Gemeente Schiedam l it O G Alles probtm komen Paspoort verlopen? Wijkplannen in Schiedam Vergadering R.O.G. Rectificatie EVENEMENTENVERGUNNING STADSERFFESTIVAL Investeren in werk pure noodzaak Kom naar de Stads winkel, Stadserf 1, Schiedam /■Y/A U heeft vast wel ideeën over dingen in uw wijk die u graag anders wilt zien, zodat uw wijk verbetert. Maar waar kunt u eigenlijk met deze ideeën terecht? En wordt er dan ook wel wat mee gedaan en wie gaat dat doen? Is dat niet een taak voor de gemeente? Dat klopt, de gemeente heeft daarin verantwoordelijkheden, maar niet in haar eentje. Ook als inwoner van een woonwijk heeft u een belang rijke rol. Om iets te kunnen bereiken in een wijk is een samenspel nodig tussen gemeente, wijkbewoners en instellingen. Door dit samenspel kunnen zogenoemde wijkplannen worden opgesteld, waar in Schiedam hard aan gewerkt wordt. Doel van deze plannen is het verbeteren van de wijk en de buurten én de toekomstplannen voor de wijk duidelijk maken voor de bewoners en ondernemers. Zo werken gemeente en de wijk effectief samen. Als inwoner en belanghebbende in uw eigen woonwijk levert u dus zelf een bijdrage voor dit plan. U geeft aan wat er moet veranderen en maakt daarin keuzes, zodat u er prettiger kunt wonen en leven. Zo'n plan loopt vijf tot zeven jaar en wordt daarna geactualiseerd. Dit wordt ook wel de wijkcarrousel genoemd, omdat elke wijk steeds weer aan de beurt komt. Maar is dat geen gebakken lucht, en gebeurt er wel echt wat? Dat is wel de bedoeling, want vanuit het Grotestedenbeleid (Gsb) zijn hiervoor middelen gereserveerd. De R.O.G. NWN deelt mee dat de vergoedingen en bijdragen met ingang van 2002 als volgt zijn vastgesteld: lusdi VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "GUSTO 1999" PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 27, WOENSDAG 4 JULI, 200 1 WOENSDAG 4 JULI 2001 27-NS1-7 G emeenteberichten Colofon Stadskantoor Telefoon: (010) 246 55 55 Fax: (010)473 70 21 E- mail: info@schiedam.nl Gemeentelijk Informatiepunt Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00 17.00 uur donderdagavond tot 20.00 uur. Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Teletekst: pag. 701-711 (achter mozaiekkanaal Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010)246 53 89 Fax: (010)246 53 64 Wmm Prioriteiten in Schiedam Zuid Op 11 april en 9 juni werden twee wijkdagen georganiseerd voor Schiedam Zuid. Óp deze dagen konden bewoners en organisaties van deze wijk aangeven welke verbeterpunten binnen hun wijk de meeste aandacht verdie nen. Ze konden daarbij kiezen uit zeven onderwerpen: sociale samenhang, jeugd, ruimte, verkeer, wonen, winkelstraat en schoon, heel veilig. De deelnemers bepaal den zelf welke onderwerpen het belangrijkste zijn en dus de meeste aandacht krijgen in het wijkplan. De jeugd is volgens de bewoners zo'n onder werp. Ze gaven zelf gelijk ook al een paar suggesties. Zo is er behoefte aan een eigen plek voor jongeren, waar het prettiger toeven is dan bij de container aan de Buitensluis. En kan die plek gevonden worden in een bestaande ruimte? Ook willen de bewoners dat er meer activiteiten voor jongeren wor den georganiseerd. Misschien konden de oude Dukdalf en het Clubhuis Zuid meer en beter gebruikt worden voor de jeugd? En kunnen jongeren zelf ook gestimuleerd wor den om mee te denken bij het ontwikkelen van plannen voor henzelf? Een tweede onderwerp dat de nodige aan dacht vroeg was verkeer. Veruit de meeste vragen en opmerkingen gaan over de hoge parkeerdruk. Aangedragen oplossingen hier voor zijn een parkeerverbod voor bedrijfs- busjes en -auto's in de wijk en een aparte parkeerplaats buiten de wijk; meer boetes op fout parkeren; parkeren van aanhangers en 2e (of meer) auto eveneens buiten de wijk. Er werd ook aandacht gevraagd voor het te har de rijden in de wijk. De bewoners zouden graag zien dat er meer drempels en 30-krn zones komen. De hierboven genoemde onderwerpen rie pen de meeste reacties op en kregen de hoogste prioriteit en zullen dus zeker in het wijkplan terug komen. Het zal nog wel een tijdje duren voordat het wijkplan klaar is, en tot die tijd worden er in Zuid we! al een aan tal problemen aangepakt. Hierbij gaat het vooral om problemen die in bewonersenquê tes werden genoemd en waarvan u de veran dering op korte termijn in de wijk kunt zien. Meedenken over het wijkplan Tijdens de hierboven genoemde bijeenkom sten konden bewoners zich aanmelden voor onderwerpen waarover ze in een andere set ting door willen praten. De gemeente orga niseert namelijk nog vier tot zes panelbijeen komsten waar elke keer een ander thema wordt besproken en een plan opgesteld. Na deze bijenkomsten moet aan het einde van het jaar in een slotbijeenkomst het nieuwe wijkplan gepresenteerd worden, waarmee de wijkbewoners, wijkorganisaties en gemeente aan de slag gaan. Wilt u reageren op de wijkplannen of meer weten? Dan kunt u contact opnemen met dhr. R. Christiaanse, telefoon: 246 55 90. U kunt ook reageren via e mail: wijkplannen@vrom.schiedam.nl Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van de Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen Nieuwe Waterweg Noord vergadert op vrijdag 13 juli 2001 in het Stadhuis van Maassluis, Koningshoek 93050, zaal 'De Buijs'. De vergaderstukken liggen vanaf 6 juli aanstaan de ter inzage bij het secretariaat van de Regionale Organisatie Gehandicaptenvoorzieningen NWN, Stadhuis Maassluis. Bijdragen Teletaxi: Teletaxibonnen: bedrag in bedrag in Euro's bonnen van 1,00 1.00 0,45 bonnen van 3.00 3.00 1,35 bonnen van 10.00 10.00 4,50 Vervoer: W1/W2 (max) 600,00 275,00 W4/W5 (max) 900,00 410,00 VK1/VT1 (max) 1.957,00 890,00 VK/VT2 (max) 2.935,50 1.330,00 Verhuiskosten: WOl 2.500,00 1.135,00 W02 4.000,00 1.815,00 W13 5.000,00 2.270,00 Eigen bijdrage fiets: Kinderfiets 360,50 165,00 Fiets volwassene 721,00 330,00 Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen Sociale Zaken... dat is toch die afdeling van de gemeente waar je een bijstandsuitkering kunt krij gen? Veel mensen denken direct daaraan als ze horen over. Sociale Zaken, die in de volksmond nog steeds de Sociale Dienst genoemd wordt. Maar bij deze dynamische en vernieuwde afde ling gebeurt zoveel méér. En een bijstandkering, die krijg je tegen woordig bepaald niet makkelijk. Eerst alles proberen om aan werk te komen, is het devies. Sociale Zaken kan daarbij op veel ver schillende manieren helpen. Mensen die geen werk hebben en voor hun inkomen een beroep doen op de gemeente, komen eerst terecht bij het Centrum voor Werk en Inkomen, ledereen gaat via deze organisatie door diezelfde poort. Hier wordt eerst bekeken wat de mogelijkheden zijn om betaald werk te vinden. Lukt dat niet, dan krijgen mensen het advies om naar de Sociale Dienst te gaan. Hier kan met nog meer maatwerk gekeken worden of er betaald werk is voor de persoon die zich hier meldt. Slaagt de werkzoekende hier niet in, of lukt dat niet meteen, dan is een bijstands uitkering een tijdelijk inkomen. Het streven blijft om die persoon zo snel mogelijk aan het werk te krijgen en daarmee uit de uit kering. Doelmatiger De laatste jaren zijn er nogal wat zaken veranderd in en rond de Sociale Dienst. Er is bijvoorbeeld sinds 1996 een nieuwe bijstandswet gekomen die meer doelma tigheid verlangt van uitkeringsverstrekkers en meer mensen uit de uitkering wil halen. Alleen wie ouder is dan 57 jaar, of wie een kind heeft dat jonger is dan vijf jaar, heeft geen sollicitatieplicht. Alle andere volwassenen hebben die plicht tot werken wel, behalve als er sprake is van bijzonde re omstandigheden. Dit laatste is ter beoordeling van de Sociale Dienst. Vorig jaar klopten zo'n 1300 mensen aan bij het Centrum voor Werk en Inkomen voor een bijstandsuitkering. Ruim vijfhon derd aanvragers kwamen daadwerkelijk al of niet tijdelijk in de bijstand terecht. Uit deze cijfers blijkt dat de bemiddeling naar werk of opleiding efficiënter geworden is dan vroeger. Bij de Sociale Dienst zelf is veranderd dat iedere 'cliënt' één contactpersoon heeft, een bijstandsconsulent, die allerlei zaken voor en met de cliënt regelt. Daar hoort ook bij het opheffen van belemmeringen om aan het werk te gaan. Kinderopvang regelen bijvoorbeeld, of bemiddelen voor aanvullende scholing.- Diagnose Saskia Berkhout is hoofd van het bijstand steam binnen Sociale Zaken. Zij kan inspi rerend vertellen over de verschillende inspanningen om mensen aan het werk te krijgen en te houden. "Voorkomen dat mensen in een uitkerings situatie komen, of er voor zorgen dat ze daar snel weer uitkomen, dat kan op ver schillende manieren. Er zijn allerlei trajec ten die mensen kunnen volgen en die lei den naar een verdere opleiding of naar een baan. De gemeente ontwikkelt die tra jecten niet zelf, maar laat dat over aan partners in de markt, zoals de organisatie Kliq. Daar zijn dan contractafspraken mee over hoeveel mensen zij in een bepaalde tijd richting arbeidsmarkt kunnen krijgen. Zo zijn er ook afspraken met Buro Werk en Scholing in Schiedam. Zij bemiddelen in de in- en doorstroombanen en passen ALS ALLEENSTAANDE OUDER ZAL IK U HELPEN UIT DE BIJSTAND TH BLIJVEN DAAROM STEL IK VOOR. DAT U EEN KINDERDAS VERBLIJF BEGINT Miranda Saarloos de Wet Inschakeling Werkzoekenden toe. En met verschillende opleidingsinstituten lopen ook contracten. Als Sociale Zaken kopen wij trajecten in bij anderen, waar mee je dan ook èisen kunt stellen. Bijvoorbeeld dat een taalcursus binnen een bepaalde tijd afgerond moet zijn. En als dat niet lukt, dat dan onderzocht wordt waarom niet. Daar vloeien dan weer andere, verbeterde trajecten uit voort, zoals een duale leerweg: taalles en prakti sche scholing tegelijk." De gemeente, Sociale Zaken, houdt wel de regie over die trajecten en over de cli ënten die ze volgen. Daarbij is een goede diagnose als een cliënt binnen komt van doorslaggevend belang, vindt Berkhout. "Als je goed naar een gezin kijkt, dan blijkt soms dat het beter uitkomt als de moeder gaat werken, in plaats van de vader. Ik noem maar een voorbeeld, om aan te geven dat het echt heel belangrijk is om de mogelijkheden en kansen goed te bekijken. Het gaat er om dat een cliënt daar terechtkomt waar hij of zij goed zit, gezien de wensen en de capaciteiten Natuurlijk zullen er altijd mensen blijven die echt een te grote afstand hebben tot de arbeidsmarkt en die erg lastig te bemiddelen zijn. Toch zijn we ook daar mee bezig, om een netwerk te vormen en een aanpak te gebruiken waardoor men sen weer in beweging komen en uit een eventueel isolement raken." Kinderopvang Eén van de belemmeringen voor alleenstaande ouders om (weer) aan het werk te gaan is het ontbreken van kinderopvang. Daarom bestaat sinds de invoering van de nieuwe bijstandswet een landelijke regeling die onder bepaalde voor waarden voorziet tn gratis kinderopvang. Een van de voorwaarden is dat een ouder in een uitkeringssitua tie zit en aan de slag gaat in een opleiding of baan Miranda Saarloos is des kundige wat betreft deze kinderopvangregeling. Zij is binnen Sociale Zaken de persoon die alle aanvragen en plaatsingen regelt. Dit gebeurt in nauw samenspel met de bijstandsconsulent. "Dankbaar werk," vindt ze. "Ik krijg altijd mensen die graag iets willen en gemoti veerd zijn." Op dit moment zijn er 122 kinderen via deze regeling geplaatst, van 84 ouders, vooral moeders. "Eigenlijk is dat te veel, gezien de subsidie die we van het Rijk ontvangen. Om Werk, werk en nog eens werk, dat is de leidraad van het werkgele genheidsbe leid in Schiedam. "Het hebben van werk is de basis van een stabiele posi tie in de maat schappij," vindt wethouder Anneke Meijer. "Of het nou betaald werk is of niet, het geeft je sociale contacten en het gevoel dat je niet gemist kan worden. Het voorkomt dat mensen in een isolement komen." Wethouder Meijer is onder andere verantwoordelijk voor sociale zaken en werkgelegenheid in Schiedam. Ze vindt het belangrijk om te blijven investeren in werk, ondanks de economische bloei die ook aan Schiedam niet voorbij gaat. "Een aantal mensen vindt op eigen kracht een baan in deze tijd. Maar er blijven altijd vacatures en werkzoekenden die moeilijk te 'matchen' zijn. Met allerlei trajecten doen we daar iets aan. Zowel voor ondernemers als voor werklozen. En dat werkt." Op deze pagina schetst Schiedam de komende tijd hoe de verschillende werkgelegenheidstrajecten functione ren. Vandaag de inspanningen van Sociale Zaken. Wethouder Anneke Meijer meer ouders te kunnen helpen, wordt extra budget vrijgemaakt. We hebben de laatste tijd vooral veel jonge moeders, met dus ook jonge kinderen onder de vier jaar. Relatief is dat de duurste opvang." De kinderen kunnen terecht in drie ver schillende kinderdagverblijven in Schiedam maar ook in kinderdagverblijven buiten de stad. Als Miranda een aanvraag binnen krijgt, gaat ze meteen aan de slag. "Ik zoek zo snel mogelijk uit wat de beste mogelijkheid is, zodat iemand liefst binnen een week antwoord krijgt. Er is nu geen wachtlijst, ik kan iemand helpen of niet. Ais het nodig is, laten we een taxi rijden. Meestal kan ik iemand wel plaatsen." Miranda maakt regelmatig kwartaalrepor tages. Daar blijkt uit hoe zaken verlopen. De meeste ouders gaan werken, een klei ner deel volgt een opleiding. In het jaar 2000 is meer dan de helft van de ouders, die een beroep deden op de kinderop vangregeling, uit de uitkering gegaan. "Ik blijf mensen soms een aantal jaren volgen. Als ze bijvoorbeeld bezig zijn met Nederlands leren, of als ze nog weinig verdienen, dan blijft deze kinderopvang voor hen bestaan. Pas als ze boven een bepaald bedrag gaan verdienen moeten ze de regeling uit. Of, als ze zich niet aan de voorwaarden houden. Er zijn regelma tig toetsmomenten om dat te onderzoe ken, en er is wel eens wat uitval. Maar, als je ziet hoe de meeste mensen zich ont wikkelen, en hoe ze op een gegeven moment wegvliegen, dan denk ik: ons doel is bereikt." De vergunningaanvraag voor het Stadserffestival, dat afgelopen weekend heeft plaatsgevonden, is op 27 juni jl. gepubliceerd, echter toen is abusievelijk in de vet gedrukte koptekst aangegeven dat het om het Maasboulevardfëest zou gaan. Onze excuses hiervoor. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de gemeenteraad in haar vergadering van 2 juli 2001 het bestemmingsplan "Gusto 1999" heeft vastgesteld. Het bestemmingsplan geeft een regeling voor de realisering van een woonwijk van ca. 220 woningen. Het betreft zowel gestapelde als eengezinswoningen. Het plan is gesitueerd in het zuiden van Schiedam, op het terrein van de voormalige scheepswerf Gusto. Het bestemmingsplan wordt begrensd door de Nieuwe Maas, de Voor haven, de Maasdijk en de Mercuriusweg. Het vastgestelde bestemmingsplan is inhoudelijk niet gewijzigd ten opzichte van het ont- werp-bestemmingsplan, met dien verstande dat uitsluitend enige aanpassingen, met name van tekstuele aard, zijn doorgevoerd. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt, conform het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, gedurende vier weken, met ingang van 6 juli 2001 tot en met 2 augustus 2001, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel in het Stadskantoor (Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam) voor een ieder ter inzage. Openingstijden: ma t/m vrij van 8.00 tot 17.00 uur en op do tot 20.00 uur. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen zij, die tijdig hun zienswijzen op het ontwerp- bestemmingsplan bij de gemeenteraad kenbaar hebben gemaakt, alsmede diegene die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is getfeest zich tot de gemeenteraad te wenden, schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het bestemmingsplan bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP 's-Gravenhage. v

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 7