Band Medium winnaar 5e Schiedamse Popprijs Consultatie Alcohol blijft Verbijsterd en boos MaxiBed is alle verwijten zat Proefwoning Bachplein maakt plannen 'zichtbaar' SCHIEDAM DONDERDAG 26 APRIL 2001 17 - 1510 Geen kantoren rond Vijfsluizen Clus in concert Geen Bosboom, wel muziek in plus-feest Tien jaar treintaxi Projectcommissie Groenoord voor de eerste maal bijeen Uitlatingen zijn beneden alle pijl Autoservice Eigenraam Het Nieuwe Stadsblad Het grootste assortiment in Schiedam EN OMGEVING TEGEN DE LAAGSTE PRIJS U kunt bij ons terecht voor: 35 verschillende soorten matrassen direct uit voorraad leverbaar - 50% korting - Complete slaapkamers Slaapbanken direct uit voorraad leverbaar Bankstellen Complete woninginrichting Iedere le ZONDAG van de maand geopend VOLOP GRATIS PARKEREN Bedden en Matrassen Slaapbankspecialist Nieuwe Haven 107a, 3116 AC Schiedam TeL/Fax: 010 - 4267626 Maandag t/m zaterdag 10.00 tot 18.00 uur Donderdag koopavond HET NIEUWE STADSBLAD door Wim Schelberg BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) f INGEZONDEN BRIEF Terwijl de Stadsregio achter de schermen ijverig prestigieuze plannen voor het Vijfsluizenge- bied door de keeltjes van de Schiedamse en Vlaardingse raadsleden tracht te duwen, houdt bewonersvereniging Schiedam West zich bezig met een eigen wijkplan. Op maandag 23 april vond daarover een praat avond plaats in de Erker. Het zal wel erg stil zijn geweest want een aanzienlijk deel van de wijk kreeg op zondagavond 22 april pas de uitnodiging in de brieven bus. Enfin, een babbel-avond dus. En de voorzitter, dhr de Groot, zou dan graag onderwerpen behan deld zien als straten- en groen onderhoud, jongerenvoorzienin- gen, het veiliger maken van fietsroutes en meer van zulk achterhaald getrut. Het werkelijke probleem van de totaal uit de hand gelopen ged- oogkrankzinnigheid ten opzichte van bepaalde groepen is kenne lijk voor dhr de Groot nog steeds iets te omstreden. De uitnodi ging maakte ook melding van een infantiel kwisje om de avond wat op te leuken. Het BVSW kan beter als een speer samen met de milieubewe ging en de echte milieupartijen de handen ineenslaan om de rampspoed die het gebied Hoek punt Noordwest te wachten staat tegen te houden. Als het aan het volkomen onde mocratisch tot stand gekomen bestuur van Stadsregio Rotter dam ligt, dan gaat er tussen Vlaardingen Oost en Schiedam West zo'n beetje een oerwoud van wolkenkrabbers verrijzen. Dat is toch nergens voor nodig. Tijd voor actie dus: geen kanto ren rond Vijfsluizen. A. Noel, Schiedam SCHIEDAM - Het chr. jonge renkoor Clus geeft na lange tijd van stilte zaterdag 28 april een gratis concert in de Ned. ger. Kerk aan de Westvest. Het con cert begint om 20 uur en duurt tot circa 21.15 uur. Thema 'van deze avond is 'give Him the glo ry'. Aan het concert werken onder meer mee: Annette van Noort op de jambe, Ellen Metaal op dwarsfluit, Jacco Baauw op piano, Anja Leer op hoorn en Paul van 't Hoff op keyboard. Dit alles onder algehele leiding van Tijn Kemps. Oud tv-presentator Wim Bos boom kon er vanwege een medi sche ingreep niet bij zijn, bij het feestje waarop de 50-plussers uit de regio onthaald werden in het Schiedamse dienstencentrum de 4 Molens. Maar desalniettemin zat er muziek in het senioren- feest waarbij feestredenaar Jan Metaal op amusante wijze de toon aangaf. Samen met het da mesorkest De Gitarino's wist Jan de zaal moeiteloos 'op z'n kop' te zetten. Tussen alle gezelligheid door klonk er ook nog even een seri euze noot toen de vervanger van Bosboom, ASP-voorzitter Hans Bos de senioren probeerde warm te krijgen voor zijn ouderenpar tij en zich alvast probeerde te verzekeren van hun stem bij de komende verkiezingen. Maar na dit wervende intermezzo ging het feest weer gewoon op de ou de voet verder. 'Enorm gela chen', zo luidde na afloop het waarderende commentaar van enkele bezoeksters. SCHIEDAM - De Rijswijkse band Medium won vrijdag de 5e editie van de Schiedamse Popprijs. Behalve een geldprijs van 750 gulden konden de bandleden de beker mee naar huis nemen. Tevens mag de formatie twee dagen opnames maken in studio 'Het Pand' in Vlaar dingen. De Schiedamse rockband 'Panic in Detroit' won de tweede prijs (500 gulden), de Rotterdamse indieband 'Cellophane' werd der de en kreeg 250 gulden. Cellophane verving in podiumcafé De Graauwe Hengst op het laatste moment de band Tjolk die niet kon komen vanwege een geblesseerde gitarist. De vijfde Schiedamse Popprijs werd gekenmerkt door een zeer hoog niveau. Met name door het verschil in stijlen was het voor de jury, be staande uit Marian Leuver, Therese de Veld, Rene Westerveld en Au- ke Pol, moeilijk om de winnaar aan te wijzen. Uiteindelijk werd dat Medium omdat de band op een vernieuwende manier musiceerde en het experiment niet schuwde. SCHIEDAM - Treintaxi Schie dam bestaat op 1 mei tien jaar. Taxibedrijf Connexxion Eurotax vervoerde in die periode bijna 150.000 passagiers van en naar het station. Reden voor Transvi- sion, het bedrijf dat landelijk Treintaxi exploiteert, om de me dewerkers in Schiedam donder dag 3 mei in het zonnetje te zet ten. In de vroege ochtend wor den taart en bloemen bezorgd. Transvision-directeur Fred Hau- brich overhandigt de 'Tien jaar Treintaxi-award' aan manager A. Boorsma van Connexxion Euro tax. Het taxibedrijf beschikt mo menteel over 130 taxi's en 250 chauffeurs. Treintaxi bedient, vanaf ruim honderd stations, momenteel ruim 60 procent van alle Neder landse huisadressen; landelijk worden circa 3,3 miljoen passa giers per jaar vervoerd. WATERWEG - 'De Consultatie Alcohol en Drugs (CAD) in het GGD gebouw aan de Van Hogendorplaan in Vlaardingen blijft mini maal tot het einde van het jaar als vanouds fungeren'. Dat garandeer de directeur van het Boumanhuis (verslavingszorgs) Czyzewski maandag tijdens een bijeenkomst met de cliënten van het CAD in aanloophuis de Groene Luiken aan de Oosthavenkade in Vlaardin gen. Er is al enige tijd onrust onder de verslaafden omdat het Bou manhuis een grondige reorganisatie ondergaat. Nog geen maand ge leden berichtte een woordvoerder van het Boumanhuis nog dat de middelen ontbreken om de dienstverlening te handhaven zoals die was. Czyzewski zei het te betreuren dat de zaak in de openbaarheid kwam en dat er fouten zijn gemaakt in de communicatie. Volgens hem is het nooit de bedoeling geweest de Vlaardingse afdeling weg te saneren. 'Na overleg met de Vlaardingse wethouder Kool waar borgen wij de zorg voor dit jaar. Aan alle cliënten wordt dat per brief schriftelijk medegedeeld', benadrukte Czyzewski maandag. Op de CAD zal vier dagen per week een hulpverlener aanwezig zijn voor in dividuele hulpverlening. Verder blijven ook de koffie-uurtjes met medicijninname, de alcoholgespreksgroep, de resocialisatiegroep en de loopgroep bestaan. Éénmaal per week is er een spreekuur van een arts. Hans verhagen, woordvoerder van de cliënten, blijft ondanks de waarborgen sceptisch: 'De zaak is te kwetsbaar, er werken bij de CAD maar anderhalve man en een paardenkop, als er een hulpverle ner uitvalt ben je zo weer terug bij af'. Czyzewski beaamde dat de zaak teer is: 'Ik zou best een vervangend team achter de hand willen hebben maar de middelen ontbreken daar eenvoudigweg voor' In het najaar gaat de directie van het Boumanhuis met de gemeente Vlaardingen en de gemeente Rotterdam om de tafel zitten om de hulp voor 2002 te regelen. Vlaardingen wordt dan centrumgemeente voor de verslavingzorg in het Waterweggebied en mag daar 1,4 miljoen voor uitgeven. Czyzewski kon nog niets zeggen over eventuele plan nen: 'Daar is het nog te vroeg voor maar ik zal de cliënten direct in formeren zodra het plan hulpaanbod voor 2002 gereed is.' Ingezonden brief Ik ben verbijsterd... verbijsterd en boos. Er wordt onder onze ogen voor tientallen miljoenen aan kapitaal vernietigd. Ge meenschapsgeld, uw en mijn be lastinggeld, voor de bouw van een nieuw ziekenhuis. De be staande ziekenhuizen in Vlaar dingen en Schiedam gaan hierbij verloeren. We raken een paar honderd bedden kwijt en de lo catie waar het nieuwe ziekenhuis komt is absurd gekozen. We hebben met z'n alleen zitten sla pen. Tot de ingezonden brief van Ton Steenbergen, het artikel van de zeven Vlaardingse huisartsen en de daarop volgende reacties. En nu ben ik ontwaakt... met een schok ontwaakt, want ook ik heb geslapen. Is het te laat? Mis schien nog - net - niet Daarom schrijf ik deze brief... en een kaartje... en een mailtjë, uit pro test. Aan Groot Vlaardingen, de politiek, de directie van het zie kenhuis en provinciale staten. Ik ben verbijsterd en boos! U ook! Rob de Graaf, Vlaardingen (010) 4.699.444 SCHIEDAM - De komst van MaxiBed naar Schiedam heeft bij een aan tal omwonenden forse beroering veroorzaakt. Met name de opvallende recla meborden van de bedden zaak aan de Lange Nieuwstraat zijn bewoners van De Plantage in het ver keerde keelgat geschoten. Nicole Fernandus van MaxiBed is al die via een raadscommissie en via de krant op haar afgekomen verwijten zo langzamer hand zat. Ze brengt in her innering dat aan het leeg staande pand drie jaar lang een groot bord van de makelaar heeft gehangen. 'Daar hebben wij ons tijde lijke naambord gewoon overheen geplaatst, als de verbouwing van de zaak achter de rug is komt er een nieuw bord.' Ferdinandus verklaart: 'Tot de dag van vandaag hebben wij ons afzijdig gehouden van enig com mentaar. Vooral ook omdat wij ons niet wilden verlagen tot het niveau van onder andere de heer van Mansum. Zijn uitlatingen in de commissievergadering zijn gewoonweg beneden alle pijl. Helaas worden wij nu min of meer gedwongen dat wel te doen, aangezien wij uitgemaakt worden voor onder andere 'stijl loze' zaak en ik weet niet wat nog meer. Wij zijn het nu dan ook spuugzat om al die verhalen en fabels van derden te moeten aanhoren zonder zelf direct te worden benaderd. Bovendien klopt het allemaal van geen kan ten. Laat de heer van Mansum eerst eens het één en ander chec ken bij de gemeente Schiedam voordat hij zulke bizarre uitspra ken doet in het openbaar en een startende ondernemer de grond in boort. Wij van Maxi Bed vin den dat als er op deze manier on dernemers onderuit gehaald kunnen worden deze mensen zich niet met gemeentebelangen moeten bemoeien. Zijn dit uit spraken van Van Mansum of is het hele CDA het hiermee eens. Als dat het geval is, dan zouden wij van Maxi Bed dit graag van het CDA vernemen. Met deze uitspraken geeft de heer van Mansum aan geen ver stand te hebben van detailhandel en als je geen verstand of gevoel voor iets hebt, dan moet je je daar ook niet mee inlaten, of je eerst door deskundigen goed la ten voorlichten. Van Mansum had bij ons in de zaak, bijvoor beeld door één vraag te stellen uitleg gekregen over hoe de de tailhandel werkt en welke soort zaak wat voor uitstraling moet hebben om het beoogde publiek te trekken. Onze mede detaillisten waar voor de heer P. van Mansum voordoet te spreken, weten als geen ander waarvoor voor deze uitstraling is gekozen. Als dhr. Van Mansum wat moeite had ge nomen om eerst te informeren binnen de gemeente, dan had hij simpel te horen gekregen, dat voor de reclameborden van Maxi Bed op de hoek van de Oranjestraat, Lange Nieuwstraat een voorlopige vergunning is af gegeven door zijn eigen ge meente. Het had Van Mansum gesierd als hij in de behandeling van de begroting had gevraagd om een financiële steun voor Maxi Bed, zodat wij als starten de ondernemer in Schiedam wat SCHIEDAM - De door de bewoners ontwikkelde alter natieve visie voor het Jacques Urlusplein is afge wezen. Maar het gaat om een voorlopig afwijzing, benadrukte wethouder Peter Groeneweg in de eer ste eerste vergadering van de Projectcommissie Groenoord. En een stap ver der op het al jaren geleden voorzichtig betreden pad van de Wijkontwikkelings- visie Groenoord, zoals die vorig jaar definitief gefor muleerd werd. Hete hangij zers werden nog niet aange roerd. Dat dit in de toe komst - als de plannen meer concreet gestalte krijgen - niet te voorkomen is, bleek al uit de reacties op de voor lopige afwijzing van de visie voor het Jacques Urlusplein. Voorzitter van de projectcom missie, tevens wijkwethouder voor Groenoord Peter Groene weg, legt er de nadruk op dat de afwijzing een voorlopige is. 'Ik herinner aan een commissiever gadering waarin een standpunt of vijf naar voren kwam. Er was op dat moment absoluut geen overeenstemming te bereiken over de plannen omtrent het Ur lusplein. Daarop heb ik besloten op zoek te gaan naar een oplos sing die voor iedereen accepta bel is. Op dit moment is het dus nog te vroeg om ideeën definitief af te wijzen of goed te keuren. Daar voor moeten we het herijkings- punt afwachten'. Dat, terwijl be woners vanaf het begin van het maar wel op een heel breed be leidsterrein'. In een raadsvoorstel van 26 ja nuari voor de instelling van pro jectcommissies werd al aangege ven dat deze tot taak hebben om, met uitsluiting van alle andere raadscommissies, te adviseren over een duidelijk afgebakend beleidsterrein, project of ge biedsdeel. 'Het geografisch ge biedsdeel Groenoord is uiteraard het onderwerp van deze project commissie', aldus Groeneweg. De commissie gaat toetsen of geldend stedelijk beleid bij toe passing in Groenoord past in de wijkontwikkelingsvisie. De commissie heeft dus voorname lijk een adviserende taak. Daar naast worden de samenhang tus sen en de effecten van de activi teiten op diverse beleidsterrei nen bewaakt. SCHIEDAM - Na de zomervakantie gaat de commissie in volle vaart van start. Dan staat onder andere een bezoek aan Groenoord op het programma. 'Ik zie dat de commissie met groot enthou siasme akkoord gaat', beoordeelde Groeneweg de nogal lauwe re actie van de commissieleden. Binnenkort is aan het Bachplein een proefwoning ingericht. Na overleg met het planteam dat op 10 ja nuari van start ging, werd daartoe besloten. 'Dan kan voor ieder een zichtbaar zijn wat de plannen voor Groenoord kunnen beteke nen'. Tevens kan in de woning een presentatie worden verzorgd van de actuele plannen, bijvoorbeeld de upgrade van Groenoord- midden en de ontwikkelingen langs de Laan van Bol'Es. Groenoord staat met andere woorden goed op de rails. Wim Wang (SEZ) liet weten dat de samenwerkingsovereenkomst tussen de gemeente Schiedam en WoonPlus inmiddels in het stadium van de technisch juridische uitwerking is. 'Dat kan dus nog even duren', grapte Groeneweg: 'Zet drie juristen bij elkaar om advies te geven en je krijgt zes verantwoorde adviezen'. Ve'rwacht wordt dat de rapportage tijdens de volgende b&w-vergadering ter tafel kan ko men. Dan kan worden overzien welke risico's de gemeente kan en wil aanvaarden in het belang van de gezamenlijke aanpak. Ook WoonPlus ligt op schema waar het de projecten in Groenoord be treft. Inmiddels wordt van deze zijde besluitvorming van het col lege van b&w over het winkelcentrum in Groenoord-Zuid ver wacht. Het begon allemaal lang geleden: in 1994 en 1995 waren de eer ste solitaire projecten in Groenoord een feit. Toen studeerden de verschillende woningbouwcorporaties op de mogelijkheden bin nen de wijk en werd de roep om een ontwikkelingsvisie vanuit de politiek steeds sterker. Inmiddels is er een visie. Voor zowel de korte als de lange termijn. Er is al heel wat bereikt. En daaraan komt, als het aan Groeneweg ligt, nog lang geen eind. 'Het belang van Groenoord moet immers voorop staan". meer konden besteden aan de 'buitenboel' (zoals bij Jan de Bouvrie). Een andere uitspraak van de heer van Mansum is dat het 'sneu' zou zijn voor de andere onderne mers. Zij hebben veel moeite ge daan om de straat een luxe uit straling te geven. Hoe weet hij dat het 'sneu' voor hen is? Als er een onderzoek is geweest onder de detaillisten, waarvan wij van Maxi Bed niet op de hoogte zijn, zouden wij dit graag ontvangen. Wij als detaillist hebben over dit alles een geheel andere mening. Ook hier kan uitleg over gege ven worden, daar nodigen wij de heer van Mansum graag voor uit. Het is namelijk zo dat wij van Maxi Bed veel positieve re acties hebben ontvangen. Graag willen wij het publiek laten we ten, dat Maxi Bed zeker geen 'stijlloze' zaak is, maar een slaapdiscount met zeer scherpe prijzen en een oerdegelijke in stelling met een uitstekende ser vice en voorlichting.' traject blijk hebben gegeven van een actieve inbreng. De bewo ners hebben altijd meegedacht over de vormgeving van hun stukje Groenoord. Groen Links pleitte bij monde van Hennie Hagen dan ook voor een belo ning van dat initiatief in de vorm van een proefproject. 'Misschien is het leuk om de koppen bij el kaar te steken om te kijken of daar iets moois uit voort kan ko men', opperde ze. Meteen bleek echter dat de 'kop pen' van de commissie nog te ver uit elkaar stonden. Engeline van Collenburg (VVD) had er duidelijk problemen mee, dat van het Urlusplein een 'experi- menteergeval' gemaakt werd. Als suggestie wilde Groeneweg het voorstel wel meenemen. Maar dan wel in de toekomst en onder strenge voorwaarden. Joop Gouweleeuw van Gemeen- teBelangen verbaasde zich over de strubbelingen, al was dat dan buiten de orde: 'We zijn hier toch niet bezig met partijpoli tiek, we zitten hier toch voor Groenoord'. Groeneweg repli ceerde: 'Overal waar in gemeen teland besluitvorming plaats vindt, is sprake van partijgeo- riënteerde af- en uitspraken'. Overigens treft niet alleen de al ternatieve visie voor één flat aan het Urlusplein een 'voorlopig af gewezen'. Even wennen Ook de aanpak van Groenoord zelf is wellicht op enig moment in de toekomst aan actualisering toe. Dat moet blijken in de aan loopperiode naar het herijkings- punt. Wethouder Groeneweg vermoedde al dat de commissie leden nog even aan elkaar zou den moeten wennen. Dat bleek - achteraf - een terechte vooron derstelling. Verder werden in de eerste vergadering vooral afspra ken gemaakt. Groeneweg: 'Het gaat weliswaar om een beperkt gebied van de stad - Groenoord - van Beethovensingel 124, Vlaardingen. Telefoon OIO - 435 79 00 PEUGEOT U vindt ons ook in Schiedam en Naaldwijk Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Foto: HANS KEIJZER LuegenEr huis-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot •Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Bladmanager: C. Vijfvinkel Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 Hoofd redactie: Jan Sieben HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Bewonersvisie Jacques Urlusplein voorlopig als 'te vroeg' afgewezen foto: HANS KEIJZER Wethouder Peter Groeneweg is op zoek naar een oplossing

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3