IN KRANT Ni, i Procedurefout wordt mogelijk teruggedraaid i irado ^5^ Luegener huls-aan-hulskrantEn Beetje duwen en trekken Gewekte inbreker bekent spontaan Vrouw verkracht Gestolen auto op boulevard Medicijnen verloren Reeks inbraken Commissie op werkbezoek in Rotterdam, Hoogvliet en Maassluis L.van der KOOIJ °l Hargahoeve lanceert plan voor nieuw asiel in chaletbouw Huisartsen kondigen staking aan Aangevallen en geslagen GROENOORD Woonplus Nieuws Ophaaldag hpijsvuil ivm Koninginnedag verschoven WOENSDAG 25 APRIL 2001JAARGANG 52 Nr. 17 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM HIER IS ZWEMMEN DUBBEL GENIETEN TOTALE OPLAGE: Gehandicapte kunstenaars op Dam met manifestatie Ouders El Furkan willen school in Nieuwland Kinderen en drumbands in Stertocht SCHIEDAM - De agenten die zondagmiddag rond zes uur de man wekten die in zijn auto aan de Loeffstraat lag te slapen, kre gen een onverwachte medede ling. De 29-jarige Schiedammer bekende spontaan dat hij een woninginbreker was. De auto waarin hij had liggen slapen, bleek bij navraag eveneens ge stolen te zijn. Waarom de man zijn spontane bekentenis aflegde, werd niet meteen duidelijk, ook niet om welke inbraken het ging. De Schiedammer werd meege nomen naar het politiebureau, zijn wagen werd in beslag geno men. SCHIEDAM - Een 24-jarige Schiedamse is twee weken ge leden verkracht op de Nas- saulaan, naast het Schieland Ziekenhuis. De daar fietsende vrouw werd door een met een mes dreigende man van haar fiets gesleurd en seksueel misbruikt. De vrouw deed pas ruim een week later aangifte bij de poli tie omdat ze daar door alle emoties niet eerder toe in staat was. Zij kon de politie wel een vrij gedetailleerd signalement van de dader geven. De politie is op zoek naar getuigen die op donderdagochtend 12 april rond kwart over zeven iets hebben gezien van de geweld dadige actie op de Nas- saulaan. SCHIEDAM - De autodieven die donderdag vanuit Schiedam met hun buit wegreden, hadden al snel weer genoeg van hun kar retje. De gestolen auto werd zondag teruggevonden op de strandboulevard in Hoek van Holland. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur PAUL BERG -aar liefst een jaar heeft het Toon kunst Jeugdkoor uitgetrokken voor „het instuderen van de groot opgezette musical 'Het Speelgoedhuis' die 29 september wordt opgevoerd in het Theater aan de Schie. Zo'n 52 kinderen van 7 tot en met 16 jaar repeteren trouw iedere dinsdagavond. Om nog eens extra de puntjes op de te zetten zijn er ook nog wat zaterdagen ingelast als oefenmiddag. Zingen kunnen ze als de beste, de kinderen van het jeugdkoor, maar wat de swingende bewegingen be trof viel er nog wel wat bij te schaven, constateerde de regis seuse zaterdag in de oefenzaal van het Stedelijk Gymnasium. Zelf het voorbeeld gevend en al duwend en trekkend zorgde zij er voor dat haar jonge acteurs en ac trices ook op het gebied van ex pressie en show straks professio neel zullen uitpakken. SCHIEDAM - Een Schiedamse ontdekte woensdag dat ze tijdens haar wandeling over het Broers- veld, de Nieuwe Passage, Hoog straat en Burg. Stulemeijerlaan een witte plastic tas met daarin drie doosjes maagtabletten en wat andere boodschappen had verloren. Medicijnen, die voor kinderen zeer gevaarlijk kunnen zijn. De politie verzoekt de vinder van de medicijnen deze af te ge ven bij een apotheek of bij het politiebureau. SCHIEDAM - Inbrekers sloegen in de nacht van dinsdag op woensdag op verschillende plaatsen in Schiedam hun slag. Bewoners van de Gaarden, Wa rande en Chopinplein ontdekten 's morgens dat nachtelijke inslui pers diverse zaken van waarde hadden buitgemaakt. Uit een woning aan de Rembrandtlaan bleken een fototoestel en porte monnee te zijn verdwenen. SCHIEDAM - De deprime rende aanblik die Hoogvlietse renovatie/sloop- wijken bieden moet in Schiedam zoveel mogelijk vermeden worden bij de grootscheepse herstructure ring van woningen die momenteel in voorbereiding is. Daarover waren de leden van de raadscommissie Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting en Milieu het vorige week roerend eens na hun werkbezoek aan renovatieprojecten in Rotterdam-Zuid, Hoogvliet en Maassluis. Maar hoe het dan wel moet, daarover hadden ze ook goede voor beelden opgepikt tijdens de busrit. Al werd een beetje zuur gecon stateerd dat Schiedam, dat in het verleden had gedacht het voor touw te kunnen nemen met zijn stadsvernieuwing, de boot jam merlijk miste en nu voor zijn in haalslag bij de buren de kunst moet gaan afkijken. Voor die stadsvernieuwing lag nu overi gens een helder discussiestuk op tafel, daarover waren de com missieleden het ook eens. Schiedam, dat kampt met verar- ming van bevolking en voorzie ningen door een teveel aan goed kope huurwoningen, wil een in haalslag maken met het realise ren van woningen voor met na me 35-plussers die draagkrachti- ger zijn. Schiedammers die nu noodgedwongen nog vaak naar luxueuzere huizen in andere plaatsen uitwijken, terwijl het stadsbestuur er juist op uit is om mensen met een wat dikkere beurs naar Schiedam te lokken. Om het tij te keren gaan Nieuw land en later ook Groenoord ge deeltelijk op de schop. Voor de aanpak van Parkweg-Noord en Goeman Borgesius in Nieuw land wil wethouder Peter Groe- neweg nog voor de zomer 'spij kers met koppen slaan'. Maar daarbij zal de alom gesteunde smeekbede van Hennie Hagen 'om op te passen voor het kwe ken van stadsvernieuwinsnoma- den' al niet haalbaar blijken, drukte de wethouder te roos kleurige verwachtingen maar ge lijk de kop in. 'Juist in die om geving kom je mensen tegen die eerder al uitverhuisd zijn. We krijgen dus, toch te maken met het vervelende fenomeen stads vernieuwingsnomaden.' Speerpuntgebieden Om de aanblik van troosteloze afbraakwijken zoveel mogelijk uit te bannen, pleit Groeneweg ervoor om te werken met speer puntgebieden en een zo kort mo gelijke sloopperiode. 'Ik wil lie ver een klein stukje wijk grondig aanpakken, dan hier en daar blokjes aan te wijzen.' Herstructureren is meer dan sloop alleen, dat omvat ook sa menvoegen/renoveren van wo ningen en opknappen van de woonomgeving, zo werd in de commissievergadering nog eens benadrukt. Evenals het feit dat veel woonblokken in Nieuwland de komende vijf tot tien jaar ge woon blijven staan. 'Ook daar zal in geïnvesteerd moeten wor den om ze goed in stand te hou den', aldus Groeneweg. Vanuit de commissie werd una niem gepleit om de bewoners van de renovatiewij ken vroegtij dig en nadrukkelijk bij de plan nen te betrekken en ze 'iets goeds te bieden', via een sociaal plan. Wethouder Groeneweg was het er helemaal mee eens, maar drukte de commissieleden op het hart om er dan ook vrede mee te hebben dat bewoners soms eer der aangesproken zullen worden over plannen dan de commissie leden zelf. Iets waarop de be stuurders in het verleden stee vast gebelgd reageerden. 'Het bewonersbelang moet soms voorrang krijgen', maande Groeneweg. De wethouder wil binnenkort in een brief aan staatssecretaris Remmerswaal aandringen op hernieuwde financiering vanuit den Haag voor de Schiedamse stadsvernieuwing. De gemeente zal in de komende periode samen met Woonplus en bewonersorganisatie SOBO re gels vastleggen voor het opstel len en uitvoeren van stedelijke vernieuwingsplannen en wil ver volgens in conferenties/discus siebijeenkomsten met bewoners organisaties en vertegenwoordi gers van scholen, winkels en welzijnsorganisaties draagvlak realiseren voor de plannen. SCHIEDAM - De rechter heeft Eric de Jong van Sportarcade Schiedam in zijn zaak tegen de gemeente Schiedam vorige week het gelijk gesteld. Er is inder daad een procedurefout gemaakt bij het afgeven van de verklaring van geen bezwaar voor de bouwver gunning van het Land van Belofte. Die is afgegeven door een daarvoor niet bevoegde ambtenaar. 'De bouw van het grootschalig woon/winkelcomplex moet nu in principe stilgelegd worden, dat geldt ook voor de voorbe reidende werkzaamheden die nu aan de gang zijn', aldus De Jong. Maar de gemeente denkt daar anders over. 'De werkzaamhe den gaan gewoon door', liet een woordvoerder van de gemeente maandag weten. 'De gemeente heeft geen fout gemaakt bij de vergunningaanvraag, er is spra ke van een procedurefout. De verwachting is dat die fout morgen door de Gedeputeerde gewoon weer wordt terugge draaid. Het heeft ook trouwens allemaal al lang genoeg ge duurd. Dat kost de gemeen schap veel extra geld!' De Jong verwacht zeker niet dat de provincievertegenwoor diger de procedurefout zomaar even simpelweg terugdraait. Zijn advocaat verwijst naar eer dere uitspraken van de recht bank. 'Er zijn al meer van der gelijke beroepszaken voor de rechter gebracht. Daarbij is duidelijk geworden dat repare ren door GS achteraf niet mo gelijk is. Ze hebben gewoon hun beurt gemist.' De eigenaar van Sportarcade voelt zich ernstig gedupeerd door het bouwproject op het in middels met bouwhekken afge zette Land van Belofte. Hij vreest voor een faillissement nu zijn klanten moeilijker bij zijn sportcentrum kunnen komen en en KtJK OP OE RUBRIEKSPAGINA'S daar 's avonds hun auto vrijwel niet meer kunnen parkeren. De onderhandelingen van de ge meente met de exploitant van de ABC-parkeergarage over ex tra openstelling van de garage in de avonduren leverde tot op heden geen resultaat op. SCHIEDAM - De verzakkingen en scheuren schade die de Har gahoeve ondervindt door de bouw van de 2e Beneluxtunnel dwong de dierenbescherming vaart te zetten achter plannen voor een nieuw gebouw van het dierenasiel aan de Sportlaan. Maar die plannen kwamen onder druk te staan nu duidelijk is dat het bouw- leed nog lang niet ten einde is, voor de nieuwbouw van het zie kenhuis wordt een parkeerterrein aangelegd op het terrein van korfbalvereniging Harga, op nog geen 100 meter afstand van het asiel. 'Het plan is de bouw in oktober te beginnen', schrijft het be stuur van de dierenbescherming in haar kwartaalblad. 'Het laat zich raden dat ook hier het bijbehorend heiwerk de staat van ons dierentehuis geen goed zal doen.' Het bestuur heeft daarom beslo ten af te zien van de oorspronkelijke nieuwbouwplannen en een heel nieuw plan te ontwikkelen. Dat plan omvat vier houten cha lets, die zonder heien neergezet kunnen worden, en een grote speelplaats voor de asielhonden. Voor dat plan wordt bij Bouw- en Woningtoezicht een nieuwe vergunning aangevraagd. SCHIEDAM - Als de toezeggingen van minister Borst en de Tweede Kamer voor huisartsenzorg niet voldoende financieel zijn vertaald in de Voorjaarsnota gaan huisartsen, ook in Schiedam en omgeving, di rect daarna actie voeren. Woensdag, donderdag en vrijdag wordt dan in het hele land gestaakt. Tijdens de staking zorgen de artsen wel voor een vangnet voor spoedeisende medische hulp. Naast de staking zul len de actievoerende huisartsen in de regio de praktijken sluiten voor nieuwe patiënten en reguliere overleggen stopzetten. Ook wordt de informatie aan arbo- en schadeverzekeraars stopgezet, behalve in ge vallen dat daardoor het patiëntenbelang te ernstig geschaad wordt. Wachtlijstbemiddeling wordt niet meer via de huisarts gedaan. Pa tiënten krijgen het advies dit zelf te regelen met de zorgverzekeraar. Met de acties onderstrepen de artsen dat de continuïteit van de huis artsenzorg in het geding is. Investeringen in opleidingscapaciteit, sa larissen van huisartsen in opleiding, praktijkkosten, het inkomen en grootschalige dienstenstructuren zijn noodzakelijk. 'Vanzelfsprekend hopen de huisartsen dat het allemaal niet zover hoeft te komen', aldus voorzitter drs. E. vd Griendt van de huisartsenvereniging Nieuwe Wa terweg Noord. 'Het kabinet neemt hopelijk bij de besluitvorming rond de Voorjaarsnota verstandige beslissingen.' SCHIEDAM - Drie jongens namen zondagavond op een noodtrap bij station Schiedam centrum een 26-jarige Schiedammer te grazen. De man kwam het breeduit lopende trio tegen toen hij de trap afkwam. Hij week uit, maar raakte daarbij nog net een van de jongens die hem direct een stevige duw gaf. Toen de Schiedammer de jongen vroeg 'om normaal te doen', kreeg hij een klap in het gezicht. Vervolgens maakte het drietal zich uit de voeten. Het slachtoffer moest zijn door de klap gescheurde lip laten behan delen in het ziekenhuis. NS Nieuwe Stadsblad 2 wmmÊÊÊÊÊÊmKiÊÊKÊtmmÊÊÊÊÊiÊÊmmm -V, SPORT-EN RECREATIERAD Pr. Beatrixlaan 2, Schiedam. Tel. 010-471 93 27 www.zwembadgroenoord.nl OPTICIEN dat is duidelijk. JAN HAREN Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384 M; foto: KANS KEUZER Troosteloze aanblik sloopwijken schokt Schiedamse raadsleden Parkweg-Noord en Goeman Borgesius in Nieuwland staan als eerste op de nomi natie voor de stadsvernieuwing De rechtbank bepaalde al eerder dat de toegang naar de parkeerplaatsen op het plein open moet blijven foto: HANS KEIJZER rs o O 5 Lees het elders in deze uitgave! Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 OPEL.'©- Op maandag 30 april (Koninginnedag) is IRADO gesloten. In verband hiermede verschuift de ophaaldag van het huisvuil als volgt: De inhaaldag voor het ledigen van mini-containers wordt vrijdag 27 april De inhaaldag voor het ophalen van het huisvuil in zakken is donderdag 3 mei Wilt u zo vriendelijk zijn op Koninginnedag geen afval buiten te zetten. IRADO wenst u een plezierige en schone dag toe. 4 f l REINIG1*4 Van Heekstraat 15 3125 BN Schiedam Telefoon 457 67 00 HSTVERLENING I

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1