IN KRANT Op bezoek bij Yasser Arafat 'Terugkeergarantie voor bewoners Nieuwland absoluut ongeloofwaardig!' ARMANI NIEUW OP STERKTE Schapen onder 't mes ^5». Wegener huLs-aan-hulskranten Stadserffestival met Delgado en Postmen muzikaal knalfeest 10-jarig meisje tegen bus Brokkenmaker achterhaald Inbrekers actief Neerbuigende houding'wethouder en directeur Woonplus wekt woede PA.van dier KOOIJ SïïFrS EMPORlO-mRMANI GROENOORD zonnebril op sterkte van EEN ZONNEBOILER DIE METEEN ƒ1.000,- VOOR U VERDIENT! WOENSDAG 20 JUNI 2001JAARGANG 52 Nr. 25 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM E OPLAGE: 917.006 HNS Massale toast op Schiedams fluisterboot Vrijwilligers genomineerd voor stedelijk Compliment Theater in metrostation in aanbouw SCHIEDAM - Een 10-jarige meisje raakte woensdagmorgen gewond op de PJ Troelstralaan toen ze 's morgens om kwart over acht rennend het zebrapad wilde oversteken naar een vriendinnetje aan de overkant. Ze had daarbij wel een auto die van links naderde opgemerkt, maar niet een van rechts komen de autobus. De 49-jarige bus chauffeur remde nog wel, maar kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het meisje liep tegen de zijkant van de bus aan en kwam vervol gens met een smak op de grond terecht. Zij werd met spoed- transport overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis, waar zij ter observatie is opgenomen. SCHIEDAM - De politie trof zondagochtend rond zes uur op de Nolenslaan nabij de Parkweg twee auto's aan die bij een aanrijding fors be schadigd waren. Van de ene wagen zat de zijkant finaal in elkaar, de andere was aan de achterkant geramd. De dader van de aanrijding was in geen velden of wegen te bekennen, maar de politie trof even ver derop op de Nolenslaan de zwaar beschadigde auto aan die de veroorzaker bleek te zijn van de schade. De eigenaar had de rampen wagen daar achtergelaten. Aan de hand van het kente ken werd de brokkenmaker, een 31-jarige Schiedammer opgespoord en aangehouden. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur MUL BERG dut if duidelijk. De leerlingen van de Islamitische school El Furkan maakten don derdag een reis om de wereld en deden daarbij ook de resi dentie van politieke kopstuk ken als Yasser Arafat aan. Het was overi gens comfortabel reizen voor de leerlingen van de Islamitische streekschool, die vorige week het 10-jarige bestaan van hun school vierden in het gebouw aan de Ed. van Bei- numlaan. Hun wereldreis speelde zich ge heel en ai op die inmiddels wat te krap be vonden 'eigen bodem' af. Speciaal voor deze gelegenheid waren alle leslokalen ingericht als een reisdoel, een plek op de wereld waarvan de specialiteiten werden uitgebeeld in de aankleding van de klas en door de leerlingen zelf. Zij hadden zich ingeleefd in de gebruiken en uitmonstering van de inwoners van het land dat voor één dag het beeld in hun klas bepaalden. Op de laatste dag van de jubileumweek was er voor de organisatoren van de jubileum- week een binnenlands reisje gepland. Schoolbestuur, directie, team en oudercom missie- en raad sloten de feestelijkheden af met een rondvaart door de Rotterdamse ha ven. SCHIEDAM - Sigaretten en te lefoonkaarten vormden zondag nacht het hoofdbestanddeel van de buit die inbrekers maakten in een winkel aan de Broersvest. De dieven kwamen binnen door een ruit in te slaan. Donderdag nacht werd de deur geforceerd van een winkel aan de Borodin- laan. De indringers doorzochten de zak en leegden de kluis. Van af de Gaarden werd die nacht een motor gestolen, ondanks dat het voertuig afgesloten en onder een beschermhoed was achter gelaten door de eigenaar. Uit een woning aan het Hofje van Belois maakten inbrekers zaterdagnacht een portemonnee en een draagbare telefoon buit die ze in een kast hadden gevon den. STRIPDIEVEN OPGEPAKT - Een beveiligingsman ontdekte maandag dat drie mannen bezig waren om op een fa brieksterrein aan de Jan van Riebeek- straat metalen strips weg te halen. De ge alarmeerde politie rekende het drietal, een 29 en 30-jarige Schiedammer en een 26-jarige man uit Capelle a/d Lfssel, in. Zij hadden de buit, een zak vol strips, nog bij zich. door: NANS WOLTERS SCHIEDAM - Eerst was er ongeloof, toen verbijstering en daarna woede. In die volgorde reageerden een groot aantal Nieuwlanders op de mededeling van Woonplus dat hun woning binnenkort wordt gesloopt. 'De brief viel donderdag in de bus en de volgende dag hing er een vreemde sfeer in de wijk', aldus Danny de Boer, vertegenwoordigd in Wijk-en bewonersvereni- ging Wonen en Leven Nieuwland en in de klank bordgroep van die wijk. 'Je kunt het omschrijven als stilte voor de storm want pas op zaterdag begon de wijk openlijk te ageren te gen de ingrijpende plannen van Woonplus en gemeente. Zoals het er nu uitziet zal die verontwaardiging voor lopig aanhouden.' De komende vijf jaar maken 1115 woningen in Nieuwland onder meer Parkweg Noord en Goeman Borgesiuslaan plaats voor 755 nieuwe huur- en koopwoningen. Zestig procent (415 woningen) koop, twintig procent huur tot aan de subsidie- grens en de rest volgens De Boer oplopend tot boven de 1700 gul den. 'Die lage huur ligt rond de 890 gulden.' Het zijn niet bepaald bedragen die het overgrote deel van de huidige Nieuwlandbewo- ners maandelijks kunnen op brengen. Ook de prijs van de koopwoningen - beginnend bij 400.000,-- (casco) en oplopend tot voorbij het miljoen - gaat vrijwel zeker het besteedbaar in komen in de wijk te boven. Toch geven directeur Jos Feijtel van Woonplus en wethouder Peter Groeneweg bewoners, die na de nieuwbouw terug willen naar de eigen wijk, de garantie dat zij daar weer een gelijkwaardige woning kunnen betrekken. Ongeloofwaardig 'Die belofte betekent voor ons Huurders die nu op de kop van de Parkweg wonen krijgen nooit meer hun groene uitzicht terug, daar komen luxueuze koop woningen absoluut niets omdat die niet waargemaakt kan worden', zegt De Boer verontwaardigd. 'Kun je mensen die op dit moment gemiddeld een huur betalen van 550 gulden een nieuwe woning aanbieden waarvoor in 2004 ze ker een paar honderd gulden meer wordt gevraagd? Boven dien krijgen huurders die nu op de kop van de Parkweg wonen nooit meer hun groene uitzicht terug. Het is een mooie locatie en door Woonplus alvast uitge kozen voor de bouw van de eer ste luxe koopwoningen.' De Klankbordgroep Nieuwland stelde een rapport samen waarin onder meer werd ingegaan op de haalbaarheid van de sloop- en bouwplannen. Danny de Boer: 'Het vermoeden bestaat dat Woonplus de afgelopen jaren be wust mensen met lage inkomens naar Nieuwland heeft gelokt. Criminaliteit, asociaal gedrag en verloedering van de wijk was het gevolg. Vervolgens verklaarde Woonplus dat het zo niet langer kon, de problemen werden onbe heersbaar. Wij zien dat als een strategie ter voorbereiding op de nieuwbouw.' In het ïapport van de klankbordgroep werd geke ken naar de stand van zaken in de wijk en aangegeven wat er ten gunste van de leefbaarheid zou kunnen veranderen en bo vendien wat er zeker niet moet veranderen.. Realistisch Als voorzitter van de stuurgroep Nieuwland Vernieuwend Verder liet wethouder Groenenweg op 5 juni schriftelijk weten dat de voorstellen in het rapport niet re alistisch waren. Ook duidde hij expliciet aan dat het 'vertrek- BRILMODE R#B BOON Schiedam Hof van Spaland 5 Telefoon: (010) 470 17 30 punt van de speerpunt gebieden (bedoeld wordt Parkweg Noord en een deel van de Goeman Bor gesiuslaan) niet is dat de bewo ners daar terugkeren'. Met ande re woorden: de terugkeer garan tie geldt niet voor deze huurders. De afgelopen maanden werd tij dens bijeenkomsten door de aan wezigen geïnformeerd naar te keningen waarop de definitieve vorm van de wijk te zien is. De Boer: 'Dat bleek onmogelijk omdat verdere plannen nog niet zijn uitgewerkt. Dat is toch op merkelijk want naar onze me ning moet je voor zo'n ingrij pende renovatie toch duidelijk weten wat de financiële conse quenties zijn.' Voor huurders die terug willen zijn tijdelijke wo ningen beschikbaar in de Troel stralaan en Schuttersveld. Vol gens De Boer betalen zij daar aan huur gemiddeld 100 gulden meer. 'Woonplus heeft toege zegd die woningen te zullen op knappen zonder de kosten door te berekenen in de huur. Dat lijkt een sympathieke handrei king maar is in feite te gek voor woorden. Vijftien jaar achterstal lig onderhoud mag je niet ver halen op nieuwe huurders!' Danny de Boer maakt zich kwaad over de hele gang van za ken. 'Het valt mij iedere keer weer op dat uit gesprekken met mensen die moeten vertrekken naar voren komt dat zij de in druk hebben dat de plannenma kers hen niet op waarde schat ten. Dat zowel wethouder Groe neweg als directeur Feijtel hen ziet als een groep mensen van een laag sociaal niveau. 'Dat is niet alleen zeer kwetsend maar het roept ook agressie op.' SCHIEDAM - Tussen de regenbuien door werden zondag in kin derboerderij 't Hoefblad de schapen van hun dikke wintervacht ontdaan. De dagen daarvoor, toen de zon nog overvloedig scheen en de temperatuur hoog was, hadden ze daar getwijfeld een opge lucht gevoel aan overgehouden. Maar het weer sloeg het afgelo pen weekend drastisch om en ze stonden er nu dus een beetje ril lerig bij, nadat de schaapscheerder de dieren geroutineerd onder het mes had genomen. Rond het traditionele schapen scheren in het Beatrixpark was ook nu weer een compleet schaapscheerderfeest met muziek opgezet. Met demonstraties 'schapen drijvenen line-dancing en met alle mogelijke activiteiten waarbij jong en oud ook met de vers ge schoren wol aan de slag kon, zoals bij het wol spinnen, vilten pop petjes maken. SCHIEDAM - Schiedam is een nieuw cultureel evenement rijker. Op 29 en 30 juni vindt het eerste Stadserffestival plaats: een bruisend we reldmuziekfeest met muziek en dans uit alle windstreken en smake lijke verrassingen op het culinair terras. Het festival begint vrijdag avond 29 juni om 19:30 uur en sluit zaterdagnacht 30 juni om 1:30 uur. Als thema is gekozen voor wereldmuziek. Diverse nationale en internationale bands zullen voor het voetlicht treden, waaronder top pers als de Braziliaan Issac Delgado en de Rotterdamse hiphopgroep Postmen. Het startschot wordt gegeven door de West-Afrikaanse groep Troupe Djiguiya. Vervolgens vindt het première-optreden plaats van Drums- United, een wereldpercussiegroep onder leiding van Lucas van Mer- wijk. Ook is er swing, Latijns-Amerikaans, hiphop, reggae en Klez- mer. Een must voor iedereen die van muziek houdt. De lokale hore ca, gebundeld in Stichting Culinair Schiedam presenteert zich op het Culinair Terras, waar gerechten uit het Verre Oosten, Amerika en het Middellandse-zeegebied worden geserveerd. Het leuwe Stadsblad SPORT-EN RECREATIEBAD Wij zijn helemaal klaar voor de zomer, inclusief het buitenbadje voor de kleintjes!!! Pr. Beatrixlaan 2, Schiedam. Tel. 010-471 93 27 www.zwembadgroenoord.nl OFTICIEM i fmk-Mrf* hu, m a ti?f ;V1 N n 4 3 31J 9 BL Schiedam - n 47 £*54 foto; RONALD STAM foto: ED DEWAERHEIJT SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. 010 - 462 10 33 Een zonnebril op sterkte hebben wij al v.a. tl. 99,00 (vraag naar de voorwaarden). foto: WESTLANDS FOTOBUREAU Daar zegt niemmd nee tegen! Met de Energ; ..mieregeling is het mogelijk. Deze regeling maakt energie besparen extra voordelig. Schaft u bijvoorbeeld huishoudelijke apparatuur aan met het energiezuinige A-label, dan krijgt u van de overheid een premie terug via ONS. Treft u energiebesparende maat regelen, dan kunt u veelal ook gebruik maken van deze regeling. Zo kan een nieuwe zonne boiler meteen ƒ1.000,- voor u verdienen! Kan het nóg makkelijker? Meer informatie over de Energiepremieregeling? Bel (010) 262 1000, of surf naar www.onsgroep.nl Energie, milieu, infrastructuur en media Van Heekstraat 15 Schiedam (010) 262 1000 www.onsgroep.nl HNS

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1