Praatpaal Consument wil meer luxe in caravan Nieuwe Leon Cupra R van Seat nog in prototype-fase Nissan en Suzuki voor Hèt autonieuws Schiedam en omgeving Saab Cabrio Toscane Challenge 2001 Saab komt met reeks concept cars Hans van Beek is beste Nissan technisch specialist Invoering wettelijke jaarlijkse controle caravanbanden Toyota vergroot productie RAV4 rubriek over mensen in de autobranche De klant in de caravanbranche wil steeds meer luxe. Bij Caravan Diep- emaat signaleert verkoopleider Bart Haarman een aantal duidelijke trends. "In vroeger jaren waren het praktisch alleen maar gezinnen die met de caravan op pad gingen," meldt Haarman. "Hier is nu een be langrijke groep bij gekomen. Ouders van wie de kinderen niet meer mee gaan, trekken er nu met z'n tweetjes op uit. Deze groep wil cara vans met meer luxe en gemak. Bovendien kiest men vaak voor een wat kleinere caravan. De 'nieuwe' klant kiest steeds meer voor een caravan met een vast bed en een apart zitje," aldus Bart Haarman. "Zo'n vast bed ligt toch beter dan een zitmeubel dat tot bed kan wor den omgetoverd. Verder is er onder een vast bed veel bergruimte en dat is nooit weg in een caravan." Verdere luxe kan bestaan uit een uit gebreide toiletcabine. Zelfs een complete douche behoort tegenwoor dig tot de mogelijkheden en met een bijpassende boiler heeft de kam peerder dan alle mogelijke gemak binnen handbereik. Het maakt ook het kamperen op minder luxe campings makkelijker. Emotie en heritage drukken meer dan ooit hun stempel op toekomstige Saabs. Michael Mauer (zie foto) en zijn ontwer pafdeling hebben hun strategie hierop af gesteld. Het merk heeft voor de komende jaren een aantal spectaculaire concept- cars op de rol staan die dit beleid weer spiegelen. Deze studiemodellen staan voor de waarden van het Saab merk en zijn doordrongen van emotie. Design krijgt nog meer aandacht van Saab Auto mobile AB. Daarom is vorig jaar Mauer aangetrokken. 'In het huidige Saab zie ik veel mogelijkheden,' aldus de Duitse ont werper. 'Het sterke imago, de ijzersterke heritage, de goede reputatie op het gebied van veiligheid en prestaties. Saabs zijn altijd al als uniek beschouwd en ik vind dat we dat zo moeten houden. Daarom gaan we concept cars ontwerpen die naast de productiemodellen als sterke imago makers fungeren. Naar verwachting zal de eerste concept car in september op de autotentoonstelling van Frankfurt worden getoond.' De studiemodellen zijn door drongen van emotie. Iets dat volgens Mauer bij Saab past: 'Saabs zijn echte rij dersauto's, ze zijn veilig en van hoge kwaliteit. Maar een autofabrikant kan zich pas echt onderscheiden op het ge bied van ontwerp en emotie.' UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISKRANTEN WOENSDAG 30 MEI 2001 De Seat Leon Cupra R - het tweede 'high performance' product van de samenwerking tussen Seat Sport en Seat's Technical Centre - staat in het middelpunt van de belangstel ling tijdens de autotentoonstelling van Barcelona. De Leon Cupra R, die thans nog in de prototype-fase verkeert, onderscheidt zich door zijn bijzonder geslaagde styling, een ver der verfijn onderstel, een potente motor/transmissie-combinatie en voorwielaandrijving. Het vermogen van de Leon Cupra R bedraagt 154 kW. Het nieuwe onderstelconcept ACC (Agile Chassis Concept) speelt een belangrijke rol bij het indrukwekkende weggedrag van de Leon Cupra R. ACC omvat modificaties aan verschillende mechanische elementen om de auto nog wend- en handelbaarder te maken. Naast straffer afgestemde schroef- veren en schokdempers zijn ook andere componenten toegevoegd, zoals de nieuwe 'silent-block'-bussen in de wielophanging. Het front van de Leon Cupra R onder scheidt zich van de andere Leon-modellen door een unieke voorbumper/-spoiler met grotere luchtinlaten, zodat de twee inter- coolers optimaal van lucht worden voor zien. Een kleine lipspoiler aan de onderzij de accentueert het sportieve karakter van dit model. Aan de achterzijde onderscheidt de Cupra R zich met een eveneens nieuwe, hoekige achterbumper en een ander karak teristiek Cupra R-element: de fraaie, verch roomde ovale uitlaat. Verder is de Leon Cupra R direct herkenbaar aan het Cupra- logo en de letter 'R' op de achterklep en onder de richtingaanwijzers op de beide voorschermen. Het interieur biedt alle emotionele elemen ten die een sportieve automobilist ver wacht. Het complete interieur is uitgevoerd in zwart - van de tapijten tot de hemelbe- kleding. De enige kleuraccenten zijn de witte wijzerplaten van de instrumenten. De Recaro voorstoelen zijn voorzien van een geborduurde 'R' in de ruglpuning, een sub tiel kenmerk van alle modellen die door Seat Sport zijn ontwikkeld. De achterbank is uitgevoerd in een 2+1-configuratie. De standaarduitrusting en het accessoires- programma van alle Seat-modellen is op nieuw verder uitgebreid. Zo is de Arosa nu ook verkrijgbaar met een zes CD-wisselaar en twee extra achterspeakers. Stilistische veranderingen omvatten onder meer de toepassing van zwartgerande achterlichten. Voor de Leon- en Toledo-modellen zijn er een nieuwe boordcomputer, een dynamisch navigatiesysteem, een startonderbreker van de derde generatie met cryptische codering en nieuwe audiosystemen met onder meer geïntegreerde CD-speler. De Seat Alham- bra biedt nu onder meer automatisch dim mende buitenspiegels, een zes CD-wisse- laar in de middenconsole en een nieuw multifunctioneel stuurwiel met bedienings- toetsen voor radio en cruise control. Net als de Leon en de Toledo is ook een nieuw dynamisch navigatiesysteem moge lijk. Nissan gaat samenwerken met Suzuki. Vanaf 2002 levert Suzuki 3000 mini- MPV's per maand aan Nissan voor de Ja panse markt. Hierdoor maakt Nissan zijn entree op de markt van mini-MPV's en is Suzuki in staat efficiënter te produceren. Nissan zet hiermee zijn eerste stap in de markt van mini-MPV's. In Japan beslaat deze 30% van het totaal. Suzuki is al 28 achtereenvolgende jaren marktleider in dit segment. Met Nissan als grote afnemer versterkt Suzuki deze positie nog eens ex tra. Beide partijen benadrukken dat het om een nieuw model gaat, met een geheel ei gen gezicht voor allebei de merken. Hans van Beek mag zich de beste Nissan technisch specialist in Nederland noemen. Hij heeft de nationale finale van NISTEC gewonnen. NISTEC staat voor Nissan In ternational Service Technical Contest, een tweejaarlijkse wedstrijd voor Nissan tech nisch specialisten en technici. Van Beek neemt, samen met nummer 2 Cees de Vries, deel aan de Europese finale in juni. Van Beek, werkzaam bij Nissan dealer Nieuwkoop-Hoevenaars in Den Bosch, was een van de twintig deelnemers aan de nationale finale. De finalisten zijn geselec teerd na twee intensieve voorronden. Een vijfkoppige jury lette daarbij onder meer op werkwijze en het gebruik van gereed schap en werkplaatsdocumentatie. Momenteel vervangen de meeste caravan- bezitters hun caravanbanden periodiek. Dat wil zeggen dat zij caravanbanden standaard vervangen wanneer ze zes jaar oud zijn. Op deze manier wordt echter niet gecontro leerd of de banden nog wel in goede staat zijn en de juiste bandenspanning hebben. Vereniging VACO, bedrijfstakorganisatie voor de Banden- en Wielenbranche, stelt derhalve een wettelijke jaarlijkse controle plicht voor caravanbanden voor. Recentelijk heeft Toyota een tweede pro ductielijn geopend voor haar succesvolle drie- en vijfdeurs Sport Utility Vehicle, de RAV4. De productie wordt hiermee met 25% vergroot van 16.000 naar 20.000 een heden per maand, met als doel om aan de grote wereldwijde vraag te kunnen vol doen. In Europa werden in de eerste vier maanden van 2001 meer dan 15.500 een heden verkocht; een toename van meer dan 260 %vergeleken met dezelfde periode vo rig jaar. neren. Naast de huidige versie, die leverbaar krijgbaar zijn in een nteuwe Imttale verste m le met Amande lederen bekleding; m0t0r worden gecombineerd met de Qu bd nieuwe versie aangeboden gee»«a,. ^e^e.d, Crépuscule'en "Gris Boreal- 8end—nogr trekkelijker maken. De "Bróngo Initiale is voorlaan leverbaar in wee verschillende luxueuze interi- COLOFON Auto Actueel Verschijnt éénmaal per maand als bijlage van Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam. In een oplage van 40.816 REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 361 De befaamde Saab Cabrio Chal lenge wordt dit jaar voor de vier de keer georganiseerd en is geïnspireerd op de klassieke ral ly's uit de jaren vijftig. Ruim ne gentig equipes verschijnen op 9 juni met hun Saab Cabrio's in Luxemburg aan de start. Zij rij den in acht dagen tijd over een mooie en spectaculaire route door Duitsland en Oostenrijk. In Italië volgen de Saab-rijders de sporen van de Mille Miglia, één van de meest befaamde rally's uit de jaren vijftig en zestig. De Saab Cabrio Toscane Challenge, georganiseerd in opdracht van Saab importeur A.I.M. in samen werking met Ultimate Events, staat open voor iedere Saab Ca- brio-rijder in Nederland. De rit biedt volop uitdaging voor de echte rally-liefhebbers, door middel van klassementsproeven en bekwaamheidsproeven. Tege lijkertijd gaat het vooral om ge zelligheid, plezier en avontuur. De routes voeren door de mooi ste delen van Luxemburg, Duits land, Oostenrijk en Italië. Daarbij worden heel wat bergpassen be dwongen. De deelnemers krijgen elke dag een duidelijke routebe schrijving en iedere etappe ein digt bij een hotel van topklasse. Op 15 juni eindigt de Saab' Ca brio Toscane Challenge 2001 met een groots galadiner. r Nieuwe Stadsblad

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 13