PC KUP bM. Proficiat! W Goudse Laat Sparta zien waar je voor staat m SPARTA RON KOEBRUGGE En dat is gebeurd. De prijswinnaars Bedankt voor al jullie steun aan de Spartaspelers! Fino Schoonmaakgroep Gefeliciteerd! ujGgenGr huls-san-hulskrantGn van der Linde Euforie om winst in nacompetitie overwint de teleurstelling om vertoonde spel ABN AMR0 De bank Bouw Advies Groep VOOR AL UW VERSNAPERINGEN DONDERDAG 21 JUNI 2001 25-NS2-13 Automobielbedrijf De occasiondealer van Rotterdam e.o. feliciteert Sparta met het behoud van het eredivisieschap. Gustoweg 47, Rotterdam. Tel: 010-4733271 Sparta van harte proficiat met het behoud van het Eredivisieschap. Industrieweg 141 143 - 3044 AS Rotterdam postbus 11164 - 3004 ED Rotterdam telefoon (010)415 21 66 fax (010) 415 14 26 Rayon Rotterdam Noord-West Groothandelsgebouw Postbus 29002, 3001 GA Rotterdam Advies en Management in Huisvesting en Ruimtelijke Ordening - (010) 447 08 66 feliciteert met het behoud van het eredivisieschap! Sparta gefeliciteerd met het behoud van het eredivisieschap! CATERING SERVICES Sparta's hoofdsponsor De Goudse feliciteert alle Spartanen met het behoud van het eredivisieschap. V EJ» ZEKERINGEN Honderden kaarten en mails kwamen binnen op de WIJ STEUNEN SPARTA' actie binnen. Namens de Spartaspelers bedanken we iedereen die heeft meegedaan aan deze actie. 5 VIP arrangementen SPARTA: A. Van Dorsten Schiedam, M. Vrijkotte R'dam, J.Ten Kate R'dam, A. Edelbroek R'dam en M. den Blanken uit Schiedam. 5 Seizoenskaarten 2001-2002: J. Hubregste R'dam, J. Sluimer den Ouden R'dam, M. Barter Schiedam, G. van Boven R'dam enT. de Kok Capelle a/d IJssel. 5 Rollerpad Steps t.w.v. 400,- beschikbaar gesteld door Eneco Energie: Fam. Hubregtse R'dam, E. Kohier R'dam, Fam de Groot Kripmen a/d IJssel, M.J. Braun R'dam en A. Slijt Schiedam. 5 Sparta trainingspakken, beschikbaar gesteld door Sparta: F. Hersbach Schiedam, fam. De Roo Schiedam, R. Nobel Rhenen, H. De Goede Nieuwerkerk a/d IJssel en A. Ouwerkerk vd Graaf Lekkerkerk, 5 Sparta shirts, beschikbaar gesteld door Sparta: M. de Bus Schiedam, Dhr. Damen Rotterdam, W. Heijne R'dam, Theo Tl Huijzer Ouwerkerk a/d IJssel en J. In 'tVeld R'dam. 5 Sparta shirts, beschikbaar gesteld door Kappa: H. De Goede Nieuwerkerk a/d IJssel, K. Mazgay Schiedam, M. Loopik R'dam, F. Vd Zijde Krimpen a/d IJssel en R. Haspers R' dam. 10 Reistassen, inclusief bodywarmers beschikbaar gesteld door Renault Rotterdam: S. Oppenheim R'dam, Fam. Van der Meulen R'dam, J. Frudiger Schiedam, J. Groenendijk Schiedam, D. Rajakovic R'dam, R. Fam. Van Es Nieuwerkerk a/d IJssel, J. Van der Schoor, B. van der Wal R'dam, J. Van der Schoor R'dam en E. Den Hoed Oud- Beijerland. 3 Dinercheques voor een 4 viergangendiner, beschikbaar gesteld door Kasteel Rhoon t.w.v. 190,-: A. Dorsten Schiedam, F. Baartman R'dam en C. Grashoff R'dam. 2 Tainingspakken t.w.v. 125,- beschikbaar gesteld door St. Vlaardings Voetbalkampioenschap: L. Wiegmans R'dam en G. Soeterhoek R'dam. 5 Vrijetijdsjacks, beschikbaar gesteld door Gunco: h. Van Bentveld Landman R'dam, M. Hendirks Vlaardingen, I. van Staveren R'dam, H. Baks R'dam en Fam. de Graaff. 5 Verrassingspakketten, aangeboden doorWegener-Huis-aan- Huiskranten: D. Fijter Rotterdam, J. Bak R'dam, K. Van Luenen, R Heine R'dam en J. Buzyer Lekkerkerk. 10 Poloshirts, aangeboden door ABN/AMRO Rotterdam: C. Groenendijk R'dam, A. Burger Krimpen a/d Lek, C. Ooster- veer Schiedam, M. Happee Waddinxveen, fam. Divendal R'dam, R. Hogerwerf R'dam, J. Van Dulleman R'dam, A. Schoppers Schiedam, M. Nugteren Vlaardingen en M. Boone R'dam. 20 Cadeaubonnen t.w.v. 50,-aangeboden door Aktiesport: Fam Goossens Grashoff R'dam, M Sneep R'dam, Ricardo en Marlous Capelle a/d IJssel, Imeldaschool groep 6 R'dam, R Van Wijk R'dam, Fam. Bakker Hoogvliet, E.Pareira R'dam, Fam. Spil Vlaardingen, T. Baan R'dam, J. En E. Wooning Bergschenhoek, C. Sluimer R'dam, J. Visschers R'dam, fam Mellegers Vlaardingen, J. Wuijsman R'dam, J. Gorissen Vlaardingen, S. Zandbergen Schiedam, Fam. Schipper Schiedam, V. Ponjee R'dam, J. De Lange Bergschenhoek en H. Willems R'dam. Alle winnaars krijgen volgende week bericht thuis. Graag volgend jaar geen nacompetitie meer. Slecht voor de zenuwen! Stuttgartstraat 36, 3047 AC Rotterdam Bedrijvenpark Noord-West, tel: 010-4153066, fax: 010-4152611 De prijswinnaars van de VIP-kaarten en seizoenkaarten met elkaar op de foto. party productions Van de Linde, Uw gastheer op Het Kasteel voor alle evenementen partijen, feliciteert Sparta met de winst in de nacompetitie. ROTTERDAM - Met vereende krachten is het Sparta dan gelukt; het afwenden van degradatie. Helaas niet met goed voetbal, maar wel op eigen kracht. Het 1-1 gelijkspel tegen de Go Ahead Eagles, maakte dat de 1-4 uitslag van Cambuur Leeuwarden-Excelsior, chapeau voor de Kralingers, er niet meer toe deed. Reden dus voor een roodwit feest. ...De Spartaspelers bedankten na de wedstrijd tegen de Eagles het publiek; de fans kregen shirtjes in hun handen gedrukt en iedereen zag dat het goed was. Hoewel... De kleine vierhonderd fans hadden hun 'helden' in de rust nog getrakteerd op een striemend fluitcon cert en hen toegeroepen om te gaan 'voetballen'. Maar die opbouwende kritiek, maakte na het laatste fluitsig naal snel plaats voor een euforisch 'We zijn nog nooit gedegradeerd...'. Na de wedstrijd gaat het snel met de bus, uitgezwaaid door vele Deven- ternaren met sympathie voor de oudste club van Nederland die zojuist het eredivisieschap veilig heeft gesteld, richting Rotterdam om de spelers een warm onthaal te geven. Wel onderbro ken door een spontaan feestje; langs de Al ontlaadt de in de laatste weken opgebouwde spanning zich pas echt. The Red White Army ontploft; er wordt gespoten met champagne, Bengaals vuur wordt ontstoken en vele fans vallen elkaar om de hals en feliciteren elkaar. 'In de polder' 's Ochtends om 10.00 uur is het al een drukte van belang bij het Eneco- stadion. Koffie is het meest gewild en al gauw niet meer te krijgen; een enkeling waagt zich al aan het bier. Het zingen wil direct na het vertrek nog niet echt lukken, maar eenmaal 'in de polder' voelen de Rotterdammers zich toch verplicht zich te manifesteren en klinkt het 'Sparta naar voren' hartstochtelijk. Gekankerd wordt er natuurlijk ook: 'Ik heb vanaf '46 alles meegemaakt. De grote tijd met spelers als RinusTerlouw, Wim Landman en Tonny van Ede. 'Toen was het nog wat', mijmert Bram Schnidzler. 'In '59 was Sparta kampi oen. En in '60 de wedstrijden tegen de Rangers', kijkt hij dromerig terug. 'Thuis verloren we met 1-2 en toen gaf niemand er meer een stuiver om, maar we wonnen uit met 0-1. In de besliss ingswedstrijd op Wembley verloor door RUUD KNISPEL Sparta maar nipt met 2-1. Van lieverlee is het alleen maar naar beneden gegaan.' Spartaan Mariska is positiev er; zij is vier uur bezig geweest met het lakken van haar nagels in de Spartak- Volgens deze fan wordt DAVID R0F"™, het 4-0 voor Sparta. leuren: 'Dat moet geluk brengen, dat heeft het woensdag tegen Cambuur ook gedaan, dus ik hoop dat het vandaag weer lukt.' Eenmaal in de Adelaarshorst valt het oog op Annie Verdoold, alom bekend als voorvechtster van Spangen en naar eigen zeggen al 28 jaar Spartafan: 'Het wordt 3-0', zegt zij desgevraagd. 'Voor Sparta dan, hè. Daar heb ik alle vertrouwen in', zegt ze voordat ze haar tanden in een broodje worst zet. Eregast Een snelle goal van Go Ahead, het elftal doet de naam eer aan en trekt veelvuldig op richting Frank Kooiman, naar voorrruuuhh dus, geeft Verdoold al snel ongelijk. Het nieuws dat Excel sior zijn sportieve plicht doet en uitein delijk met 1-4 wint, zorgt voor chagrijn bij de Sparta-aanhang, gezien het matte spel van hun eigen duppie. 'Drama tisch' en 'tering' roepend proberen de Spartanen hun ongeloof over het vertoonde spel van zich af te schree uwen. Ook na de 1 -1 heerst bij vele fans een dubbel gevoel: 'Ken jij zo feest vieren vanavond? Ik niet en zeker niet als die spelers ook nog langs komen! Dan kenne ze een klap op hun muil krij gen', zegt een teleurgestelde Spartaan. Tien tegen een dat diezelfde fan 's avonds in het kasteel die spelers luid heeft toe staan juichen. Verdoold na de wedstrijd: 'Nee, het is geen 3-0 gewor den. Maar dat maakt toch niet uit? We zijn er toch?' Daar valt inderdaad niets op af te dingen, maar dat neemt niet weg dat er heel wat dient te gebeuren, wil Sparta het komend seizoen voordeliger eindi gen op de ranglijst. Dat zeggen ook Nico de Borst, voorzitter van de supportersvereniging en de man die eigenlijk geen introductie behoeft, oerspartaan en ambassadeur van de kasteelclub Tinus Bosselaar.die tevens het tweede leidt. 'Om te beginnen gaan er veel dingen goed', begint De Borst. 'Maar je hebt nu de spelers, de support ersvereniging en de organisatie Sparta. Maar dat is geen geheel. In de support ersvereniging zit bijvoorbeeld veel kennis, maar die wordt nu nauwelijks gebruikt. Ik zal me er verschrikkelijk hard voor maken dat daar wat aan wordt gedaan. Ik wil bijvoorbeeld elke wedstrijd een eregast hebben. Een oud speler of iemand die veel voor de club betekent of heeft betekend. Moet je eens kijken wat dat voor impact heeft.' Verder hekelt De Borst het amateurisme dat volgens hem nog alti jd enigszins aan Sparta kleeft. Hoe de voorzitter van 'de twaalfde man' het seizoen heeft beleefd, zal vele van zijn collega-fans bekend in de oren klinken: 't Was een kwelling af en toe. Hoogtepunten waren de 5-1 winst op Twente en de 3-0 tegen Ajax. Maar de 9-0 in Amsterdam...' Zijn maag lijkt zich om te keren. 'En thuis tegen Feyenoord, vijf minuten voor tijd sta je nog met 1-0 voor. Ik zat de winst al voorzichtig te vieren en dat wordt het nog 1-4. Die wedstrijd is voor mij teke nend voor dit seizoen. Ik zakte echt door de grond.' Tinus Bosselaar: 'Ik ben blij dat we in de eredivisie blijven, want de wedstrijd vandaag was niet veel. Als Go Ahead in de tweede helft 4-1 of 5-1 had gemaakt had je niet veel kunnen zeggen.' Over het seizoen:'Echt. Als ik vier, vijf goede wedstrijden heb gezien. Dan heb ik het wel over echt goede wedstrijden, oké, maar veel meer waren het er echt niet. Maar nogmaals, ik ben blij dat we in de eredivisie blijven.' Wat volgens Bosselaar het probleem is? 'Er is gewoon te weinig geld. Dat zie je misschien wel overal, maar toch denk dat ik daar niets verkeerds mee zeg.' Liefde en haat Wanneer de spelers eenmaal zijn aangekomen bij het Kasteel worden ze door de fans nog maar een keer uitbundig gefeliciteerd, blij dat die zijn dat ze volgend jaar niet naar Veendam toe hoe ven, want dat is toch 'te ver weg'. Vier spelers krijgen later in het stadion, waar in het supportershome en in een tent op het veld het feest wordt gevierd, de zogeheten Sparta Fan Awards. Spe ler van het seizoen wordt Frank Kooiman, topscorer vanzelfsprekend Ali Elkhattabi, Rui Montero is voor beeldprof van het seizoen geworden en Bram Marbus valt de eer te beurt zich ladykiller van het jaar te mogen noemen. Kooiman prijst de Sparta- aanhang: 'Het zijn hele positieve mensen. Er is hier de laatste jaren niet zoveel succes. En dat voor een club die een nieuw stadion heeft en twee keer zoveel mensen trekt als eerst. Er moet hier echt wat gebeuren. Het is niet aan mij wat, want ik ben hier maar speler. Maar ik heb hier nog een contract voor een jaar en ik zal er alles aan doen om de club hogerop te helpen.' Dat de supporters naar succes snakken, daar blijkt iedereen zich wel van bewust. 'Die nacompetitie was wel spannend, maar ik hoop niet dat we volgend jaar weer moeten', zegt Schnidzler. Ik heb goede hoop dat de voorzitter die we nu hebben Hennie Beijer een goed beleid zal voeren. Ook op het commerciële vlak. Ik ben nu vijftig jaar lid, maar als het komend seizoen weer zo gaat, kap ik ermee.' Hij lijkt het met pijn in het hart te zeggen. 'Tuurlijk doet dat pijn. Meelopen met m'n duppie vind ik nog steeds leuk hoor.' Dan kwaad en teleurgesteld tegelijk;'Als ze nu waren gedegradeerd had ik mijn lopie niet meer gehad.' Maar ook Schnidzler blijft na afloop nog even om de spelers toe te juichen. Liefde en haat liggen voor voetbalfans dicht bij elkaar. Vraag het maar aan een Spartafan... Honderden kaarten en e-mails werden bij Sparta opgehangen om de spelers aan te moedigen. De Spartafans laden zich op voor een hopelijk vruchtbare voetbaldag. »ft Huift- v«m morge-rt B.V. UITGEVERIJ IN WENSKAARTEN Je komt ons oxeral tegen FOTO: A KRIJGER Sparta blijft behouden voor Eredivisie Wij feliciteren Sparta FOTO. A. KRIJGER FOTO DAVID ROZING

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 13