Zondag 17 juni eerste vaarten voor publiek, zaterdag 16 juni feestelijke start rondvaarten Schiedam l Het grote publiek moet nog even wachten tot zondag 17 juni om met de fluisterboot een sfeervolle rondvaart door Schiedams fraaie grachtengordel te maken. Bij de officiële ingebruikname van de boot op zaterdag 16 juni zijn alle beschikbare plaatsen gereserveerd voor genodigden. Maar het feestelijke programma is wel zo samengesteld dat op de walkant evenveel valt te bele ven als op het water. De vaste route van de fluisterboot begint bij Museummolen de Nieuwe Palmboom, gaat via de Noordvestgracht, Schie, Lange Haven, Buitenhaven, Nieuwe Haven, Korte Haven en, Schie naar de Noordvestgracht en eindigt weer bij de Nieuwe Palmboon aan de Noordvest. Rondvaarten WOENSDAG 13 JUNI 2001 24-NS1-5 n Schiedam Schiedam is er klaar voor Nieuwe Palmboom aan de Noordvest 34 waar de rondvaartboten elke dag met uitzondering van de maandagen drie keer per dag afvaren, te weten om 11.30 uur - 14.00 uur en 15.30 uur. Volwassenen betalen fl.12,50. Kinderen van 4 t/m 11 jaar fl. 7,50 (tot 4 jaar gratis). Houders van een Pas 65+, Rotterdam Pas of CJP betalen fl. 10,-. De kaartverkoop vindt plaats in Museummolen de Nieuwe Palmboom vanaf een half uur voor iedere afvaart. Groepen kunnen reserveren via de VW. In 2001 zullen rondvaarten plaatsvinden van 17 juni t/m 29 oktober, van dinsdag t/m zondag. Eenmaal in de fluisterboot kunt u ruim een uur genie ten van een prachtige tocht door de grachten van Schiedam. Onze stad is met name bekend om haar jenevergeschiedenis. Veel monumenten, zoals de pakhuizen, branderijen, mouterijen en molens herin neren hier nog aan, Op.de milieuvriendelijke fluister Het project Rondvaartboten Schiedam is mogelijk gemaakt door: ONS Groep Gemeente Schiedam VW Schiedam VSB Fonds Schiedam Vlaardingen Stichting de Schiedamse Molens Gedistilleerd Museum Schiedam Stichting Rondvaarten Schiedam Eindredactie: Mari Dingenouts, ONS Groep in samenwerking met Helma van Steekelenburg, Gemeente Schiedam en Ruud Pillard, VW Schiedam, in opdracht van het bestuur van de Stichting Rondvaarten Schiedam. mm aat Attractie voor iedereen Aan de start van de rondvaarten is veel vooraf gegaan. Een haalbaarheidsonderzoek, een financieringsplan, de keuze voor het boottype, het aantrekken van schip pers met groot vaarbewijs en gidsen, het maken van folders en plattegronden, de aanleg van afmeer- steigers, het (schoon)maken van kaden en bruggen en het tot in detail opzetten van de organisatie. Daarna werd een aantal werkgroepen ingesteld om het gehele proces te begeleiden. Niet in de laatste plaats van wege de milieuvriendelijke aspecten werd gekozen voor zogenaamde fluisterboten. Kenmerkend voor een fluisterboot is het open karakter om onder de Schiedamse bruggen door te kunnen varen en het voortgestuwd worden door een elektromotor (48 volt). De boten die zullen gaan varen - de tweede komt in juli - kunnen alle bruggen op de Ooievaarsbrug na onderdoor. Deze brug zal tenminste drie keer per dag open moeten. De voetgangersbrug van de 's-Grave- landseweg naar het Doeleplein is op afstand bedien- baar gemaakt vanuit de rondvaartboot. Liesbeth List is opge groeid in de liefdevolle omgeving van een vuur torenwachtersgezin op Vlieland. Zij ontmoette en zong veelvuldig met Ramses Shaffy, die haar zangtalent ontplooide. Zij behaalde platen en TV successen in België Duitsland, Frankrijk en Engeland. Vele platen werden mei Goud en met Platina bekroond waaron der Pastorale, Charles Aznavour present Liesbeth List. 2001 is een bijzonder jaar voor Liesbeth List. Ze zit op de kop af 35 jaar in het theatervak. Zij verzorgt dit jaar vele theaterconcerten "Van Shaffy tot Piaf". Zaterdag 24 november treedt ze op in .het Fortis Theater aan de Schie. De verlichting gaat aan Niemand minder dan zangeres Liesbeth List komt, in het jaar dat ze met haar jubileumshow succesvol door het land toert, op zaterdag 16 juni een paar uurtjes naar Schiedam om 14.00 uur aan het Doeleplein de eerste Schiedamse rondvaartboot te dopen en de naam ervan te onthullen. Daarna zal zij in de fluisterboot met een vijftigtal gen odigden aan boord de eerste officiële en feestelijke rondvaart maken. Een aantal historische West landers zal meevaren. Op en nabij markante punten als de Appel- marktbrug en de Korte Haven vinden muzikale ontmoetingen plaats waarbij een aantal koren zich niet onbetuigd zal laten. Om de feestelijke start luister bij te zetten, zullen ongeveer 20 his torische vaartuigen af komstig uit het hele land voor een weekend naar Schiedam komen en afmeren in de Korte - en of Lange Haven. Om 16.30 uur en om 22.00 uur gaan de vol gende feestelijke rondvaarten van start voor genodig den. Publiek langs de kant kan meegenieten van tal van muzikale en theatrale intermezzi. Tijdens de avondtocht zullen het gemeentebestuur en de directie van de ONS de verlichting ontsteken van de Appel- marktbrug om 22.15 uur. Daarna is tijdens de rond vaart 'de Heul' (doorgang van Nieuwe Haven naar Korte Haven onder Westvest) aan de beurt. De gemeente en de ONS hebben ter gelegenheid van de start van de rondvaarten het geld voor de feëerieke verlichting beschikbaar gesteld. De ONS heeft toegezegd volgend jaar ook het uitlichten van de Korte Havenbrug voor haar rekening te zullen nemen. boot vaart u door de pittoreske havens langs tal van deze monumenten. U ziet Schiedam eens van een heel andere kant. De plattegrond die u in de boot ontvangt is een blijvende herinnering aan een historische belevenis vanaf het water. Proefvaarten waren succesvol Met de komst van de fluisterboten wordt in Schiedam een belangrijke attractie toegevoegd aan de toeris tische mogelijkheden. Schiedam bekijken vanaf het water is een attractie die niet alleen leuk js voor toeris ten, maar zeker ook voor stadgenoten. Op vaderdag zondag 17 juni is Schiedam er klaar voor en kunnen de rondvaarten voor het publiek van start gaan. Zondag 17 juni beginnen de rondvaarten voor het publiek Om te wennen aan het varen met een rondvaartboot in de Schiedamse grachten hebben de schippers en gidsen deze week proefvaarten gehouden. Na de feestelijke vaartochten van 16 juni gaat op zondag 17 juni het echte rondvaartwerk van start. Rondvaart boot, schippers, gidsen, kaartverkopers en brugwach ters zijn er klaar voor om Schiedammers en bezoekers van buiten de stad te ontvangen nabij Museum De Kleurplaten en fluisterboten-diner Ook de winkeliers en de culinaire horeca in de bin nenstad spelen zaterdag 16 juni in op de komst van de rondvaartboten. Onder auspiciën van het Centrum Management zal in samenwerking met Scouting een aantal leuke activiteiten voor jong en oud plaatsvinden. Voor de kinderen wordt een kleurwedstrijd gehouden. De kleurplaten liggen van tevoren bij de winkeliers die aangesloten zijn bij een winkeliersvereniging. Het is de bedoeling dat de kleurplaten zater dag ingeleverd worden. Voor de volwassenen is een vragenwedstrijd. En gaat uiteraard over de fluisterboten. Stichting Culinair Schiedam biedt op de feestelijke dag waarop de eerste fluis terboot wordt gedoopt een fluisterboot-3 gan gendiner aan voor fl. 49,50 U bent van harte welkom die avond vanaf 18.00 uur in de 11 aangesloten restaurants. Maakt u van de aan bieding gebruikdan wel van tevoren reserveren aub. Restaurant de Branderskelder is speciaal voor deze gelegenheid ook geopend! In een aantal masten wapperen de banieren van de rondvaarten Schiedam. Foto: Roel Dijkstra Voor meer informatie: VVV tel. (010) 473 30 00 of www.rondvaartenschiedam.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 5