovenplein Rob Vollendam (huismeester) Kantoor in onderbouw. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13:00-14:00 uur. Buurtpost 'Goeman'-Harry Nagel Goeman Borgesiuslaan 27, tel; 010-4716244 Buurtpost 'Donker Curtius'-Dennis Ingenkamp Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater'-Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 Buurtpost 'Schuttersveld'-Huub van Loopik Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 Twee technisch medewerkers van Woonplus houden elke werkdag spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur Wijkpost Slachthuisbuurt Peter Warmerdam/Cees Angenent Slachthuislaan 9a, tel: 010-2734442 WoonplusNieuws Om u nog beter van dienst te kunnen zijn, is de opzet van onze Klantenservice gewijzigd. Per 1 mei a.s. kunt u zowel met vragen over huur en incasso als met reparatieverzoeken rechtstreeks terecht bij de Unit waartoe uw woning behoort. Dit heeft onder meer ook tot gevolg dat de telefoonnummers waarop u onze Klantenservice kunt bereiken zijn veranderd. Voor elke unit is er van 1 mei een apart tele foonnummer voor vragen die betrekking hebben op uw woning en een voor het doen van reparatieverzoeken. Ook de afdeling Commerciële Zaken krijgt aparte nummers. Naast de aparte nummers voor de afzonder lijke units blijft het algemene nummer van Woonplus (2045100) gewoon bestaan. Het huidige nummer voor reparatieverzoeken (2045200) zal op den duur verdwijnen. Vanaf 1 mei wordt u via voice-response doorverwezen naar de juiste afdeling. De nieuwe nummers zijn: Algemeen Reparatieverzoeken Nieuwland 2045101 2045201 Noord (Groenoord, Woudhoek, Bijdorp of Spaiand) 2045102 2045202 Stad (Centrum, Oost, West en Zuid) 2045103 2045203 Commerciële Zaken 2045104 2045204 Alle huurders krijgen binnenkort een brief met meer informatie over de riieuv i Imefoonnum- Door de gewijzigde opzet krijg ook de hal van ons kantoor aan de Valerius treat een ander aanzien. Deze wordt grotei in krijgt boven dien een andere indeling. Eind van dit jaar moet de nieuwe hal voor h«* p.ioliek gereed zijn. In de tussentijd vragen w.': begrip voor de mogelijke overlast die de verbouwing kan veroorzaken. Huursubsidie is voor huurders die een te hoge huur hebben in verhouding tot hun inkomen. Of ook u voor huur subsidie in aanmerking komt, is afhankelijk van uw huur, de hoogte van het gezinsinkomen, uw vermogen en uw gezinssamenstelling. De grenzen voor de huursubsidie worden elk jaar herzien. De voormalige kartonnagefabriek aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan ondergaat de komende jaren een metamorfose. In opdracht van Woonplus heeft architect Cees Reijers uit Delft een ontwerp gemaakt dat de fabriek transformeert tot een modern wooncomplex dat appartementen, maison nettes en 'opgetilde' patiowoningen in zowel de huur- als koopsector omvat. Met de uitvoering van het project, dat luistert naar de naam Woonwereld Utopia, wordt begonnen in de zomer van 2002. Tot die tijd doet de fabriek dienst als opslag- en kantoorruimte voor de firma UTO BV. De meeste woningen in Woonwereld Utopia hebben uitzicht op het oude centrum van Schiedam met als sfeervol boegbeeld de nabijgelegen molen De Vrijheid. Op het dak van de parkeergarage, die even als de bedrijfsruimten wordt gerealiseerd in het bestaande gebouw, wordt naast de woongebouwen ook een fraaie binnentuin gerealiseerd. De woningen boven het bestaande complex worden gebouwd in houtskeletbouw. Hiermee wordt Utopia het grootste houtskeletbouw project in de gestapelde bouw in Nederland tot nu toe. Dit heeft als voordelen een hoge geluidsisolatie en een hoge warmte-isolatie. De gevels van het woongebouw zullen met name worden uitgevoerd in glas en natuursteenachtig materiaal waardoor het gebouw een moderne uitstraling krijgt. Daarnaast onderzoekt Woonplus de toepassing van een verwarm ingssysteem (warmtepompinstallatie) dat gebruik maakt van de warmte in de aarde. Voor de gebruik er heeft dit als voordeel een hoog comfort (verwarming in de winter, koeling in de zomer) en boven dien kunnen de woningen zonder radiatoren worden opgeleverd (wanden geven warmte af). Naar verwachting wordt Woonwereld Utopia in het voorjaar van 2004 opgeleverd. Ook het gebied rondom Schuttersveld krijgt de komende jaren een ander gezicht. 'Buurtplus', dat is ontwikkeld door Woonplus, heeft tot doel extra aandacht te geven aan het woon- en leefmilieu in een aantal buurten in de wijk Nieuwland. Schuttersveld is de eerste buurt waar dat gaat gebeuren. Het complex Schuttersveld, dat bestaat uit drie galerijflats aan de Noordvest en een portiekflat aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan, wordt naar ontwerp van UNO architecten een stuk veiliger en aantrekkelijker gemaakt. Hoewel de ligging van het complex dichtbij de Noordvestsingel en het centrum van Schiedam reeds gunstig is, kunnen de flats en de binnenterreinen met de nodige aanpassingen nog een stuk aantrekkelijker worden gemaakt. Zo hoort het vernieuwen van de entrees en het aanpakken van de bin nentuinen tot de plannen. Verschillende woningen komen voor balkon vergroting in aanmerking en daarnaast kunnen de bewoners nog kiezen voor onder andere centrale verwarming en mechanische ventilatie in de woning. De definitieve uitwerking van de plannen gebeurt door een planteam, waarin naast Woonplus en de architect ook de bewoners vertegenwoordigd zullen zijn. Hoe deze planteams worden samengesteld en functioneren, kunt u lezen in de brochure 'Buurtplus Schuttersveld'. U kunt deze brochure verkrijgen bij buurtpost Schuttersveld, gevestigd aan het Schut tersveld 71a. Hierin staan ook de contactpersonen vermeld tot wie u zich met vragen kunt richten. Vanaf mei 20 kunt u huursubsidie aanvragen voor het nieuwe huursubsidietijdvak 1 juli 2001 - 30 juni 2002. Huurders die al huursubsidie ont vangen, krijgen binnenkort een uitnodiging van Woonplus. Ook dit jaar zijn de medewerkers van Woonplus u weer* graag behulpzaam bij het invullen van de formulieren op verschillende lo caties in Schiedam. Indien u hiervoor onverhoopt geen uitnodiging ontvangt, kunt u ook telefo nisch alsnog een afspraak maken. In het algemeen geldt dat u huursubsidie kunt aanvragen tot 30 september aanstaande, of bin nen 3 maanden nadat u bent verhuisd. Bij inle vering van het formulier na 30 september gaat de huursubsidie in met de ie van de maand na indiening. Krijgt u al huursubsidie? Nog altijd zijn er mensen die wel recht hebben op huursubsidie, maar dit niet aanvragen. Wilt ook u weten of u daadwerkelijk in aanmerking komt voor huursubsidie? Maak dan een afspraak met één van onze medewerkers. Zij kunnen dan het eventuele bedrag voor u uitrekenen. De hoogte van uw belastbare inkomen over het voorafgaande jaar (2000) is mede bepalend voor het toekennen van huursubsidie. Het is mogelijk dat uw inkomen dit jaar sterk is gedaald. Wellicht biedt de Vangnetregeling Huursubsidie dan uitkomst. U kunt bij de gemeente een aanvraag indienen om in aanmerking te komen voor een bijdrage uit deze regeling. Tot slot Als u vragen heeft over huursubsidie of u wilt een afspraak maken, dan kunt u telefonisch con tact opnemen met onze medewerkers via de vol gende telefoonnummers: Unit Nieuwland Unit Noord Unit Stad Commerciële Zaken (010) 20 45 101 (010) 20 45 102 (010) 20 45 103 (010) 20 45 104 Als woningzoekende bent u gewend dat u Woon- selectie Rijnmond - het wekelijks verschijnende magazine met daarin het actuele aanbod aan vrije huurwoningen - gratis kunt afhalen op diver se locaties in de stad. Met ingang van 1 mei a.s. komt hierin verandering. Stichting Woonselectie Rijnmond, de uitgever van de woonkeuzekrant, heeft namelijk bepaald dat bij sommige afgifte- punten (winkels e.d.) voor de krant moet worden betaald. De prijs die straks voor het magazine moet worden betaald, bedraagt 2,95. Dit wil echter niet zeggen dat de woonkeuzekrant in Schiedam in het geheel niet meer gratis wordt verstrekt. Een groot aantal uitgiftepunten waar de krant gratis is te verkrijgen, blijft gehandhaafd. Woonplus heeft onlangs via een steekproef bij de uitgiftepunten navraag gedaan naar het aan tal kranten dat aan woningzoekenden wordt ver strekt. Omdat hieruit bleek dat wekelijks een groot aantal kranten over blijft, wordt het aantal uitgiftepunten en ook het aantal te verspreiden kranten beperkt. Dat neemt niet weg dat Woon plus de woningzoekenden in Schiedam op een effectieve wijze wil blijven informeren. Proefperiode In de periode van 1 mei 2001 tot en met 15 juni 2001 wordt een proef ingelast met bijgestelde aantallen. Een goede gelegenheid om de feitelijke afname en de reacties binnen Schiedam in kaart te brengen. Op dit moment verstrekt de uitgever nog gratis exemplaren aan 27 uitgiftepunten. Op 1 mei 2001 wordt dit aantal op basis van de restanten (voorlopig) teruggebracht naar 10 uit giftepunten: Nieuwland: Wijkcentrum Dr. Wibautplein Wijkcentrum Dr. Willem Dreesplein Wonen Leven Nieuwland Woon- en Zorgcentrum Thurlede Stad: Bewonersvereniging Oost Wijkcentrum de Erker Woon Informatie Centrum Bewonersvereniging Zuid Noord: Woonplus Schiedam Wijkcentrum de Blauwe Brug Op deze plaatsen kunt u dus gewoon de krant gratis afhalen. Op andere plaatsen waar de Woonkeuzekrant te verkrijgen is moet u vanaf 1 mei f 2,95 voor de krant betalen. Tijdens de proefperiode zal Woonplus de nodige variaties aanbrengen, om tot een zo effectief mo gelijke verdeling te komen. Zodra de proefperi ode is beëindigd en de gegevens over een meer effectieve en efficiënte verdeling bekend zijn, in formeren wij u hierover. machtigen van Woonplus beloond Deze maand was mevrouw Bergkotte (links) de gelukkige die een maand huur terug kreeg, omdat ze heeft besloten over te gaan tot automatische incasso. Op de foto wordt ze hier mee gefeliciteerd door Linda Huijgen (rechts), Verhuur-medewerkster van Unit Stad. Ook u kunt in aanmerking komen voor teruggave van één maand huur als u Woonplus machtigt om maan delijks uw huur af te schrijven. De machtig ingskaarten zijn verkrijgbaar aan onze balie. Volgende maand is het tien jaar geleden dat Buurtpost 'Goeman' werd opgericht. Op zaterdag 19 mei wordt dat gevierd met een groot muziek festival. Vóór de buurtpost in de Goeman Borge siuslaan zullen die dag optredens plaatsvinden van onder meer The Red Roosters (coverband), Karma (latin) en Easy Livings (cover blues band). Tussen de optredens wordt het feest letterlijk opgeluisterd door DJ Rien met zijn 'Dance Party Goeman'. Het feest, dat tot 's avonds 21.00 uur duurt, be gint al om 13:00 uur. Alle bewoners van de flat gebouwen rondom de Goeman Borgesiuslaan krij gen dan van de jarige Buurtpost een bloembak voor aan het balkon aangeboden. Voor de kinde ren in de buurt worden de gehele dag spelletjes en activiteiten georganiseerd en vanzelfsprekend is ook aan de inwendige mens gedacht, flï u UT

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 11