Nieuws van de Hargahoeve r 10%-50% KORTING Co-Operatie winnaar Gevelprijs KORTWEG ALLES VOOR DE HALVE PRIJS! SCHIEDAM EXCLUSIEVE MANNENMODE Fietsroutes gratis afhalen Vlindermuur Klinker op bezoek in Wales V Het weer feest mee tijdens eerste Stadserffestival Snelheidscontroles VERBOUWINGSOPRUIMING KUNSTGEBITTEN Het Nieuwe Stadsblad 91 Sprookjes komen uit (Deel 2) ~1 HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 4 JULI 2001 27 - 1440 SCHIEDAM - Via een ingezon den brief nam een Schiedammer vorige week de 'Brandersroute' op de korrel, nadat hij tot zijn er gernis tijdens een fietstochtje met zijn vrouw de weg was kwijtgeraakt in de stad. Een woordvoerder van de ge meente laat in reactie op die brief weten dat er inderdaad door allerlei opbrekingen van wege ondermeer de metroaanleg en bouwprojecten bordjes op de ANWB-route zijn verdwenen. Maar er is ook goed nieuws: bij de VVV zijn vers bijgewerkte routekaarten gratis af te halen. SCHIEDAM - ONS organiseert op 11 juli in samenwerking met Arbeidscentrum 'De Boei' een vervolg op de workshop Vlin dermuur maken. Op woensdag 27 juni hield Fred van de Drift, groepsleider van de Boei, de eerste workshop, waarbij een houten wand tot overwintering plaats voor vlinders en als nes- telgebied voor bijen werd ge maakt. De muur wordt volgende week woensdag geplaatst in de insectentuin bij de Groene Raat. Naast het plaatsen van de muur kan er ook geholpen worden met maken van een andere muur. Voorlichtingscentrum 'De Groene Raat' Harreweg 19 (Ket- hel) Het centrum is gemakkelijk per fiets bereikbaar. De start is om 19.00 uur. SCHIEDAM - Zestig leerlingen van groep acht van basisschool 'De Klinker' waren dit weekein de op bezoek in de Schiedamse partnerstad Neath in Wales De leerlingen vertrokken donder dag en kwamen gisteren weer in de Brandersstad terug. De leer lingen verbleven in gastgezin nen en bezochten diverse attrac ties en workshops, waaronder het Millennium stadion in Car diff en het avonturenpark Pot ter's Perplexing Problems. Eind april bezochten leerlingen uit Neath Schiedam. Tandprothetische Praktijk Veringmeier (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) Flynt hangt liever in een boompje dan in het behang SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat de katers Flynt en Rosso. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op een nieuwe baas. De me dewerkers van de Harga hoeve doen een boekje open over dit fraai ogende tweet al. Flynt is een gecastreerde kater van twee jaar oud, is geen kinde ren gewend maar kan goed over weg met soortgenoten. Flynt moet wel naar buiten kunnen: zo niet dan is het behang van het baasje en vrouwtje fantastisch om in te gaan hangen. Geef hem dus een huis met een tuintje zo dat Flynt zijn nagels kan scher pen aan een boom. Rosso is vorige week donderdag gevonden op het Louis Zimmer- manplein. Het is een kruising pers met kort haar. Niet gechipt Wie kent Rosso, de kortharige kruising pers helaas en ook geen bandje om. Wie kent Rosso? Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 11.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. Op za terdag van 11.00-15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. Via internet: http://www.hargahoeve.nl door Wim Schelberg SCHIEDAM - Zelfs het weer vierde het feest mee tijdens de allereerste editie van het Stadserffestival. De zon liet zich zien en op de tweede avond was het broeierig warm. En het weer was zo ongeveer het enige ingrediënt voor het spektakel dat de organisa toren niet van tevoren kon den plannen. Er was geen 'slecht-weerscenario'. Maar zo heel af en toe kun je ge luk afdwingen. Alle kritiek die tevoren geuit werd ten spijt mocht Rob Roos, hoofd technische dienst van het Theater aan de Schie en organisator van het festival, terugkijken op een ge slaagd feest. Hetzelfde gold voor de op het plein aanwe zige Stichting Culinair Schiedam, die bezoekers van drank en spijs voorzag. Het feest barstte vrijdagavond los met Troupe Djiguiya en ein digde zaterdagnacht met La Vie en Rose. 'De eerste dag was dui delijk rustiger dan de tweede', merkte Roos terecht op. Mis schien dat iedereen nog wat af wachtend was. Vrijdagavond liep het plein vol. En dat bleef het ook - de korte onderbreking om wat nachtrust te pakken en de volgende dag weer in festival stemming te komen, daargela ten. Toch waren er wat wolkjes. Zo berichtte het Rotterdams Dag blad kort voor het festival over de verziekte sfeer tussen de uit bater van het aan het Stadserf gelegen Villa Franco en de orga nisatoren van het festival. Ten eerste omdat het terras van Fran co moest wijken ten gunste van een vluchtroute. Tafels mochten alleen strak tegen de gevel aan geplaatst worden. Bovendien zouden naast de zaak nota bene Italiaanse hapjes verkocht wor den door Ristorante Italia. 'We wisten natuurlijk dat er beper kingen gesteld konden worden in geval van festivals en dergelij ke. Dat staat ook in het pachtcon- tract. Maar we waren nauwelijks op de hoogte van wat er ging ge beuren', aldus de uitbaters van Franco. Dario, eigenaar van het aan de Hoogstraat gevestigde Italia, begreep niet waarom hij zijn naam in dat artikel mocht le zen. 'Het culinair gedeelte van het Stadserffestival werd ver zorgd door de stichting. Ik be grijp dus niet waarom zo de na druk wordt gelegd op mij per soonlijk. Alsof ik ineens de oor zaak zou zijn van oneerlijke con currentie'. Rob Roos vindt de commotie jammer. 'Zo'n bericht is zonde. Bovendien klopte een deel niet. De hapjes werden niet direct naast Villa Franco verkocht'. Soepel verloop Tenslotte was Villa Franco ook de zaak die direct profiteerde van het uitstralingseffect dat het festival volgens Roos zou heb ben. Want velen trokken na het eten van het drie gangenmenu naar Franco voor een kop koffie. 'Ik heb ook al met andere win keliers in de binnenstad gespro ken. Ook die zeiden dat ze ge merkt hebben dat het festival een hoop extra mensen op de been bracht'. Het einddoel: een festi val voor alle Schiedammers or ganiseren, is zeker bereikt. 'De manier waarop de programme ring daartoe heeft bijgedragen, is een goed punt om mee te ne men voor de volgende keer', al dus Roos. Om elf uur 's avonds kwam immers beide avonden De zon, de optredens en de hapjes en drankjes trokken veel bezoekers Postmen was op dreef tijdens het Stadserffestival een eind aan het openlucht ge deelte en werd het festival voor een beperkt aantal mensen naar binnen verplaatst voor de optre dens van Mazzeltov en La Vie en Rose. Dat was wellicht één van de oorzaken dat het festival zon der ordeproblemen verliep. 'Bo vendien wilden we natuurlijk re kening houden met omwonen den. Die zitten er niet op te wachten om tot half twee 's nachts uit hun slaap gehouden te worden', merkt Roos terecht op. 'Juist daarom is dat kleine be richtje zo jammer: werkelijk al les is verder gegaan zoals we hoopten dat het zou gaan: ieder een kon zich vinden in de opzet en iedereen heeft ervan geno ten'. Ook wat Stichting Culinair Schiedam betreft was het een ge slaagd feest. 'Alles is tamelijk soepel verlopen'. En voor de volgende keer? 'Misschien kan de opzet toch wat meer in de richting van het Groot Schie dams Terras. Wat meer a la mi nute bereiden. Kwalitatief een stapje omhoog', aldus één van de aanwezige koks. De opzet was goed. Met de bon voor het driegangen menu op zak konden bezoekers tussen de gangen door nog even rondwandelen om een optreden bekijken. Of om tus sendoor nog een extra hapje aan het menu toe te voegen. Terwijl zaterdagnacht in de foyer van het Theater nog door gedanst werd op de opzwepende klanken van de zevenkoppige formatie La Vie en Rose, waren buiten al weer tientallen mensen aan de slag om van het Stadserf weer een leeg plein te maken. 'Tja, dan is het ineens weer over', mijmert Roos. Volgend jaar weer? 'Eerst maar eens even kij ken hoe alles financieel verlopen is. Maar als het aan mij ligt ze ker. Iedereen heeft het geweldig naar zijn zin gehad. We hebben het publiek gekregen waar we op gemikt hebben. Ik heb Schiedam nog nooit zo uit z'n dak zien gaan'. SCHIEDAM - Tijdens snelheidscontroles op de Laan van Bol'es overschreden tussen 9.30 en 10.30 uur 61 van de in totaal 553 pas serende automobilisten de maximum snelheid van 50 kilometer per uur. De hardste hardrijder reed 73 kilometer per uur. - Veerplein 97 - 3131 CX Vlaardingen SCHIEDAM - De Co-Ope- ratie is met zijn bijzondere restauratie van de histori sche gevel van het pandje aan de Dam winnaar ge worden van het Gevel- en Project 2001 van het Cen trummanagement Schie dam. De ingenieuze con structie van een tweede voorzetgevel, een 'dag- en nachtgevel', in de vorm van een hefdeur, die voor zowel zonwering als veiligheid zorgt, gaf daarbij de door slag. Het leverde de Co- Operatie Woon- en Werk- kunst de eretitel op van best verbouwde pand in de binnenstad. Het kleine pandje aan de Dam stond al lange tijd leeg. De oude gevel was heel slecht en typisch een jaren zeventig gevel. Flink beschadigd door lange leegstand en niet echt stijlvol door de rom melige vlakverdelingen het ge bruik van donkere schrootjes en beige mozaïek tegeltjes. Enkel glas en verrotte kozijnen. Een enorm rolluik was tegen de ge vel geplaatst die een flinke her rie produceerde bij het open en dicht doen. Binnen was het stik donker. De conclusie was: die gevel moet er helemaal uit. Licht en transparantie, dat was het motto. Door het plaatsen van een glazen gevel werd dit be werkstelligd. Echter, het maakt een pand wel erg kwetsbaar voor vandalisme en inbraken. Door de glazen gevel zou het één gro- mtt Sjef Hendrickx van de Welstandscommissie rijkt de prijs, een glazen sculptuur van kunstenaar Cees Kok, uit aan de winnaar te etalage worden en dat is niet echt gepast in het straatbeeld van dit stukje van de Dam, waar vooral monumenten aanwezig zijn. Daarnaast was er nog een probleem: het plaatsen van rol luiken wordt in het centrum van Schiedam niet gestimuleerd maar is onder andere voor de verzekering een must. Dilem ma's alom. De architect kwam met de op lossing. Het neutrale karakter kon bereikt worden met een soort tweede voorzetgevel die overdag open en 's nachts dicht kan. Door middel van een speci aal ontworpen hefdeur is dit be reikt. Overdag is de gevel onder aan open en 's nachts is de gevel onderaan gesloten. Zo werkt de hefdeur overdag als zonwering en 's nachts als inbraakpreventie. Stichting Centrummanagement reikte de prijs zaterdag, op de Dag van de Architectuur, uit aan de eigenaar van het winnende pandje. Het doel van deze prijs is het stimuleren van het op knappen van bedrijfspanden in de binnenstad van Schiedam. Het ligt in de bedoeling om dit ieder jaar terug te laten komen tijdens de Dag van de Architec tuur. De Stichting Centrummanage ment vraagt aan de gemeentelij ke Welstandscommissie om goed te kijken naar verbouwde bedrijfspanden in de binnenstad. Zij nomineren dan een aantal panden en wijzen uit die keuze een prijswinnaar aan. Dit jaar waren er drie genomineerden. Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij De Vrijzinnige Ge loofgemeenschap met Ds. W. Dijkstra uit De Bilt. Zondag bij de Evangelisch Lutherse Gemeente is er om 10 uur een dienst met Drs. G. Scholten. In de Liduina basiliek is zater dag om 18 uur eucharistievie ring, zondag om 10.15 uur een hoogmis m.m.v. het herenkoor I.H.D. In de Harg/Spaland, Willem Andriessenlaan 2, is zaterdag (entree 5,-) en dinsdag (entree 2,50) bingo, aanvang 14 uur. Te vens is er een expositie te zien t/m 9 september van Eril Gille, er zijn krijttekeningen, schilde rijen van dieren tot koningen en van heiligen tot vikingen te zien. E.H.B.O. start 10 september met de cursus voor het eenheids diploma, duur 21 lessen op maandag van 19.30 tot 22 uur in het verenigingsgebouw aan de Korte Haven 127, kosten 200,-. Dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur start de herhalingscur sus die bedoeld is om het E.H.B.O. diploma geldig te hou den. Aanmeldingsformulier voor de cursussen zij aan te vragen bij dhr. J.Prein 1, Zimmermannplein 85, 3122 GT Schiedam tel. 4735467. Donderdag bij podium café De Graauwe Hengst is er om 21.30 uur Polleke's Sessie met Paul Verhoeckx, Rob Boer, Marcel Gootjes en Erik Lipman, op Zondag kan het anders om 21.30 uur, dinsdag jamsessie om 21 uur, 11 en 12 juli popschoolpre- sentatie om 20 uur. OUDERENWERK Vrijdag volksdansen in de Woudhoek van 10 tot 11.30 uur, kosten 3,50 per keer, dinsdag be weeg u fit, gymnastiek in de Woudhoek van 11.15 tot 12.15 uur, kosten 2,50 per keer, don derdag 12/7 bingo in de Woud hoek van 14 tot 16 uur, kosten 7,- (6 ronden) kaarten afhalen vanaf 4 juli ook is er gymnastiek in Oost van 10 tot 11 uur, 2,50 per keer. Alle kinderen werden vorige week zaterdag als echte 'Gelaersde Kat 'geschminh. Zakelijk bekeken Twee weken geleden meldden we dat Eetcafé De Gelaersde Kat fees telijk heropend zou worden, nadat het sinds geruime tijd gesloten was geweest. En ze hebben hun woord gehouden. Vorige week za terdag was het een drukte van belang; met onder andere een klassie ke Jan Plezier-koets met twee 'Palmpaarden' zorgden voor leven in de brouwerij. Iedereen kon een rondje meerijden om de stad door een historische bril te bekijken. Om alle Schiedammers warm te laten lo pen voor De Gelaersde Kat, deelde een echte Gelaersde Kat waarde bonnen uit voor een aantrekkelijk geprijsd feestmenu met gratis drankje. En bij het totaal vernieuwde terras stond een professionele schminker om kinderen om te toveren tot sprookjesfiguren. Daar was natuurlijk veel animo voor. In het nieuwe restaurant (in het 550 jaar oude pand) werden we be groet door de enthousiaste en gastvrije bedrijfsleider Mark Klein- Ganseij, die ChefKok Patrick Brussaard aan ons voorstelde. Tussen de drukte door vroegen we hen naar hun ambities. Ze waren het er allebei over eens dat ze van De Gelaersde Kat een echt Schiedams eetcafé gaan maken. Wat Schiedammers onderscheidt van ander pu bliek? Mark: 'Schiedammers zijn een heel spontaan maar ook kri tisch publiek. Ze houden van gezellige bediening en een sfeervolle ruimte, maar willen daar geen exorbitante bedragen voor betalen, zo als dat in die trendy café's gebruikelijk is. Ze verwachten professio naliteit en ze willen waar voor hun geld. Logisch toch?' Chefkok Pa trick: 'We hebben te maken met een best wel verwend publiek. Daar om maken wij van een gewoon wit bord een feest voor oog en tong. Veel variaties en combinaties. Op elk stukje van dat bord moet iets te smullen liggen, zodat wij al gaan watertanden voordat het uitgeser- veerd wordt... En dan komen nog de schaaltjes met onze befaamde aardappels, sauzen en natuurlijk onze huisgemaakte appelmoes.' Mark: 'We hebben er allemaal vreselijk veel plezier in en dat straalt er vanaf, op alle fronten. Het vernieuwde terras -aan het water- is ook uniek en geeft een extra stimulans. Zodra de zon een béétje schijnt, is dat de beste plek om te genieten. Daar zijn ook nog uitbreiding plannen voor in de maak, dus dan wordt De Gelaersde Kat helemaal veel meer dan een eetcafé. Het wordt gewoon 'The place to be' in Schiedam. OP DE GEHFIF COLLECTIE 50% KORTING Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener huls-san-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Foto's: HANS KEIJZER 'Ik heb Schiedam tijdens festival nog nooit zo uit z'n dak zien gaan' FotoV RICHARD HOGEVEEN ^1 boco Foto: RICHARD HOGEVEEN Openingstijden: di t/m vr van 9.00 tot 17.30 uur, za van 9.00 tot 17.00 uur Broersvest 111,3111 EE Schiedam, 010 4260399, alja@kabelfoon.nl t

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3