Nachtstrandwandeling brengt duizenden mensen in beweging 'Meedoen in Rotterdam' op volle snelheid in de Abtspolder Groene Toer buigt zich over de diverse recreatiermgelijkheden Heerlijke happening tussen Hoek van Holland en Scheveningen NK- rallysprint op 8 juli op bedrijventerrein Noord-West Rustig recreëren of actiefuit de bol 'Met z'n drieduizenden' 17 kilometer wandelen over het strand van Hoek van Holland naar Scheveningen: in de nacht van 23 op 24 juni is dat weer mogelijk tijdens de 26e Nachtstrandwandeling van de Stichting Ruim Baan. "We verheugen ons enorm op deze heerlijke happening", zegt Jacqueline Brand namens de organisatie. "En we zijn daarin niet de enigen. De Nachtstrandwandeling leeft enorm bij de mensen." De Stichting Ruim Baan bestaat al sinds 1954. Ooit werd zij opgericht door het 'rooie deel van Rotterdam'. Men was van mening dat er meer gedaan moest worden om de contacten tussen maasstedelijke sportver enigingen te verstevigen. Het ondernemen van gezamenlijke activiteiten was een goede manier om die onderlinge betrokkenheid te verkrijgen. Jacqueline Brand: "In die begin dagen was de vakbond erbij betrokken, deden de VARA en coryfeeën uit de NIVON mee en was ook André van der Louw druk bezig om dingen van de grond te krijgen. Heden ten dage echter ligt de periode van de rode vaandels en witte sokken ruimschoots achter ons. Stichting Ruim Baan zet zich tegenwoordig in voor alle Rotterdammers. Zo verzorgen wij recreatiesportopleidingen voor bijvoorbeeld club- en buurthuizen en pleinen. Verder doen we aan deskundigheidsbe vordering voor mensen binnen verenigingen en organiseren we Speelland in diverse sporthallen én de Nachtstrandwandeling tus sen Hoek van Holland en Scheveningen." Wat dat laatste initiatief betreft werkt Stichting Ruim baan al jaren nauw samen met Wegener Huis-aan-huis kranten, de uit geefster van deze krant. "Dat loopt letterlijk en figuurlijk per fect", meent Jacqueline Brand. "Zowel in publicitair als promo tioneel opzicht doet dit kranten- bedrijf heel veel voor ons." Op het kantoor van Wegener Huis-aan-huiskranten aan de Prins Hendrikkade 16-18 te Rotterdam kunnen de deelne mers aan de Nachtstrandwandeling 2001 zich opgeven. Meedoen kost 25 gulden voor wie zich vanaf twee opstapplaatsen (Rotterdam Centraal Station of Rotterdam Zuidplein) per bus heen en terug wil laten vervoeren naar en van respectievelijk Hoek van Holland en Scheveningen. Wie met eigen vervoer naar Hoek van Holland rijdt en zich vervol gens per pendelbus naar die plaats wil laten terugbrengen na voltooiing van de wandeltocht, betaalt 18 gulden per persoon. Sfeer onderweg "Het allermooiste aan de Nachtstrandwandelingen is de sfeer onderweg", stelt Jacqueline Brand enthousiast. "Want was is er nu leuker dan met meer dan drieduizend gelijkgestemde mensen tegelijk te lopen over een nachtelijk strand?! Niets toch?! Er wandelen hele gezin nen mee, pure recreanten én fanatieke wandelaars die zich bijvoorbeeld voorbereiden op deelname aan de Vierdaagse van Nijmegen. De één stapt stevig door en voltooit de tocht in drie uur, een ander doet rustig aan en komt om een uur of vijf aan in Scheveningen. Het maakt alle maal niet uit, want het plezier dat je samen beleeft, staat voor op." Ruim Baan De Stichting Ruim Baan prijst zich gelukkig met de grote groep vrijwilligers waar men ook op 23 en 24 juni weer gebruik van kan maken. "Ieder jaar hebben we de beschikking over zo'n zeventig mannen en vrouwen", vertelt Jacqueline Brand. "Op die mensen zijn we verschrikkelijk trots. Ze zijn onmisbaar zo'n nacht." Om de veiligheid te waarborgen rijden gedurende de Nachtstrandwandeling voortdu rend twee auto's heen en weer over de wandelroute om waarno- dig hand- en spandiensten te kunnen verrichten en -indien noodzakelijk- EHBO toe te pas sen. Ook aan de inwendige mens is gedacht door de organisatie. Zo is er voor alle deelnemers koffie en soep beschikbaar en ontvangt iedereen na afloop van de sportieve inspanningen een medaille. Wie meer wil weten of zich op wil geven voor de Nachtstrandwandeling 2001 is van harte welkom bij Wegener Huis-aan-huis-kranten. (iedere werkdag geopend op kantooru ren, tel. 010-4699911) of kan zich in verbinding stellen met Stichting Ruim Baan, tel. 010- 4328004. Natuur en avontuur gaan hand in hand tijdens de wandeltochtenserie die Sport en Recreatie de komende weken op het pro gramma heeft staan. Samen met Groenservice Zuid- Holland, Natuur- en recre atieschappen de Grevelingen, Wijngaard de Agthuysen, Staatsbosbeheer, Botanische tuinen Utrecht, Slot Zuyien, VV Delft, het Legermuseum en de rond vaart Delft is men er wederom in geslaagd om op 10, 17 en 24 juni alsmede 1 juli een aantal aanspreken de wandelsportevenemen ten te verzorgen. Duur? Welnee! Voor een tientje per persoon kan iedereen meedoen! Het reeks wandelingen begint op 10 juni met een uitstapje naar de Grevelingen. De bus vertrekt om 09.30 uur vanaf het Centraal Station te Rotterdam en rijdt vervolgens naar het Zuidplein om daar om 09.45 uur de 'opstappers' aldaar op te pikken. Daarna zet de chauffeur koers naar de Grevelingen, alwaar de wandelaars voordat ze de schoe nen onderbinden een kopje kof fie of thee krijgen aangeboden door Sport en Recreatie. Dan wordt het tijd voor de anderhalf uur durende wandeling, waarbij onder leiding van een ervaren gids de duinen doorkruist wor den en een bezoekje aan een loods vol locomotieven wordt gebracht. Na de lunch (voor eigen rekening) vertrekt het gezelschap naar Wijngaard de Agthuysen in Zuidland. In deze unieke wijngaard worden meer dan 400 druivenrassen gekweekt. De bezoekers krijgen terplekke een rondleiding en mogen een glaasje originele 'Zuidlandse wijn' proeven. Om ongeveer 16.30 uur staat de bus klaar om iedereen terug naar Rotterdam te vervoeren. Dezelfde trip vindt overigens ook op 24 juni plaats. Vanaf Centraal Station Leuk zijn zeker ook de wande lingen op 10 en 24 juni in het Zandenbos bij Nunspeet. Deze dagtocht begint om 09.00 uur vanaf het Zuidplein, waarna de bus om 09.15 uur de opstappers bij het Centraal Station mee neemt. In Nunspeet aangekomen wacht een kopje thee of koffie in hotel Dennenhoeve. Na het con sumeren van het warme vocht worcjt koers gezet naar Bezoekerscentrum Zandenbos op de Noord-Veluwe, een van de rijkste natuurgebieden van Nederland. De groep zal daar in tweeën gesplitst worden. Het ene deel krijgt een prachtige, vijftig minuten durende, film te zien over het edelhert met aanslui tend en kan daarna rondkijken in het bezoekerscentrum. Het andere deel wandelt onder bege leiding van een gids door het Staatsbos. Daarna wacht een lunch (op eigen kosten) en wis selen de twee groepen van pro gramma. Rond 16.00 uur staat de touringcar weer paraat om alle wandelaars terug te brengen naar eindbestemming Rotterdam. Voor liefhebbers van Botanische tuinen en imposante landgoede ren is de dagtocht van 17 juni aanbevelenswaardig. Om 09.15 uur vertrekt die dag de bus vanaf het Zuidplein om een kwartiertje later (09.30 uur) de overige pas sagiers vanaf het Centraal Station te laten instappen. Van daaruit rijdt men naar Fort Hoofddijk te Utrecht. Na een 'bakkie koffie' neemt de gids iedereen mee naar één van de grootste rotstuinen van Europa, aangelegd op een deel van het 19e eeuwse fort. De bezoekers vinden daar circa 120 plantenfa- milies, een heemtuin, een the- matuin, tropische kassen en 'levende fossielen' uit de tijd van de dinosauriërs. Na de voor eigen rekening te nuttigen lunch vertrekt de bus naar Oud Zuilen waar in Slot Zuyien een interessante rondlei ding plaatsvindt. Het karakteris tieke kasteel bezit tevens een prachtige rozentuin, prachtige poorten, oude fruitbomen en mooie doorkijkjes. Delft Niet ver van Rotterdam ligt een stad met historische allure: Delft. Reden genoeg om op 1 juli per bus erop uit te trekken om al het fraais terplekke te bekijken. Om 09.15 uur zwaaien de deuren van de bus open op het Zuidplein, een kwartiertje later fungeert het Centraal Station als opstapplaats. Nadat de touringcar in Delft is aange komen staat een kopje koffie klaar bij het Dish-hotel en volgt een drie kwartier durende rond vaart op de grachten. Aan één daarvan staat het Armamentarium, in de 17e eeuw gebouwd als wapenarsenaal waar tegenwoordig het Legermuseum gevestigd is. Na dit bezoek wordt onder leiding van een VVV-gids een wande ling gemaakt door het histori sche stadscentrum met zijn ver stilde hofjes, grote kerken, stati ge patriciërshuizen en nauwe steegjes. Rond 17.00 uur brengt de bus iedereen weer keurig terug in Rotterdam. Voor alle wandelingen/dag trips geldt dat men zich dage lijks tijdens kantooruren (tus sen 09.00 uur en 16.00 uur) telefonisch kan opgeven via tel.nr. 010-4172789 (Sport en Recreatie). Inschrijven aan de balies van Sport en Recreatie en Wegener Huis-aan-huis kranten is niet mogelijk. Gierende banden, fraai bochtenwerk, felle accelera tie en het machtige geluid van tot grote hoogten opge voerde motoren. Op 8 juli is het allemaal te zien op industrieterrein Noord- West in de Rotterdamse Abtspolder (nabij vliegveld Zestienhoven). Op die loca tie wordt vanaf 12.00 uur gereden om het Nederlands Kampioenschap Rallysprint. Het spetteren de evenement wordt geor ganiseerd in het kader van 'Meedoen in Rotterdam'. Nico Biesheuvel was ooit vijfen twintig seizoenen lang achter het stuur van diverse rallyauto's te vinden. Een jaar of tien geleden besloot de Nieuwendijkse detail list in autosportaccessoires de kick van snelheid in te ruilen tegen een wat rustiger bestaan als organisator van rallyevene menten. 'Toen ik daarmee begon, lag de rallysport in Nederland behoorlijk op z'n kont. Het bleek onder druk van met name de milieubeweging moeilijk om nog wat te organise ren. Gelukkig hebben we de laatste jaren een kentering mogen meemaken. Autosport is weer in brede lagen van de bevolking uiterst populair. Ik denk dat dat alles te maken heeft met het 'Jos Verstappen-effect'. Sinds Jos lekker meedoet in de Formule 1 scoort autosport weer volop in Nederland. We merken dat niet alleen aan de publieke belangstelling voor de evene menten die mijn Stichting Autosport Promotie Nederland op touw zet, maar ook aan de belangstelling vanuit het bedrijfsleven. Er komen stéeds betere en grotere sponsors op deze tak van sport af.' 'Petje af' Autosport Promotie Nederland organiseert jaarlijks vier rally sportevenementen in respectie velijk Rotterdam, Hulst, Oss en Zoetermeer. 'Helaas moesten we ruim een maand geleden het spektakel in Hulst afgelasten vanwege de mkz-problematiek. Nad,at dat nieuws bekend was geworden, slaagden we erin om binnen twee weken een alterna tieve rallysprint in de Rotterdamse Waalhaven neer te zetten. Een ongekend knappe prestatie, waarbij we de gemeen telijke autoriteiten, de plaatselij ke politie én het locale bedrijfs leven zeer erkentelijk zijn. Als het op het organiseren van dit soort evenementen aankomt, zit je in Rotterdam in de best denk bare omgeving. De medewer king is optimaal. Men weet pre cies wat er bij komt kijken om succes te kunnen boeken. Petje af.' Op zondag 8 juli is de Stichting Rallysport Promotie Nederland opnieuw te gast in de Maasstad. Óp het programma staat dan de 'Informatique Rallysprint', een spectaculaire wedstrijd die meetelt voor het NK. Het publiek mag rekenen op de aanwezigheid van talloze topequipes én hun veelal indruk wekkende bolides. Team Informatiquer bijvoorbeeld ver schijnt aan de start met twee imposante (en peperdure) Mitsubishi EVO 6-wagens, te bedienen door Ronald Leemans en Rogier van Iersel. Ook het duo van den Heuvel/Valk zal met een EVO 6 acte de presence geven. De in rallyland welbe kende Frans Verbaas zal in zijn Opel Astra pogen om het 'Japanse geweld' oppositie te bieden. 'In totaal hebben zich zo'n zeventig teams opgeheven', weet Nico Biesheuvel. 'De toe schouwers krijgen een prachtig schouwspel voorgeschoteld waarbij niet alleen de EVO's en Subaru Impreza-modellen voor open monden zullen zorgen, maar ook de drie ton kostende VW Golgf Kit Car te zien zal zijn. Daarnaast komt de Nissan Micra-klasse aan bod en zal de strijd om de Fiat Seicento Trofeo voor sensationele momenten zorgen. In de zoge naamde 'Opstap-klasse' zal volop geduelleerd worden tus sen Corné Damen en Evert Bolderheij met de outsiders Arjan Heijstek/Robin Harteveld en Ed de Vos/Eelco Brouwer op het vinkentouw. Kortom: het wordt bloedspannend op bedrij venterrein Noord-west! Nico Biesheuvel en de 130 bij de rallysprint aanwezige vrijwil ligers rekenen op zo'n tiendui zend toeschouwers. Voor de prijs hoeft niemand het te laten: de toegang is namelijk gratis! De start van het evenement vindt om 11.30 uur plaats vanuit het Airport Hotel nabij Zestienhoven. De eerste deelne mer begint om 13.00 uur aan de klassementsproef-première. Rond 17.00 uur zal bekend zijn wie de Rotterdamse rallysprint gewonnen heeft. Wie niet genoeg heeft aan het zien rond razen van de glimmende auto mobielen, is de gehele dag van harte welkom in het rijderskwar tier. Daar kan men de bolides van dichtbij komen bekijken en de monteurs hun technische werk zien uitvoeren. 'Meedoen in Rotterdam' op 8 juli aanstaan de? Wie van snelheid houdt, weet waar 'ie moet zijn! Rondom Buitensportcentrum Tiekkamp te Bergschenhoek bruist het op zondag 15 juli van de activiteiten. In het kader van 'Avonturendag 2001' kan jong en oud zich aldaar van 10.00 uur tot 17.00 uur storten op een groot aantal bijzondere takken van sport. Uiteraard zijn bij alle recreatieve en actieve onderdelen ervaren begelei ders aanwezig. De Avonturendag vindt plaats onder het motto 'Meedoen in Rotterdam'. Wie zin heeft om 'recreatieve avonturen' te bele ven in de fraaie omgeving van Bergschenhoek is van harte wel kom om deel te nemen aan één van de vier tochten door het gebied. De eerste route behelst een wandeltocht waarbij onder meer een bezoek wordt gebracht aan het keramiekcentrum van Joop Cock en de het kunstcen trum Arti Hove. De tweede tocht is speciaal uitgezet voor 'rollen de' enthousiastelingen die op hun inline-skates 5 of 10 kilo meter onder de wieltjes willen laten door glijden. Onderweg zijn stops gepland op even wat te drinken. Route nummer drie is interessant voor mensen die graag op het water vertoeven. Speciaal voor hen zijn kano's beschikbaar. De vierde tocht vindt plaats onder leiding van een ervaren natuurdeskundige. De wandelaars lopen met hem mee door de fraaie natuur van het Bergse Bos. Voor de nog wat avontuurlijker ingestelde liefhebbers heeft 'Meedoen in Rotterdam' even eens de nodige uitdagingen te bieden. Wat te denken van inline-skaten of lekker moun- tainbiken door de 'heuvelige' omgeving van Buitensportcentrum Tiekamp?! Boogschieten a Ia Wilhelm Teil. Ook dat kan! Spannend en opwindend is absoluut oek de 'avonturenbaan' met al zijn hin dernissen. Voor 'waterratten" is het vlotknopen en varen met obstakels in het 'parcours' een must. Daarnaast kan in het Hoge Bergse Bos aan autosteppen gedaan worden en is de hoogste klimwand van Europa beschik baar voor bergbeklimmers in spé. Wie meer voelt voor vliege ren kan zich eveneens uitleven op 15 juli. Paardrijden tot slot is mogelijk onder begeleiding van 'Ruitersport Centrum Hitland'. Met een mix van zang, straat theater en spel trekt ook deze zomer de Groene Toer weer door de provincie. Met de Groene Toer worden de recreatiemoge lijkheden van de provincie dich ter bij de inwoners gebracht en onder het motto 'Recreatie in Zuid-Holland is...buiten in bin nenland' is dit spektakel op zon dag 15 juli mee te maken bij de Rottemeren. Met name voor het thema van de Zuid-Hollandse Waterdagen 'Water bindt en boeit' zal in de show de nodige aandacht zijn. Voor kinderen tussen de twee en zeven jaar hebben Tjalling en Kees een leuke voorstelling in petto, terwijl zowel de (iets oudere) kids als ouders terecht kunnen bij een spelinstuif, waar onder meer ringsteken en een klimattractie van vier meter hoog op het programma staat. Tevens kunnen er bij de befaam de Professor Limo proefjes en testjes met water worden gedaan. Verder is Miss Maas prominent aanwezig in een bij zonder kostuum waar de liefheb bers op een speelse manier naar gedichten kunnen hengelen. Miss Maas zal deze vangst dan op geheel eigen wijze voordra gen. De Groene Toer slaat zijn tenten op bij de Rottemeren, Hoge Bergse Bos, tussen Skicenter Bergschenhoek en Buitensportcentrum Tiekamp en de activiteiten vinden plaats van 11.00 tot 17.00 uur. Deelname is gratis en voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Groenservice Zuid-Holland, tel. 010 2981060. Kijken naar alles wat gebeurt op 'actieve' onderdelen van de Avonturendag kost niets. Wie mee wil doen kan terecht voor tien gulden. Voor dat bedrag heeft men toegang tot alle onderdelen. Aanmelden is mogelijk via de inschrijvingsbon die kan worden ingeleverd bij alle verkoopkantoren van Wegener Huis-aan-huis-kranten. (Rotterdam: Prins Hendrikkade 16a, Vlaardingen: Westhavenkade 14, Spijkenisse: I- x Elementenweg 44, Oud- Beijerland: Oostdijk 53 en Papendrecht: Poldermolen 1). Voor informatie kan contact worden opgenomen met Sport en Recreatie, tel. 010-4172789 of 010-4172157. Avontuur voor echte 'waterratten', 'rollers' en artistieke wandelaars

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 20