Gemeente Schiedam Geef het door, rechts gaat voor 1 -0 Fietsers krijgen voorrang van rechts Afsluiting polderwegen Woonlnformatiecentrum (WIC) gesloten op 5 mei Nieuwe broem-dag Aanslagen onroerende-zaakbelastingen 2001 Openbare vergaderingen in mei Gemeenteraads vergadering I pa KAPVERGUNNING Vorige week lieten wij u al weten dat vanaf 1 mei 2001 er een nieuwe verkeersregel in werking treedt. Vanaf deze datum moet aan alle bestuur ders die van rechts komen vo- rrang verleend worden. "Rechts heeft voorrang" geldt dus niet alleen meer voor auto's, maar ook voor fietsers, bromfietsers, snorfietsers, bestuurders van een invalidenvoertuig, bestuur ders van een wagen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee. De regel geldt alleen voor gelijkwaardige kruisingen. Dit zijn kruisingen waar de voorrang niet apart geregeld is. De werkzaamheden aan de polderwegen in Midden Delfland gaan toch door. i Zaterdag 5 mei is het WoonlnformatieCentrum in de Stadswinkel, Stadserf 1, gesloten. Komend najaar gaat de gemeente, in samenwerking met de Stichting Ouderenwerk, opnieuw een BROEM-dag organiseren. Op vrijdag 2 november kunnen automobilisten van 50 jaar en ouder daarvoor terecht in dienstencentrum Woudhoek om er hun rijvaardigheid te laten testen. Deze maand worden de jaarlijkse aanslagen onroe- rende-zaakbelastingen verzonden aan een ieder die op 1 januari 2001 eigenaar en/of gebruiker was van een pand in Schiedam. Op 2 mei is zowel de vergadering van de commissievoor SVM als de vergade- fet ring van de commis- J sie ROV gepland. De vergadering SVM begint daar om een uur eerder, BOUWZAKEN VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNINGEN -i:;v 1 PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 17, WOENSDAG 25 APRIL, 2 00 1 WOENSDAG 25 APRIL 2001 17-NS1-2 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010)246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: wwcv.schiedam.nl Teletekst: pag. 701-711 (achter mozaiekkanaal Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax: (010)246 53 64 Deze week geven w ij u een overzicht van c1e nieuwe voorrangskruisingen (de weg waarop het verkeer voorrang krijgt, is vet weergege ven): 1 bedrijfsgebied Nieuw Mathenesse Buitenhavenweg: kruisingen met de Bak kersstraat, Bakkershaven en Nieuwsticht Nw. Mathenesserstraat: kruisingen met de Couwenhovenstraat en Van Cleeffstraat 2/Schiedam-Zuid Lange Nieuwstraat: kruising met de Tuinlaan Nieuwe Haven: kruising met de Hagastraat en Willemsbrug Nieuwe Maasstraat: kruisingen met Putter- hoeksestraat, Strijensestraat, Den Bommelse- straat, Nw. Maasstraat (het gedeelte ten westen van de Rozenburgerstraat) Rozenburgerstraat: Willemskade Stadhouderslaan: Westerkade/Stadhouders kade Westerkade: de kruisingen met de Warande en Willemsbrug Willemskade: de kruisingen met de Groene- laan en de Spuistraat 3 Schiedam-West Vlaardingerdijk: de kruisingen met de Alei- dastraat Rembrandtlaan/BHGlaan: de kruising met de Vlaardingerdijk 4/Nieuwland P. J. Troelstralaan: alle kruisingen met de zijstraten Nw. Damlaan: de kruising met de Burg. van Haarenlaan Parkweg: de kruisingen met de parallelweg van de Burg. van Haarenlaan en de Klaas Katerstraat 5 /Bijdorp Schiedamseweg: de kruising met het Bij dorpplein/tegenoverliggend fietspad ó/Groenoord Borodinlaan: de kruisingen met de Vivaldi- laan, Smetanalaan en Schubertplein Vivaldilaan/E.v.Beinumlaan: de kruising met de E.v.Beinumlaan (ten zuiden van de Vivaldilaan 7/Woudhoek Brederoweg: alle kruisingen met de zijstra ten/paden Kasteelweg: alle kruisingen met de zijstra ten/paden 8/Kerkbuurt Kerkweg: de kruising met de Groeneweg 9/bedrijfsgebied 's-Graveland Strickledeweg: de kruisingen met de Philip- pusvveg, Bettoweg, Kommiezenlaan en de Nijverheidstraat Overschieseweg: op de kruising met de Delflandbrug/Nieuwpoortweg zal een afbuigende voorrangsmaatregel worden inge- Opgelijkwaardige kruispunten in woonwijken heeft de fiets van rechts vanaf 1 mei voorrang. voerd, zodat het verkeer vanaf de Overschieseweg (zuidelijk gedee- te) en Nieuwpo- rtweg voorrang heeft boven het verkeer vanaf de Overschieseweg (noordelijk gede- lte) en Kommie zenlaan. Geef het door, rechts gaat voor Kijk ook op: www.geefhetdoor.nl Op 25 april start het werk aan de Kandelaarweg en duurt tot en met 25 mei (en niet tot 18 mei zoals eerder was vermeld). Gedurende deze periode is deze weg dan ook voor het doorgaand verkeer afgeslo ten. De Harreweg, tussen Slimme Watering en Woudweg, is van 9 mei tot 17 mei afge sloten. Het autoverkeer kan omrijden via Vlaardingen en via de Woudweg weer op de Harreweg uitkomen, het langzaam verkeer kan omrijden via het fietspad langs de Kasteelweg en het pad tussen Kasteelweg en Woudweg. De Abtswoude, in het verlengde van de Harreweg, zal zijn afgesloten voor door gaand autoverkeer van 2 mei tot en met 25 mei. Het langzaam verkeer ondervindt hiervan echter geen hinder. De werkzaamheden aan de spoorweg overgang Kandelaarweg gaan door in de nacht van 6 op 7 mei en van 7 op 8 mei, telkens van 0.00 tot 06.15 uur. U mm mm mm mm mm mm De eerste BROEM-dag heeft overwegende positieve reacties bij de deelnemers achter gelaten zoals is gebleken uit een enquête Ook dit jaar bestaat de BROEM-dag weer uit de volgende onderdelen: een theorie-gedeelte een ritje met de eigen auto met een instructeur die uw rijgedrag beoordeelt, een test van het gezichtsvermogen, het gehoor en de reactietest De kosten bedragen 25,-. Men kan zich inschrijven bij de diverse dienstencentra (De Woudhoek, De 4 molens, Oost) en de Stadswin kel in het Stadskantoor. Informatie kan worden verkregen bij de gemeente, tel. 246 54 04 en de Stichting Ouderenwerk, tel. 248 68 90. Voor 2001 gelden de volgende tarieven: Wbniftgs.n Gebruikers: Eigenaren: Niet-woningen Gebruikers: Eigenaren: 5,60 7,00 9,40 11,75 De hoogte van het te betalen bedrag hangt zowel at van de waarde van de onroerende zaak als van de tarieven. Al eerder dit jaar bent u door middel van een WOZ-beschikking in kennis gesteld van de waarde van uw pand. De waarde die is vermeld op de WOZ-beschikking geldt in beginsel voor de jaren 2001 tot en met 2004. Tarieven De waarden van verreweg de meeste onroerende zaken zijn de laatste jaren gestegen. Hierdoor zou bij gelijkblijvende tarieven de opbrengst onroerende-zaakbe lastingen aanzienlijk stijgen. Om een aan zienlijke lastenverzwaring voor de burgers zoveel mogelijk te voorkomen, heeft het gemeentebestuur de tarieven voor dit jaar verlaagd. Het is hierbij echter niet mogelijk in alle individuele gevallen een hogere aanslag onroerende-zaakbelastingen te voorkomen. Het bedrag van de aanslag wordt berekend op basis van een tarief per volle eenheid van 5.000,00 van de vastgestelde waarde. Berekeningsvoorbeeld: Stel, de waarde van uw woning is vastgesteld op 257.000,00. 257.000,00 5.000,00 - 51 (de uit komst wordt naar beneden afgerond) De hoogte van de aanslag onroerende-za- kbelastingen voor de gebruiker: 51 x 5,60 (gebruikerstarief woningen) 285,00 (uitkomst wordt naar beneden afgerond). De hoogte van de aanslag onroerende-za- kbelastingen voor de eigenaar: 51 x 7,00 (eigenarentariefwoningen) 357,00 (uitkomst wordt naar beneden afgerond). Bezwaar maken Als u van mening bent dat de opgelegde aanslag niet juist is, dan kunt u binnen zes weken na dagtekening van het aanslagbiljet een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de gemeente Schiedam, bureau Heffin gen en Invordering, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Let op: tegen de vastgestelde waarde van uw pand kunt u alleen bezwaar maken binnen zes weken na dagtekening van de WOZ-beschikking en niet naar aanleiding van de aanslag onroerende-zaakbelastingen. Na deze termijn ingediende bezwaarschrif ten tegen de vastgestelde waarde zijn ongegrond. Lokale lastenverlichting (voorheen Zalmsnip) Net als in 2000 wordt de lokale lastenver lichting voor huishoudens in principe ver rekend met de gebruikersaanslag onroeren de-zaakbelastingen. Dit bedrag is ook dit jaar vastgesteld op 75,00. In een aantal situaties vindt verrekening niet via de gebruikersaanslag onroerende- zaakbelastingen plaats. In deze gevallen wordt de lokale lastenverlichting afzonder lijk (buiten de aanslagregeling om) met de rechthebbenden verrekend. Kwijtschelding Indien u de belasting niet - ook niet door middel van een betalingsregeling - kunt betalen, kunt u om kwijtschelding verzoe ken. Een hiertoe bestemd formulier kunt u aanvragen via telefoonnr. (010) 2465331. Het is verstandig om voor hulp bij het invullen van het desbetreffende formulier eerst telefonisch een afspraak te maken. Nadere informatie Voor nadere informatie over de aanslagen onroerende-zaakbelastingen kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met het bureau Heffingen en Invordering van de gemeente Schiedam, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, re bereiken op de telefoonnum mers: (010)2465318,(010) 2465319 of (010)2465415. Lees eerst de bij het aanslagbiljet onroe rende-zaakbelastingen gevoegde bijsluiter. Commissie voor Stadsvernieuwing, Volkshuisvesting, Milieu Datum woensdag 2 mei Tijd 16.30 uur (Milieu) Tijd 18.15 uur (Stadsvernieuwing en volkshuisvesting) Plaats Aleidazaal Secr. H. Jansson, tel. 2465434 Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Verkeer en Vervoer Datum dinsdag 2 mei Tijd 20.00 uur Plaats Stadskantoor in de Aleidazaal Secr. H. Jansson, tel. 2465434 Commissie voor Algemene en Economische Zaken Datum Maandag 7 mei Tijd 17.30 uur Plaats Stadskantoor in de Aleidazaal Secr. R. Vredebregt, tel. 2465424 Commissie voor Cultuur, Onderwijs, Sport en Recreatie Datum: dinsdag 8 mei Tijd: 16.30 uur Plaats: Stadskantoor Aleidazaal Secr.: Mevr. D.T.H. Steur, tel. 2465994 Commissie voor Financiën, Bedrijven, Personeelszaken en Organisatiezaken Datum woensdag 9 mei Tijd 16.30 uur Plaats Stadskantoor in de Aleidazaal Secr. H. Teeuwen, tel. 2465530 Vergaderingen van de raadscommissies en de gemeenteraad zijn openbaar. De agenda kan één week voor de vastgestelde verga derdatum telefonisch bij de secretaris van de desbetreffende commissie worden opgevra- gd- Wilt u gebruik maken van het spreekrecht voor burgers over agendapunten dan moet u dat vooraf melden bij de secretaris (bij voor keur minimaal 24 uur tevoren) onder vermel ding van het onderwerp waarover men het woord wenst te voeren (maximaal 5 minuten per spreker). Spreekrecht voor burgers over andere dan op de agenda opgenomen punten: tijdens de rondvraag. Voor agenda's, verslagen en stukken van commissievergaderingen kunt u terecht bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Ook liggen daar de raadsstukken ter inzage. Datum maandag 14 mei Tijd 20.00 uur Plaats Stadskantoor in de Aleidazaal Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 10 april 2001 t/m 12 april 2001: bouwaan vragen/meldingen: Bosrand 13 Westfrankelandsestraat 105 Strijensestraat 39 Gerrit Verboonstraat 36 Pruimengaarde 1 De Vlinderhoven 14 Visserstraat 17 J. Mak Aannemersbedrijf b.v. woning vergroten O.B. van der Poel woning vergroten F. Doejaarden woning vergroten Simba B.V. S.J. de Rijk B.V. trappenhuis/kantoorruimte verbouwen (herziene aanvraag) PA. Veth garage+terras bouwen/woning vergroten H. van der Graaf berging bouwen E. v.d. Salm berging bouwen (herziene aan vraag) Verleende beschikkingen van 17 april 2001 t/m 20 april 2001 bouwvergunningen/meldingen: verleend 17 april 2001: Rozenburgsestr. 14b, 16a en 18b De Wilde Schiedamseweg 33 verleend 20 april 2001: Karei Doormanweg Appelmarkt Westfrankelandsestraat 111 Visserstraat 1 Lange Nieuwstraat 183 Mieriksveld 34 Mieriksveld 35 Admiraal de Ruyterstraat 27 Sondermeijer Aannemersbedrijf Oranjewoud Ingenieursbureau B.V. G. van Noort B. Teuthof M.de Jong Dienst Educatie Schiedam Gebr. Stijnen Gebr. Stijnen Van Tiel Transport B.V. 3 appartementen verbouwen gevel wijzigen en wijzigen van het gebruik van garagebedrijf naar bloemenwinkel bedrijfsgebouw verbouwen (wijziging) trappenhuis bouwen dakkapel vergroten woning verbouwen pand verbouwen woning vergroten woning vergroten bedrijfsgebouw bouwen Verleende beschikking sloopvergunning van 20 april 2001: Mgr. Nolenslaan 428 t/m 454 (even) Stichting Woonplus Schiedam 16 balkonpuien gedeeltelijk slopen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. LID 3 WRO Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan is binnengekomen voor: Lange Nieuwstraat 173, het bouwen van een serre Het bouwplan wordt aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikma king van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Informatie omtrent het bouwplan ligt daartoe gedurende vier weken vanaf 26 april 2001 tot en met 24 mei 2001 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van vrijstelling bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Bouw- en Woningtoezicht (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftelijk bedenkingen indienen. Boerhaavelaan 55c Aan de heer L.H.F.G. de Graaf en mevrouw G. de Graaf-David Pillai is een vergunning verleend als bedoeld in art. 3.1.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een. escortbedrijf aan de Boerhaavelaan 55c, 3112 LC te Schiedam. De exploitatievergunning heeft een geldigheids duur van 1 jaar; Dam 9-11 Aan de heer J.C. de Bakker en mevrouw S. de Bakker-Thauaparong is een vergunning verie- nd als bedoeld in art. 3.1.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een seksinrichting, te weten een videotheek met cabines aan de Dam 9-11, 3111 BC te Schiedam. De exploitatievergunning heeft een geldigheidsduur van 1 jaar; Rotterdamsedijk 411b Aan de heer J.H. Visser is een vergunning verleend als bedoeld in art. 3.1.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een seksinrichting, te weten een erotische winkel met cabines aan de Rotterdamsedijk 411b, 3112 AP te Schiedam. De exploi tatievergunning heeft een geldigheidsduur van 1 jaar; Singel 228b Aan de heer N.J. van der Knaap is een vergunning verleend als bedoeld in art. 3.1.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor het exploiteren van een seksinrichting, te weten een privéhuis aan de Singel 228b, 3112 GZ te Schiedam. De exploitatievergunning heeft een geldigheidsduur van 1 jaar; Afschriften van bovengenoemde exploitatievergunningen liggen zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan door een belanghebbende binnen een ter mijn van zes weken na bekendmaking van deze beschikkingen, te weten 25 april 2001, tegen de afzonderlijke beschikkingen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indiening van een bezwaarschrift leidt niet tot schorsing van het besluit. Hiervoor kan een belanghebbende een verzoek om een voorlopige voorziening o.g.v. artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank Rotterdam, sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam). Voor meer informatie: mw. Y. van Batenburg, telefoon 246 57 53 of mw. mr M. Benamu, telefoon 246 58 30. - 1 conifeer staande op de Smetanalaan 40 in verband met overlast. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergun ning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaar schrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rot terdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: 246 56 66. r~- V Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: L.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 2