Nieuws van de Hargahoeve Volleybalclub Rijnmond trekt topcoaches aan Tactische bespreking voor NK handbal Waar gaan al die Nieuwlanders heen? SCHIEDAM Zaal aangenaam verrast over kwaliteit concert Rolantino's Leerlingen Aquamarijn in touw voor buurt en Derde Wereld Pleinfeest bij obs De Klinker Vaderdag in de Nieuwe Passage Vv Klankbordgroep voorziet problemen bij herhuisvesting m Sport langs de Waterweg Het Nieuwe Stadsblad rK ~1 HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM - Vandaag, woensdag 13 juni, wordt rond de schoolgebouwen van obs De Klinker aan de Warmoe- zenierstraat van 13.30 tot 16.30 uur het jaarlijkse plein- feest gehouden. De school- en wijkjeugd kan dan aan de slag met attractie ve spelactiviteiten als een zeephelling, een groot lucht kussen, bibberspiraal etc. Voor de kleintjes zijn er een voudiger spelletjes. De spels- trippenkaart is voor 5,- te koop bij de kraam van de Ou derraad. Op het plein van de midden bouw zijn Pleinfeest play back optredens van diverse groepen kinderen. De toegang is gratis. In de ochtenduren wordt na bij school een sponsorloop gehouden. De opbrengst daarvan is bestemd voor de twee Foster Parents Klinker kinderen, Marima en Rodri- g°. SCHIEDAM - De winkeliers van de Nieuwe Passage heb ben op vaderdag, zaterdag 16 juni, een verrassing in petto voor de winkelende vaders. Onder het motto 'Ha! 'n (EU- RO)PA! 'lopen vaders de kans verrast te worden door twee charmante Euro-dames, die een toepasselijk cadeautje overhandigen. ?J^ IA 99 2*? 24," „.34 GALL& GALL (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) HNS Bokma Wm& SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat de kater Ko en het hondje Guido. Zij zit ten in de dierenopvang te wachten op een nieuwe baas. De medewerkers van de Hargahoeve doen een boekje open over dit fraai ogende tweetal. Kater van formaat Ko is een rode gecastreerde ka ter van 7 jaar oud. Ko kan niet met kleine kinderen en andere katten overweg. Deze kater van formaat bepaalt zelf wanneer hij geaaid wil worden en heeft daar bij zijn voorkeur door wie. Kon kan tegen binnenblijven en is zindelijk. Speels en waaks Guido is een bruinkleurig bas taard reutje van 7,5 jaar oud. Guido kan niet bij kleine kinde ren en katten. Wel kan hij prima met teven overweg. Guido kan niet tegen alleen thuis zijn en dat laat hij merken door luid te blaf fen. Verder is hij nog erg speels en waaks. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 11.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. Op za terdag van 11.00-15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. Via internet: http://www.hargahoeve.nl SCHIEDAM - Het bericht van de gemeente dat het verbeterplan voor Nieuw land wordt opgestart met de sloop van 1115 woningen in de buurten Goeman en Parkweg Noord heeft voor de nodige onrust gezorgd onder wijkbewoners. De be doeling is dat al binnen een jaar de eerste flats leeg en sloopklaar moeten zijn. Het overgrote deel van de gezin nen zal niet naar de eigen, gerenoveerde buurt terug kunnen keren omdat daar een belangrijk deel van de goedkope huurwoningen plaats moet maken voor een kleiner aantal duurdere woningen. Een bewoner somt op met welke onzekerheden de Nieuwlanders momenteel zoal kampen. 'De mensen zitten met alle mogelijke vragen over hun toekomst. Ze zullen moeten verhuizen en het overgrote deel van de Nieuwlan ders zal niet in hun oude woon omgeving kunnen terugkeren. Gezinnen zitten met de vraag waar ze terecht zullen komen en hoe het bijvoorbeeld moet met de school voor hun kinderen. Als ze hun kinderen zo lang moge- lijk in de eigen wijk naar school laten gaan, lopen ze het risico dat die in de loop van het school jaar moeten overstappen naar een andere school. Maar de kin deren al op voorhand in het nieu we schooljaar naar een andere school sturen is eigenlijk ook echt haalbaar. Zo'n overstap moet voor de zomervakantie ge regeld zijn en dan moet je dus weten waar je straks komt te wo nen en of de afstand naar die nieuwe school vanuit Nieuwland wel te overbruggen is.' De raadscommissie Stadsver nieuwing heeft positief gere ageerd op het plan dat wethou der Groeneweg enige tijd gele den presenteerde. Maar tijdens de voorbereiding van de plannen raakte de gemeente stevig in aanvaring met de bewonersver eniging en ook de uit bewoners gevormde klankbordgroep uitte forse kritiek en zette grote vraagtekens bij de door de ge meente geplande 'herhuisves ting' van bewoners uit de sloop- buurten. In een onlangs uitgebrachte ad vies becijfert de klankbordgroep dat er per jaar zo'n 200 gezinnen in een andere woning onderge bracht moeten worden. 'Prak tisch onuitvoerbaar', zo luidt de conclusie. 'Gezien de druk van de omliggende gemeenten, die met hun eigen herhuisvesting- problematiek te kampen hebben, biedt Schiedam in het algemeen en Nieuwland in het bijzonder, in de ogen van de klankbord groep te weinig mogelijkheden wat betreft herhuisvesting. Er is wat dat betreft zowel een tekort op kwantitatief niveau als op kwalitatief niveau. De klank bordgroep is van mening dat er onvoldoende perspectief gebo den kan worden als het gaat om herhuisvesting in een 'gelijk waardige woning', qua prijs, op pervlakte en rekening houdend met de kwaliteitsnormen van 2001!' door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Rijnmond, dat zich al jarenlang als middenmoter aardig weet te handhaven in de eerste divisie, gaat zich opmaken voor de sprong naar het walhalla van het volleybal: de ere-divisie. Om dat te bewerkstelligen heeft de clubleiding twee topcoaches vastgelegd. Voor de dames komt de huidige trainer van Jong Oranje Jan Visser naar Sporthal Groenoord en voor de mannen Pieter Jan Leeuwerink, die afgelo pen seizoen trainer/coach was bij Alcom/Capelle en Jong Oranje. De Schiedamse club heeft in de afgelopen jaren steeds de tering naar de nering moeten zetten en vanwege het ontbreken van de middelen nooit de echte ambitie gehad om de ere-divisie te wil len bereiken. 'Om je dan te kun nen handhaven ben je genood zaakt om spelers van ere-divisie- niveau aan te trekken en daar hebben we het geld niet voor', was de uitleg. Bestuur, spelers en sponsors zijn het er nu echter over eens, dat de tijd rijp is om de sprong naar de hoogste divisie te wagen. De club wil de concurrentie aan met de uit de directe omgeving af komstige clubs (Sliedrecht Sport, Alcom/Capelle, Ekspalvo en Nesselande) aan. Deze ambi tie en de komst van Visser en Leeuwerink heeft er inmiddels voor gezorgd, dat zich al enkele prominente spelers gemeld heb ben. Namen kan het bestuur ech ter niet noemen, omdat er nog met de mogelijke nieuwkomers' gesproken wordt. Het wielerbaancomplex in sport park Harga is vanaf maandag 18 juni vier dagen lang het startpunt voor de Rijnmond-avondfiets- vierdaagse. Dagelijks kunnen de deelnemers tussen 18.00 en 19.00 uur starten. Daarna dient men steeds om uiterlijk 21.30 uur weer terug te zijn. De orga niserende Toerclub Rijnmond heeft weer vier prachtige routes uitgezet. De fietsers kunnen kie zen uit twee trajecten: 25 en 50 kilometer. De vierdaagse biedt zowel de recreatieve als de spor tieve fietser de mogelijkheid om te genieten van alles wat de noordelijke oever van de Water weg en het Westland te bieden heeft. De routes worden zoals gebruikelijk aangegeven door pijlen, ook is er een gedetailleer de beschrijving beschikbaar. Tij dens alle tochten krijgen alle deelnemers onderweg een ver rassing. Men kan zich tot zater dag aanmelden bij de volgende fietshandelaren: Hans Damme Borodinlaan 60, Hoppstein Dam 16a, Van Rietschoten Prof.Kam.Onneslaan 82, Wim Willemse Jan van Avannestraat 37a, 't Centrum Noordeinde, 't Schuurtje Hoogstraat 74 en het VVV-kantoor. Damstrijd op basisscholen Door een samenwerkingsver band tussen de Damclub Schie dam en de Dienst Sport en Re creatie hebben leden van de damclub op vier basisscholen een damcursus gegeven. Dat ge beurde op de scholen St.Bernar- dus, De Taaltuin, De Peperkli en De Wieken. Maar liefst 53 kin deren behaalden het Jannes van der Waldiploma. DC Schiedam spreekt dan ook van een succes. Óm deze voor het dammen suc cesvolle periode af te sluiten wordt op woensdag 13 juni in de school De Taaltuin een toernooi om het scholenkampioenschap van Schiedam georganiseerd. Per team doen vijf jongelui mee. De inzet is een wisselbeker, waaruit duidelijk mag zijn, dat het de bedoeling is om de titel strijd vele vervolgen te geven. In de hoop overigens, dat de deel name aan de volgende edities niet zal beperken tot de vier ge noemde scholen. Op woensdag 20 juni kunnen de deelnemers aan het kampioen schap in een simultaan hun krachten meten met hun leeftijd genoten en damtalenten Stefan Stapper, Robin Vogelaar en Wil ly Tse. Het drietal nam afgelo pen weekeinde deel aan het Ne derlands kampioenschap snel- dammen voor welpen. Denise Jongekrijg wint in Venray Judoka Denise Jongekrijg(15) heeft een met deelnemers uit En geland, Belgie en Duitsland sterk bezet toernooi in Venray gewonnen. De Schiedamse won in dé categorie tot 17 jaar (- 50 kg) alle partijen. In de finale brak ze het verweer van de Frie se Miranda Werner met een San- kaku-houdgreep. Door dit resul taat is ze een stapje dichter ge komen bij uitzending naar de Jeugd Olympische Dagen in het Spaanse Murcia. Verwacht wordt, dat de judobond deze week de groep zal samenstellen, die naar Spanje mag afreizen. Ronde van Schiedam terug in centrum De Ronde van Schiedam is op donderdag 21 juni terug van weggeweest. Het wielerspekta kel, dat jarenlang elders in de stad zijn rondjes moest draaien, keert dan terug naar het parcours Lange Nieuwstraat/Tuinlaan. Het zorgt dan wel voor enig on gemak voor de bewoners, maar dat is in goed overleg met de be trokken geregeld. Inmiddels heeft de Rennersclub De Cou reur op alle adressen een brief bezorgd waarin de maatregelen nog eens uit de doeken worden gedaan. Zo zal er op donderdag 21 juni een stopverbod gelden op de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat, includief de par keerhaven aan de zijde van de woningen. Voor de parkeerha vens aan de parjkzijde tegenover Lange Nieuwstraat 97 geldt over een lengte van 40 meter in ver band met het optsllen van de ju rybus een stopverbod vanaf 15.00 uur. Voor de parkeerhaven aan de parkzijde van de Lange Nieuwstraat, Plein Eendragt en de Makkerstraat geldt vanaf 16.00 een parkeerverbod. Dit is echter niet kracht voor bewoners van de genoemde straten plus de Tuinlaan. Na 17.00 uur is het voor auto's, vrachtwagens en bussen niet meer mogelijk om de Lange Nieuwstraat en Tuin laan in te rijden. Een omleiding zal via borden worden aangege ven. Laatste dartstoernooi De Schiedamse Darts Competi tie organiseert op zaterdag 23 ju ni het laatste Single 501-toer nooi van dit seizoen. De wed strijden worden ditmaal gehou den in Cafe Thalia, Boerhave- plein 2. Iedereen kan aan het toernooi deelnemen. Men kan zich van 19.00 aanmelden. Van af 20.00 uur gaan de pijlen rich ting Bulls Eye. Het inschrijfgeld is fl. 5,00 per persoon. Voor meer informatie kan men terecht bij Rob Eekman, tel. 010- 4263523 Hermes DVS is de koppositie in de cricket-hoofdklasse kwijtge raakt aan VRA. Dat heeft de Harga-ploeg aan zichzelf te dan ken. Op het eigen gras wist Her mes namelijk niet meer dan 109 runs te produceren. Zo'n totaal is zelfs voor een hekkensluiter te verbeteren. Voor VCC was het in ieder geval een peulenschil. De Voorburgers hoefden er zelfs niets eens een wicket voor in te leveren. Ook Excelsior'20, dat zich een slowstarter noemt, kon niet tot winst komen. De lands kampioen ging in Den Haag on deruit tegen HCC, dat in de eer ste rondgang 214 runs had afge leverd. Excelsior bleef steken op 193. De stand: VRA 7-12, Her mes DVS 8-11, Excelsior'20 en VCC 8-10, VOC 8-9, Rood Wit 7-8, HCC 8-8, Quick/H 8-6, HBS en Gandhi 8-2. Lisette Steens verrast Lisette Steens heeft de 4e Eind- hovense jeugdtriathlon afgeslo ten op de derde plaats. Met dat resultaat hield ze een heel pele- ton met voornamelijk jongens achter zich. Sterker nog, het heeft er tot aan het laatste onder deel (het lopen, dat haar minst favoriete discipline is) naar uit gezien, dat ze alle jongens zou aftroeven. De Schiedamse zwom het snelst en had na het fietsen zelfs een voorsprong van twee minuten opgebouwd. Op dat moment logenstrafte ze de woor den van een Duitse coach, die wist te vertellen, dat zijn jongens het gat tijdens de 10 kilometer fietsen wel even zouden dichten. Dat lukte dus niet en prompt speelde de brassband het 'Wat zijn die Duitsers stil'. Tijdens het lopen werd ze alsnog ingehaald door twee representanten van het 'sterke geslacht'. Berichten voor de sportredac tie Berichten kunnen tot maandag 20 uur worden aangeleverd via fax (010-5913733) of e-mail (gverver@hetnet.nl) tiet post adres is: Het Nieuwe Stadsblad, Westhaven 14, 3131 AB Vlaar- dingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. WOENSDAG 13 JUNI 2001 - 1440 SCHIEDAM - 'Ongelooflijk mooi'. Het publiek reageerde zaterdag avond verrast op het hoge muzikale gehalte dat het concert van de Rolantino's, de Schiedamse muziekgroep voor verstandelijk gehandi capten, kenmerkte. Ook burgemeester Scheeres, die zaterdag het startsein gaf in het Theater aan de Schie, benadrukte nog even dat de Rolantino's de eni ge groep is die Schiedam zo op zijn kop kan zetten. De muzikanten in kwestie, die bij hun muzikale hoogstandje verster king kregen van presentator Ruud van Big Brother en gehandicap tenorkesten uit Litouwen en Hongarije, werden na afloop van het concert overstelpt met lovende reacties en complimenten. 'Veel mensen verwachten die kwaliteit niet van een groep als deze', verklaart voorzitter Annelies Kars van Stichting Rolantino's, 'maar ze speelden nu ook echt de sterren van de hemel.' Dat zag er nog niet naar uit bij de generale repetitie, toen er van alles mis ging. 'Iedereen was dus bloednerveus toen ze zaterdag op het po dium zaten te wachten tot de burgemeester zijn openingstoespraak had uitgesproken. De Rolantino's moesten als eersten optreden. Toen de gordijnen openschoven waren ineens alle zenuwen over. Ze speel den perfect!' Dat gold in niet mindere mate voor het Nationaal Gehandicapten Or kest uit Litouwen en de vier muziekgroepen uit Hongarije die na een zinderende finale samen met de Rolantino's een staande ovatie kre gen van hun enthousiaste gehoor. SCHIEDAM - Komende zaterdag is het erop of eronder voor het meiden handbalteam van obs het Windas. De twaalf speelsters van trainer Johan werden vorige maand overtuigend handbalkampioen van Zuid-Holland en komen zaterdag 16 juni in Emmen uit voor het NK schoolhandbal. Om goed beslagen ten ijs te lasten de kandidaten voor de nationale ti tel vrijdag een extra training in op het veld van Ventura. SCHIEDAM - Volgende week gooit csg Aquamarijn het gewone les programma voor de leerlingen van de eerste en tweede vo-klassen overboord en staan alle lessen in het teken van het thema 'Eigen om geving'. De scholieren gaan op excursie naar het milieustation, ne men historisch Schiedam onder de loep en bezoeken het informatie centrum van de Beneluxlijn. Donderdag 21 juni is een actiedag. Dan gaan de leerlingen samen met ONS de straat op om in de schoolomgeving van 9.30 tot 12 uur zwerfafval te verwijderen. Een aantal leerlingen gaat in Thurlede de helpende hand bieden. Buurtbewoners kunnen die dag het stof van de rotonde-aanleg van hun auto laten wassen in een menselijke was- straat, de kelder van de school wordt in een nieuw jasje gestoken en het plein wordt opgeruimd, 's Middags is er van 13 tot 14.30 uur een sponsorloop waarmee leerlingen geld bij elkaar lopen voor de Stich ting Derde Wereld Hulp, die onderdak en een beter bestaan biedt aan straatkinderen uit de sloppenwijken van Wijayawada in centraal In dia. Ook wordt onderwijs voor ze geregeld zodat ze een kans krijgen in de moeilijke maatschappij waarin ze opgroeien. Drie docenten van de Aquamarijn reisden eerder dit jaar op verzoek van de stichting naar India om een voorlichtingsfilm te maken. De leerlingen besluiten hun inspanningen donderdag met een inter culturele maaltijd op school en een feestavond met drive-in show Im possible. Zeer vreemd dat er bijna niemand reageert op de aankomende sloop van Nieuwland. 1115 woningen, dat is toch niet niets. Blijkbaar heeft niemand een binding met z'n huis in Nieuwland. Op 150 Nederlan ders na. Die hebben allemaal geïnvesteerd in hun woning - en dat was nodig ook, want er wordt al 5 jaar niets meer aan de woningen gedaan. 's Winters blaast de koude wind door de kapotte kozijnen en het en kele glas. De mensen die de laatste jaren Nieuwland betrekken, zien lakens als gordijnen en Komozakken als afrastering van hun balkons. Met onze feestdagen wordt er volop vuil buiten gezet, ratten en dui ven eten gezamenlijk van de hun toegeworpen eetwaar. Portieken worden niet meer schoongehouden, vechtpartijen, burenoverlast en zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan! Van mij mag deze hele wijk morgen plat gegooid worden - helaas gaan daar weer jaren overheen. Want er zal wel weer asbest worden gevonden of volhardende mensen die niet weg willen. Wat mijn vraag is; Waar laatje al die mensen? Weer allemaal op een kluitje en dan naar Groenoord. Hangplekje erbij met tefeltennistafel! Of gaat u leuke dorpjes maken zoals het Witte Dorp of de Gorzen. Het Zwarte Dorp zou een leuk alternatief zijn. Ik hoop dat ik dan inmiddels een bejaarden woning mag betrekken want dat is lekker rustig en Nederlands en heeft normen en waarden. Riks (naam en adres bij redactie bekend) Bokma Jonge Jenever lOOcl Geniet, maar drink met mate. Aanbieding is geldig t/m 24 juni 2001. WWW.GALL.NL Wegener huls-aan-huskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Bladmanager: C. Vijfvinkel Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 Hoofd redactie: Jan Sieben HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: Bewoners verontrust over effect grootschalige sloop Nieuwland j-jL&Mijt. rfi De buurten Goeman en Parkweg Noord staan op de nominatie voor sloop foto: ED DEWAERHEIJT De gehandicapte muzikanten nemen, in gezelschap van Ruud van Big Brother, de ovatie van het publiek in ontvangst foto: WESTLANDS FOTOBUREAU foto: WESTLANDS FOTOBUREAU

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3