De Parade 2001van reumatisch volksdrama tot Levende Jukebox r e o •V Fietstochtje Krimpenerwaard: feest voor al je zintuigen en nog gezond ook CM Kalender... iï' 'm Afscheid van diva Loes Luca I int: 1003 De try-outs zijn inmiddels achter de rug, de officiële opening volgt vrijdag 22 juni met de presentatie van het eerste exemplaar van vier opvallende schutter- sportretten. Theaterfestival De Parade gaat volgens tra ditie in het Museumpark van start en slaat tot en met 1 juli de tenten op in Rotterdam. Dat betekent tien dagen vol muziek, theatervoorstellingen en entertainment van wisse lend allooi, en - voor de laatste keer - Parade-diva Loes Luca als Nénette et les Zézettes. Met de onthulling van het eerste, Rotterdamse, schuttersportret wordt vrijdag om 17.00 uur in het Light Building, het mobiele museum dat in het Museumpark in Rotterdam staat, het startschot gegeven voor de elfde aflevering van De Parade. Tijdens de ont hulling zijn niet alleen de makers van de stukken aanwe zig, maar ook de meeste van de geportretteerden die nog in leven zijn. Wie er op de portretten staan blijft een verrassing tot aan de onthulling. Zeker is dat het spraakmakende verschijningen zijn die bepalend zijn of waren voor het gezicht van de stad waarin zij leven of leefden. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van De Parade vorig jaar kregen kunstschilder Aldert Mantje en auteur/schilder/'god- father van de tatoeage' Henk Schiffmacher de opdracht om schuttersportretten te maken van de smaakmakers van de Paradesteden anno 2000. Zo ont stonden vier portretten die type rend zijn voor Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Amsterdam. De portretten zijn vanuit een hedendaags én historisch per spectief vormgegeven en maken onderdeel uit van het program ma van De Parade 2001. Het twee maanden lang rondrei zende spektakel kent een Rastafari Culture Roots Reggae Vr 22 en za 23 juni Alle culturele invloeden van het Rastafarianisme worden uitge diept- de religie, cultuur, kleding, ital food, prayers, poems en chants, nyahbingi perussie en de zeer populaire muziekstroming rootsreggae. Met lokale belevers van het Rastafarianisme, Rotterdamse reggae-groepen en soundsystems en de topact Steel Pulse. Nighttown, aanvang 22.00 uur, entrée fl.40,-/45,-. Feestdagen Samen Vieren: San Jon Za 23 en zo 24 juni San Jon, beter bekend als 'procinha de quebrada' is een van groot ste traditionele feesten van Kaapverdië. Twee dagen lang festivi teiten op de culturele markt met muziek- en theateroptredens en een religieuze processie op de zondag. Zaterdagavond een dave rend Ritme en Tambor concert met 18 musici uit Kaapverdië en een ensemble uit Rotterdam in de Doelen. Heemraadsplein, aanvang za 23 en zo 24 10.00, toegang gratis; Expohal De Doelen 23 juni aanvang 22.30 uur, fl.30,-/25,-. Wereldfeest Mediterrane Kunst- en Cultuurmarkt Zo 24 juni Markt in mediterrane sfeer. Gehele dag muziek, dans- en bewe gingstheater, beeldende kunst, vertelkunst, kunstenaars, cabare tiers en volksdansgroepen. O.a. treden op Noujoum Raï (winnaar Zuidhollandse popwedstrijd), Splash (Kaapverdiaanse muziek), Trafassi, Fifty Fifty en Hakim (uit Sesamstraat). Binnenrotte, aanvang 12.00 uur. Pink Public Space Seminar Di 26 juni Seminar waarbij lesbische vrouwen en homoseksuele mannen als stadsbewoners op de agenda worden geplaatst. Thema's: specifie ke woonwensen, het gebruik van de openbare ruimte, diversiteit en meervoudige minderheidsidentiteiten, beeldvorming en veilig heid. Rotterdamse Schouwburg, Kleine Zaal, aanvang di: 10.00 uur. Publiekscentrum Calypso 2001 (Informatie en kaartverkoop) Mauritsweg 5, tel. 010-4022001. Open: ma-vr 10.00-18.00, za en zo 11.00-16.00 uur. Kijk ook op /www.rotterdam2001.nl>www.rotterdam2001.nl De Jas van Rotterdam, een spektakel aan de Maas Vanaf 23 juni - 6 weken lang. Het publiek maakt tijdens de openluchtvoorstelling een spectacu laire virtuele reis door het heden, verleden en de toekomst van Rotterdam. Lcuvehoofd, aanvang 23.30 uur, entree gratis. theater aanbod dat groter en afwis selender is dan ooit. Tussen camp en kitsch Zo is er het 'reumatisch volks drama' Denk Aan Het Kind, een hilarisch stuk met Dick van den Toorn, Lies Visschedijk, Rogier Philipoom en Monique Sluyter, waarin zaken als borstvergrotin gen, foutparkerende Duitsers, politiek en pearcings de boven toon voeren. Verder zijn er veel belovende voorstellingen als Vlaggetjesdag (eindregie Kees Prins, coproductie Alex d'Electrique en Theatergroep Carver), Zap Molière (door De Koningskinderen, 'U kiest. Wij spelen!'), melodrama De Vedette ('een schokkend levens verhaal'), kabouterdrama Krak!, Fit!2 (van het absurdistische duo Van Houts en De Ket), Ome Cor's Extravaganza Five-o-la-la- live (showballet, buikdanseres sen, op grens tussen camp en kitsch) en natuurlijk Loes Luca en haar band die na acht jaar trouwe Parade-dienst afscheid neemt van het festival. Maar De Parade is veel en veel meer dan dat; niet alleen qua theater, maar ook wat muziek, film, beel dende kunst en het culinaire aanbod betreft. Film komt bijvoor beeld terug in de Cinemaparade (met ondermeer verfilmin gen van de sprookjes van Godfried Bomans), muziek in voorstellingen van artiesten als La Pat, Eric Koller, Huub van der Lubbe en de onvermijdelijke Levende Jukebox. Mobiel culinair offensief Het culinaire gedeelte wordt ingevuld door eetgelegenheden Lust (specialiteit: ambachtelijke Italiaanse pasta's en exclusieve salades), La Rana (van gamba's tot tortillas), Pimento (Mexicaans), Poffertjespaleis Au Gwen Marie (zelf bakken!), Zazou (Thais en Indisch), Soep van Gisteren en Mobiel Culinair Offensief (verschillende dag menu's). Moeten we daar nog iets aan toevoegen? Misschien als laatste nog een citaatje van Mariëlle Tromp (één van de twee Levende Jukeboxen): 'Een zomer zonder Parade? Tsja, ik zou weer eens lang op vakantie kunnen, maar ik zou het wel erg missen! Voor meer informatie over De Parade: www.deparade.nl of 033-4654577 (tijdens kantoor uren). Evenementenkalender van vrijdag 22 juni t/m vrijdag 29 juni Vrijdag 22 juni Zaterdag 23 juni De Krimpenerwaard is geliefd bij vele fietsers van wege het schitterende Hollandse landschap dat je hier nog ziet.. Even onder de rook van Rotterdam vind je één van de mooist bewaarde polderlandschap pen die Nederland kent. In het zuidoosten van de Krimpenerwaard ligt het oude vestingstadje Schoonhoven. Schoonhoven is een ideale uit valsbasis voor een fietstocht door het Hollands landschap. Vanuit Schoonhoven zou je ook kunnen fietsen naar één van de twee andere waarden, de Lopikerwaard en de Alblasserwaard. Twee restau rants in Schoonhoven hebben een prachtig uitzicht op de Lek. Bij het veer en de oude veer- poort vind je Lekzicht, waar je het drukke verkeer af en aan kunt zien rijden maar een nog mooier uitzicht heeft Belvédère. Dit restaurant heeft hoge ruimtes en straalt de sfeer van vroeger uit. Je bent verbaasd dat er aan een tafel in de hoek niet de dominee en dokteer een sigaar zitten te roken! Op het terras onder de platanen zie je de Lek traag aan je voorbijgaan. Het is heerlijk om hier even bij te komen van het fietsen bij een kop koffie of een gerecht van de kleine of grote kaart. Die kaart is haast net zo klassiek als het res taurant. Gerechten als toast met schelvis of een huzarensalade zijn er op te vinden. De vriende lijke bediening serveert er een goed stuk ossenhaas en gebak ken krielaardappelen met groen te. In het centrum van Schoonhoven is er voor de klei ne trek een heel aardige lunch room bij Bakerij Brokking aan de haven. Bij de koffie krijg je zelfs een glaasje. En een lekkere stuk taart kun je zelf aanwijzen in de toonbank. Heel kenmer kend voor Schoonhoven is Eethuis de Waag. Vroeger was dit alleen een pannenkoekenhuis maar nu kun je er ook wat exoti- schere gerechten eten zoals kip in tandoorikruiden. Vanuit Schoonhoven kun je een deel van de Bastideroute volgen als je richting Krimpen aan de IJssel wilt fietsen. Berkenwoude, Krimpen en de Hollandse IJssel Vooral het graslandreservaat bij Kadijk is onvoorstelbaar mooi en lijkt wel een schoolplaat van Isings. Onderweg kom je bij Berkenwoude je zelfs nog een echte eendenkooi tegen. Aan de westzijde van de Krimpenerwaard ligt Krimpen aan de IJssel waar je één van de fraaiste restaurants in dit gebied vindt. Restaurant de Schelvenaer is gebouwd om één van de twee laatste korenmolens uit de Krimpenerwaard. Het is een merkwaardige ervaring als je het restaurant binnenloopt en ziet dat de bar midden in de molen staat! Vaak draait de molen op zaterdagmiddagen als er graan wordt gemalen voor het restaurant en mensen uit de buurt. "De Schelvenaer", is naar de familie genoemd die altijd de eigenaar van de maalinrichting is geweest. In het restaurant wordt er met de seizoenen mee- gekookt. Op dit moment vind je er dan ook veel aspergegerech ten op de kaart. Hoewel je hier rustig zonder das kunt binnenlo- pen zul je wat minder op je gemak voelen als je na een stort bui op de fiets hier zou willen aanschuiven. Als het weer het toelaat kun je er ook buiten zit ten met een fraai uitzicht op de Hollandse IJssel. Fietsers die van een goed glas wijn houden zullen moeilijk een keuze kun nen maken uit de bekroonde wijnkaart van het restaurant. Informatie: vvv Schoonhoven/Krimpenerwaard, Stadhuisstr 1, 2871 BR Schoonhoven, tel. (0182) 38 50 09 Restaurants: Restaurant Lekzicht, Buiten de Veerpoort 26, 2871 CC Schoonhoven, tel. (0182) 32 05 11 Belvédère restaurant Lekdijk 2, 2871 MK Schoonhoven, tel. (0182) 32 52 22 Bakkerij lunchroom Brokking, Haven 44, 2871 CP schoonho ven, tel. (0182) 38 66 46 Eethuis De Waag, Dam 9, 2871 CS Schoonhoven, tel. (0182) 38 29 59 Restaurant De Schelvenaer, Korenmolen 1, 2922 BS Krimpen aan den IJssel, tel. (0180) 51 29 11 Volgende» keer: Eten aan het water en vergeet niet: Laat lens uw ervaringen weten! WWWJENS.NL DELFT Grachtenconcert. Concert op de Binnenwatersloot in het cen trum van Delft. Binnenwatersloot. Tel. 0900-335 38 88. DEN HAAG Pasar Malam Besar, 12.00-23.00 uur ook zaterdag, zondag DORDRECHT Internationaal Micro Festival 2001 Zomerkermis, 14.00-24.00 uur GOUDA Goudse Havenstaddagen, 16.00-20.00 uur. Diverse activiteiten in de binnenstad en het binnenhavenmuseum en op bij de grachten en singels. Binnenstad. Tel. 0900- 468328888 DORDRECHT Roeitocht rond het eiland van Dordrecht, vanaf 09.00 uur Jaarlijkse roeitocht van 50 km voor roeisportverenigingen. Route via Beneden Merwede, Nieuwe Merwede, langs Moerdijkbrug, Dordtse Kil en Oude Maas. Wantij, bij clubgebouw KDR&ZV, Wantijpark 2. Tel. 078-612 39 23 56e Nationale Vijfeilandentocht, vanaf 09.30 uur toertocht en zeilwedstrijd voor motor- en zeiljachten.. Toertocht van Dordrecht richting Haringvliet/Hellevoetsluis. Wedstrijden op het Haringvliet (Riedijkshaven). Tel. 078-616 74 07 HOEK VAN HOLLAND Hoeks Haven/Helikopterfes-tival. Twee dagen, ook zondag, demon straties met helikopters boven de Nieuwe Waterweg, met braderie, platenmarkt, muziekspektakel in de Berghaven en vuurwerk. Op de Nieuwe Waterweg. Tel. 0174 - 310 080 Nachtstrandwandeling, 24.00- 05.45 uur Nachtstrandwandeling van Hoek van Holland naar Scheveningen. Vertrek vanaf strand Scheveningen. Tel. 010-432 80 04 SCHEVENINGEN Nationale-Nederlanden Vliegerfeest Scheveningen, 11.00-17.00 uur, ook op zondag 24. Een weekend lang professioneel vliegeren met deelnemers uit diverse landen. Strand Scheveningen. Tel. 0900-340 35 05 (75 ct p.m.) Zondag 24 juni EUROPOORT In reclame en films wordt hij vaak afgeschilderd als een valse waakhond en helemaal onterecht is dat beeld niet. De Dobermann wordt in het dagelijkse leven inderdaad veel gebruikt als bewaker. Dat hier een intense training aan vooraf gaat, is minder mensen bekend en dat de Dobermann een bijzonder trouwe en lieve huis hond kan zijn, vinden velen dan ook onvoorstelbaar. Maar de ken ner weet 't: met een beetje strakke hand en consequente opvoeding is de Dobermann een aanwinst voor het hele gezin. Op zondag 24 juni zullen liefhebbers, eigenaars en fok kers van 'Dobers' (zoals ze door de kenner liefkozend worden genoemd) uit het hele land onderstrepen dat zij voor de volle honderd procent ach ter hun favoriete hond staan. Tijdens de Doberdag in Brielle, die om 10.00 uur begint en eindigt wanneer iedereen het zat is, zal dit ras in al zijn verscheidenheid te zien zijn. Dus de liefhebber of wie over alle vooroordelen heen wil stappen en eens wil kennismaken met het prachtige karakter van een Dobermann, kan terecht op deze gratis toegankelijke Doberdag in de Europoort aan de Darcyweg, havennummer 7000 (Al5, NI5 richting Briefte/Europoort. Na tweede (nieuwe) brug ligt het Doberterrein aan de linkerhand.) DEN HAAG Parkpop, 12.00-21.00 uur. Grootste gratis popfestival van Europa met optredens van diverse binnen- en buitenlandse groepen. Zuiderpark. Tel. 0900-340 35 05 (75 ct pm) *1? s*sawm 1 F. N S INDE PENDEN 1 INDEX foto: LOES VISSER

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 9