Gemeente Schiedam Informatie nodig? I Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam WOENSDAG 4 JULI 2001 27-NS1-2 BOUWZAKEN WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE BINNENPLANSE VRIJSTELLING BINNENPLANSE VRIJSTELLING BINNENPLANSE VRIJSTELLING BINNENPLANSE VRIJSTELLING VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 3 WRO VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19 LID 2 WRO r b KAPVERGUNNINGEN VERGUNNINGAANVRAAG EUROPEES JONGLEERFESTIVAL WET MILIEUBEHEER BESCHIKKINGEN Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl en op teletekst pagina 701-71 1 (achter het mozaiekkanaal) PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 27, WOENSDAG 4 JULI, 2 00 1 G emeent eb er ichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010)246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010)246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 - 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Teletekst: pag. 701-711 (achter mozaiekkanaal Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax: (010)246 53 64 Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Voor al uw vragen is, dagelijks bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, een bouwinspecteur aanwezig van 09.30 tot 12.00 uur. Ingekomen aanvragen van 19 juni 2001 t/m 29 juni 2001: bouwaan vragen/meldingen De Akkers 38 Halleystraat 6,16,26,28 en 32/Swammerdamsingel 39 en 41 De Akkers 54 De Akkers 56 Galvanistraat 9A Rembrandtlaan 64B en 66A G. Altorf A3 Architecten E. Zwaan M.H. Rebers J. Rieken A.G. Berkhoff-Kuiper woning vergroten woningen verbouwen woning vergroten woning vergroten woning vergroten pand verbouwen sloopaanvragen/sloopmeldingen: Bachplein 588 Thuiszorg NWN asbest verwijderen Verleende beschikkingen van 28 juni 2001 en 29 juni 2001: bouwvergunningen/meldingen: verleend 28 juni 2001 Polderweg 146/148 P.L.J. de Vette en P.J.J. Olsthoorn verleend 29 juni 2001: Havenstraat 30 Bremamax B.V. bedrijfsruimte bouwen (van rechtswege) kantoorgebouw bouwen (wijziging) Geweigerde beschikking bouwvergunning van 29 juni 2001: Strijensestraat 12 J. Dubber woning vergroten N.B. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlo pige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voor lopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Arrondissementsrecht bank te Rotterdam (sector Bestuursrecht), Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskan toor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 9 juli 2001 Raam De Akkers 56 De Akkers 54 Noordvest 89B Westvest 229 Grote Markt 31A De Vernieuwde Stad M.H. Rebers E. Zwaan D. van Lambaart Restauro b.v. M. v.d. Bos 8c J.P. v.d. Plasse overkapping parkeerplaats woning vergroten woning vergroten pakhuis tot woon/ werkruimte verbouwen molen verbouwen woning verbouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen van maandag t/m donderdag bij het secretariaat, tel.: 246 54 90. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor het uitbreiden van Afval Apart Punten, op de percelen Boomgaardstraat •Boerhaavelaan •Rembrandtlaan/Rubensplein De bouwplannen zijn in strijd met het vigerende bestemmingsplan "BBK" nen moeten daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De bouwplan- edoi In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethou ders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmo gelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor de bouwplannen vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 23.2 van de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. De plannen liggen hiertoe van 5 juli 2001 t/m 18 juli 2001 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Het uitbreiden van een Afval Apart Punt aan de Alph. Ariensstraat Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Nieuwland 1961". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als'een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethou ders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmo gelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te ver lenen met toepassing van artikel 13 van de bestemmingsplanvoorschriften. Voorafwil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe van 5 juli 2001 t/m 18 juli 2001 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Het uitbreiden van een Afval Apart Punt aan het Geuzenplein Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Woudhoek Noord". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethou ders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmo gelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te ver- planvoorschriften. Vooraf wil hel aedenkingen kenbaar te maken. UUlgVIIIVViJlCl CM VUIVUUVI J CC,C1 1 IV ^ljllV.1 lij VI v vzv J V lenen met toepassing van artikel 13 van de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun be Het plan ligt hiertoe van 5 juli 2001 t/m 18 juli 2001 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Het uitbreiden van een Afval Apart Punt aan het Bachplein Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan "Winkelcentrum Kethel". Het bouwplan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethou ders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mogelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmo gelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen te zijner tijd voor het bouwplan vrijstelling te ver lenen met toepassing van artikel 10 van de bestemmingsplanvoorschriften. Vooraf wil het college belanghebbenden in de gelegenheid stellen hun bedenkingen kenbaar te maken. Het plan ligt hiertoe van 5 juli 2001 t/m 18 juli 2001 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 17.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen. Bedenkingen dienen te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan is binnengekomen voor: Strijensestraat 39, het vergroten van een woning De Akkers 54, het vergoten van een woning De Akkers 56, het vergroten van een woning De Akkers 38, het vergroten van een woning De bouwplannen worden aangemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders overwegen met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Informatie omtrent de bouwplannen liggen daartoe gedurende vier weken vanaf 5 juli 2001 tot en met 26 juli 2001 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het voornemen tot het verlenen van vrijstel ling bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. het hoofd Bouw- en Woningtoezicht (Postbus 1501, 3100 EA Schiedam) schriftelijk bedenkingen indienen. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat vrijstelling is aangevraagd voor het uitbreiden van de bestaande jeneverstokerij en het realiseren van een stellingmolen. Het bouwplan is gesitueerd aan de Hoofdstraat 14 in het zuiden van Schiedam. Het bouwplan is in strijd met de geldende bestemmingsplannen "GTB-terrein" en wordt aan gemerkt als een verzoek om toepassing van artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Wij zijn voornemens hieraan medewerking te verlenen. Hiertoe liggen de tekenin gen van de gewenste uitbreiding ter visie. Informatie omtrent de vrijstelling ligt daartoe, gedurende 4 weken, van 5 juli 2001 tot en met 1 augustus 2001, ter inzage bij de balie Bouwen Wonen en Milieu van de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur en donderdag tot 20.00 uur. Gedurende voornoemde termijn kan een ieder tegen het voornemen schriftelijk zienswijzen indienen bij het college van burgemeester en wethouders, t.a.v. de directeur Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mondeling kunnen bezwaren worden ingediend bij de voornoem de balie. i r t r. 7% Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 plantaan, staande aan de Boeier, in verband met plaatsen van een lift. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een ver zoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel.: 246 56 66. ti Door de Stichting EJC 2001 is een vergunning/ontheffing aangevraagd voor het organiseren van het Europees Jongleerfestival van 4 tot en met 11 augustus 2001 in Schiedam. Het gaat om een festival dat jaarlijks in een andere Europese stad plaatsvindt en waaraan ongeveer 2500 jongleurs uit-binnen- en buitenland deelnemen. De opzet van het programma is dat de Margriethal, de Groenoordhal en enkele nabijgelegen sportvelden gebruikt gaan worden voor diverse jongleeractiviteiten. Daarnaast zal ook het Beatrixpark dienst doen als festivalterrein. Op 8 augustus 2001 is er een activiteit gepland op het Stadserfplein. De aanvraag ligt vanaf 4 tot en met 31 juli 2001 ter inzage bij het Gemeentelijk Informatie punt in de Stadswinkel, Stadserf 1. De Stadswinkel is geopend op werkdagen tussen 08.00 en 17.00 uur en op donderdagavond tot 20.00 uur. Belanghebbenden kunnen over deze aanvraag zowel mondeling als schriftelijk gedurende de inzageperiode hun zienswijze kenbaar maken. Uw zienswijze kunt u richten aan de burge meester van Schiedam en burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor informatie kunt u contact opnemen met de Stadswinkel, mw. mr. M. Benamu, tel.: 246 58 30. ,4'iVieudienst Ity, Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond van de Wet milieubeheer een vergunning nodig hebben. Deze vergunning moet in veel gevallen worden aange vraagd bij de gemeente. De procedure voor het behan delen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het ver lenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend de navolgende aanvragen om vergunning op grond van de wet milieubeheer te hebben ontvangen. 1. Op 11 januari 2001 is een aanvraag ontvangen van het Vlietland Ziekenhuis, locatie Schiedam, om een vergunning voor het veranderen van een algemeen ziekenhuis. De verandering omvat het vervangen van vier losse gasflessen met lachgas (opgesteld in het "gashok" op het buitenterrein) door een gastank met lachgas op het buitenterrein nabij de reeds bestaande zuurstoftank. De inrichting ligt aan de Burgemeester Knappertlaan 25 te Schiedam en grenst tevens aan de Nassaulaan, de A. van Burenstraat. de C. de Bourbonstraat, de N. Dillenburgstraat en de J. van Stolbergstraat. 2. Op 15 maart 2001 is een aanvraag ontvangen van het bedrijf Krusing Engineering B.V. om een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een machinefabriek voor de productie van fijnmetaal machine)onderdelen. De inrichting ligt aan de Jan van Galenstraat 43 te Schiedam. 3. Op 12 juni 2000 is een aanvraag ontvangen van de directeur van de sector Facilitair Bedrijf van de gemeente Schiedam om een vergunning voor het veranderen van een Stadskantoor met bibliotheek, archief, theater, restaurant met keuken, vergadercentrum, kantoren, stadswinkel, parkeergarage en bijkomende voorzieningen. De verandering omvat: a.de verruiming van de openingstijden van de parkeergarage; gedurende zeven dagen in de week zal de garage 24 uur per dag geopend zijn; b.de sluitingstijd van het theater; deze wordt gewijzigd van 24.00 uur tot 04.00 uur; c.het voor het theater in de nachtperiode vertrekken van 40 (zware) vrachtwagens per jaar (gemiddeld drie per maand) in plaats van 12 (zware) vrachtwagens per jaar; d.het buiten de inrichting stoppen en parkeren van 40 bussen per jaar, waarbij mensen in- en uitstappen; het betreft hier de "cast" van de theatervoorstellingen; e.het niet meer van de inrichting deel uitmaken van het theatercafé: dit is een zelfstan dige inrichting geworden. Voor de inrichting is op 8 augustus 1995 een oprichtingsvergunning verleend. Vervolgens is op 14 oktober 1997 een veranderingsvergunning verleend. De inrichting ligt aan het Stadserf 1 (Emmastraat 1) te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op grond van de artikelen 8.2, 8.8 en 8.10 van de Wet milieubeheer besloten de gevraagde vergunningen te verlenen. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de beschikkingen, de aanvragen en de overige van belang zijnde stukken van 4 juli 2001 tot en met 14 augustus 2001 op werkdagen van 8.30 uur tot 17.00 uur inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen de stukken in de bovengenoemde peri ode ook buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR (telefoonnum mer (010) 246 84 02). Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van pen beschikking kan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschik king; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de desbetreffende beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de desbetreffende ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Wij wijzen erop dat zowel voor het instellen van beroep als voor het indienen van een ver zoek om voorlopige voorziening griffierechten verschuldigd zijn. Een beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op het ver zoek is beslist. Indien voor het oprichten/veranderen van een inrichting tevens een bouwvergunning is vereist, wordt de beschikking niet eerder van kracht dan nadat de gemeente de bouwver gunning heeft verleend. Inlichtingen Voor informatie over de aanvragen en de beschikkingen kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer 010 - 2468 340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer (010) 246 84 02). Projectnummers: 305778/414308/314671

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 2