WIJKPLUSDAG EEN GROOT SUCCES 5 m m m Colofon Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad mei 2001 TALENT GEZOCHT VOOR WERELDMARKT WOONPLUS DAGELIJKS OP LOOK TV HUURSUBSIDIE? Ja, ook met een huur van 358,- HUURSUBSIDIE? Ja, al snel enkele tientjes per maand AUTOMATISCHE INCASSO Extra vakantiegeld! SOBO EN WOONPLUS ONTWIKKELEN STEDELIJK SOCIAAL PLAN WOENSDAG 30 MEI 2001 22-NS1-10 y 3 O O Woonplus Schiedam Openingstijden: Klantpncprvirp Valeriusstraat 3 maandag t/m donderdag Unit Nieuwland 0io - 20A3101 aa cUl25i van 08.00 tot 17.00 uur Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland010 - 2045102 3100 AA Schiedam vrijdag Unit Stad CentrumOost, West, Zuid) 010 - 2045100 van 08.00 tot 12.30 uur Commerciële Zaken 010 - 2045103 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 MM m kwMeu wy fie eel mensen denken dat zc geen huursubsidie kunnen krijgen omdat hun huur te laag is. Vaak is dat niet tereeht. U kunt al in aanmerking komen voor huursubsidie als uw huur 358,- per maand is. Bel voor meer informatie uw verhuurder of gemeente. U kunt daar ook de huur subsidiefolder aanvragen. U kunt ook op internet kijken: www.huursubsidie.nl 010 - 2045104 010 - 2045204 eel mensen vragen geen huursubsidie aan omdat het niet de moeite zou zijn. Maar enkele tientjes per maand is al snel enkele honderden guldens per jaar. Gemiddeld is het zelfs 1500,- per jaar! Bel voor meer informatie uw verhuurder of gemeente. U kunt daar ook de huur subsidiefolder aanvragen. U kunt ook op internet kijken: www.huursubsidie.nl Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wettelijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelingen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Telefoon: 010 - 2045232. E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt in Het Nieuwe Stadsblad van woensdag 27 juni. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op verkeerde dagen buiten zetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betreffende unit. Om de complexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij een spreekuur. De complexbeheerders en huismeesters in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag tot en met donderdag van 10.00-10.30 en 15.00-15.30 en vrijdag van 10.00-10.30 uur. Groenoord-Midden Hans Scholte (complexbeheerder) D. Schaferplein 14, tel: 010-4714317 Groenoord-Zuid Mike Kissami (complexbeheerder) Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis, tel: 010-4491555. Schubertplein Lisztplein Kees van Ruijven (complexbeheerder) Lisztplein 241a. Heijermansflat Frans Meijninger (huismeester) Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethovenplein Rob Vollendam (huismeester) Kantoor in onderbouw. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13:00-14:00 uur. Buurtpost 'Goeman'-Harry Nagel Goeman Borgesiuslaan 27, tel; 010-4716244 Buurtpost 'Donker Curtius'-Dennis Ingenkamp Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater'-Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 Buurtpost 'Schuttersveld'-Huub van Loopik Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 Twee technisch medewerkers van Woonplus houden elke werkdag spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur Wijkpost Slachthuisbuurt Peter Warmerdam/Cees Angenent Slachthuislaan 9a, tel: 010-2734442 WoonplusNieuws De Wijkplusdag, die Woonplus op zaterdag 12 mei organiseerde in de Grote of St.Janskerk, is een groot succes geworden. Tijdens de dag pre senteerden meer dan twintig instanties en bewonersgroepen in en rondom de kerk diverse nieuwe initiatieven om de leefbaarheid in Schie dam te bevorderen. Naast de inzenders van deze leefbaarheidprojecten waren nog enkele andere organisaties aanwezig om hun activiteiten onder de aandacht te brengen, zoals Buro 'Vrije Tijd', Stichting NAR en de wijkcentra Blauwe Brug en De Erker. Ook de Schiedamse politie en de ONS Groep waren vertegenwoordigd. Kinderen kon den in de tuin van de kerk onder leiding van echte kunstenaars mooie schilderijen maken en leden van i'Esprit verzorgden een jeu de boules demonstratie. Tussendoor konden de aanwezi gen genieten van optredens van het Rotterdamse Cultkoor en het Koninklijk mannenkoor Orpheus. Rond half vier maakte wethouder Peter Groene- weg de winnende projecten bekend. Als eerste reikte hij de publieksprijs uit aan de Turkse Vrou wenvereniging. Met het project 'Vrouwen hand in hand' wil deze vereniging vanuit een ruimte in Schiedam Turkse en Nederlandse vrouwen samen brengen om met elkaar activiteiten te ontwikke ten. Namens de Turkse vrouwen nam Aysa Bakar de Leefbaarheidbeker 2001 in ontvangst. Daarna ging de wethouder over tot het bekend maken van de projecten die op korte termijn daadwer kelijk uitgevoerd gaan worden. 'In feite zijn alle deelnemers winnaar', vond de wethouder die zich in zijn toespraak echter moest beperken tot de vijf winnaars, te weten: 'Fotoproject voor kinderen' van Stichting NAR. 'Gouden bezem nieuw stijl' 'Kinderen en bloemen in de Woudhoek' van Wijk- en bewonersvereniging Woudhoek. 'Open Podium' voor kinderen met ais thema 'Schoon, Heel en Veilig.' 'Het Huiskamertje' van bewoners uit Schiedam Zuid. Na de prijsuitreiking volgde nog een mini-concert van Lee Towers die zijn optreden afsloot met het bekende 'You'll never walk alone'. En zo is het maar net. Leefbaarheid is doen! Maar dat kan je niet alleen, dat doe je met elkaar en dat hebben vele Schiedammers bewezen tijdens de Wijkplus dag. Op zaterdag 15 september 2001 vindt in Nieuwland een Wereldmarkt plaats die alle nationaliteiten uit de wijk dichter bij elkaar moet brengen. Voor de organisatie van deze Wereldmarkt - een gezamen lijk initiatief van Woonplus en gemeente Schiedam - is De Denk Industrie ingeschakeld. Daarnaast weten Woonplus en gemeente zich gesteund door de medewerking van winkeliers, bewoners en diverse maatschappelijke instanties. De opzet voor de Wereldmarkt staat inmiddels grotendeels vast. Zowel op het Dreesplein als op het Wibautplein vinden tussen 10.00 en 16.00 uur diverse (muziek) optredens plaats van - bij voorkeur - artiesten uit de wijk. In het tussengelegen winkelgebied (Mgr. Nolenslaan) wordt een multiculturele markt georganiseerd waarop naast de plaatselijke mid denstand ook organisaties, instanties en verenigingen uit de wijk en Schiedam zich kunnen presen teren. Het is de bedoeling dat deze markt op een aantal locaties in exotische sferen wordt gehuld. Voor de verdere invulling van het programma wil men zoveel mogelijk gebruik maken van mensen, verenigingen en organisaties uit de wijk, zodat een feest van en voor Nieuwlanders ontstaat. Degenen die een bijdrage willen leveren aan dit multiculturele evenement kunnen zich aanmelden bij: De Denk Industrie, Daniëlle Kokken Mathenesserlaan 287, 3021 HJ Rotterdam, telefoon 010 2821919, danielle@denkindustrie.nl Met ingang van volgende week informeert Woonplus haar huurders, woningzoekenden en andere belangstellenden ook via LOOK TV. Op de kabelkrant van de lokale televisie, die sinds enkele maan den te vinden is op het kanaal van RTL is vanaf begin juni dagelijks informatie te vinden over zaken die voor u van belang (kunnen) zijn. Hiertoe heeft Woonplus de beschikking over vier infor matiepagina's: één voor Woonplus algemeen en één voor elke unit van Woonplus, te weten Noord (Groenoord, Woudhoek en Spaland), Nieuwland en Stad (West, Centrum, Oost en Zuid - De Gorzen). De inhoud van de pagina's zal in principe wekelijks - maar indien noodzakelijk vaker - worden ververst waardoor te allen tijde actuele informatie wordt geboden. «UMRSU&SiPfE! KJ^Êk.' Ministerie van Volkshuisvesting, 'M* Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer Deze maand waren de heer en mevrouw Van Geene de gelukkigen die een maand huur terug kre gen, omdat zij besloten hebben over te gaan tot automatische incasso. Op de foto worden ze hier mee gefeliciteerd door Erik van Staveren, Unit manager Noord. Ook u kunt een maand huur terug krijgen als u Woonplus machtigt om maandelijks uw huur te laten afschrijven. Machtingskaarten zijn verkrijgbaar op het kantoor van Woonplus aan de Valeriusstraat. SOBO-voorzitter John van Gestel en Woonplus-directeur Karin van Dreven zijn zichtbaar tevreden met het Stedelijk Sociaal Plan. Vertegenwoordigers van Woonplus en het Schie dams Overleg Bewonersorganisaties (SOBO) heb ben op maandag 21 mei het stedelijk sociaal plan ondertekend dat zij gezamenlijk hebben ontwikkeld. Het plan is bedoeld voor huurders van Woonplus die te maken krijgen met verhui zing in verband met sloop of ingrijpende renova tie. Door het opstellen van een stedelijk sociaal plan wordt bereikt dat alle Schiedammers die met gedwongen verhuizing te maken krijgen gelijk worden behandeld. In het stedelijk sociaal plan zijn alle rechten en plichten geregeld van- huurders die hun woning wegens sloop of ingrijpende renovatie moeten verlaten. Onderwerpen die in het sociaal plan aan de orde komen zijn onder meer het zoeken van vervangende woonruimte, urgentie, terugkeer- recht bij ingrijpende renovatie en tegemoetko ming in de verhuiskosten, zowel bij vertrek als bij terugkeer in de opgeknapte woning. Daar naast is ook een aantal bijkomende zaken gere geld om de verhuizing zo snel en gemakkelijk mogelijk te laten verlopen. Hierbij moet worden gedacht aan het gratis beschikbaar stellen van verhuisdozen, een speciale korting bij een ver huisbedrijf en een kortingpas voor aankopen bij een 'doe-het-zelf warenhuis. Om het stedetijk sociaal plan 'up to date' te houden, zal het elk jaar worden geëvalueerd en indien daartoe aanleiding is op onderdelen wor den aangepast.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 10