Startsein voor 'Ons Pakkie-An' Briljant en diamant in Schiedam m KORTWEG een SCHIEDAM Sport langs de Waterweg Realistische 'Soapopera' Topdrukte bij Paul Berg Bezoek onze Open Dag op donderdag 24 mei Winnaars van Hart tegen hard Gemengde gevoelens na vijf dagen KOLK Koffie en sap in wereldwinkel HOGESCHOOL ROTTERDAM 1 HET NIEUWE STADSBLAD DONDERDAG 17 MEI 2001 20 - 1512 Schiedamse Boys is met vlag en wimpel 'winnaar' geworden van het klassement, dat de meest gepasseerde verdediging in het voetbalseizoen 2000/2001 aanwijst. De vijfde- klasser moest maar liefst 66 maal vissen. Goede tweede is de zaterdagformatie van het Vlaardingse HSC, dat vorig jaar meer dan honderd doel punten tegen kreeg en dat nu terugbracht naar 72. De stand: 1. Schiedamse Boys 3,66 (66 doelpunten tegen in 18 wed strijden); 2. HSC/za 3,27 (72 in 22); 3. HSC/zo 2,50 (45 in 18); 4 t/m 6. Cion, PPSC en WK 2,09 (46 in 22); 7 t/m 9. Hoekse Boys, MVV'27 en SVDPW 2 (44 in 22); 10 en 11. Excelsior'20 en For- tuna 1,95 (43 in 22). Zusjes Steens winnen Lisette Steens is zaterdag in Breskens afdelingskampioen run-bike-run bij de jeugd ge worden. Bij de junioren-meis jes was haar zusje Suzanne de snelste in een wedstrijd, die meetelde voor de door haar aangvoerde landelijke jeugd- en juniorencompetitie. Vader Tom Steens werd derde bij de vetarenen. Berichten voor de sportre dactie Berichten kunnen tot maandag 20 uur worden aangeleverd via fax (010-5913733) of e-mail (gverver@hetnet.nl). Het post adres is: Het Nieuwe Stadsblad, Westhavenkade 14, 3133 AB Vlaardingen of Van Beethoven- laan 4, 3144 AS Vlaardingen. Marjolein Keuning en Chiem van Houweninge reikten vrijdag de prijzen uit van de wedstrijd die verbonden was aan het regio nale 'Hart tegen Hard' project. Dit is een initiatief van de GGD Nieuwe Waterweg Noord tegen agressie en geweld. Het project richt zich op scholieren van tien tot vijftien jaar in Vlaardingen en Schiedam. De wedstrijd be stond uit het maken van een te kening, poster, gedicht of ver haal over (zinloos) geweld. Op de sluitingsdatum in februari bleek het project enorm te leven: ruim drieduizend inzendingen kwamen er bij de GGD binnen, een indrukwekkend aantal. Van de winnende inzendingen is een aantal werkstukken geselec teerd voor een viertal posters, die in Vlaardingen en Schiedam worden opgehangen. De makers ervan zijn Rosanne van der Laan Bouma en Mart van der Wiel uit het voortgezet onderwijs, en Ahmed Ulusay, Talha Yigit, Joeri Verkade en Songul Macit uit het basisonder wijs. Zij toonden voor de jury het beste hoe je met het hart te gen hard kunt vechten. WATERWEG - Het Rode Kruis Nieuwe Waterweg Noord zoekt vrijwilligers die een rol willen spelen als vrij willigers in de soapopera van het echte leven, het leven van de hulpvragers. Iedere zaterdagavond tot en met 26 mei bij de AVRO wor den van 21.25-21.55 in de vervolgdocumentaire 'De hel den van deze tijd', een aantal vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gevolgd bij het uitvoeren van hun vrijwilligerstaken. In de serie maakt de kijker kennis met slechts enkele van de vele activiteiten die het Rode Kruis in Nederland organiseert Het vrijwilligerswerk bij de plaatselijke afdelingen is goed te vergelijken met een 'soap'. Er is iedere week een nieuwe aflevering, waarin weer het nodige te beleven valt. Het Rode Kruis zoekt spelers die in haar 'soap' mee willen spe len. Er zijn draaiboeken over bezoekwerk, tracing rolstoel vervoer, vakantieprojecten, publiciteit of bestuurlijk werk. Wie een rol wil spelen en 'belangeloos' wil ervaren hoe het is om mensen te helpen kan bellen naar het Rode Kruis, tel. 010-434 27 00 (op werkdagen tussen 9.00-12.00 uur) Wethouder Peter Groeneweg gaf vorige week het officiële startsein voor de eer ste grofvuil ophaalronde van 'Ons Pak- kie-An'. Een actie waarmee ONS duide lijk maken dat het schoonmaken en hou den van wijken hun zaak is maar ook die van de bewo ners. Met een forse zwaai van een oude koffer richting vuilnisauto en de belofte voor een mooiere toekomst zet te Groeneweg op het Dreesplein de grofvuilkaravaan in beweging voor een tocht door Nieuwland. De grote schoonmaak van de wijken Nieuwland en Oost gaat cir ca zes maanden duren. De bewoners worden al die tijd nauw betrokken bij het schoon houden van hun woon omgeving. Elke opknapbeurt neemt per straat ongeveer een week in beslag. Deze week is ook de Slachthuis- buurt door Woonplus in samenwerking met ONS en be woners grondig opgeruimd en schoongemaakt. Bewo ners hielpen mee met uitruimen van de bergingen, het zwerfvuil werd verwijderd en verwaarloosde tuinen ge ruimd. De bestrating is hersteld en er is nieuw groen aangeplant. Ook de portieken kregen een grondige schoonmaakbeurt. De bewonersverenigingen en de Er ker/S WS zorgden voor een kinderprogramma met ver maak en activiteiten, waaronder het opfleuren en omto veren van alle lelijke paaltjes in de Slachthuisbuurt. door Wim Schelberg SCHIEDAM - De afterparty van het SCHAT was werke lijk een spektakel. Het was alsof de spanning van vijf (eigenlijk zes) speeldagen en maanden voorbereidingstijd in één keer tot ontlading kwam. Het zit er weer op. De decors kunnen afgebro ken, het script op de plank. Om vervolgens uit te kijken naar de volgende productie. Als die er komt, want veel spelers kijken met gemeng de gevoelens terug op KOLK, de inmiddels zeven de buitenproductie van het SCHAT. Het lag zeker niet aan de geko zen locatie. Ook aan de inzet heeft het niet gelegen. Ruim 35 acteurs en actrices hebben hun ziel en zaligheid gelegd in het door Winfred van Buren en Nan cy Mac Gillavry geschreven stuk. Een 9-koppig orkest trot seerde de wisselende stemming van instrumenten tijdens de speeldagen. En achter de scher men de tientallen mensen die ga rant stonden voor decorbouw, geluid, belichting, bouw en be waking. Toch rommelt het bin nen de gelederen. Dat was al merkbaar tijdens speeldagen. Het was zijdelings ook merkbaar tijdens de spetterende afterparty in de Schiedamse brandweerka zerne, waar alle deelnemers al feestend alle spanningen van de afgelopen dagen van zich af konden laten glijden. En toch is er iets veranderd. 'Voor een deel komt dat door de groep spelers zelf', was een reactie. 'Die is op de één of andere manier niet meer zo homogeen als vroeger.' Dat is in de wandelgangen merk baar: er is een duidelijk verschil tussen de professionals en de amateurs. Want SCHAT wordt allang niet meer door louter amateurtoneelspelers op de been gehouden, alhoewel zij nog steeds de grote meerderheid van het gezelschap vormen. Ook het stuk zelf bleef niet ont bloot van kritiek: 'Het verhaal op zich is leuk, het had alleen anders uitgewerkt moeten wor den.'Opties die werden aange dragen door spelers en toeschou wers waren er voldoende. De tijdsloop had verlegd kunnen worden door in het heden te be ginnen en terug te werken naar het verleden. Nu kwam het meest spectaculaire stuk eigen lijk aan het begin. Ook de wat onevenwichtige opbouw werd regelmatig genoemd als een manco: de ene episode duurde onevenredig veel langer dan de andere. Ook het einde kwam volgens sommige kijkers nogal onverwacht. De optie 'tijdwinst door schrappen en sneller spe len', die door regisseur Winfred van Buren zo'n beetje elke speel avond werd gekozen, bracht niet het gewenste resultaat. Sterker nog: er waren spelers die zich ir riteerden aan de niet aflatende stroom wijzigingen. De kritiek was in sommige gevallen niet mals: 'Winfred van Buren is re gisseur in het Land van Ooit. Dat merk je aan de tekst: het is net of het stuk voor kleine kin deren is geschreven.' Ook een ander aspect van de SCHAT-producties werd tijdens de afterparty aangestipt. 'Er zijn steeds meer diensten die we steeds duurder moeten inkopen. Als het zo doorgaat, zitten we zo op een ton aan kosten per speel dag. Dat moeten we niet willen.' Het enorme kostenplaatje en de regelmatig gebleken inefficiëntie werd ook bij KOLK gedemon streerd. 'In het begin van het stuk hadden gordijnen voor de gevels moeten hangen. Die zouden langzaam openschuiven om de toenemende bebouwing te illus treren. Maar het is geen enkele avond gelukt om de gordijnen op tijd op te hangen. Het is wél be taald". En niet zo'n beetje ook. Met de gordijnen en het ophang- systeem - dat overigens tijdens de voorstellingen wel zichtbaar was - was een bedrag van een slordige dertigduizend gulden gemoeid. Ook decorbouwers sputterden af en toe. Zo werden de kerkramen, waaraan uren is gewerkt, ingepakt in jute om er vervolgens nooit meer uit te ko men. Zo werd het standbeeld, dat in de achtergrond als rode draad door het verhaal voltooid zou worden over de verschillende episodes heen, al vrij snel 'ge schrapt'. Het kwam alleen nog in de laatste episode voor. Er is dus na inmiddels de zeven de buitenproductie van SCHAT voldoende om over na te denken. 'De spelers waren goed, de mu ziek was goed, maar op de één of andere manier is het niet uit de verf gekomen. Dat is jammer.' Als er morgen een nieuw script zou zijn, zouden nog op dezelfde dag weer tientallen mensen mel den om mee te doen of mee te werken. En dan zouden geruime tijd later de tribunes avond na avond volstromen: ook dit jaar trok.de productie een ruime drie duizend bezoekers. Het SCHAT leeft. Dat blijkt uit de kritiek die werd geuit - ook door spelers en medewerkers. 'Dat doorbreken van de stilte is zinvoller dan het diep ingaan op wat er mis ging tijdens de generale repetitie of een klein artikeltje schrijven over zes dagen KOLK, terwijl er niets gezegd wordt. Dan wordt er misschien eens over nage dacht.' SCHIEDAM - Dat huwelijken, ook nu scheidingen aan de orde van de dag zijn, toch zeer slijtvast kunnen zijn, werd zondag en dins dag weer eens benadrukt in Schie dam. Burgemeester Scheeres leg de die dagen bezoeken af bij twee echtparen die samen 65 jaar lang lief en leed deelden en een stel dat het 60-jarig huwelijksjubileum vierde. Zondag ochtend ging Schiedams burgervader namens de gemeente de felicitaties en een attentie brengen bij het in Schie dam geboren en getogen briljan ten paar Neervoort-Vermeulen. Willem Jacobus Neervoort en zijn Stephalina Maria Vermeulen wis selden zondag 65 jaar geleden het jawoord uit. Die verbintenis werd bekroond met 2 dochters, 7 zonen, 18 kleinkinderen en 11 achter kleinkinderen. Meneer Neervoort werkte 41 jaar als stratenmaker bij de dienst gemeentewerken, zij hield als huisvrouw de zaken thuis op orde. Inmiddels doen ze het, op hun huidige adres in Huize Fran kenland wat rustiger aan. Hij wan delt graag onder begeleiding in de omgeving, zij is inmiddels aan een rolstoel gebonden. Zondagmiddag ging burgemees ter Scheeres aan het Albert van Raalteplein op bezoek bij Corne lls Rijswijk en zijn bruid sinds 65 jaar Janna Bernardina Loman. De in Maassluis geboren heer Rijs- dijk werkte als scheepslasser bij werf de Haas in zijn woonplaats, zijn uit Rotterdam stammende vrouw zorgde thuis voor de 3 zo nen en 3 dochters die op hun beurt weer voor 11 kleinkinderen en 7 achterkleinkinderen zorgden. Dinsdagmiddag was de beurt aan Johannes Ouborg die met zijn Pie- ternella, Gerarda, Pauwelina van der Horst het 60-jarig huwelijks feest vierde in hun woning aan de Geert Reindersstraat. Hij oefende verschillende beroepen uit. Be- gonnen als koopman in groenten, fruit en bloemen met toen nog zijn hondenkar werkte hij later als schilder en tenslotte in de metaal en magazijn. Het in Schiedam ge boren en opgegroeide echtpaar heeft nog 1 dochter, een andere is inmiddels overleden. Ze hebben 2 kleinkinderen en 3 achterkleinkin deren. Ook het echtpaar Ouborg doet het inmiddels kalmpjes aan, ze komen niet veel meer buiten en krijgen hulp om het huishouden draaiende te houden. mmm SCHIEDAM - In de wereldwin kel aan de Lange Achterweg 14 kan iedereen zaterdag 19 mei van 11 tot 16 uur genieten van koffie en sinaasappelsap van het Max Havelaar keurmerk. Op die manier vraagt de wereldwinkel aandacht voor koffie, waarvoor de producenten in de Derde We reld een bijzonder slechte prijs krijgen. De koffieprijs is schrikbarend laag. Gezinnen die leven van de koffie kunnen er niet meer van rondkomen. De wereldwinkel pleit er bij po litici voor dat in internationale handelsafspraken de belangen van ontwikkelingslanden wor den beschermd. Twee koks hebben voor de we reldwinkel heerlijke gerechten samengesteld. 'Alles over kof fie', heet het kookboek waarin smakelijke koffietoetjes, koffie- dranken en specialiteiten bij de koffie de revue passeren. Het bijzondere kookboek is te koop in de wereldwinkel. Ook zijn er gratis recepten voor gerechten met sinaasappelsap. Voor iedere klant is er een pre sentje en voor de kinderen een grabbelton. BOETEVRIJ - Wie biblio theekboeken thuis heeft die al lang ingeleverd hadden moeten worden, krijgt deze week de kans dit alsnog te doen zonder de portemonnee te hoeven trek ken. De boetevrije week (t/m 23 mei) wordt georganiseerd om te verzachten dat de bieb van 24 t/m 26 mei dicht is om de over stap te maken van het oude naar het nieuwe automatiseringssys teem. SCHIEDAM *Musica Vocalis Scyedam zingt muziek uit diverse tijdvakken, 3x per jaar wordt er medewerking ver leend aan een cantatedienst te Maas sluis. Er wordt gezocht naar leden met koorervaring die zelfstandig een partij thuis kunnen instuderen. Zaterdag 26 mei is het koor te be luisteren vanaf 15 uur in de Grote Kerk van Schiedam. Voor info: Hanne Blauw tel. 010-4604533. Zondag 27 mei is er op het plein bij wijkcentrum Dreesplein van 12 tot 16 uur weer rommelmarkt. Voor info over tafels huren (15,- 5,- borg) tel. 4738671. OUDERENWERK Vandaag in Frankeland is er om 20 uur de zangvereniging Nieuw Leven te horen met licht klassieke en romantische liederen, zondag 20 mei is er Grand café met Ton van Vliet om 14.30 uur, hemel vaartsdag is er vanaf 14.30 uur dans en meezing muziek. In het Sint Jacobs Gasthuis is zondag om 14.30 uur in de tuinzaal pianomuziek door Piet van Kraaij, maandag om 17 uur specialitei tenrestaurant in de tuinzaal, dinsdag 22 mei bustocht herensocië teit door Schiedam. In Frankeland iswoensdag 23 mei om 14.30 uur zangkoor Samen Zingen, hemelvaartsdag om 14.30 uur in de tuin zaal hartige hapjes uit eigen keuken. Zaterdag is er in Thurlede een pianoconcert van Piet Kischemul- ler om 14 uur in de conversatiezaal, entree 2,50, woensdag 23 mei is er bingo om 14 uur in de conversatiezaal, entree 2,50. SCHIEDAM - Zaterdag was het feest bij opticien Paul Berg aan de Mgr. Nolenslaan. De zaak bestaat dit jaar maar liefst 40 jaar en dat werd gevierd. Zeker 500 klanten en andere genodigden werden ont haald op hapjes en drankjes. Er was een 16e eeuwse brillenmaker die demonstreerde hoe in vroeger tijden een montuur gemaakt werd en de jubilaris werd met lovende woorden toegesproken door burge meester Scheeres in eigen hoogsteigen persoon. Veel belangstelling was er ook voor het 'kijkje in de keuken', een rondleiding achter de schermen waarbij een tipje van de sluier van het brillenvak werd opgelicht door de familie Berg en hun mede werksters Marianne, Ineke en Marije. Aangezien Paul Berg in plaats van cadeaus liever de Stichting Pinti- lie een bijdrage gunde kon de familie Bosch die zaterdag namens de stichting met een aardig bedrag naar huis gaan. Benieuwd naar de laatste tuintrends? Open dag TrfUdu mr de TUtn De grootste selectie Amerikaanse occasions Chevrolet Cadillac Buick Pontiac Ford Chrysler UsQflE CENTER III PIETERSEN www.ucp.nl Off. Chevrolet-/Cadillacdealer I US Carcenter Pietersen B.V. Waalhaven ZZ 6 Rotterdam oio - 428 63 20 BEDRIJFSKUNDIGE INFORMATICA MANAGEMENT, ECONOMIE EN RECHT FACILITY MANAGEMENT (deeltijd) VOORLICHTINGSAVOND 5 JUNI Start 19:00 uur.Vast programma. foto: RICHARD HOGEVEEN A 'Het verhaal is leuk, het had alleen anders uitgewerkt moeten worden' De acteurs en actrices leggen hun ziel en zaligheid in de groots opgezette buiten productie foto: RICHARD HOGEVEEN Het echtpaar Neervoort maakte zondag op de kop af 65 jaar samen vol foto: RICHARD HOGEVEEN HOLD Een mand vol fruit en bloemen voor het echtpaar Rijsdijk foto: RICHARD HOGEVEEN Diamanten bruidspaar Ouborg beleefde dinsdag de grote dag foto: ED DEWAERHEIJT De '16e eeuwse'brillenmaker toont een staaltje van zijn kunnen aan burgemees ter Scheeres foto: RICHARD HOGEVEEN Van Gogh actie Oud Hollandse gebakken stenen 20 x 5 x 5 cm vanaf 49,50 p/ m2 incl. btw Spectaculaire actie trommelstenen Een speciale partij trommelstenen 10,5 x 10,5 x 6 cm en 14 xl4 x 6 cm in antraciet. 29)95 p/m2 incl. btw De actie loopt zolang de voorraad strekt. Hemelvaartsdag 24 mei 11.00 tot 16.00 uur. SteenVaria Vlaardingen Heliniumweg 12, Vlaardingen (zijstraat Deltaweg) Telefoon 010-445 1122 MEER WETEN? Studievoorlichting: 010-241 44 00 www.hogeschool-rotterdam.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 13