Gemeente Schiedam jl Op jacht in de sloot Informatie nodig? Sluipverkeer Midden Delfland wordt aangepakt Projectplan watertoerisme Schiedam Inspraakprocedure voor het vaststellen van elf locaties voor Afval Apart Punten Paspoort verlopen? a Inspraak Project busdoorstroming Nieuwe Haven-Koemarkt nm Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Informatie Gemeente Schiedam WOENSDAG 20 JUNI 2001 25-NS1-2 it i BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE WIJZIGEN RIJKSMONUMENTEN BINNENPLANSE VRIJSTELLING op internet: WWW.Schiedam.nl en op teletekst pagina 701-711 (achter het mozaiekkanaal) Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 25, WOENSDAG 20 JUNI, 2001 Gemeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010)246 55 55 Fax (010)473 70 21 E- mail: info@sehiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501,3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schietiam.nl Teletekst: pag. 701 711 (achter mozaiekkanaal Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax: (010)246 53 64 Er worden maatregelen getroffen om het wel en wie niet in aanmerking komt voor een sluipverkeer in het poldergebied van Midden Delfland tegen te gaan. Vanaf het voorjaar van 2002 worden installaties geplaatst, die het verkeer over de polder wegen doseren. Zes gemeenten in Midden Delfland nemen hiermee het advies over van AGV Advies groep voor verkeer en vervoer uit Nieuw - egein. In opdracht van de gemeenten in het gebied is een voorstel ontwikkeld om het sluipverkeer in het poldergebied van Midden Delfland te verminderen door het plaatsen van doseerinstallaties. Doseren houdt in dat al het autoverkeer in de spits moet wachten voor een verkeerslicht. Het verkeerslicht laat steeds één auto door. Met dit systeem wordt verwacht dat de hoeveelheid verkeer op de polderwegen met ruim de helft afneemt. Dagelijks maken honderden automobilisten gebruik van de polderwegen in Midden Delf land, het gebied tussen Rotterdam-Over- schie, Schiedam, Vlaardingen, Maasland, Schipluiden en Delft. Het verkeer ontwijkt op die manier de dagelijkse files op de A20 en de Al3. Vanwege de toenemende drukte op de snelwegen maakt steeds meer verkeer gebruik van de wegen in het poldergebied. Daardoor loopt het verkeer op de smalle wegen regelmatig vast en ontstaat overlast voor bewoners in het gebied. De bewoners en het bedrijfsleven in Midden Delfland hebben in het najaar van 2000 hun mening kunnen geven over de verkeerspro blemen in het gebied en de gewenste oplos singen. Daaruit is gebleken dat de bevolking op korte termijn een aanpak van het sluipver keer wenst. Naast doseren hebben veel belanghebbenden de voorkeur uitgesproken voor invoering van selectieve toegang. Daarbij worden de pol derwegen in de spits afgesloten voor het autoverkeer, maar krijgen belanghebbenden een toegangspas. Belangrijkste nadeel van dit systeem is dat het niet op korte termijn kan worden ingevoerd, omdat het vaststellen wie toegangspas een lange proceduretijd vergt. Het belangrijkste argument om te kiezen voor doseren is dat het systeem wel binnen enkele maanden kan worden geïnstalleerd. Verder is de maatregel effectief gebleken in de strijd tegen het sluipverkeer rondom Via- nen. Om de vertragingen voor de belangheb benden uit het poldergebied te beperken wordt geadviseerd de installaties zo veel mogelijk aan de zuidzijde van het polderge bied te plaatsen. In de ochtendspits wordt alleen het autoverkeer vanuit het zuiden gedoseerd en in de avondspits alleen het ver keer vanuit het noorden. Overdag blijft het poldergebied vrij toegankelijk Andere maatregelen waar belanghebbenden om hebben gevraagd, zoals cameratoezicht waarmee sluipverkeer zou kunnen worden opgespoord en beboet, kunnen niet worden ingevoerd omdat de juridische grondslag ervoor ontbreekt. Om te voorkomen dat verkeer uit het polder gebied gaat omrijden via Maasland zal nog een plan worden opgesteld om ook het sluip verkeer door Maasland te beperken. Onlangs hebben de betrokken gemeentebe sturen formeel ingestemd met het plan. Van af heden ligt het plan ter inzage gedurende een termijn van 4 weken, zowel in het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswin- kel aan het Stadserf als in de Blauwe Brug aan het Bachplein. Hierop kan binnen 4 weken een bezwaarschrift worden ingediend, te richten aan het college van burgemeester en wethouders, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voorts wordt er op 27 juni een inspraakbijeenkomst georganiseerd in boer derij Landvreugd, Sweelincksingel 7. Vanaf 15 uur zal hier toelichting op het plan wor den geget en en kan iedere belangstellende zijn mening geven en vragen stellen. Deze bijeenkomst duurt tot ca. 21.00 uur. Na afloop van deze inspraakperiode zullen de gemeenteraden een definitief besluit nemen. Voor meer informatie kunt u terecht bij het buro Verkeer en Vervoer, tel. 010 246 54 04. Aanleiding In de nota toerisme "Werken aan toerisme werken in Schie dam", die in januari 1996 door de gemeenteraad is vastgesteld, is het waterfront genoemd als een van de speerpunten van toeristisch beleid. Tijdens de binnenstadsgesprekken zijn kansen om het water beter te benutten en daarmee een nadrukkelijkere toeristische functie te geven duidelijk erkend. Een weerslag van deze ideeën is gegeven in de binnenstadsnotitie "Een toekomst voor de oorsprong". Meer concreet zijn deze ideeën vertaald in het Meerjaren Ontwikkelings Programma (par. 5.5.1 Schiedam over Water). Doel van deze projecten is om Schiedam over water beter te ontsluiten en het water een nadrukkelijkere functie te geven in de toeristische ontwikke ling van de stad. Bij het verder uitwerken van de in het MOP genoemde projecten deed zich de vraag voor: "sluiten de voorgestelde plannen aan bij de behoefte uit de markt en, zo ja, waar moeten we als gemeente dan concreet op inzetten?" Om deze vraag te beantwoorden is aan pro jectbureau Vrolijks gevraagd een projectplan op te stellen met daarin, naast een marktana lyse, ook duidelijke uitvoeringsgerichte com ponenten. Een conceptrapportage is tijdens de raads commissie voor Algemene en Economische Zaken op 19 maart 2001 gepresenteerd. In haar vergadering van 5 juni 2001 heeft het College van B W het 'Projectplan Water toerisme Schiedam' vastgesteld als leidraad voor de verdere ontwikkeling van het water toerisme. Op 1 oktober 2001 zal het plan worden voorgelegd aan de gemeenteraad. Voorgestelde maatregelen Op basis van een toeristische, nautische en marktanalyse heeft Projectbureau Vrolijks een plan opgesteld. Dit plan behelst een aan tal maatregelen die uiteindelijk tot de vol gende resultaten kunnen leiden: Vergroting van het aantal bezoekende w atersporters van 200 naar 2000 per jaar Versterking t an het woon- en leefklimaat Verbetering van het imago van de binnen stad De voorgestelde maatregelen zijn onder te verdelen in drie thema's. Per thema zijn, onderstaand, de meest belangwekkende maatregelen aangegeven: 1Hardware op het water: o.a. aanleg van een passantensteiger in de Lange Haven aansluitend op de steiger van de rond vaartboten; inrichten van een passanten en sloepenhaven aan het Doeleplein; inrichten aanlegvoorzieningen voor de chartervaart in de Buitenhaven 2. Kades en looproutes: o.a. verbeteren molenroute, aanpassen havenaanblik en inrichting Nieuwe haven 3. Software en informatie: afstemmen ope ningstijden bruggen op behoefte waterre creant, verbeteren informatie en promotie, opzetten vaarroutes De nota 'Projectplan Watertoerisme Schie dam' (onderdeel van de bredere toeristisch ontwikkeling van Schiedam) 26 maart 2001, ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1, geopend op werkdagen van 8.00 uur tot 17.00 uur en donderdagavond tot 20.00 uur. Ook kunt u een afschrift van de nota 'Projectplan Water toerisme Schiedam' opvragen bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam, telefoon 010 246 53 04. U heeft gelegenheid schriftelijk op het plan te reageren tot uiterlijk 20 juli 2001Uw reacties kunt u richten aan Gemeente Schie dam, sector Economische Zaken, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere vra gen over het plan kunt u contact opnemen met mevrouw C.J.M. de Serière du Bizour- net-Vermunt, telefoon 010 246 54 74. Binnenkort zijn ze weer dagelijks te zien: leerlingen van basisscholen uit Schiedam die met schepnetjes aan het vissen zijn in de sloten van Park Kethel. In de komende anderhalve maand gaan maar liefst 30 klassen, onder begeleiding van medewer kers van de Dienst Educatie vanuit het NME-centrum Harre Wegh, op onderzoek in Park Kethel. Bij dat onderzoek ligt de nadruk op het leven in en om de sloot. Waterkwaliteit Aan de hand van de gevonden diertjes uit het water krijgen de leerlingen een idee van de waterkwaliteit. In vervuild water zit niet zoveel zuurstof opgelost. De waterdiertjes hebben dan heel veel moeite met ademhalen. Diertjes die het goed in vervuild water uit houden hebben dan ook een adembuis, zeg maar een soort snorkel. Hierdoor zijn ze niet afhankelijk van de hoeveelheid zuurstof die opgelost is in het water. Hondenpoep Meestal ontdekken de leerlingen dat het water van de slootjes in Park Kethel matig vervuild is. Die vervuiling hangt onder ande re samen met de hoeveelheid voedingsstoffen die in het water zitten. Een deel van die voe dingsstoffen in het water zijn afkomstig van de hondenpoep. Als het regent, spoelt de regen de hondenpoep, stukje bij beetje, de grond in. Uiteindelijk komen de opgeloste stoffen uit de hondenpoep weer terecht in het water van de sloot. Vissen vangen De leerlingen vinden het fantastisch om heu se vissen te vangen. En dat met een simpel schepnetje, niet met een hengel. Het zijn natuurlijk geen gigantisch grote vissen die met een schepnetje gevangen worden, maar een aantal stekelbaarsjes zijn er altijd wel bij. Wat ze niet zo leuk vinden is dat om bij de sloot te komen ze meestal tussen de hoppen hondenpoep moeten slalommen. De leerlin gen weten wel dat ze het best laarzen aan kunnen doen, maar toch si het niet leuk om in "het geluk" te trappen. Dikkopjes Als "bijvangst" zitten er natuurlijk ook altijd wel een paar dikkopjes in de schepnetjes. Deze kikkerlarven leven in het begin vooral van algen. Wat later in hun ontwikkeling gaan ze bijvoorbeeld kleine waterdiertjes eten. Vrijwel alle kikkers en padden van ei (kikkerdril of eiersnoer) tot volwassen dier zijn beschermd. Alle gevangen diertjes wor den uiteindelijk weer teruggezet in de sloot. Dat is maar goed ook, want in een aquarium overleven de meeste slootdiertjes niet. Voor vragen of meer informatie kunt u kon tact opnemen met het Natuur- en milieu educatiefcentrum Harre Wegh, tel. 4713607. Ten behoeve van de doorstroming van de buslijnen in de het centrum van Schiedam wordt op de Broersvest een nieuwe bus-trambaan gerealiseerd. Ook voor het aansluitende deel Koemarkt - Nieuwe Haven zijn plannen ontwikkeld. Deze plannen liggen vanaf vandaag de komende vier weken ter inzage in de Stads winkel in het stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. De plannen bestaan uit de realisering van wegtrajecten met busbanen op de G. Verboon- straat en Oranjestraat en op de burg Knappertlaan en het bieden van prioriteit bij verkeers lichten. Op de kruising burg. Knappertlaan-Nieuwe Haven worden verkeerslichten geplaatst, zodat hier tevens een verkeersveilige oplossing voor dit kruispunt wordt gemaakt. Tenslotte wordt de rotonde op het Oranjeplein omgebouwd tot een standaard voorrangsrotonde. Een aantal parkeerplaatsen op de burg. Knappertlaan komt te vervallen en worden elders op de burg. Knappertlaan en in de nabijheid teruggebracht. Op de burg. Knap wordt de middenberm verder doorgezet richting Nieuwe Haven. Hierin worden nieuwe bomen geplant. Een aantal bomen in de huidige -smalle- zijbermen zullen worden ver plaatst of verwijderd. U kunt reageren op de plannen tot uiterlijk 19 juli 2001U kunt uw zienswijze kenbaar maken door: Het invullen van een inspraak formulier Stadwinkel, Stadserf 1 te Schiedam Met een brief te sturen aan de gemeente Schiedam, sector VROM. Bureau Verkeer en Vervoer, Postbus 1501 3100 AB Schiedam Telefonisch te reageren bij de heer G. Arduin telefoon (010) 246 53 93. De gemeente is voornemens om op elf locaties in de stad een Afval Apart Punt (AAP) te plaatsen. Op dit moment zijn 64 AAPen geplaatst. Het is de bedoeling om nog elf AAPen te plaatsen. Daarna is het plaatsingstraject afgerond en staan er in Schiedam 75 AAPen. Bij de elf locaties waar het nu om gaat, betreft het nieuwe en gewijzigde (aangepaste) locaties. In 1999 is het plaatsingstraject van start gegaan. De uitvoering was niet eenvoudig omdat een aantal geplande locaties niet uit voerbaar was omdat er onvoorziene onder grondse obstakels of andere onvoorziene omstandigheden waren. Daarnaast zijn er ook een aantal locaties aangehouden omdat er tijdens de inspraak dusdanige bezwaren werden ingediend dat het College heeft toe gezegd deze locaties te heroverwegen. Gezien de verstreken tijd tussen het begin van het plaatsingstraject en deze laatste elf locaties houdt de gemeente een inspraakpro cedure van 4 weken. Op deze manier kunnen omwonenden hun zienswijze kenbaar maken. Na de inspraakprocedure zal het College van Burgemeester en Wethouders een integrale afweging maken of de voorgestelde locaties wel of niet worden vastgesteld. Het gaat hierbij om het maken van een zorgvuldige afweging tussen individuele belangen en het maatschappelijk belang van gescheiden afval inzameling. Naast deze kennisgeving in de krant krijgen de direct omwonenden een nieuwsbrief thuisgestuurd. Het gaat om de onderstaande locaties: Wibautplein nabij kopzijde parkeerstrook (noordzijde) Mesdaglaan tussen Rembrandtlaan en Israelstraat Emmaplein nabij hoek le Tuinsingel Lorentzlaan nabij hoek Buijs Ballotsingel Mgr. Nolenslaan nabij hoek Piersonstraat (plusmarkt) Noordvest nabij hoek Kethelstraat Nieuwe Haven nabij hoek Liduinastraat 's Gravelandseweg nabij achterzijde Aldi Kreupelstraat naast parkeergarage Albert Heijn Burg. Knappertlaan nabij bushalte t.h.v. Julianapark Rembrandtlaan nabij genestetstraat (plantsoen) De inspraakprocedure loopt van 25 juni tot en met 23 juli 2001. De stukken liggen ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel (Stadserf 1). De Stadswin kel is elke dag geopend van 08.00 uur tot 17.00 uur. Voor eventuele vragen over dit onderwerp kunt u bellen met mw. A. Nix van de gemeente Schiedam, afdeling Milieu onder telefoonnummer (010) 246 54 40. U kunt uw zienswijze binnen de termijn van de inspraakprocedure indienen bij het Colle ge van Burgemeester en Wethouders, Post bus 1501, 3100 EA Schiedam. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 06-06-2001 t/m 15-06-2001: bouwaan vragen/meldingen Lange Haven 138 Van Berckerodestraat 6 De Velden 43 E.C.F. Hellendoornstraat 28 Fazantlaan 14 Woudweg 1 Smetanalaan 15 Hoefsmidstraat 1 Rotterdamsedijk 367 Schie 88a M. Jongejans Werner BV Aannemingsbedrijf R. de Hoop Binneweg-De Panter R. van Raai te G.H. Kalfsbeek G. Vroegh J. Sjouken A.A. de Oliveira H.V. Tulling zonwering aanbrengen stabilisatie konst. tbv luchtbeh.kast woning vergroten pui achtergevel veranderen woning vergroten woning vergroten woning vergroten berging plaatsen lucht/rookgasafvoerkanaal aanbrengen zonwering aanbrengen sloopaanvragen/sloopmeldingen van 11-06-2001: Havenstraat 19 Hoekloos B.V. bedrijfspandslopen Verleende beschikkingen: bouwvergunningen/meldingen: verleend 18-06-2001 Broersvest 59 Zuidlandsestraat 14 Trimpad (veld 30) Lange Nieuwstraat 173 Stadhouderslaan 84 Groeneweg 61 Hoefsmidstraat 13 Scapino B.V. M.A. Hillenius Vereniging "GHSV" R.J. Schagen van Leeuwen G.N. Steenkamer N.G.M. Maat L.P. van der Linden luifel en lichtreclame verbouwen woning vergroten portocabin plaatsen serre bouwen dakkapel plaatsen paarden-binnenrijbak vergroten dakkapel plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-meïding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behande ling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorzie ning (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorzie ning dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam (sector bestuursrecht), postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 2 juli 2001 aanvang 09.30 uur Aleidastraat 108a Rossinistraat 39 Buitenhavenweg 60 Lange Haven 138 Aletta Jacobsstraat 57 Nieuwe Damlaan 759 E. Koetenstraat 17 O. Benros J.M. Schlink Ritmeester Aannemingsbedrijf M. Jongejans B. Putter Thurlede Woon- en Zorgcentrum W.J. Otting dakkapel vergroten gevelpui veranderen woning verbouwen zonwering aanbrengen dakkapel plaatsen entree aanpassen dakkapel plaatsen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kuiTt u krijgen van maandag t/m donderdag bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 90. Grote Markt 31a Westvest 229, molen de Walvisch Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van de monumenten Grote Markt 31a en de molen de Walvisch, Westvest 229. Het plan ligt vanaf 2 1 juni 2001 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag; dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kan een ieder bij Burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot dit plan mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen gericht te worden tot het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdeling Bouw- en woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor het verbouwen van een pakhuis annex woningen Lange Haven 52/Taansteeg 1 Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Binnenstad". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimte-lijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmoge lijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te verle nen met toepassing van artikel 3 lid 4 van het de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe van 21 juni t/m 5 juli ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en woningtoezicht, postbus 1501, 3100 EA Schiedam. JY.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 2