Gemeente Schiedam Nieuwe folder over regels voor gebruik van bouwmaterialenen grond ONS IBOR Fietspad langs de Harre weg Bouwstoffen Evenementenvergunning Beneluxlijn architectuur manifestatie Het 1 WOENSDAG 13 JUNI 2001 24-NS1-2 /•V/A irvm M Asfalteringswerkzaamheden gedeelte 's Gravelandseweg. Bent u betrokken bij het opho gen/ontgraven van grond of het bouwen of verbouwen van woningen, wegen, bruggen? Dan moet u zich aan de regels van het Bouwstoffenbesluit houden. Informatie over deze wettelijke regels staat in de nieuwe folder over 'het Bouwstoffenbesluit' die nu bij de gemeente is te verkrij gen. In de nieuwe folder staan de regels uitgebreid beschreven. Deze folder is een product van 14 gemeenten in de Rijnmond die samenwerken binnen de Regionale Grond- en Reststoffenbank. De folder en aan vullende informatie is in Schiedam verkrijgbaar bij de balie Bouwen, Wonen Milieu in de Stadswinkel, Stadserf 1. Telefoon: 246 56 71. E-mail: info@schiedam.nl WET MILIEUBEHEER BESCHIKKINGEN AANVRAAG VERGUNNING MAASBOULEVARDFEEST ONTWERP BESTEMMINGSPLAN SPALAND-WEST, 2E PARTIELE HERZIENING KAPVERGUNNINGEN WET MILIEUBEHEER ALGEMENE WET BESTUURSRECHT BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl en op teletekst pagina 701-711 (achter het mozaiek PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 24, WOENSDAG 13 JUNI, 2 00 1 Gcincciitcbcuchteii Colofon Stadskantoor Telefoon: (010)246 55 55 Fax (010)473 70 21 E- mail: inlb@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: wwvv.schiedam.nl Teletekst: pag. 701-711 (achter mozaiekkanaal Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax: (010)246 53 64 3* «HUIK Op maandag 1 8 juni wordt begonnen met het asfalteren van een gedeelte van de 's Gravelandseweg, ter hoogte van SVEA Park tussen de rotonde Joppelaan en de brug over de Poldervaart. Deze werkzaamheden nemen twee weken in en de brug over de Poldervaart. Deze werkzaamheden nemen twee weken in beslag. Het verkeer kan enige hinder ondervinden. Voor nadere informatie kunt u bellen met ONS IBOR, dhr. Snaijders, telefoonnum mer 2465540. Onlangs is het nieuwe vrijliggende fietspad langs de Harreweg in gebruik genomen. Het pad ligt aan de oostzijde van de Harreweg en begint bij het fietspad tussen Harreweg en Groeneweg. In Delft, in het verlengde van de Harreweg, sluit het fietspad weer aan op de rijweg. Langs het fietspad zal nog een ruiter pad worden aangelegd. Voor de vele fietsers die in Delft werken of naar school gaan, biedt het fietspad meer vei ligheid en comfort. In de nabije toekomst zullen er meer fietspaden worden aangelegd in dit gedeelte van Midden Delfland. Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedure voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerp-beschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de Wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 24 augustus 2000 is een aanvraag ontvangen van bedrijf Ultro International BV om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een handelsonderneming van diverse producten zoals bewegwijzering, stoepborden, vitrines en dergelijke ten behoeve van de Nederlandse en Belgische reclame-industrie aan de Admiraal Tromp straat 15 te Schiedam (00.34.03). 2. Op 10 oktober 2000 is een aanvraag ontvangen van firma Seatec International om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een machine- en apparaten- bouwbedrijf aan de Jan van Galenstraat 34 (unit 2) te Schiedam (00.41.03). Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 13 juni 2001 tot en met 24 juli 2001 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde periode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DGMR, tel.: (010) 2468402). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van een beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbetreffende beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerp-beschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een ver zoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het ver zoek is beslist. Indien voor het oprichten van een inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwvergunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel.: (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, (tel.: (010) 246 84 02). tA'iVieudienst Rijnrr,Q Projectnummers: 00.34.03 en 00.41.03 Aan het project Beneluxlijn is een vergun ning/ontheffing verleend voor het organi seren van de Beneluxlijn Architectuur Manifestatie. Dit evenement behelst de openstelling voor publiek van een aantal metrostations van de Beneluxlijn voor het houden van kunstvoorstellingen met de architectuur van elk station als onderwerp. De voorstellingen zullen plaatsvinden op 16 juni 2001 (station Troelstralaan), 30 juni 2001 (station Parkweg) en 7 juli 2001 (station Vijfsluizen). Vanaf vandaag ligt een afschrift van de ver gunning gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkda gen van 8.00 uur tot 17.00 uur en donder dagavond tot 20.00 uur. Binnen zes weken, tot en met 25 juli 2001, kunt u tegen het verlenen van de vergunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaar schrift moet staan waarom u tegen de even ementenvergunning bent. Ook moet u aan geven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaar schrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u vindt dat de verleende evenementenvergun ning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de president van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schie dam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn wel kosten verbonden. Voor meer informatie: mw. mr. M. Benamu bereikbaar via telefoonnummer 246.58.30. 31 Bij de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders is een vergunning/ontheffing aangevraagd voor het jaarlijks terugkerende Maasboulevardfeest, dat zal plaatsvinden op 13, 14, en 15 juli 2001 aan de Maasboulevard te Schiedam. Vanaf vandaag ligt de aanvraag gedurende vier weken, tot en met 10 juli 2001ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 uur tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag hun zienswijze naar voren brengen. Dit kan zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzageperiode. Als u uw zienswijze schrifte lijk kenbaar wilt maken dan kunt u uw schrijven richten aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie: mw. mr M. Benamu, bereikbaar op telefoonnummer: (010) 246 58 30. Burgemeester en wethouders maken bekend dat gedurende vier weken, met ingang van 14 juni 2001 tot en met 11 juli 2001, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswin kel in het Stadskantoor (Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam) ingevolge artikel 23 lid 1 Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmings plan: "Spaland-West, 2e partiele herziening" Het bestemmingsplan is gesitueerd in het noord-oosten van Schiedam en voorziet in een functiewijziging van het pand aan de Harreweg 8 en enkele aanpassingen van de bebouw ingsmogelijkheden van enkele panden in de Pruimengaarde (nrs. 11-24), de Roggeakker (nrs. 1-22) en het Veldpad (nrs. 73-91). Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder zijn/haar zienswijze over het bestem mingsplan schriftelijk dan wel mondeling naar voren brengen (schriftelijk bij de directeur van de sector VROM, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, mondeling bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel, voornoemd. De openingstijden van de Stadswinkel zijn: maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur). Schiedam, 13 juni 2001 Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 2 Italiaanse populieren, staande in de Laan van Spieringshoek Marchantlaan, in verband met het risico van omwaaien. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 246 56 66 »A\\\eudienst Rijnrri Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken hierbij bekend, dat van 13 juni 2001 tot en met 24 juli 2001 ter inzage ligt het besluit om nadere eisen te stel len op grond van artikel 5, lid 1, sub b van het Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven milieubeheer. Het betreft HEMA voor de inrichting aan de Nieuwe Passage 43 te Schiedam. De nadere eis heeft betrekking op het tijdstip van laden en lossen. Bezwaar Ingevolge artikel 7.1 van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen deze beschikking. Het maken van bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij ons college. Een bezwaarschrift kan worden inge diend gedurende een termijn van zes weken na de datum van verzending van deze beschik king. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient in ieder geval het volgende te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van de beschikking waartegen bezwaar wordt gemaakt; - de gronden van het bezwaar. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van Burgemeester en Wethou ders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. De beschikking wordt van kracht met ingang van de dag na het einde van de bezwaarter mijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is gemaakt en met toepassing van artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel; 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht, een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 29 mei 2001 t/m 5 juni 2001: bouwaan vragen/meldingen: Emmastraat 2-4-6 Woonplus Schiedam Willemskade 26 W.F. Krommenhoek Aletta Jacobsstraat 57 B. Putter E. Koetenstraat 17 Tornefórs 6 Tornefors 7 Tornefors 8 Tornefors 9 Tornefórs 11 Tornefors 12 Umefors 7 Umefors 9 Umefors 10 Umefors 11 Umefors 12 Grote Markt 31A De Akkers 75 Warande 175A Dagpauwooghof 27 W.J. Otting R.I. Barkev R. Bolmers P.G. Meijer en Y.M. Bakker C.A. Bruin R. Sar win M. Heijboer P.F.H. Harsveldt E.E. de Swart W.H. Eshuis F.W. v.d. Griendt M. Timmers M. v.d. Bos J.P. v.d. Plasse W. Kars M.C.D. Mulder Heuvelhorst Architecten woningportiek verbouwen berging bouwen dakkapel bouwen dakkapel bouwen woning vergroten (herziene aanvraag) woning vergroten (herziene aanvraag) woning vergroten (herziene aanvraag) woning vergroten (herziene aanvraag) woning vergroten (herziene aanvraag) woning vergroten (herziene aanvraag) woning vergroten (herziene aanvraag) woning vergroten (herziene aanvraag) woning vergroten (herziene aanvraag) woning vergroten (herziene aanvraag) woning vergroten (herziene aanvraag) woning verbouwen berging bouwen terrasafscheiding bouwen (wijziging) woning vergroten sloopaanvragen/sloopmeldingen: J.A.A. Thijmstraat 9 J.W.J.E. Babtist Lange Achterweg 2-16-32 Buskoop Bouwservice Koemarkt 2/Hoogstraat 1 Adam Herenmode B.V. 's-Gravelandseweg 391 Goevaers Bouwonderneming B.V. asbest verwijderen schoorstenen gedeeltelijk slopen interieur slopen bottelarij gedeeltelijk slopen asbest verwijderen Verleende beschikkingen van 1 juni 2001 en 11 juni 2001: bouwvergunningen/meldingen: verleend 1 juni 2001: Fortunaweg 33 H. Nefkens Architectenbureau B.V. verleend 11 juni 2001: Vlaardingerdijk 273 P.A. Gulpen 8c W.M.E. Olieberg Hoogstraat 160A Gemeente Schiedam, sector EZ Vlasakker 122 Van der Bosch Atalantahof 86 P.L. Hofmeijer kantoor bedrijfsruimte uitbreiden berging bouwen muur op de erfgrens plaatsen woning vergroten woning vergroten asbest verwijderen Verleende sloopvergunningen/sloopmeldingen: verleend 1 juni 2001: J.A.A. Thijmstraat 9 J.W.J.E. Babtist verleend 11 juni 2001: Arnoldipad 13 Woonplus Schiedam asbesthoudend zeil slopen Geweigerde beschikking bouwvergunning van 1 juni 2001: Dilleveld 23 R.A.Jacobs garagedeur vervangen en wijzigen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlo pige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voor lopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrecht bank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 25 juni 2001 Hoofdstraat 8 t/m 42 Emmastraat 2-4-6 Lange Haven 52/Taansteeg 1 Jan van Galenstraat E. Koetenstraat 9 Degerfors 63 Tornefors 6 Tornefors 7 Tornefors 8 Tornefors 9 Tornefórs 11 Tornefórs 12 Umefors 7 Umefors 9 Umefors 10 Umefors 11 Umefors 12 Lange Nieuwstraat 99A Lange Nieuwstraat 99B Parkweg 210 t/m 379 Parkweg 210 t/m 379 Nolet Jeneverstokerij B.V. Woonplus Schiedam BOAK Zuid-Holland B.V. V.d. Tempel Vastgoed B.V. J.A.A. van Everdink R. van Rijn R.I. Barkey R. Bolmers P.G. Meijer en Y.M. Bakker C.A. Bruin R. Sarwin M. Heijboer P.F.H. Harsveldt E.E. de Swart W.H. Eshuis F.W. v.d. Griendt M. Timmers J.J. van Rooyen J.J. van Rooyen Houdijk Architecten B.V. Houdijk Architecten B.V. bedrijfsgebouw vergroten woningportiek verbouwen woonhuis annex pakhuis vërbouwen bedrijfsgebouw bouwen dakkapel plaatsen garage verbouwen woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning vergroten woning garage bouwen woning bouwen winkelluifel bouwen winkelgevels bovengelegen woningen verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen van maandag t/m donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 90. Toepassing artikel 19 WRO (oud). De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor een bouw plan ten behoeve van de bouw van 10 appartementen (gestapeld) op de locatie hoek Lek- straat/Groenelaan. Het bouwplan is in strijd met de ter plaatse geldende stedebouwkundige regeling "Bebouw ingsvoorschriften Bebouwde Kom" en wordt aangemerkt als een verzoek om vrijstelling ex artikel 19 (oud) van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Overwogen wordt, om op basis van dit artikel vrijstelling te verlenen van de geldende stede- bouwkundige regeling, nadat van Gedeputeerde Staten van Zuid Holland de vereiste verkla ringen van geen bezwaar zijn ontvangen. In verband met het vorenstaande, ligt het bouwplan vanaf 15 juni 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stadserf 1Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk bedenkingen indienen bij burgemeester en wethouders t.a.v. de directeur van de sector Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 2