NIEUWE WEGEN Kortingsbon Sauna "Wegener huis-aan-huiskranten arrangement" De nieuwste wegen naar geestelijke en lichamelijke gezondheid Bestellen via deze krant en per internet geeft 15% korting 1043 25% kortin Per Inwiss Geldig t/j aentree (ipv f. 46, nu f. 34,50) g t/m donderdag 2001 Elysium Kooi laai eiswijKpr n Tri) 10524 email (leeTtyervi 23.30 uur tot ma. t/m za. 09.0017.30 uur) ite: AvwW-etoiiü"hjil. Openingstij dei zaterdag 10. dag 10.00 uf ndag is damesdag) zon- •^ëïïtre for well-being Els Neijts De antieke term Een gezon de geest in een gezond lichaam beleeft een heftige revival. Yoga, meditatie, fit ness of tai-bo zijn slechts verschillende wegen die tot hetzelfde doel moeten lei den: een zo optimaal moge lijke lichamelijke en geeste lijke gezondheid. Kruisbestuivingen van oos terse wijsheden en westerse verworvenheden maken steeds meer opgang. Op dit 'gemengde huwelijk' bestaan inmiddels vele varianten waaruit een per soonlijke keuze gemaakt kan worden. Gelukkig mag en kan 'gewoon genieten' ook nog. Welzijn is het sleu telwoord. Onze regio kent inmiddels 's- lands grootste centrum voor welzijn: Elysium in Bleiswijk, gelegen in het enigszins misken de recreatiegebied Het lage Bergse Bos. Sinds de opening van het nieuwe beautygedeelte enkele weken geleden, voert Elysium niet langer de bena ming thermen (officieel oude Romeinse badinrichting, tegen woordig luxe sauna- en badgele- genheid.red) maar geeft men de voorkeur aan de ondertitel Centre for well-being. Het cen trum is met de uitbreiding van 1800 m2 en plannen voor nog eens 1500m2 meditatieruimte (met in Nepal vervaardigde pagodes), een overdekt zwem bad, een tussengebouw van 950m2, een verbindende corrid or van 350m2 en een optie tot een hotel van 120 kamers het grootste van Nederland en zal dat voorlopig wel blijven ook. Tevens is Elysium is dé trendset ter op het gebied van lichaams behandeling en beauty. 'Alleen geld verdienen is saai' Elysium is een school voorbeeld van een hecht familiebedrijf. Vader Aad van Dijk mag de grondlegger van het welzijns- concept worden genoemd, doch ter Vivian oefent het beroep van trendwatcher uit in New York terwijl zoon Maarten van Dijk sinds enige tijd de directeur- spost bekleedt. Maarten van Dijk probeert vrij wel alles eerst zelf uit. 'We zijn in voor alle nieuwe trends en worden daarin vaak gevolgd. Dat doen we echt niet alleen om er geld aan te verdienen. Als je alleen daar opuit bent lukt het nooit iets goeds van de grond te krijgen. Bovendien is dat saai. Een familiereligie kun je dat niet noemen, meer een gemeen schappelijk streven naar een totaal nieuw welzijnsconcept. Behalve uitsluitend bezig te zijn met het optimaliseren van licha melijk welzijn willen we een plek van rust creëren. Kwaliteitsverbetering zoeken we vooral in maximale aandacht voor. Sleutelwoorden moeten menselijk en natuurlijk zijn. Dat is bijna nog belangrijker dan de accommodatie die je aanbiedt.' Bloot in de sauna is hooguit vijf minuten eng! Volgens de cijfers bezoekt momenteel 18% van de Nederlanders boven de 18 af en toe de sauna. In 1993 was dat nog 12% dus het aantal is stij gende. 'Nog niet genoeg', vindt Van Dijk jr. Over eventuele gene ten aanzien van bloot gaan heeft hij het advies: 'Gewoon doen! nationaal bekende kapper Ad Peters is een Kérastase Esprit Salon. Dit begrip staat voor ver schillende rituelen, waarbij alle zintuigen worden gestimuleerd. Bij het haarwassen ligt men op zeer comfortabele 'gelstoelen' en de rituele aandacht die bij een wasmassage wordt aangewend maken van een wasbeurt een weldadige ervaring. Vanzelfsprekend zijn ook alle andere behandelingen mogelijk, tot en met specifieke kleurbe- handelingen en het invlechten van extensions. In de nabije en verre toekomst komen er nog mogelijkheden tot advies over cosmetische ingre pen. Ingrepen zonder verdoving zijn deels al mogelijk. Ook gaan Chinese acupuncturisten acu punctuur geven. Maarten van Dijk:' Daar moetje je geen geitenharensokkengedoe bij voorstellen maar op zo snel mogelijke termijn gaan we ook anti-stresscursussen geven, oos terse meditatietechnieken, tai- chi en yoga in combinatie met westerse technieken. Je zou het een nieuwe aanpak in manage menttraining kunnen noemen. En cursussen om ziekteverzuim te helpen voorkomen. Alleen al bij de politie Rijnmond bedraagt het ziekteverzuim 17%. Om dezelfde reden zijn we in gesprek met het onderwijs en de zorgsector.' Ondanks deze plannen is en blijft Elysium bedoeld voor ieder individu dat tijd en aan dacht aan lichaam en geest wil besteden. Omdat onbekend (te) vaak onbemind betekent biedt Elysium in samenwer king met deze krant de lezers zowel een speciaal samenge steld verwenarrangement als een sauna-kennismakings-kor- tingsbon aan. Afspraken voor het arrangement kunnen tele fonisch gemaakt, de sauna spontaan bezocht worden. De bonnen kunnen bij de receptie worden ingeleverd. dan ook geheel oosters inge richt. Via een voorpor taal met minaret en bron, handge- maakte, beschil derde Naadloos passend in het welzijnsconcept van Elysium zijn de oosterse sierraden van Innerpower. Innerpower is een jong bedrijf dat eveneens het oosten harmonieus met het westen wil laten samenwer ken. Intensieve samenwer king met Balinese zilver smeden verzekert deze vak lieden van menswaardige middelen van bestaan ter wijl Innerpower gebruik kan maken van de op Bali aanwezige know-how en spiritualiteit. Hoewel Innerpower zelf krach hen toekent aan de op de sie raden gebruikte symbolen en daarmee aan de sierraden zelf, mag 'gewoon versieren' natuur lijk ook. Jezelf óf een ander. Het assortiment omvat zowel kleine als 'grote' versierselen. Van teenringetjes en piercinghanger tjes tot rijk ingelegde armbanden en colliers. De herkomst van het door Innerpower gehanteerde alge- menesymbool is onbekend maar volgens de Aziatische traditie verschaft het de drager of draag ster voor zelfverzekerdheid, innerlijke vrijheid en vastbera denheid. Behalve het voor de totale lijn gekozen symbool, werkt Innerpower met chakra- symbolen, weergegeven in Sanskriettekens. Bovendien zijn de sierraden - deels - ingelegd met halfedelstenen waaraan eveneens helende krachten wor den toegekend. Voor wie niet op de hoogte is maar wel nieuwsgierig: Chakra's worden gezien als energiepoorten die zowel ons lichamelijk als geestelijk func tioneren beïnvloeden. Er zijn zeven chakra's die elk met ande re organen en geestesgesteldhe den corresponderen. Bij blokka des in onze energiehuishouding - bij voorbeeld veroorzaakt door onverwerkte emoties - waardoor lichaam en geest niet in harmo nie zijn, kunnen deze chakra's 'bewerkt' worden. Dit kan door middel van massage door - bij voorbeeld - een gespecialiseerd masseur of chakra-therapeut. Volgens de inmiddels vele dra gers van de Innerpower sierra den sorteren deze een soortge lijk effect. Omdat Innerpower - net als Elysium - oost en west harmonieus met elkaar wil laten samenwerken, is ook de beleids voering van het bedrijf op deze leest geschoeid. Intensieve samenwerking met Balinese zil versmeden, garandeert deze vak lieden zekerheid van bestaan ter wijl Innerpower haar voordeel doet met het op Bali aanwezige vakmanschap en spirituele inspi ratie. www.Innerpower.nl Dat het één het ander niet hoeft uit te sluiten toont Innerpower door gebruik te maken van moderne communicatiemidde len. Op de fraaie internetsite www. Innerpower. nl worden niet alleen de sierraden in volle glo rie getoond maar wordt ook uit voerig uitleg gegeven over de gebruikte symbolen en halfedel stenen en wordt informatie getoond over de edelsmeden op Bali. Tevens biedt de site de mogelijkheid tot bestellen en wordt uitvoerig aangegeven hoe één en ander in zijn werk gaat. Hoewel de sierraden in de Elysiumshop verkocht wor den, wordt het voor de lezers van deze krant heel aantrekke lijk gemaakt iets via internet te bestellen. Tot en met eind juli krijgen lezers van deze krant namelijk éénmalig 15% kor ting op de totale collectie als ze bij het invoeren van de bestel ling aangeven via De Havenloods op Innerpower geattendeerd te zijn. Nederland nieuwe vormen als Thaise tempelmassage en Tuïna. Thaise tempelmassage bestaat al duizenden jaren en had van oor sprong zelfs een heilige status en werd alleen door monniken in boeddhistische tempels gegeven. Het is een combinatie van druk- puntmassage (shiatsu) en met aan yoga ontleende rek- en strekoefeningen. Het lichaam wordt soepel gemaakt, blokka des verdwijnen en de energie gaat weer stromen met als resultaat een intens gevoel van innerlijke rust, vrijheid en ruimte. De massage sti muleert ook bloedsom loop en lymfesysteem waardoor afvalstoffen sneller verwijderd wor den en voedingsstoffen optimaler gebruikt. Tuina (spreek uit twie- na) is een intensieve, van oorsprong Chinese massagevorm. Van oudsher was deze massa ge vooral bedoeld om tal van klachten te behande len. Tuina wordt, in tegen stelling tot andere ontspan nende massagevormen, in een hoog tempo uitgevoerd. Behalve het rollen, schudden en laten vibreren van de huid, wordt een verwarmd, open gla zen bolletje (cup) op de met olie ingesmeerde huid aangebracht, die daardoor vacuuüm trekt. De cup wordt vervolgens zacht over de huid bewogen. De huid en het onderliggende (bind)weefsel krijgen zo een optimale door bloeding en spieren ontspannen zich totaal. De cup heeft ook een positieve invloed op cellulite. Nu en in de toekomst In het beautycentrum is vanzelf sprekend hand- en voetverzor ging mogelijk, kan permanente make-up worden aangebracht en kan na alle gestoei met water oliën en modder het pand met een meer dan verzorgd kapsel verlaten worden. De nieuwe, ultramoderne en luxueuze kap salon onder supervisie van de Speciaal voor onze lezers is i.s.m. Elysium het volgende Havenloodsarrangement samengesteld. Op vertoon van deze bon betaalt U voor deze verwendag slechts fl. 159,00 p.p. Het programma: Ontvangst door onze gastvrouw met koffie/thee en iets lekkers. Rondleiding Gebruik van alle saunafaciliteiten. Vrij gebruik van shampoo, showergel, scrubzout. conditioner, olie en bodylotion. Gelaatsbehandeling (25 minuten) óf Deelmassage (25 minuten). Uitgebreid lunchbuffet. Rasulbehandeling: Ingesmeerd met heilzame modder waant u zich in Oosterse sferen. Afscheidsdrankje met een leuke attentie. Indien gewenst zijn badjas, handdoeken en badslippers te huur. Dit arrangement is geldig t/m 31 december 2001. Europa populair. Een sauna gang zorgt niet alleen voor ont spanning en een schoon lichaam, ook de gezondheid vaart er wel bij. In de sauna heerst een droge warmte, die ondanks de hoge temperatuur - 85° tot 90° Celsius - prima verdragen wordt. De opgenomen warmte wordt via de huid door transpiratie weer afge voerd. Met die transpiratie komen afvalstoffen en stofwis- selingsresten los. Vuil uit de poriën wordt eveneens afge voerd en dode huidcellen losge weekt. De intense doorbloeding zorgt voor een betere celstofwis seling. Bovendien verbetert de weerstand. Door de warmte zet ten de bloedvaten in de huid uit. Bij het nemen van een koude douche en dompelbad vernau wen die zich weer razendsnel, waarna ze zich bij het warme voetenbad vóór de saunagang opnieuw verwijden. Deze afwis seling betekent een optimale training van het lichaam. Tenslotte biedt de sauna ultieme ontspanning. Belangrijk is wel dat men de tijd neemt en het aanbevolen sauna-ritueel volgt. Dat betekent: vooraf geen zware maaltijden, geen verhitte discus sies met mede saunagangers én het ritueel in een rustig tempo afwerken. Aboriginal- en rozensauna en andere badderfaciliteiten Elysium biedt op het gebied van sauna, beauty en lichaamsver zorging een aantal nieuwe mogelijkheden die nog vrijwel onbekend zijn in Nederland en bewandelt daarmee een nieuwe weg in gezondheid en zinvolle vrij etijdsbesteding. Op het gebied van sauna zijn met name de Aboriginal- en Rozensauna het vermelden waard. De Aboriginalsauna bestaat uit twee in elkaar overlopende sauna's. Het ene gedeelte is een stilte sauna, terwijl in het andere gedeelte zachte meditatieve muziek klinkt. De vochtigheids graad is hier relatief hoog. Deze sauna geeft rust en ontspanning (Even in een droomwereld ver keren, benoemt Maarten van Dijk de sfeer) en heeft een dui delijke relatie met Australië. Wie van de weldadige geur van rozen houdt, mag de Rozensauna niet missen. In deze witgebeitste sauna voeren rozen de boven toon. Behalve deze nieuwe mogelijkheden bood Elysium al twee types Finse, een panorma- duin-, licht-, infraroodsauna en een calarium. Wat stoombaden ofwel 'natte' sauna's betreft kan men kiezen uit stoom en -steam. Het laatste staat voor stomen ter wijl je in een zwembad ligt. Nieuw én bijzonder is het Rasulritueel. Rasul is van oorsprong oriën taals en de betreffende ruimte is kerami sche tegels, komt men in de eigenlijke rasul- ruimte met zelfs een 'sterrenhemel' in het Arabische koepeldak. Licht en muziek onderstrepen de sfeer. Je smeert je in met een speciale modder die naast veel minera len, ook allerlei andere werkza me stoffen bevat. Als de ruimte geleidelijk aan warmer wordt, de luchtvochtigheid toeneemt en gevuld raakt met een aangename kruidengeur gaat men als van zelf wrijven en verwijdert zo alle vuil uit de poriën evenals en dode huidcellen. Door deze 'zelfmassage' worden bovendien doorbloeding en celstofwisse ling gestimuleerd. Een tropisch aandoende regenbui spoelt heer lijk schoon met als eindresultaat een babyhuidje: zacht en glad. Andere baddermogelijkheden - puur voor het lekkere - zijn twee binnenzwembaden, een strand bad, kruidenbaden en een zout- waterbad, whirlpools(bubbelsl), dompelbaden, voetspa's en hot- tubs. Thaise Tempelmassage en Tuina Ook op massagegebied verdie nen een aantal nieuwe mogelijk heden aandacht. Behalve klas sieke ontspanningsmassages, shiatsu en voetreflexologie biedt Elysium voor De receptie van het nieuwe beautygedeelte Voor 99,8 van de mensen geldt dat die gene binnen vijf minuten verdwenen is.' Het fenomeen sauna komt oorspronke lijk uit Finland en werd 'pas' in de jaren veertig in de rest van Èlysium biedt 'n goed 'gemengd huwelijk van oosterse wijsheid en westerse verworvenheden Help het beste in j ezelf bovenhalen met de spirituele sierraden van Innerpower I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 9