A 1 'J Willy DeVille en twee ino's in Nighttown r er*«ht IT Evenementenpagina 2001 van start met interactieve zomerse restaurantrubriek 3 ft O O CM «tg t^rnssmm I E N S INDE PENDENT I N D E X Net zo iets als North Sea Jazz maar dan aan de Maas én met korting Neem je ouders mee zwemmen Vrijdag 15 juni Theater 20.00 diggydotcom. O.T. Theater a/d Mullerpier. Made in da Shade. Regie: Marjorie Boston en Maarten van Hinte. Met o.a.: Jeffey Spalburg en vier Amerikaanse acteurs van het Freddie Hendricks Youth Ensemble of Atlanta. Voorstelling in het kader van het Transatlanta-project die zich afspeelt in het noman's land van de cyberworld. De acteurs bevinden zich middels het 'very nervous system' in een virtueel landschap, f. 17,50;cjp/p65/r'dam pas/stud./schol. Fl. 12,50 Zaterdag 16 juni Muziek 20.00 - 05.00 Miss Alida Verkiezing 2001, de Doelen,, Grote Zaal en Hal, Rotterdam. Jurgen Rayman-presentatie. Verkiezing Miss Alida met optredens in de Grote Zaal en een afterparty in de Hal Grote zaal mmv. verschillende kawi- na-groepen. Fl. 40,—; voorver koop fl. 30,--. Varia 10.30-16.00 Sarafeest, Hist. Museum 'Schielandshuis, Rotterdam.Voor alle dames die in 2001 hun 50seveijaardag vie ren is er in het Schielandhuis een dag met feestelijke activiteiten, alle in het teken van Sara (i.s.m. Mozaick). Informatie en inschrijving via 010-4264166. Fl. 50,- p.p. alles inbegrepen, diverse tijden 32e Poetry International. Rotterdamse Schouwburg Zondag 17 juni Jeugd 14.00; woensdag 14.30 5e Poetry International Kinderfestival, RO Theater, Rotterdam. De dichter gaat op reis met zijn publiek, het ro theater wordt omgetoverd tot een gebouw waarin je een wereldreis door de poezie kunt maken! Fl. 12,50; kinderen fl. 10,00. The Summer Dog Parade, Calypso 2001, Rotterdam. Inschrijven 11.30 Schouwburgplein. Grote hon den fl. 10,00; kleine honden fl.7,50; baasjes gratis. Speciaal voor de gelegenheid wordt er eenmalig een hondenrestau rant ingericht op het Wereldsmaken Lenteplein met de (honden)liehebbende spon soring van Advance(Pedigree Pal). Dit evenement belooft éénmalig ter worden. Baasjes mogen NIET! Mee-eten! Aanmelden om 11.00 uur. 13.00-22.00 Spijkpop 2001 Fullcolour Festival. Park Waterland, Spijkenisse. Met o.a. Das Pop, Beef, Bettie Serveert, Wicky, feverdream, Zuco 103, De Amsterdam Klezner Band, Medicamento, Sena, Zea, Green Lizard, Brainpower, Def. P. The Beatbusters. Gratis Woensdag 20 juni Varia START VAN DE PARADE Museumpark, Rotterdam. De 1 le editie van de Parade gaat in Rotterdam in première Dit 12 dagen durend mobiel theater- feest biedt tientallen program ma's en attracties bestaande uit theater- en dansvoorstellingen en film, amusement, muziek en variété en nog veel meer raritei ten. De Parade is overdag en 's avonds te bezoeken. Met theater tenten, zweefmolen, fontein, mini reuzenrad en meer... meer info op www.deparade.nl 24 - 1002 Els Neijts De tijd voor zomerfeesten is weer aangebroken en de meeste 'cultuurtempels' hebben hun deuren inmid dels gesloten. Zoals de afge lopen jaren in deze krant gebruikelijk was, wordt daarom de bekende UIT- pagina tijdens de zomer maanden 'ingeruild' voor een evenementenpagina. Op deze pagina aandacht voor zoveel mogelijk open luchtfestiviteiten in deze regio. Nieuw op de pagina is een restaurantrubriek, een samenwerkingsverband van deze krant en lens onafhankelijk uitgever van restaurantgidsen. In Amsterdam is de gids al een begrip, de eerste editie voor Rotterdam en wijde omgeving (inclusief Delft) ligt in de boekhandel en voor de steden Den Haag, Utrecht, Groningen en Maastricht staan dezelfde plannen op stapel. De rubriek die op de Evenementenpagina gaat ver schijnen, wordt géén vergelij kend warenonderzoek zoals bij restaurants te doen gebruikelijk is maar een verzameling handige tips die bij 'uitjes naar buiten' geraadpleegd kan worden om ook de inwendige mens - naar eenieders beurs - te verrassen. Vanwege het seizoen wordt met name aandacht besteed aan zaken als de mogelijkheid buiten te eten, kindvriendelijkheid, bereikbaarheid en zelfs of de geliefde viervoeter is toegestaan. Fietsen in de Krimpenerwaard Het leuke aan de IENS-gidsen en dus ook aan de rubriek is de absolute objectiviteit en onaf hankelijkheid. Niet de 'culinair hoogopgeleiden' maar iederéén kan laten weten wat hij of zij van de besproken en/of bezochte eet- gelegenheden vindt. Hiervoor kan jnen op de speciale site www.iens.nl terecht. Alle meningen worden onmiddellijk (maar soms beknopt) bij de daarop aanwezige recensie van de betreffende gelegenheid opgenomen. Er kan ook via een speciaal aan te vragen formulier worden gereageerd. Deze for- muiieren worden gebruikt om de bestaande recensie aan te passen en/of voor het bewerken van de gids tot een nieuwe editie. De eerste rubriek zal als uit gangspunt Fietsen in de Krimpenerwaard hebben. Wie een zomers (fiets)tochtje gaat maken kan met de rubriek in de achterzak desnoods ter plekke nog bekijken waar leuke terras sen zijn, waar een lekkere hap wordt klaargemaakt of waar men bij voorbeeld aan het water kan uitrusten. In de rubrieken daarna wordt onder meer aandacht besteed aan uiteenlopende culi naire zaken als poffertjeskra men, strandtenten, mosselen eten en wat zoal bij een zomers uitstapje aan de orde kan zijn. Prettige zomer en smakelijk eten gewenst én laat wat horen op www.iens.nl. Els Neijts Rotterdam en omgeving ontberen al jaren live jazz van allure. Alle grote(re) podia verdwenen en de laatste edities van Heineken Jazz kon je - hoe muzikaal aantrekkelijk ook - geen jazz meer noemen. Plannen om dit aloude muzikale fenomeen - waar talrijke jonge muzikanten nog steeds hun inspiratie van daan halen - nieuw leven in te blazen waren er wel maar van de grond kwam er niets. Tot de organisatie van Rotterdam 2001 een zo goed als kant en klaar én aansprekend idee kreeg voorgeschoteld: een twee daags festival aan de Wilhelminakade op de Kop van Zuid met klinkende namen en interessante kruisbestuivingen. Rotterdam Worldport Jazz festival was een feit. Op 23 en 24 juni zullen groothe den als de Jazz Crusaders, vader en dochter Dulfer, Courtney Pine, Archie Shepp, Dou Dou N'Dia Rose, Gil Scot-Heron én Elvis Costelleo de diverse podia bespelen. De toegang tot het - met opzet besloten, dus intiem - festival terrein is bewust laag gehouden: f35,- per dag. Mede-initiator Hanjo van Oosterom: 'Het plan dient een tweeledig doel: een betaald maar voor iedereen toegankelijk jazz- evenement op een festivallocatie én een unieke plek (herontdek ken.' De programmering maakt mel ding van Elvis Costello, niet bepaald bekend van jazzavontu- ren. Van Oosterom: Teder festi val dient iets speciaals te heb- ben, een bijzonder project te bevatten. Geen ding dat al op de plank lag. Dit keer wordt dat een interessante kruisbestuiving: Costello die zich met hart en ziel gaat overgeven aan een grote jazzbezetting. De titel van dit experiment Fire at the Keaton 's Bar and Grill refereert aan de gelijknamige tent in de States, dé ontmoetingsplaats van de Jazz Messengers, die ooit afbrandde. Dit verhaal geeft het belang aan van een ontmoetings plaats voor artiesten van diverse pluimage.' De andere initiator van Worldport Jazz is Paul Dankmeijer, ex(directeur) van North Sae Jazz bij wie het bloed toch weer kruipt waar het niet gaan kan. 'Ja, ik ben wéér gevallen. Omdat het Rotterdam in the picture brengt én omdat het een her nieuwde kennismaking inhoudt. Ik had gewoon weer zin in iets nieuws maar het allerbelangrijk ste is de jazz weer nieuw leven in te blazen. Na het bekijken van het verdere programma van 2001 hebben we gekozen voor Europese jazz, aangevuld met Nederlands talent én internatio naal bekende namen.' Ricky Devito én de Swinging Soulmachine Typerend voor de regio én voor van Oosteroms eigen muzikale achtergrond en contacten is het Soulcity project rond en met oude bekenden uit het regionale soulcircuit zoals Rick Devito{ en The Frog) en de mannen van de Swinging Soul Machine. Een éénmalige happening in de beroemde bezettingen van de jaren '80. Maar er is veel meer unieks. Van Oosterom: 'De Rotterdamse groep Monc die de finale van de Grote Prijs van Nederland haal de, brengt een heel boeiende combi van jazz en dance en Truffaz is een jonge Franse band die jazz met hip hop mixt. Zeer multiculti met de Senegalese zanger Mola Sylla. Ernst Reijseger is ook al iets bijzon ders. Die houdt zijn cello vast alsof het een gitaar is. Voor de sfeer van 'toen' zorgt Patti Austin. Zij garandeert een waar dig eerbetoon aan Ella Fitzgerald en het speciale Willem Wodkapodium brengt herinneringen boven aan de tijd dat Rotterdam nog wel een echte jazzscene kende. Gil Scot-Heron mag beslist de godfather van de rap worden genoemd. Hij wordt vandaag de dag veel geciteerd en gesampled. Eind '70 combineer de hij al groove en jazz met rap- teksten en is het grote voorbeeld voor de huidige generatie rap pers.' Jazz moet terug voor een breed publiek Vanzelfsprekend heeft ook Deelder met Worldport Jazz van doen. Bij de presentatie van de plannen voor World Port Jazz sprak hij de memorabele woor den Jazz is, was én blijft. 'Daar zorgt hij desnoods zelf wel voor", lacht van Oosterom. 'We zijn druk bezig voor hem speciaal een nachtclubachtig iets in te richten waar hij zijn eigen collectie kan draaien en waar muzikanten nog een beetje kun nen jammen. Daar wordt nog zwaar over nagedacht. Natuurlijk gaat Willem Wodka ook draaien en er komen nog allerlei andere dj's. Plus - óók voor de muzikanten - een aantal verrassingen. Al met al moet en zal het een feest worden dat erom schreeuwt ieder jaar terug te komen. Want, dat mag duide lijk zijn: Jazz moet terug! Voor een breed publiek.' Het Rotterdam Worldport Jazz festival vindt plaats op 23 en 24 juni op de Rotterdamse Kop van Zuid. Voorverkoop van kaarten is op de bekende adressen, de dagprijs bedraagt f35,-, beide festivaldagen beginnen om 16.00 uur. Voor nog meer info kan de site www.worldportjazz.nl worden geraadpleegd. Lezers krijgen tegen inlevering van de bon elders in deze krant een korting van vijf gul den op de toch al lage toe gangsprijs van f35,-. In een tijdsbestek van luttele weken doen maar liefst drie (nog) levende poplegenden Nighttown aan. Reggaegroep Steel Pulse trapt op 22 juni als eerste af, daarna volgt de dub- belklapper van Willy DeVille (4 en 5 juli) en een week later (10 juli) komt reggaedinosaurus Burning Spear voor een exclu sieve show richting Rotterdam. En voor alledrie geldt: ga erheen, wantje weet nooit of het de laatste keer wordt. Van de drie bovengenoemde namen zal de inmiddels 50-jari- ge Willy DeVille waarschijnlijk het grootste publiek aanspreken. De man die zichzelf ooit beschreef als 'geboren vage bond' leidde van midden jaren '70 tot middenjaren '80 de band Mink DeVille waarmee hij zijn grootste, commerciële successen boekte. Denk aan een broeierige mengeling van rock roll, Tex Mex, soul en country, denk ook aan het debuutalbum Cabretta en natuurlijk de bijbehorende wereldhit Spanish Stroll. In 1987 koos DeVille, gesteund door Mark Knopfler van de Dire Straits, voor een solocarrière en zag zijn eerste soloplaat Magie het licht. De zanger/performer met de gouden tand woont inmiddels al weer jaren in New Orleans, in een oud huis in het hart van het historische French Quarter. Hier kwam ook zijn laatste wapenfeit A Horse Of A Different Color (uit '99) tot stand. De twee reggaebands Burning Spear en Steel Pulse zijn wat populariteit en roemrijk verle den betreft behoorlijk aan elkaar gewaagd. Steel Pulse, één van de meest favoriete bands van wijlen Bob Marley, debuteerde eind jaren '70 met een album, Handsworth Revolution, dat voor de meeste reggaefans een absolute mijlpaal is. Politieke, geëngageerde teksten, verpakt in aanstekelijke reggaesongs vor men vanaf het begin de pijlers van het succes dat de Britten behaalden. De aanklacht tegen Amerikaanse, rechts-extremisti- sche bewegingen, verwoordt in de klassieker Ku Klux Klan, is hiervan misschien wel het beste voorbeeld. Een grote inspiratiebron van Steel Pulse was de band die toe valligerwijs een weekje later in Nighttown staat: Burning Spear, een reggaegezelschap dat zo mogelijk nog bekender is dan hun Britse evenknie. Het optre den van Burning Spear, met in het voorprogramma de Rotterdamse reggaetrots Delidel Touch, belooft in meerdere opzichten een uniek avondje op te leveren. Zo is het de enige show van Burning Spear in Nederland en bovendien wordt deze avond onder de naam Rastafari, Culture Roots Reggae een uitgebreid reggae- feestje gegeven. Alle facetten van het rastafari-geloof zullen in Nighttown Theater worden belicht. Willy DeVille, 4 en 5 juli, entree f 65,-, Steel Pulse, 22 juni, entree f 40,- en Burning Spear/Rastafari, Culture Roots, 10 juli, entree f 45,- in Nighttown. Voor meer infor matie 010-436 35 34. Elke zondag van 9.00 tot 13,00 uur is het Sport- en Recreatiebad Groenoord uit sluitend open voor kinderen met hun ouders of begeleiders. De watertemperatuur in het binnen bad is het hele jaar door 27,5 graden en het buitenbad is 30 graden, dus weer of geen weer het is altijd lekker warm. Het recreatiebad heeft een enorme glijbaan, een wildwaterkreek en een kleuter- en peuterbad. Er is ook volop speelmateriaal voor in het water aanwezig. Sport- en recreatiebad Groenoord, Prinses Beatrix 2 in Schiedam, tel, 010-4719327. Entree: tot 3 jaar gratis, vanaf 3 jaar fl 6,50. De 350 pagina dikke Kidsgids Rotterdam 2001, nu te koop in de boekhandel staat vol met tips! Voor meer informatie hierover kun je bellen met de Kidsgids.- 020-6723 538. Rastafari Culture Roots Reggae Vr 22 en za 23 juni Alle culturele invloeden van het Rastafarianisme worden uitge diept- de religie, cultuur, kleding, ital food, prayers, poems en chants, nyahbingi perussie en de zeer populaire muziekstroming rootsreggae. Met lokale belevers van het Rastafarianisme, Rotterdamse reggae-groepen en soundsystems en de topact Steel Pulse. Nighttown, aanvang 22.00 uur, entrée fl.40,-/45,-. De Jas van Rotterdam, een spektakel aan de Maas Vanaf 23 juni - 6 weken lang Sponsors: Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam, Koninklijke Vopak N.V Het publiek maakt tijdens de openluchtvoorstelling een spectacu laire virtuele reis door het heden, verleden en de toekomst van Rotterdam. Leuvehoofd, aanvang 23.30 uur, entree gratis. Feestdagen Samen Vieren: San Jon Za 23 en zo 24 juni San Jon, beter bekend als 'procinha de quebrada' is een van groot ste traditionele feesten van Kaapverdië Twee dagen lang festivitei ten op de culturele markt met muziek- en theateroptredens en een religieuze processie op de zondag. Zaterdagavond een daverend Ritme en Tambor concert met 18 musici uit Kaapverdië en een ensemble uit Rotterdam in de Doelen. Heemraadsplein, aanvang za 23 en zo 24 10.00, toegang gratis; Expohal De Doelen 23 juni aanvang 22.30 uur, fl.30,-/25,-. Zo 24 juni Als de officieuze ambassadeurs van Portugal reist de band rond de gitaristen Pedro Ayres Magalhaes, Rodrigo Leao en zangeres Teresa Salgueiro sinds eindjaren tachtig met veel succes de inter nationale podia langs. De internationale "feel" is onmiskenbaar Portugees van karakter. De Doelen, aanvang 20.15 uur, fl.60,-/55,-/52,50 (excl. service kosten). Reserveren via Ticket Service 0900-3001250 of Calypso 2001 010-4022001. De Glazenwassersshow Di 26, wo 27 en do 28 juni Speciaal voor kinderen in het Sophia Kinderziekenhuis is er een theaterproductie. Kinderen krijgen op zeer bijzondere manier post met een uitnodiging mee op reis te gaan, over zee, door de lucht en in het bos. Onderweg komen ze vertellers tegen met spannende verhalen. Ook bestormen een twintigtal bijzonder uitgedoste gla zenwassers en Sophia tv-presentatrice Marion het ziekenhuis. De bestorming is voor publiek vanaf een speciale tribune in het muse umpark, zowel live als op monitoren, goed te zien. De kinderen volgen het spektakel via een speciale live-registratie op Sophia Kinder TV, en uiteraard via hun ramen. Museumpark bij Villa Zebra, aanvang 14.00 uur. Kinderkoor 2001, Cabo Verde Special Wo. 27 juni 2001 Kinderen uit verschillende culturen komen samen en zingen met bekende (inter)nationale artiesten liedjes. Tevens wordt een cd gemaakt waarvan een deel van de opbrengst ten goede komt aan de muzikale en culturele ontwikkeling van kinderen. Stichting Wikro zal na de pauze een kinderprogramma verzorgen. Locatie: Theater Zuidplein Informatie: www.theaterzuidplein.nl. Adao e as Sete Pretas de Fuligem, Cabo Verde Special Wo 27 en do 28 juni Een toneelproductie in opdracht van O Porto 2001. Adao is een blanke jongen die geboren is in een voormalige Portugese kolonie in Afrika. Na de onafhankelijkheid hoort hij er niet meer bij. Hij voelt zich noch in Portugal, noch terug in Afrika thuis. Uiteindelijk vestigt hij zich in O Porto, omringd door 7 vrouwen die ieder om een andere reden net als hij uitgesloten zijn van de maatschappij. Locatie: Theater Zuidplein Informatie: www.theaterzuidplein.nl Publiekskscentrum Calypso 2001 (Informatie en kaartver koop) Mauritsweg 5, tel. 010-4022001. Open: ma-vr 10.00- 18.00, za en zo 11.00-16.00 uur. Kijk ook op www.rotterdam2001.nl Wereldfeest Mediterrane Kunst- en Cultuurmarkt Zo 24 juni Markt in mediterrane sfeer. Gehele dag muziek, dans- en bewe gingstheater, beeldende kunst, vertelkunst, kunstenaars, cabare tiers en volksdansgroepen. O.a. treden op Noujoum Raï (winnaar Zuidhollandse popwedstrijd), Splash (Kaapverdiaanse muziek), Trafassi, Fifty Fifty en Haicim (uit Sesamstraat). Binnenrotte, aanvang 12.00 uur. Dakota mag nog niet mee-eten, die is nog aan de borst. Grote broer Presley wel! Foto; Sylvia Peter de Boer u Foto Janssen De Kievith L Foto: Leunis Verlinde Rotterdam Worldport Jazz Festival biedt veel coryfeeën voor weinig K, Avi KlPê

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 7