Gemeente Schiedam Start proef Schiedams Autodateproj eet i irado Controle aanbieden huisvuil in geheel Nieuwland KO Afsluiting Harre weg (wijziging) Vergadering R.O.G. Aü WOENSDAG 9 MEI 2001 19-NS1-2 /Dv/-\ KAPVERGUNNINGEN BOUWZAKEN Vandaag komen er op 2 pla- tsen in Schiedam speciale standplaatsen voor autodate: een innovatieve formule wa- rbij één auto door verschillende mensen wordt gebruikt. Het bevordert een selectief autogebruik en vermindert de parkeerdruk. Omdat het autodelen aansluit op het gemeentelijk verkeers beleid stelt de gemeente hiervoor aan exploitant Greenwheels de eerste twee parkeerplaatsen beschikbaar. In tegenstelling tot wat eerder in het Nw Stadsblad is vermeld, starten de werkzaamheden aan de Harreweg pas op 14 mei. Derhalve is de Harreweg, tussen Slimme Watering en Woudweg vanaf 14 mei t/m 18 mei voor het verkeer afgesloten. BEKENDMAKING r AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNING Lange Achterweg 65 f De afgelopen maanden hebben de reinigings inspecteurs van IRADO in samenwerking met de Politie Schiedam en de veiligheidsassistenten van het Wijkservicepunt Nieuwland controles gehouden op het aanbieden van huisvuil in Nieuwland. r' m De controle richtte zich overdag en in de avonduren met name op: - het te vroeg en onjuist aanbieden van huisvuil (vóór 05.00 uur 's ochtends mag geen huisvuil aange boden worden) - het te vroeg en onjuist aanbieden van grof huisvuil (vóór 05.00 uur 's ochtends mag geen grof huisvuil aangeboden worden) - het onjuist en te vroeg aanbieden van andere soorten (gescheiden) huisvuil - het illegaal storten van afval Het onjuist en te vroeg aanbieden van huisvuil kan leiden tot vervuiling van straten en het aantrekken van plaagdieren. In de afgelopen maanden zijn in het afgebakende controlegebied een flink aantal processen verbaal uitgeschreven en een grote hoeveelheid overtreders van de aanbiedregels gewaarschuwd. Het aanbieden van huisvuil in een aantal gecontroleerde buurten van Nieuwland is aanmerkelijk verbeterd. Reden om het con trolegebied nu uit te strekken over geheel Nieuwland. Ook rondom de feestdagen wordt gecontroleerd. Overtreders van de aanbiedregels zullen niet meer gewaarschuwd worden. Onjuist aanbiedgedrag zal meteen leiden tot het uitschrijven van een proces verbaal, een en ander gebaseerd op de Wet Milieu beheer en de Algemene Plaatselijke Verordening (APV). De belangrijkste regels voor het aanbieden van huishoudelijk afval staan vermeld in de Stadsgids Schiedam 2001. Voor vragen kunt u terecht bij de Afdeling Reinigingsinspectie van IRADO. Telefoon 457 68 46. Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon 457 6700 ONS Groep MONUMENTENVERGUNNING GEMEENTELIJK MONUMENT WET MILIEUBEHEER ALGEMENE WET BESTUURSRECHT KENNISGEVING VERKLARING INZAKE MELDING Informatie Gemeente Schiedam op internet: WWW.Schiedam.nl en op teletekst pagina 701-71 1 (achter het mozaiekkanaal) PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 19, WOENSDAG 9 MEI, 2 00 1 G emeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Teletekst: pag. 701-711 (achter mozaiekkanaal Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax: (010)246 53 64 Schiedam is een kapvergunning op den duur vermindert met 40% waardoor de parkeerdruk afneemt. Als de belangstelling toeneemt, zal het aantal plaatsen in de komende jaren verder wor den uitgebreid. Uiteindelijk is in Schie dam een netwerk van ruim 15 standplaat sen voorzien, verdeeld over de wijken. Autodate-aanbieder Greenwheels, biedt de deelnemers niet alleen in Schiedam dag en nacht een auto aan, maar ook op 150 locaties elders in Nederland. Daarnaast werken Greenwheels en de NS samen aan de uitbreiding van het aantal standplaat sen bij stations omdat treinreizigers vaak vanaf stations per auto verder willen rei zen. Opening Raadslid mw Hagen en wethouder Haf kamp van Verkeer en Vervoer verrichten vandaag de officiële opening. Zij geven het startsein om 16.00 uur op de parkeer plaats op de Broersvest, t.h.v. pand nr 76. De andere parkeerplaats is aangewezen op het Stationsplein (noordoostzijde). Netwerk Ailtodate past goed in het gemeentelijk verkeersbeleid dat zich richt op selectief autogebruik, het bevorderen van het openbaar vervoer en het fietsverkeer. Zo blijkt uit onderzoek dat autodaters min der autokilometers rijden en meer het openbaar vervoer en de fiets gaan gebrui ken. Een ander voordeel is dat het auto bezit onder de gebruikers van autodate Werkwijze Autodaten begint met een telefoontje om een auto te reserveren. Dit kan tot een minuut van tevoren. Vervolgens opent de gebruiker de auto met een contactloze chipkaart en voert daarna een pincode in om te kunnen starten. Maandelijks krijgt de abonnee een overzicht van de gereden uren en kilometers. Voor mensen die maar af en toe een auto willen gebruiken, is autodate aanzienlijk goedkoper dan het hebben van een eigen auto. De autodate-standplaats is herkenbaar aan het blauwe bord 'P-vergunninghouders' met daaronder een bordje 'Autodate Greenwheels'. De parkeerverordening is aangepast om bestuurders die illegaal op een autodate-plaats staan te kunnen bekeuren (naheffingsaanslag). Voor belangstellenden liggen in de buurt en wijkcentra, bibliotheek en het Geme- ntelijk Informatiepunt in de Stadswinkel folders klaar. Voor meer informatie kan men terecht bij Greenwheels tel.: 0900 2 100 100, bij buro Verkeer en Vervoer van de gemeente, tel.: 2465404 of via Internet: www.greenwheels.nl. wijziging Parkeerverordening p Burgemeester en wethouders maken hierbij bekend dat de Raad in haar vergadering van 26 maart 2001 de verordening tot wijziging van de Verordening op het gebruik van parkeerplaatsen en de verlening van vergunningen voor het parkeren heeft vastge steld. Ze treedt in werking op de 8e dag na deze bekendmaking. Deze verordening is gewijzigd met het oog op de invoering van autodate. Deze verordening ligt vanaf heden gedurende vier weken ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt van de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. irtikel 2.3.8 van Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van artikel de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor de uitbreiding van een terras behorend bij het pand aan de Lange Achterweg 65 te Schiedam. De aangevraagde locatie van het terras is ongewijzigd, namelijk het Museumplein. De gevraagde openingstijden van het terras zijn: zaterdag t/m zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Het aangevraagde terras heeft een oppervlakte van 100 m? en bestaat uit 10 tafels en 30 stoelen. Vanaf vandaag ligt de aanvraag gedurende vier weken, tot en met 30 mei 2001ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzage periode. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u uw schrijven richten tot de burgemeester van Schiedam, Post bus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie: dhr L. Wignand, telefoon 246 58 07. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV verleend voor het rooien van: 1 prunus staande in de voortuin Jan Steenstraat 81 in verband met de situering. 1 denneboom staande in de voortuin Fazantlaan 16 in verband met de situering met herplantplicht Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergun ning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaar schrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rot terdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: 246 56 66. Grofvuil zo niet aanbieden!! Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief- jstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 23-04-2001 t/m 03-05-2001: bouwaanvragen/meldingen: Karei Doormanweg Nassaulaan 68 Voorberghlaan 16 Jan van Galenstraat 41 Lange Nieuwstraatl85 Zenith-Nadir Office Pare b.v. kantoorpand bouwen Drs. J. van Hees serre verbouwen K. Handyman dakkapel bouwen (herziene aanvraag) Van de Tempel Vastgoed B.V. kantoorvilla bouwen Dienst Educatie Schiedam aula verbouwen (herziene aan vraag) Verleende beschikkingen: bouwvergunningen/meldingen: verleend 4 mei 2001 Nieuwe Haven 95 F. Pleysier Vastgoed B.V. pand verbouwen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 26 april 2001 Warande 28b HBG Vastgoed gemetselde zijmuur slopen Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgeme- ster en wethouders indienen. Omdat het indienen .van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sec tor Bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas wor den gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat op een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 is verleend voor het monument Schie 1 Het besluit ligt vanaf gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van het besluit een gemotive- rd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De monumentenvergunning blijft buiten werking totdat de bezwaartermijn is verstreken, of indien bezwaar is gemaakt, totdat op dit bezwaar onherroepelijk is beslist. Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van de Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen Nieuwe Waterweg Noord, vergadert op donderdag 17 mei 2001 om 09.00 uur in het Stadhuis van Maassluis, Konings hoek 93050, zaal 'De Logger'. De vergaderstukken liggen vanaf 10 mei ter inzage bij het secretariaat van de Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen NWN, Stadhuis Maassluis. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken hierbij bekend, dat van 9 mei 2001 tot en met 19 juni 2001 ter inzage ligt de schriftelijke verklaring inzake een melding op grond van artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Het betreft een melding van Art Screen voor de inrichting aan de Mariastraat 13-15 te Schiedam. De melding heeft betrekking op de op 30 maart 1995 aan Art Screen verleende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een zeef- drukkerij. Inzage U kunt de melding en de overige van belang zijnde stukken op werkdagen1 van 08.30 tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR na telefonische afspraak (telefoonnummer (010) 246 84 02). Bezwaar Ingevolge artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen dit besluit. Het maken van bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende bovenvermelde inzagetermijn. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient in ieder geval het volgende te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van de beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; - de gronden van het bezwaar. Een bezwaarschrift moet worden gericht aan college van burgemeester en wethouders van Schiedam, bezwaar- en beroep commissie, Postbus 1501, 3100 EA SCHIEDAM. Het besluit wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Inlichtingen Voor informatie over de melding kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR telefoonnummer (01,0) 2468 402. ^itieudienst Rijnm0 Projectnummer: 314972

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 2