Oudheid opnieuw tot leven gewekt in Leiden t Autotechnicus 00ft Combineren met bieslook Mk ALS JE ALLES VOOR ELKAAR HEBT HOE IS HET DAN MET JE HYPOTHEEK GESTELD? Speelgoed voor kinderen met cara Droomreizen in Spoorwegmuseum Muzikale reis met Cor Bakker door Kameroen die moderne enthousiaste die wij zoeken? Kamperen bij boer Toerisme met respect voor natuur en milieu Eerste recreatiekrant voor Zuid-Holland 1 van hel beste hypotheekadvies! Als servicegerichtheid je 2e natuur is, hebben we je aardig wat te bieden VRIJDAG 25 MEI 2001 21 - HNS13 Het Liliane Fonds richt de schijnwerpers op de hulpverle ning in Kameroen. Daartoe bracht musicus Cor Bakker een bezoek aan dit Afrikaanse land. Hij ging op pad met muzikant en fysiotherapeut Christopher Mengnjo. Een muzikaal verslag is vrijdag 25 mei te zien in het programma 'Cor Bakker op reis', om 2115 op Nederland 2. Door de grote verscheidenheid aan culturen en landschappen wordt Kameroen vaak gezien als Afrika in het klein. De bevol king leeft voor een groot gedeel te nog volgens culturele tradi ties. Landschappen variëren van palmstranden en mangrovebos- sen overgaand in tropisch regen woud in het zuiden tot aan de droge savanne. Christopher Mengnjo woont samen met zijn vrouw en vier kinderen in Nkongsamba, een dorpje in het westen van Kameroen. Christopher is een van de weinige fysiotherapeuten in Kameroen. Hij werkt in het Centre de Santé Développé Fraouton, waar kinderen met een handicap revalideren. Sinds 1998 is hij actief als mediator voor het Liliane Fonds. Het merendeel van de kinderen voor wie hij de hulp van het Liliane Fonds inroept, heeft een motori sche handicap. In drie jaar tijd heeft Christopher voor 24 kinde ren hulp gevraagd. In zijn vrije tijd speelt Christopher in een reggaeband. Hij weet dat muziek kinderen met een handicap helpt om zich te uiten. Daarom nam hij dit jaar het initiatief om een bandje op te richten, waarvan de bezetting geheel bestaat uit kinderen met een handicap. Het Liliane Fonds leverde een bijdrage voor de aanschaf van muziekinstrumen ten. Door de muziek gaat de aan dacht uit naar wat de kinderen wél kunnen. Cor Bakker wisselt met deze kinderen muziek uit. Hij komt met echte Nederlandse muziekstukken en de kinderen met Afrikaanse liedjes en instru menten. Een traditioneel Afrikaans dansfeest vormt het wervelend slot van deze muzika le reis. De vernieuwde pre sentaties van de wereldberoemde oud heidkundige collectie van het Leidse Rijksmuseum van Oudheden zijn gereed. De nieuwe opstellingen bieden aan een breder publiek dan voorheen meeslepende verha len over de bescha vingen uit de oud heid. Het bindende element in de nieuwe presentatie is het Romeinse Rijk. Alle collectiegebieden van het museum, zowel het oude Egypte en het Nabije Oosten als de Klassieke wereld en het vroege Nederland, maakten hier immers rond het begin van onze jaar telling deel van uit. Met de oplevering van de presentatie over het oude Egypte sluit het museum een verbouwings- en her inrichtingsproces van vijf jaar af. In het vernieuwde Rijksmuseum van Oudheden betreedt de bezoeker de beschavin gen van de oudheid van uit het Romeinse Rijk, waar rond het begin van de jaartelling de werel den van de Egyptenaren, Grieken, Etrusken, Romeinen en de volkeren uit het Nabije Oosten en Nederland in verenigd waren. De ruim 6000 opgestelde voorwerpen, waaronder een rijk aan bod van nooit eerder getoonde aanwinsten, maken deel uit van the matische verhalen die in de presentaties worden verteld. De presentaties zijn opgebouwd rond kern stukken van de museum collectie. Bewegend beeld, geluid, interactieve multimedia en driedi mensionale reconstruc ties roepen de sfeer van het land van herkomst op. In de gratis toegankelijke Archeotheek, het nieuwe informatie- en service centrum over archeolo gie, is actuele informatie te vinden. Verder biedt de Archeotheek populair- •i wetenschappelijke ver dieping op het gebied van archeologie en deskundi ge begeleiding voor kin deren, scholieren en lief hebbers. Het vernieuwingsproces m/v van het Rijksmuseum van Oudheden startte in 1996. Het streven was een groter vloeropper vlak te creëren, adequate maatregelen voor kli maatbeheersing en lucht behandelingen ter behoud van de collectie te realiseren en de rou ting in het museum en de facilitaire voorzieningen voor de klant te verbete ren. Bovendien diende de uitstraling en herken baarheid van het museum naar de stad vergroot te worden. Tijdens de ver bouwing en herinrichting bleef het museum geo pend voor publiek. In de periode 1997-1999 is de overkapping van de zui delijke binnenplaats gerealiseerd. Deze geïn tegreerde vleugel biedt plaats aan nieuwe zalen voor de vaste presentaties en tijdelijke tentoonstel lingen. De spectaculaire entreezaal met de Egyptische tempel uit Taffeh is in 2000 uitge breid met gratis toegan kelijke bezoekersvoor zieningen. De zaal is nu voorzien van alle moder ne faciliteiten die bezoe kers zich kunnen wensen: een winkel, restaurant, garderobes en de Archeotheek. In de gevel van het gebouw is de relatie met de buitenwe reld hersteld, zodat bezoekers naar buiten en passanten naar binnen kunnen kijken. Bieslook ruikt naar ui, smaakt naar ui, maar op het oog hebben de lange, dunne, groene sprieten niets met het bolvormige knolletje te maken. Ook het gebruik is anders. Bieslook heeft een milde smaak waardoor verfijnde gerechten een subtiel accent krij gen. Op de soep, door de saus, in de aardappelpuree, door de rijst en pasta en vooral ook in salades: bies look voegt iets toe zonder te overheersen. Gebruik bieslook 'rauw' of voeg het in warme gerechten op het laatste moment tqe. Bij koken ver liest het namelijk snel z'n aroma. Bieslook wordt vaak met andere kruiden in een gerecht verwerkt. Combinaties met kervel, peterselie, selderij, korian der, en knoflook doen het goed. Ook bij specerijen als paprika- en kerriepoeder voelt bieslook zich thuis. Bieslook en sla vormen een prima combinatie. Strooi het fijngeknipte tuinkruid over salades of klop het door de dressing. Gemengde salade met kwarteleitjes bieslook (lunchgerecht of voorafje voor 4 personen) Nodig: 12 kwarteleitjes 150 gram cheddar 1/4 liter magere Bulgaarse yoghurt 1 eetlepel Franse mosterd 3 eetlepels bieslook, vers of uit de diepvries (onder meer Daregal) zout, peper 150 gram veldsla 150 gram geraspte worteltjes (worteljulienne) Breng water aan de kook, leg de kwarteleitjes voor zichtig in het kokende water en kook ze 3 minuten. Giet ze af en zet ze in koud water. Snijd de cheddar in gelijke reepjes. Klop de yoghurt, mosterd en bies look door elkaar. Breng de saus op smaak met zout en peper. Maak de veldsla schoon. Pel de kwartelei tjes en halveer ze. Leg in het midden van een platte schaal de kwarteleitjes. Leg de geraspte wortel eromheen. Rangschik de veldsla om de wortel. Verdeel de cheddar over de sla. Schep 3 eetlepels saus op de kwarteleitjes. Geef de rest van de saus er apart bij. Wijntip: Droge Chenin Blanc (Steen) uit Zuid- Afrika. Even zag het er naar uit dat de boerenerven deze zomer gesloten zouden zijn voor recreanten en ande re bezoekers. Sinds medio maart was Nederland in de ban van mond- en klauwzeer en de vooruitzichten voor boer en recreant waren somber. De gevolgen van deze dierziekte zijn voor sommigen nog steeds merkbaar, maar gelukkig zijn er geen nieuwe geval len van besmetting meer ontdekt waardoor de voor uitzichten gunstig kunnen worden genoemd. Het kamperen bij de boer is weer volop mogelijk en recreanten zijn van harte welkom op de meeste boe- rencampings, meldt de Stichting Vrije Recreatie. Meer informatie over kamperen bij de boer op inter net: www.svr.nl. HARINGVLIET 82, Rotterdam-Stadscentrum ATTA Makelaars, Middelharnisstraat 121a, 3086 GH Rotterdam Telefoon 010-240 40 14, www.atta.nl VRIJDAG 25 MEI Samba, niiuha, .spetterende ritme* eit npedaculair geveerde dannerennen. 15,- Hooft-Oost B.V., Metaalstraat 5 Rotterdam-Alexander Telefoon (0 1 0) 4 7 3 49 00 Lange Nieuwstraat 223 3111 AJ Schiedam www.cie-maaspoort.nl Ziek zijn is niet leuk. En zeker niet als je dan ook nog in je bed moet blijven. Allerlei dingen kun je niet doen, bijvoorbeeld omdat de ondergrond niet goed is, of ze te ingewikkeld zijn als je ziek bent. Wat je wel kunt doen is soms niet gemakkelijk te bedenken. Daarom is de folder 'Speelgoed voor het zieke kind' samengesteld. Het bevat allerlei tips voor spelen in bed. Of dat bed nu thuis staat of in het zie kenhuis. Natuurlijk is het prettig voor een kind om in een aangename omgeving te liggen. Ook daar wor den tips voor gegeven. De laatste jaren hebben steeds meer kinderen (maar ook volwassenen) last van hun luchtwegen. Ze krij gen benauwdheidaanvallen die meestal worden ver oorzaakt door stoffen die ze inademen en waar ze niet tegen kunnen of door een allergie. Deze mensen lijden aan cara. Voor hen is het één keer per jaar Wereld Astma Dag. Natuurlijk willen kinderen met cara ook graag spe len. En gelukkig kan dat. Wel moet even nagedacht worden over het materiaal waar het speelgoed van is gemaakt want niet alles is voor deze kinderen geschikt. Meer informatie? De Stichting Speel Goed Nederland geeft een aantal gratis folders uit met informatie over speelgoed. Deze verschijnen onder de naam: 'Spel en Speelgoed voor Baby en Dreumes' (van 0 tot 2 jaar), 'Spel en Speelgoed voor Kleuter en Peuter' (van 2 tot 4 jaar), 'Spel en Speelgoed voor het Schoolkind' (tot 12 jaar), 'Spellen en Speelgoed voor Volwassenen', 'Spellen', 'Speelgoed voor Onderweg', 'Zomer- en Buitenspeelgoed', 'Veiligheid en Speelgoed', 'Speelgoed voor het zieke kind' en 'Speelgoed voor kinderen met cara'. Voor een of meerdere folders: stuur een kaartje onder vermelding van de titel aan Speel Goed Nederland, Antwoordnummer 462011060 VC Amsterdam (een postzegel is niet nodig). Op zoek naar rust en ruimte kiezen steeds meer mensen voor duurzame vormen van toerisme, weg van de over volle vakantieoorden. De ANWB stelde daarom, samen met het Europees Centrum voor Eco Agro Toerisme (ECEAT), de Groene Vakantiegids Europa samen waar in de mooiste verblijfsplekjes in dertien landen op het Europese platteland in kaart worden gebracht. In de gids staan vooral campings, maar ook pensions, vakantiehuizen, groepsaccommodaties en trekkershut ten in de natuur of bij de boer. Uitgangspunten bij alle geselecteerde bedrijven zijn rust, ruimte, een fraaie omgeving en ecologisch verantwoorde bedrijfsvoering. Meer dan 1100 accommodaties, van Polen tot Portugal en van Zweden tot Zwitserland, worden uitvoerig beschreven en getoond. Met duidelijke kaarten van de omgeving, waarop tevens de natuurparken staan aange duid, en ruim 600 foto's helpt deze nieuwe en omvang rijke uitgave vakantiegangers op weg die wel eens wat anders willen. De Groene vakantiegids Europa is verkrijgbaar bij alle ANWB-verkooppunten, boekhandels, warenhuizen en via internet (www.anwb.nl) en kost 34,95 gulden per stuk. De gids is ook te bestellen bij ECEAT, per telefoon 020-668 10 30 of via internet (www.eceat.nl). Het Nederlands Spoorwegmuseum in Utrecht staat tot en met 28 oktober helemaal in het teken van droomrei zen. Luxe, comfort, exclusiviteit en verre bestemmin gen zijn de ingrediënten van een tentoonstelling over het 125 jarig bestaan van de beroemde Compagnie Internationale des Wagons-Lits. Verschillende ruimtes in het Spoorwegmuseum hebben een gedaanteverwisseling ondergaan. De stenen vloeren hebben parket gekregen, de wanden zijn voorzien van een lambrisering en zelfs het perron om het beroemde rijtuig de Oriënt Express ziet eruit als een negentiende- eeuwse wachtkamer. Uit Parijs, het hoofdkantoor van Wagons-Lits, zijn bijzondere maquettes op ware groot te van een weelderig salonrijtuig, een luxueus restaura tierijtuig en een comfortabel slaaprijtuig overgebracht. Aangekleed met al het tafelzilver, de karakteristieke lampjes, het schitterende servies, reizigers die klaar staan voor vertrek en schaalmodellen van diverse exprestreinen geeft dit dé reissfeer waar iedereen van droomt. Wie op zoek is naar een leuk museum, een bijzonder evenement of een dagje uit in de provincie, hoeft alleen maar de Recreatiekrant Zuid-Holland open te slaan. Deze maand rolde het eerste exemplaar van de persen. Of het nu gaat om informatie over een expositie van moderne kunst, een sportieve fietstocht door Rivierenland Holland, een dagje in het Groene Hart, het opsnuiven van een vleugje cultuurhistorie door een stadswandeling in een van de historische binnensteden of eigentijds vertier in de Culturele Hoofdstad, het staat er allemaal in. Verder bevat de krant een speciaal uit- neembaar overzicht van evenementen tot en met 15 juli. Evenement van de maand zijn de Zuid-Hollandse Waterdagen die op 15, 16 en 17 juni worden gehouden. Tijdens deze dagen worden op diverse plaatsen in de provincie Zuid-Holland activiteiten rondom het thema water georganiseerd. Op 16 juni vinden er extra activiteiten plaats in het kader van de Dag van de Waterschappen. Op die dag openen diverse partijen zoals waterschappen, waterlei dingsbedrijven, gemeenten en provincie hun deuren om het publiek een kijkje achter de schermen te laten nemen van de Zuid-Hollandse waterhuishouding en waterbeheersing. De Recreatiekrant Zuid-Holland is een uitgave van het Zuid-Hollands Bureau voor Toerisme in samenwerking met ETT Uitgeverij uit Groningen. De krant wordt in een oplage van 30 duizend exemplaren verspreid via het recreatief bedrijfsleven, alle VVV's, ANWB's, jachtha vens, musea en de bibliotheken in Zuid-Holland. De krant verschijnt vijf keer per jaar en is gratis verkrijg baar. V foto: FRANK GREINER/ALMERE Ben Jij Dit is wat we van je verwachten: Het zelfstandig servicen van in HOOFTzaak NISSAN automobielen. Met een scherp inzicht gecombineerd met een sterk ontwikkeld diagnostisch vermogen en eff^piëntie moet de norm van minimaal 1600 productieve uren voor jou de uitdaging zijn. Je werkt onder verantwoording van een uiterst deskundige werkplaatschef binnen een team van professionals. Je vindt het geen probleem je werkzaamheden, indien nodig, afwisselend in een van onze beide bedrijven te verrichten. Wij vragen: diploma 1e autotechnicus (of aanvullende certificaten), APK-keurmeester en een flexibele instelling. Om te beginnen een eigen werkplek in een uitermate plezierige werkomgeving met de meest moderne gereedschappen, een prima salaris en de mogelijkheid tot deelname aan een spaarloonregeling. Verder bieden we je alle kansen mee te denken en een bijdrage te leveren aan de verdere groei van onze bedrijven en jouw carrière. Interesse? Schrijf je sollicitatie aan Hooft-Oost B.V., t.a.v. de heer A. C. de Snoo, postbus 8611, 3009 AP Rotterdam. Telefonische informatie: 010-4568900 Hooft's Autobedrijven B. V. is met 1 twee vestigingen official Nissandealer in Rotterdam. Door optimale inzet en motivatie van onze 35 medewer kers voldoen onze bedrijven aan de hoogste normen op het gebied van service, verkoop en management. "Klanthousiasme" is dan ook het devies. Door vooruitstrevendheid en kennis van markten heeft Hooft's Autobedrijven zich een vooraanstaande positie verworven binnen het Nederlandse dealernetwerk. Maandag 28 mei a.s. open huis van 18.00 uur tot 19.00 uur Op unieke locatie gelegen luxe 3- kamerappartement op de 3e verdie ping met ruim terras op het zuiden en schitterend uitzicht op het water, het "Haringvliet", de Willemsbrug, de Euromast, het "Witte Huis" en de Erasmusbrug. De Oude Haven en alle centrumfuncties op loopafstand aan wezig. Beg. grond: representatieve afgesloten centrale entree met lift en berging. 3e verd.: entree, hal, meterkast, ruime berging en toilet met fonteintje. Royale L-vor- mige living (circa 50 m2) v.v. plavuizen met open luxe keuken in hoekopstelling v.v. alle inbouwapparatuur (keramische kookplaat met wasemkap, vaatwasma- chine, combimagnetron en koelkast). Balkon op het zuiden met uitzonderlijk uit zicht. Twee ruime slaapkamers en zeer luxe badkamer met luxe tegelwerk tot het plafond betegeld v.v. ligbad met douchescherm, wastafelmeubel met Grohe mengkraan en wasmachine-aansluiting. Erfpachtscanon voor 50 jaar afgekocht, bouwjaar circa 1988, VvE bijdrage 165 - per maand, voorzijde v.v. zonnescherm. Aanvaarding per direct. Vraagprijs: ƒ449.000.- k.k. Atta Makelaars Woningen Hypoteken ENTREE: Het echte Brazilië strijkt op deze vrijdag opnieuw neer in De Salon! Qua weer moet je het in Nederland zelfs eind mei nog maar afwachten, maar voor de voorspelling van de klimatologisch* omstandigheden in De Salon op deze avond hoefje geen ziener te zijn. De tropen weten op deze avond van geen wijken. De Braziliaanse avond is een co produ met Casa Olanda Brasil, een garantie voor kwati Hapjes en drankjes uit Zuid Amerika verhogen d* stemming. Niet alleen de uitgenodigde artiesten* maar ook de partygangers vormen een niet te missen attractie. Brazilianen van alle soorten en maten maken hun opwachting! Oosthavenkade 9 Vlaardingen Centrum, (010) 234 42 66 - www.salon.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 13