Tuibrug op transport Trouwen in Aula Stedelijk Museum wellicht mogelijk m I Straatspeeldag tijdens feestweek irado Actie Havenloods leidt tot massale steun aan Sparta Ontsierende reclame binnenstad aan banden Binnenkort komen de lekkerste sprookjes uit! SCHIEDAM Ergernis over verkeerschaos Schapen scheren met attracties JIP-bus in Passage Gratis rondvaart voor winnaars Skate tour door Schiedam Woonplus doet keiharde belofte aan gedwongen verhuizers 3 Papier- en archiefvernietiging? Gatenborende inbreker Kind zwaar gewond na botsing met bus Het Nieuwe Stadsblad L %*':i ÏJM Autoservice Eigenraam DONDERDAG 14 JUNI 2001 24 - 1510 INGEZONDEN BRIEF De laatste tijd erger ik me regel matig (en met mij ook anderen) aan de verkeerschaos, die ontstaat in Schiedam op de Koemarkt, t.w. op het kruispunt bij de uitrit uit de ondergrondse garage en de Hoog straat. Daar werd niet zo lang ge leden een verkeersbord geplaatst met het gebod 'naar rechts af slaan!' Of dat logisch en nuttig is, dat laat ik nu ter zijde. Maar ver keersregel is verkeersregel! Als je daar tijdens een verkeersspits blijft staan en een halfuurtje gaat tur ven, dan kom je tot de conclusie, dat 3-4 van tien auto's toch naar links afslaan. Met alle narigheden daarvan en verstopping als ge volg. Nooit heb ik op dit kruispunt een politieagent gezien. Wel hon derden meters verder, waar zij dikke boeten incasseren, omdat je toevallig geen veiligheidsgordels om hebt, of omdat je in een rustig industrieterrein 10 km/uur harder rijdt. (Sorry, een keer heb ik daar toch een politiebusje gezien, te weten op 5 juni om 15.45 uur. Dit busje is vanuit de Hoogstraat gere den en - zonder sirene en zonder zwaailichten - nonchalant linksaf afgeslaan). Tja, wat is te doen? Ik zie vier op lossingen: 1) De reeds bestaande verkeerslichten op dat kruispunt ongeveer 25 m van hun huidige positie terug verplaatsen richting Gerrit Verboonstraat en behoorlijk synchroniseren. - Dat wordt zeer duur. 2) In de verkeersspits een agent het verkeer laten regelen: Met wit te handschoenen, witte jas en een fluit. - Dat kost bijna niets, maar - toegegeven - werkt als ouderwets. (Toch: misschien een toeristische attractie?!) 3) In de verkeersspits: twee agen ten forse boetes laten uitdelen. Dat zal zeker voor de gemeente-kassa zeer winstgevend zijn en na een paar weken consequent uitvoeren tot een eerbied van de verkeersre gels leiden. 4) Het verkeersbord (naar rechts afslaan!) gewoon verwijderen. Dat zal niets kosten en bovenop met de beste Nederlandse over- heidstradities overeenstemmen: namelijk het pad van de minste weerstand kiezen. N.B.: Voor het (onwaarschijnlijke) geval dat men de oplossing nr. 3 zou kiezen, zou ik graag met een bescheiden provisie van 10% ge noegen nemen. S.F. Scheffel, Schiedam SCHIEDAM - Op de Troelstra- laan werd gistermorgen rond half negen een kind door de bus geraakt. Het slachtoffertje raakte daarbij zwaar gewond en werd met spoedtransport naar het Dijkzigt ziekenhuis overge bracht. De politie sloot het be treffende weggedeelte geruime tijd af voor het verkeer. (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) De enorme brugdelen die de afgelopen maan den in een hal bij HBG Civiele techniek aan de Schiedamse Eilhelminakade zijn gefabri ceerd, gingen gistermiddag bovenop een enor me truck met oplegger op transport naar Ze venaar. Daar worden de enorme stalen elementen van maar liefst 18,5 meter lang aaneengesmeed tot een 90 meter lan ge tuibrug die over het spoor wordt neergelegd. De stalen brug weegt straks ruim vijf ton. De onderdelen van de enorme constructie worden 'pan klaar', geverfd en wel, afgeleverd. HBG koppelde een aan tal onderdelen al in de enorme bedrijfshal in Schiedam aan elkaar, maar de meeste brugdelen zijn daarvoor te groot en reizen ongekoppeld per 'zwaar transport' naar Zevenaar. Op de plaats van bestemming wordt binnenkort aan de Babberichseweg begonnen met de montage van de Schie damse tuibrugdelen. SCHIEDAM - De 1115 huurders in de sloopbuur- ten Goeman en Parkweg Noord zullen de komende vijf jaar wel moeten ver huizen als hun portiekflat tegen de vlakte gaat, maar als zij daarvoor kiezen kunnen ze later in hun ei gen wijk Nieuwland een ge lijkwaardige woning krij gen. Die garantie denkt di recteur Jos Feijtel van Woonplus te kunnen waar maken. Het verloop in de wijk is dermate groot dat daar nu al jaarlijks zo'n 300 woningen vrijkomen. 'Nieuwland is een ongeloof lijk doorgangshuis en dat zal nog wel even zo blijven.' Terugkeren naar de eigen buurt is zeker niet voor iedereen weg gelegd, maar Feijtel verwacht ook niet dat daar zo'n grote ani mo voor zal zijn. 'Voor de men sen die daar geboren en getogen zijn is het gedwongen vertrek uit hun woning een hard gelach', vindt ook de Woonplus direc teur. Maar als zij na de wederop bouw naar hun buurt terugwillen wordt 'maatwerk' geboden, zo luidt de verzekering. Verwacht wordt dat veel bewo ners van de sloopbuurten met hun verhuispremie en urgentie verklaring liever naar andere wijken in Schiedam zullen uit wijken of naar buurgemeenten als Maassluis, Vlaardingen en Planning: Parkweg Noord Planning: Goeman Borgesius Het programma van sloop, nieuwbouw en opknappen is in een schema vervat Hoek van Holland. De betreffende bewoners zijn in middels schriftelijk geïnfor meerd er zijn zes bewonersbij eenkomsten belegd en een jaar voor hun daadwerkelijke verhui zing worden ze thuis bezocht om de woonwensen te bespreken en verder in te vullen. De bij bewo ners levende vrees dat het schooljaar van hun kinderen on derbroken zal moeten worden voor een uitverhuizing is vol gens Woonplus ongegrond. Met de sloop van de eerste woningen wordt niet voor het najaar van 2002 begonnen. 'We gaan vanaf september dit jaar de mensen huis-aan-huis bezoeken', aldus Feijtel. 'Er is unanieme steun voor de plannen', aldus wethou der Peter Groeneweg die als voorzitter van de stuurgroep Nieuwland Vernieuwend Verder de regie in handen heeft. Ook de bewoners-klankbordgroep, die eerder grote vraagtekens zette bij massale aanpak en de haal baarheid van de plannen, heeft er na de verhelderende vergade ring van maandagavond meer vertrouwen in, is de conclusie van de wethouder. 'Iedereen is overtuigd van de noodzaak van wijkvernieuwing. Dit is goed voor Nieuwland en goed voor Schiedam.' Studentenflats De sloopflats zullen ook na het vertrek van hun oorspronkelijke bewoners zolang mogelijk be woond blijven door ze tijdelijk via een bureau te verhuren aan bijvoorbeeld studenten. Ook als ze tenslotte echt leeg komen wordt getracht met gordijnen etc. een bewoonde aanblik te creëren om het trieste beeld van een afbraakwijk wat te verdoe zelen. Nog voordat de sloopha mer door de 'speerpuntgebieden' van Nieuwland wordt gehaald, wordt nog dit jaar gestart met het opplussen van 1000 andere wo ningen in de wijk, te beginnen bij Schuttersveld. Een buurt- plus-operatie waarmee in totaal zo'n 35 miljoen is gemoeid. Ook het onderhoud aan woningen, dat de afgelopen jaren met het oog op de wijkvernieuwing bleef liggen, wordt weer opgepakt. 'Daar vloeit geen huurverhoging uit voort', aldus Feijtel. Geluidsoverlast De bedoeling is dat er vanaf 2003 op de plaats van de 1115 te slopen woningen 755 nieuwe, veelal luxueuzer woningen wor den gebouwd, zowel koop als huur. De huidige bewoners van Goeman en Parkweg-Noord krij gen voorrang als in hun oude buurt een huis willen kopen. Er zal voor er gebouwd gaat worden overigens nog wel iets moeten worden gedaan aan de te zware geluidsbelasting die voor al Rijksweg 20, maar ook de spoor- en tramlijn nu al in delen van de buurt veroorzaken. Wet houder Groeneweg rekent erop dat de overheid, gezien het be lang van de stadsvernieuwing, straks alle medewerking zal wil len verlenen bij het afschermen van het boven de norm uitstij gende herrie. SCHIEDAM - De directie van Stedelijk Museum wil in de toekomst vaker de aula ter be schikking stellen voor allerlei (theater)producties die op een of andere manier een link heb ben met Schiedam. Volgens woordvoerster Phil Bosch van het Stedelijk is de ruimte daar voor bijzonder geschikt. Zo bijvoorbeeld ook voor het slui ten van een huwelijk. En als het even meezit dan kunnen aan staande echtparen al vanaf ok tober in de aula het jawoord ge ven. Of op korte termijn inder daad huwelijken in deze stijl volle en kunstzinnige omge ving bezegeld kunnen worden is afhankelijk van het jawoord van de gemeenteraad. Museum medewerkster Bosch heeft er echter het volste vertrouwen in dat in ieder geval voor het eind van het jaar de eerste huwe lijksvoltrekking een feit zal zijn. In de aula presenteerde reizend toneelgezelschap Nomade vori ge week de theatervoorstelling Holland Amerika Lijn. Een to neelstuk over de emigratie van honderdduizenden Europeanen die begin twintigste eeuw een nieuw bestaan wilden opbou wen in de Nieuwe Wereld. Het documentaire theaterstuk werd geschreven door Ab Gietelink die daarvoor onder meer onder zoek deed in de archieven van genoemde scheepvaartmaat schappij. De leden van toneelgezelschap Nomade brachten vier avonden achtereen, in een nostalgisch decor, die heftige periode weer tot leven. In totaal woonden zo'n kleine honderd bezoekers de voorstellingen bij: Reizend toneelgezelschap Nomade in actie in de museumhal SCHIEDAM - In kinderboerderij 't Hoefblad wordt zondag 17 juni het traditionele schaapscheerdersfeest gehouden. Niet alleen worden de schapen van hun wollen jas ontdaan, er zijn ook tal van festivitei ten. Het feest wordt om 12 uur geopend met een half uur muziek waarna de eerste schapen onder het mes gaan. Om 13.30 uur is er een demonstratie line dancing, om 14.30 uur een demonstratie schapen drijven. Om 15.30 uur worden de laatste schapen geschoren. Jong en oud kunnen bij de vele kraampjes meedoen aan activiteiten als kruidenthee proeven, wol spinnen, vilten poppetjes maken en kaarsen draaien van bijenwas. Voor de kinderen is er ook een speur tocht door de kinderboerderij en heemtuin. Wie er meer van wil weten kan bellen naar de ONS Groentelefoon, tel. 2465522. SCHIEDAM - Woensdag 30 juni is het nationale straatspeeldag en worden overal straten afgesloten voor het verkeer om de kinderen ex tra speelruimte te bieden. In Schiedam organiseert de Sint Bernhardusschool voor het eerste deze straatspeelmiddag en omdat de school 70 jaar bestaat wordt maar gelijk een hele week feest gevierd, van 18 t/m 22 juni. De jubilerende school besloot daarbij ook het initiatief van 3VO, de straatspeeldag, te betrekken. Met hulp van enkele royale sponsors is de organisatie groots aangepakt. Op 20 juni zijn in de wijk het Wes ten de straten rond de Sint Bernardusschool afgezet voor al het ver keer. De Bosboomlaan en Francois Haverschmidtlaan zijn dan speel terrein voor alle kinderen van Schiedam-west. Burgemeester Scheeres komt het feest die middag openen en ook en kele bekende Nederlanders komen hun opwachting maken. Het adres voor het brengen en laten ophalen van uw oud papier en archief (010) 46016 62 ROTTERDAM - In de strijd voor behoud van het eredivisieschap krijgt Sparta alle steun die het verdient. De afgelopen twee weken hebben honderden Spartafans uit de regio de moeite genomen de 'Wij steunen Sparta' pagina van De Havenloods op te hangen. En belangrijker, een briefje te sturen om de spelers persoonlijk een hart onder de riem te steken. Zoals Mark Sneep, fan van Rui Monteiro, de rechtsback die onlangs met een kindje werd verblijd. 'Bij deze wil ik je feliciteren met je kindje en ik hoop dat ik ooit met hem in het eerste van Sparta sta', schrijft de veertienjarige Mark. Opval lend veel brieven zijn gericht aan de matchwinner van Sparta-Ex- celsior Nourdin Boukhari: 'Nu Ali vertrekt, word jij de nieuwe top scorer', schrijft I. van Staveren. De spits moet het echter afleggen tegen Frank Kooiman. Theo Huizer: 'Met de enige echte Spartaan eindigt Sparta in de nacompetitie bovenaan. Klassekeeper.' Niet al le brieven zijn even serieus, maar daarom niet minder gemeend: Ju les moet in de spits (lult iedere verdediger tureluurs!)', stelt mees ter Jan van de Nieuwlandgaarde school uit Schiedam. En zo zijn er dus vele brieven waarin spelers afzonderlijk, Willem van Hanegem en het elftal als geheel worden ondersteund. En er wordt gesmeekt om Sparta dat in de periode van het betaalde voet bal nimmer degradeerde, ook dit jaar koste wat het kost in de KPN Eredivisie te houden. De brieven zijn gisteren in de kleedkamer van de Spartaspelers ge legd, zodat de spelers ze voor de wedstrijd tegen Cambuur Leeuw arden nog even konden inkijken. Of dat heeft geresulteerd in drie punten was tijdens het ter perse gaan van deze krant nog niet be kend. Maar het moge duidelijk zijn dat het de spelers de broodno dige steun biedt in deze moeilijke tijden. SCHIEDAM - De gemeente gaat de JIP-bus (Jongeren Informatie Punt) inzetten ter bestrijding van het rondhangen en overlast geven door jongeren op en rond winkelcentrum de Passage. De bus wordt voorlopig voor een proefperiode van acht weken ingezet op de weke lijkse koopavonden. Daarvoor hebben b&w een bedrag van bijna 10.000 gulden beschikbaar gesteld. Als blijkt dat de actie succes heeft wordt het project voortgezet SCHIEDAM - De gemeente wil maatregelen nemen tegen al te ont sierende reclames in de binnenstad. Daarvoor worden de geldende re gels verder aangescherpt en wordt mogelijk een 'regiegroep handha ving binnenstad' ingesteld. De raad buigt zich binnenkort over een adviesnota over de aanpak van ontsierende reclame. In de nota wordt ondermeer aangegeven dat reclamebakken in felle, opzichtige kleu ren een te overheersend en onrustig beeld geven en derhalve verme den moeten worden. Maar ook reclame op glaspuien, op zonwerin gen, op daken worden geweerd, evenals contourverlichting en bewe gende, reflecterende en knipperlicht-aanprijzingen. Ook reclame op woonhuizen is uit den boze. Schiedam beseft dat een binnenstad zonder reclame nauwelijks meer denkbaar is, maar wil wat doen aan de gesignaleerde 'wildgroei'. 'Het openbaar gebied is, zeker in de centra, langzamerhand dichtge slibd door diverse uitstallingen en tal van objecten voor reclame. Daarnaast hebben gesloten tolluiken en verwaarloosde (boven)gevels een negatieve invloed op de sfeer en het gevoel van veiligheid in de winkelstraten' zo wordt in de nota geconstateerd. Als bestuurlijk Schiedam de adviezen overneemt neemt Bouw- en woningtoezicht straks de uitgifte van vergunningen over van Grond beheer en wordt een inspraakprocedure opgestart. SCHIEDAM - De centrumwinkeliers omlijsten de officiële start van de Schiedamse fluisterboot zaterdag 16 juni met diverse activiteiten. Voor de kinderen is er een kleurplatenwedstrijd. De kunstwerkjes kun nen zaterdag ingeleverd worden worden bij de Scoutinggroep Burge meester van Haaren. De Scoutinggroep organiseert op het Gat van Bol- mers tussen Broersveld en Broersvest) diverse spelletjes, waaraan de kinderen kunnen deelnemen. Voor de volwassenen is er ook een wed strijd waarbij drie meerkeuze vragen beantwoord moeten worden. De formulieren voor dit vraag- en antwoordspel over de fluisterboten zijn eveneens op te halen bij de winkeliers en kunnen ook zaterdag ingele verd worden bij de Scoutinggroep op het Gat van Bolmers. Er zijn leu ke prijzen te winnen. De kinderen maken kans op een fluisterboot kaartje en als het meezit maken ze ook kans op een entreekaartje voor de Museummolen De Nieuwe Palmboom. De volwassenen kunnen naast een entreekaartje voor de fluisterboot ook een entreekaartje win nen voor het Gedistilleerd Museum met een gratis proeverij. De hoofd prijs is een fluisterdiner voor 2 personen. SCHIEDAM - Door twee gaten te boren in het kozijn van een wo ning aan de Mina Krusemanstraat verschafte een inbreker zich maan dag toegang tot het huis van zijn keuze. De dief had gezien dat op er geen extra beveiligingssloten waren aan gebracht op het kozijn aan de voorkant van de woning. De insluiper nam op zijn zoektocht door het huis overigens geen zaken van grote waarde mee. SCHIEDAM - Wijkcentrum de Erker organiseert zondag 17 juni een skate tour door Schiedam voor recreatierijders. De tocht start om 18 uur vanaf de Erker en is bedoeld voor iedereen boven de 13 jaar. Maar jongere skaters mogen onder begeleiding van een volwassene ook meedoen. Inschrijfformulieren zijn bij het wijk centrum verkrijgbaar. Wegener huLs-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Kethel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Bladmanager: C. Vijfvinkel Regionaal accountmanagement: (010) 4.699.215 REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 Hoofd redactie: Jan Sieben HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS foto: ED DEWAERHEIJT 'Niemand die dat niet wil hoeft wijk Nieuwland uit' 2002-2005 Stoop nieuwbouw 2005-2008 Sloop S nieuwbouw 2002-2005 Sloop nieuwbouw Cl 1r- L~l #:,:i V-j L'jf 2005-2008 opknappen 2002-2003 Opknappen Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 PEUGEOT U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Lid ONS Groep Bel IRADO Papier BV Produktiestraat 21 3133 ES Vlaardingen Open op werkdagen: 8.30-16.30u. en op zaterdag: 8.30-11.30u.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3