IN DEZE KRANT Bloemen voor zwemster van 90 tfc 20 GB! AANBIEDING.. .ZIE ONZE ACTUEEL-PAGINA fu intratuin irado ujEgener huls-aan-hulskranten ^Nurth& Verschoor Bericht voor adverteerders GROENOORD PB VS: Meer dan 300 inwoners hebben geen huisarts Woonplus Nieuws Vrienden rouwen om Roj Borstlap Agente onder schot Schiedammer door trio beroofd PAUL BERG Inbrekers slaan slag In verband met Pinksteren zijn de sluittijden voor aanlevering van advertentiemateriaal voor alle titels met 1 werkdag vervroegd. Gemeente stelt coördinator aan voor nieuwbouw Stedelijk Museum WOENSDAG 30 MEI 2001JAARGANG 53 Nr. 22 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM Beide pinksterdagen geopend dus weer dubbel genieten E OPLAGE: HNS Hemelse proeverij in wijnkelders Schiedam draait mee in Artsenpost Opvang voor mantelzorgers SCHIEDAM - Terwijl ze na haar dienst op weg naar huis was in Schiedam, zag een politie agente vorige week dat op de Rotterdamsedijk in Schiedam een vrouw werd bedreigd en be roofd door vier belagers. De agente ging achter de overvallers aan en greep op de Deensestraat een van hen, een Schiedamse vrouw, in de kraag. Zij maakte zich bekend als amb tenaar van politie waarop de vrouw een vuurwapen trok, op de agente richtte en de trekker overhaalde. Later bleek dat het vuurwapen ongeladen was. Omwonenden waarschuwden de politie die de bedreigde collega assistentie kwam verlenen. In middels zijn vijf verdachten aan gehouden. SCHIEDAM - Een 30-jarige Schiedammer werd in de vrijdag op zaterdag drie uur op de loleiisiaan beroofd van geld. Het slachtoffer werd ter hoogte van de bak belaagd door drie mannen die hem onder het uiten van ste vige dreigementen dwongen zijn geld af tc geven. Het drietal ging er vervolgens mei zo n 1600 gulden aan buil vandoor. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Paul Berg over... specialistisch oogonderzoek: Als je 90 bent hoefje echt niet thuis achter de geraniums te blijven zitten. Dat maakte mevrouw Homburg, een opmerkelijk vitale Schiedamse senior, vrijdagmiddag duidelijk. Zij ging op haar negentigste veijaardag gewoon, zoals ze dat altijd op de vrijdagmiddag doet, naar de water- gymnastiek in zwembad Zuid. Maar daar bleek het zwembadpersoneel het helemaal niet zo 'gewoon' te vinden dat ze een 90-jarige zwemster in hun midden hadden. Voor de jarige was een klein feestje op touw gezet, compleet met bloemen, ca deaus van medecursisten, koffie en een grote taart met '90' erop. En hoewel ze in normale doen gewoon met de bus en de tram komt, reed ze ditmaal luxueus per auto naar het ere van haar versierde zwembad waar on danks de vakantietijd vrijwel haar hele groep het feestje mee kwam vieren. 'Mevrouw Homburg is al 15 jaar lang een trouwe klant van onze water gymnastieklessen en houdt haar conditie en zelf redzaamheid op deze manier prima op peil', ver klaart zwembadwoord voerster Corrie Verdam. 'Een 90-jarige deelneemster aan de watergymnas- tiek blijft een uitzondering, maar als dit ons voor land is' hebben we daar helemaal geen moeite mee.' SCHIEDAM - In amper drie kwartier tijd wisten inbrekers vrijdagmiddag hun slag te slaan in een woning aan het Laan van Spaland terwijl een etage hoger de kinderen des huizes niets merkten van de binnendringers. In de tijd dat hun moeder tussen kwart voor vier en half vijf af wezig was forceerden de onge node gasten een raam en klom men naar binnen. Ze namen bij vertrek een portemonnee, mo biele telefoon en discman mee. Zaterdagmorgen ontdekte perso neel van een keukenzaak aan de Nieuwpoortweg dat er de avond of nacht ervoor ingebroken was. Er was een ruit vernield en uit de winkel bleken een computer, fax en magnetron te zijn wegge haald. De technische recherche heeft een sporenonderzoek inge steld. Diezelfde avond/nacht werd in gebroken in een woning aan de Kerklaan. De inbraak kwam aan het licht toen de politie werd ge waarschuwd dat aan het Gaarde- pad een handtas was gevonden. Die bleek kort daarvoor te zijn weggehaald uit de woning aan de Kerklaan. door Evelyn de Ruyter SCHIEDAM - Meer dan 300 Schiedammers hebben geen huisarts en zien geen kans om ingeschreven te worden voor die onmisbare voorziening. 'Een on acceptabele situatie', oordeelt de Patiënten Belangen Vereniging Schiedam (PBVS). Het bestuur van de vereniging gaat bij de vaststelling van de huisartsloze inwoners vooralsnog uit van de schatting van ruim driehonderd mensen, maar wil via een peiling onder de Schiedammers probe ren daarover concrete gegevens boven tafel te krijgen. Secretaris M.C. Goossens geeft aan: 'De Patiënten Belangen Vereniging Schiedam weet dat er een groot artsentekort is, de zorgverzekeraars weten dat er een artsentekort is, de gemeente Schiedam weet dat er een artsen tekort is. Maar zolang niemand weet hoe groot het probleem precies is, wordt daar weinig aan gedaan.' Door de betrokken Schiedammers te vragen mee te werken aan dit onderzoek, waar bij privacy gewaarborgd is, wil de patiëntenvereniging daar ver andering in brengen. 'Dat is no dig, want deze mensen zijn ver stoken van de nodige medische hulp.' Het tekort aan huisartsen zal de komende jaren nog groei en, is de verwachting. Goossens meldt: 'Schiedam telt verschil lende oudere huisartsen die bin nen afzienbare tijd met hun praktijk gaan stoppen. Een op volger vinden zal niet eenvoudig zijn en de patiënten onderbren gen bij een collega arts in Schie dam dat zit er vanwege de over volle praktijken al helemaal niet in. Via een advertentie in deze krant roept de PBVS de Schie- dammers op om het te melden als. zij niet bij een arts staan in geschreven of wanneer dat bij familie het geval is. Dat kan zijn doordat iemand als patiënt is ge weigerd door een arts, maar het kan ook zijn dat er geen arts ver meld staat op de inschrijvings- kaart van het ziekenfonds 'om dat mensen er geen erg in heb ben gehad dat ze dat zelf moeten regelen'. De oproep geldt ook voor mensen die naar Schiedam verhuisd zijn en sindsdien geen contact hebben gehad met een huisarts. Mensen die geen huis arts hebben kunnen dat melden via tel. 4604057, of schriftelijk aan de Patiënten Belangen Ver eniging Schiedam, Postbus 587, 3100 AN Schiedam. Goossens laat weten: 'Als die mensen ziek worden en zich met schrik realiseren dat ze geen huisarts hebben in Schiedam, dan proberen ze een vervanger te vinden of ze kloppen aan bij de ehbo-afdeling van het zieken huis. Dat is niet de juiste weg. Mensen die na een verhuizing hun arts in de andere plaats nog maar even aanhouden, raken ook nogal eens in de problemen. Zo'n arts komt namelijk niet op huisbezoek in Schiedam. Een vervanger wil in geval van nood wel komen, maar de kosten daar van moet de patiënt dan wel zelf betalen en later weer terugvorde ren bij zijn zorgverzekeraar.' In Spijkenisse is dat probleem dezer dagen hoogst actueel. Daar kregen patiënten van een naar elders vertrokken huisarts vorige week via het antwoordap paraat te horen dat ze maar een andere dokter moesten bellen en als het ernstig was 1-1-2. Patiën ten die een andere arts inscha kelden moesten contant afreke nen en kregen van de zorgverze keraar te horen dat ze de reke ning konden indienen. Het geld wordt dan op z'n vroegst een week later gestort, maar meestal duurt het langer. Een medewerk ster van de zorgverzekering laat weten dat sommige patiënten daarover heel ontstemd zijn. 'We worden zelf bedreigd.' Met de cijfers die het onderzoek in Schiedam moet gaan opleve ren, wil de patiëntenvereniging een gesprek aangaan met zorg verzekeraars en met de wethou der. Ook zonder die concrete ge gevens over Schiedammers die niet staan ingeschreven bij een huisarts, wordt er overigens al geregeld overleg gevoerd tussen de patiëntenvereniging en ge zondheidswethouder Groene- weg. 'Positieve gesprekken', al dus Goossens. 'De gemeente on derkent het probleem en is op zoek naar oplossingen. Er wordt aan gewerkt om Schiedam popu lairder te maken als vestigings plaats voor huisartsen en ook voor tandartsen trouwens. Daar naast zijn artsen-opleidingsinsti tuten benaderd met informatie over vestiging in Schiedam. De wethouder heeft aangegeven daarover contact te willen hou den met de universiteiten.' Ook het opzetten van HOED (Huisartsen Onder Eén Dak) groepspraktijken moet Schie dam in de toekomst aantrekkelij ker maken voor met name begin nende artsen. Wethouder Groe- neweg laat weten: 'Groenoord is gekozen als vestigingsplek voor de eerste HOED, aan het Jacq. Urlusplein. In afwachting van een definitieve vestiging hebben we al een mogelijkheid ge creëerd voor een tijdelijke voor ziening. In samenwerking met Woonplus, als verhuurder. Daar voor is ook al een aanbod ge gaan richting huisartsen.' De inspanningen om het aantal huisartsen in Schiedam op peil te houden beperken zich niet al leen tot de stad zelf. De stuur groep regionale gezondheids zorg Nieuwe Waterweg Noord, waar wethouder Groeneweg deel van uitmaakt, is bezig met het inventariseren van wensen om het artsen aantrekkelijker te ma ken zich in de regio te vestigen. Donderdag wordt gestart met een centrale huisartsenpost in het Holyziekenhuis, waarin ook de Schiedamse huisartsen gaan meedraaien. 'Daardoor kunnen de nachtdiensten gerouleerd worden en hebben bijvoorbeeld drie artsen nachtdienst in plaats van dat alle artsen het risico lo pen er 's nachts een paar keer uit te moeten terwijl ze de volgende dag wel weer gewoon praktijk hebben. Hierdoor vermindert de werkdruk', aldus Groeneweg. 1000 MHz Notebook Met DVD, 256 MB www.BrilmodeRobBoon.nl SERVICE POINT FIAT/ALFA ROMEO 's-Gravelandseweü 262, Schiedam, lol. 010-462261. Grote Surfinia (Hangpetunia) Plantdoorsnede 30 cm Van 5^ nu voor €1,79 SCHIEDAM - Vrienden van de 15-jarige Schiedammer Roj Borstlap houden de herinnering aan hun bij een rampzalige bot sing omgekomen stadgenoot levend. Verse bloemen, briefjes en waxinelichtjes, die 's avonds trouw worden ontstoken, markeren de plaats waar Roj twee weken geleden overleed. De jongeren hebben intussen ook bij de gemeente een verzoek in gediend voor een blijven gedenkteken voor hun omgekomen vriend. Dat wordt vermoedelijk een herinneringstegel. Roj reed mee in de pasgekochte tweedehands auto van een 18-ja- rige Schiedammer die geen rijbewijs had, de macht over het stuur verloor. De wagen botste tegen een boom. Het Openbaar Ministe rie heeft de veroorzaker van het dodelijke ongeval 'doodslag' ten laste gelegd. Bloemen, brieijes en lichtjes markeren de plek waar Roj overleed. SCHIEDAM - De gemeente heeft Stan Petrusa aangetrokken als pro jectcoördinator voor het Stedelijk Museum. Zijn taak is om het pro ces rond de mogelijke nieuwbouw van een nieuw Stedelijk Museum zo soepel en snel mogelijk te laten verlopen. Stan Petrusa is directeur voor het Centrum voor Beeldende Kunst van de provincie Utrecht en conservator hedendaagse kunst van het Stedelijk Museum Zwolle. Hij begeleidt ook de voorbereiding en de bouw van de nieuwe vleu gel van het museum in Zwolle. De gemeente is blij dat Petrusa, die een brede ervaring heeft op zijn vakgebied en de nodige bekendheid geniet in de museumwereld, be reid is om in Schiedam aan de slag te gaan. De nieuwe projectcoör dinator is voorlopig een jaar lang aangesteld voor 22 uur per week. Het is de bedoeling dat hij in de komende maanden een visie, missie en inhoudelijk beleidsplan formuleert. Aansluitend zal hij gaan wer ken aan een ruimtelijk programma van eisen en een financieel en or ganisatorisch plaatje. Als alles volgens planning verloopt zullen de resultaten hiervan in november volgend jaar beschikbaar zijn. Andere ophaaldpj^n huisvuil door Pinksteren Het ieuwe Stadsblad -V, SPORT-EN RECREATIEBAD Pr. Beatrixlaan 2, Schiedam. Tel. 010-471 93 27 www.zwembadgroenoord.nl OPTICIEN DAT IS DUIDELIJK. "Bent u boven de veertig? Laat dan regelmatig uw oogdruk meten. Wij doen het snel en geheel gratis." Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 - foto: AAD VD DRIFT Patiëntenvereniging start onderzoek naar tekort huisartsen in Schiedam Wat zwaardere medicijnen zijn veelal uitsluitend via de huisarts verkrijgbaar. ARCHIEFFOTOTAVENLOODS Zie de LIDL advertentie verderop in deze krant -a jE w V) tfi 3 Lees het o o elders in deze uitgave! HET GROENE WARENHUIS Intratuin Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000 foto: ED DEWAERHEIF Op maandag 4 juni (2e Pinksterdag) is IRADO gesloten. In verband hiermede verschuift de ophaaldag van huisvuil (restafval) als volgt: de inhaaldag voor het ophalen van huisvuil (restafval) in zakken wordt donderdag 7 juni de inhaaldag voor het ledigen van minicontainers met huisvuil (restafval) wordt vrijdag 1 juni Dus op Tweede Pinksterdag kunt u geen huisvuil buiten zetten. A F V A i reinig1**6 Van Heekstraat 15 3125 BN Schiedam Telefoon 457 67 00 -HSTVEHI.E NINg i

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1