IN KRANT Bastiaan zingt i Schiedam armer dan Vlaardingen Meisjes van de MMS fij intratuin Jrn 39 95 Wegener huls-aan-huiskranten Stofzuigerstang veijaagd inbreker Bromfietser met mes bedreigd Hondenfeest Hond bijt meisje in het gezicht Bestemmingsplan Gusto 1999 door raad vastgesteld GROENOORD 917.006 PAUL BERG f WOENSDAG 11 JULI 2001JAARGANG 53 Nr. 28 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM E OPLAGE: NS Rariteiten kabinet in Artotheek Kanttekeningen bij privatisering 'Beukenhof' SCHIEDAM - Een 36- jarige Schiedamse heeft in de nacht van zaterdag op zondag een in breker verjaagd met een stofzui gerstang. De vrouw hoorde even na twaalf uur de deur opengaan. Toen ze een onbekende man in de hal zag, pakte ze onmiddellijk een stofzuigerstang en ging de man daarmee te lijf. Na enkele rake klappen gekregen te hebben koos de inbreker het hazenpad. De inbreker wist in de Munter straat binnen te komen door de deur met een schroevendraaier te forceren. Het gaat om een 35-40 jarige magere man met ingevallen ge zicht en wit/blonde krullen van ongeveer 1.75 meter. Hij droeg een donkere blouse, opvallende zwarte bergschoenen en een blauwe spijkerbroek. SCHIEDAM - Een 26- jarige Vlaardinger is zaterdagavond kort voor middernacht op het Hazepad beroofd van tweehon derd gulden. Hij werd daarbij bedreigd met een mes en kreeg een tik qp zijn hoofd. De Vlaar dinger werd op het Hazepad klem gereden door een brom scooter met twee mannen erop. Hij werd gedwongen om te stop pen en moest zijn net gepinde geld aan de rovers afgeven. SCHIEDAM - Niet alleen men sen maar ook honden vieren za terdag 14 en zondag 15 juli het Maasboulevardfeest. Het feest is tevens de afsluiting van 'Schie dam trapt er niet meer in', waar mee overlast van honden in Schiedam Zuid is aangepakt door bewoners en gemeente. Hondenschool Braaf houdt spreekuur en geeft demonstra ties, er is een dierenarts, een trimsalon en een bezorgservice. Tevens kan de hond op de foto of op een schilderij vereeuwigd worden. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur O P T IC I E N Paul Berg over... Opticien Paul Berg: "Mijn medewerkers zijn kundig én vriendelijk, ik ben trots op ze" Heb je Jelly al? kan best een Schiedamse hit worden. Bastiaan zong het lied met verve tijdens het Femus Festival dat vrijdag in de Blauwe Brug werd gehouden. Het werd een echte kinderspektakel, vol muzikale optredens en theatrale- en dansverrassingen. Bastiaan werd derde, net zoals alle andere deelnemers die geen eerste of tweede werden. De jury vond de kwaliteit dermate hoog dat zij deze unieke beslissing nam. In de categorie dans werden Nynke en Amber tweede met 'Op alle vragen is een antwoord'. De eerste plaats kwam in handen van Jennifer, Marianne en Rianne met 'Lil' Bow Wow'. In de categorie theater ging de eerste prijs naar Annelouc, Demi, Diantha, Sanne en Daphne met het toneelstuk 'Lang leve de Juf". Tweede werden Cariien en Malou met het gedurfde 'De Tongs ong'. Annemieke zong in de categorie zang de sterren van de hemel met het prachtige lied 'Honderd avontu ren.' Het lied 'Laatste leven' van Joyce, Rowan en Anouk was wel heel spetterend. Het was trouwen een 'echt' Schiedams lied want het was geschreven door hun leraar. Het festival was een doorslaand succes en verdient het om een vaste plaats te krijgen tussen al die andere Schiedamse festivals. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst.dat zeggen ze toch altijd! VLAARDINGEN - Een 9-jarig meisje uit Schiedam liep don derdagavond aan de Surfplas in Vlaardingen West ernstig letsel op, toen zij door een hond in haar gezicht was gebeten. Het meisje zwom in de plas, waar aan de kant een 29-jarige Vlaar dinger met zijn hond wandelde. Op een gegeven moment gooide hij een tennisbal in het water, waar de hond achteraan rende en de plas in sprong. Het meisje, dat na een duik boven water kwam, werd toen door de hond in haar gezicht gebeten. Zij is met spoed overgebracht naar het Sophia Kinderziekenhuis in Rot terdam. De politie heeft voor de burge meester van Vlaardingen een rapport opgesteld, waarin de aantekening is gemaakt dat de hond als gevaarlijk moet worden aangemerkt. Bij een eventueel volgend inci dent kunnen er dan defensieve maatregelen worden genomen. door Wim Schelberg SCHIEDAM - Alleen het AOV had onoverkomelijke bezwaren. Bij monde van mw. C. de Groot stemde die fractie dan ook tegen. 'Het AOV vreest grote proble men', meldde zij. Ook van andere raadsleden kwamen bedenkingen. Die betroffen dan vooral de parkeermo- gelijkheden op de locatie. Er was zelfs sprake van het verhogen van de huidige parkeernorm van 1,3. Des alniettemin is het bestem mingsplan 'Gusto 1999' er door. Het terrein van de voormalige scheepswerf Gusto, gelegen aan de Nieuwe Maas in Schiedam Zuid is voor een belangrijk deel bebouwd met nieuw bedrijfsbe- bouwing. Een deel ervan, gele gen in de voorhaven, is nog niet bebouwd. Het voormalige be stemmingsplan van 18 december 1990 staat in hoofdzaak bedrijf- bebouwing toe. Dat in navolging van wat in de plannen voor 'Mathenesse Zuid' van 25 juni 1981 werd vastgesteld. Naar aanleiding van de in 1997 vast gestelde binnenstadsnota 'Een toekomst voor de oorsprong' is het nieuwe bestemmingsplan ontworpen. Het Gustoterrein moet in de toekomst bij gaan dragen aan de uitgesproken wens om de relatie tussen bin nenstad en Maasoever meer te versterken. Bovendien moet een dichte menging van wonen en werken bereikt worden en kun nen op het terrein specifieke kansen ten aanzien van nieuwe en zo mogelijk zeldzame woon- milieus en woningtypen benut worden. Dat zegt tenminste het voorstel. In gewoon Nederlands: bouw kunstzinnig, maar bouw vooral luxe en voor de beter ge vulde portemonnee. De locatie maakt onderdeel uit van de binnenstedelijke woning bouwlocaties langs de Maas. Die worden ontwikkeld in het kader van het Vinex-convenant 1995-2004. Mondige burgers Ook het Meerjaren-Ontwikke lingsplan (MOP) heeft dergelij ke locaties op het oog. Met de wijziging in het bestemmings plan wordt dus vooral de geves tigde industrie beknot in zijn uit breidingsmogelijkheden. Een punt, dat ook de raad niet zom aar wilde laten passeren. Mw. C. de Groot kon er mee instemmen dat herstructurering van het ge bied noodzakelijk was. 'Maar hoe doe je dat op een goede ma nier?', vroeg ze zich hardop af. Het gebied kent een aantal kwa litatief hoogwaardige indus trieën. 'Nu zijn een aantal be drijven duidelijk teleurgesteld'. De herbestemming zou, volgens De Groot, zelfs een reden voor bedrijven kunnen zijn om in de toekomst uit Schiedam te ver trekken. En met het huidig werk loosheidscijfer ondanks een hoogconjunctuur is dat niet iets waar Schiedam op zit te wach ten. 'Bovendien is hier geen sprake van sociale woning bouw', ging De Groot verder. 'We hebben te maken met steeds mondiger burgers - zeker wan neer die met overlast geconfron teerd worden'. Een ander punt dat werd aangestipt was de grond waarop strak woningen verrijzen. De Groot stelde de vraag of het opgespoten havenslib wel vol doende schoon was om woning bouw toe te staan. Ook het CDA gaf aan in eerste instantie enthousiast te zijn over het plan. Mw. M. Ruseier: 'Hoe langer je ernaar kijkt, hoe meer haken en ogen eraan zitten'. Ruseier noemde stank, stof en lawaai door de nabijheid van in dustrie. Dus pleitte Ruseier voor een selectief vestigingsbeleid en een goede herstructurering van het aanwezige industriegebied. Bovendien moet goed overlegd worden met het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam, vindt Ruseler. Om problemen met toekomstige bewoners voor te zijn, is misschien zelfs een ket- tingbeding noodzakelijk: men sen weten dat ze in de buurt van industrie wonen en mogen dus ook niet klagen over eventuele overlast. Parkeernorm Verantwoordelijk wethouder Hafkamp slaagde er bovendien volgens het CDA niet geheel in de zorgen daaromtrent weg te nemen. Misschien dat Reude- rink (PvdA) zich daarin ook kan vinden. Ook hij noemde de pro blemen die wonen in nabijheid van gevestigde industrie met zich kan brengen, refererend aan eerdere Schiedamse problemen in gelijksoortige situaties. 'Ook hebben we zorgen over de conti nuïteit van de Schiedamse be drijvigheid', meldde Reuderink. De parkeernorm tenslotte was hem een doorn in het oog: 'Die moet eens worden aangepast aan voor Schiedam reële getallen'. De parkeernorm is krap, stelde Reuderink. Dat geeft al voldoen de problemen. Reijnhout (D'66) gaf aan zich in de afwegingen van de PvdA te kunnen vinden: 'Waar het de combinatie indus trie en wonen betreft, gaat het om een ingeschat risico. Dat kun je dan nemen'. Ook de parkeer norm was voor Reijnhout een punt van zorg. 'Die norm is in de jaren '80 al van 0,8 naar 1,3 ge gaan. Maar het autobezit is nooit ingeperkt. Bovendien mag je in de toekomst op die locatie best twee auto's verwachten per ge zin'. Reijnhout verwees naar de problemen in Sveaparken. Als geen goede parkeernorm gehan teerd wordt, tast dat de kwaliteit van een gebied enorm aan. 'Je krijgt dan allemaal blik op plaat sen waar dat niet hoort'. En dat is, volgens Reijnhout, niet de be doeling. Ook de VVD baarden het parkeerbeleid, het milieu en de toekomstige industrie zorgen. 'Maar het is een mooi plan, dat goed past in de regionale ambi tie om het rivierfront te verster ken', aldus mw. E. van Collen- burg. Verantwoordelijk Wethouder Hafkamp: 'Over het Gustoter rein wordt al geruime tijd gedis cussieerd. Het terrein past in een heleboel plaatjes'. Hafkamp leg de vooral de nadruk op het gun stig onthaal dat het voorontwerp tijdens de hoorzitting van 3 ok tober 2000 kreeg. Ook meldde hij positieve gelui den uit de richting van de direc teur van het Rotterdams Haven bedrijf en de Bewonersvereni- ging Schiedam Zuid. De par keernorm was ook voor Haf kamp nog bespreekbaar. 'Die is inderdaad krap. Tè krap. Dat leidt tot overlast. Daar wil ik grondig naar kijken. En daarover moet ook in de commissie nog eens kritisch van gedachten ge wisseld worden'. Of in de uitein delijke bouwplannen het be roemde Gustotorentje - nu bui ten Schiedam - een plaats kan krijgen? Wie weet. Het zou een mooie herinnering zijn aan een ander, een vroeger Schiedam. SCHIEDAM - Volgens de organisatie is het Maasbou levardfeest ondanks de be perkte middelen ook dit jaar weer tot een leuk 'iets' gekomen. Het feest concen treert zich in tegenstelling tot de voorgaande jaren op sport, muziek en kinder theater. Toch is Def P., voorman van rapgroep Os dorp Pose, de grote trek pleister van het festival. Het festival wordt op vrijdag avond 13 juli vanaf 19.00 uur in een tent geopend met de 70's Fridaynight disco fever retro- party, voorafgegaan door een kinderdisco in dezelfde sfeer. In een naastgelegen tent is er een groot darttoernooi en een optre den van drie bekende Schiedam se bands. Zaterdag vanaf 10.00 uur brandt het festival pas echt los. Op het popfestival Def P. die met de Beatbusters de ska aan zijn repertoire toevoegt. Ook de bands Venus Hill, Seat Sniffers, Allez Mama en Laberinto treden op. Volgens organisator Frank Tomeï een goede muzikale mix tussen zydeco, ska, rock and roll en latin.Waaghalzen kunnen te recht bij de Indiana Jonesbrug en het parabouncen. De Indiana Jonesbrug hangt tussen twee grote hijskranen. De regionale durfal kan onder begeleiding van de medewerkers van de 'Klimfabriek' uit Schiedam op grote hoogt oversteken van de ene naar de andere kraan. Het parabouncen is wellicht nog spannender. Hangend in een met helium gevulde stoel, schiet de bezoeker tegen een kleine ver goeding vijftig meter de lucht in. Voor de kinderen is er ook een overladen programma. De van Tv bekende Bart Bosch geeft twee shows, er is quiz en de Su- perchimps werken mee aan 'Na regen komt Apengein' Verder de hondenshow Blaf, een kinder dorp, springkussen, een kinder kennis en optredens van enter tainers. Voor koopjesjagers en verzame laars is er een grote rommel markt. Bij zo'n honderd kramen kan 'alles wat de mens al niet weg doet' een tweede kans krij gen. Lekker kuieren en kopen op een apart stukje Maasboule- vard.Last but not least op zon dag sport en de Nederlandstalige muziek. Klimmen, parabouncen, het grootste mini-voetbaltoer nooi in de regio en optredens van Arne Jansen (meisjes met rode haren), Eric Dikeb van Big Diet en Imca Marina. De orga nisatie is trots op haar festival en zegt heel brutaal: 'Het Maas- boulvardfeest heeft in tegenstel ling tot andere feesten in Schie dam wel mogelijkheden gezien om ook in 2001 weer en editie van de grond te krijgen.' SCHIEDAM - Schiedam is armer dan Vlaardingen. Dat wijst de sociaal-economische ranglijst van onderzoeksinstituut Nyfer uit Breukelen uit. Van de 40 gemeenten die onder loep werden geno men bereikte Schiedam een 32e plaats. In het onderzoek speelden zaken als het aantal personen in de bijstand, het opleidingsniveau en gezinnen met een laag inkomen een grote rol. Buurstad Vlaar dingen eindigde op de ranglijst op een 24e plaats. Overigens scoorde Schiedam volgens de aantrekkelijkheidsindex, door het zelfde bureau samengesteld, beter dan Vlaardingen. De Brander- stad werd 24e terwijl Vlaardingen zeven plaatsen lager op de rang lijst te vinden is. In de aantrekkelijkheidsindex zijn vooral bereik baarheid per auto en openbaar vervoer, de aanwezigheid van mo numenten en culturele voorzieningen belangrijk. Grote broer Rotterdam scoorde op beide lijsten nog slechter op de aantrekkelijkheidsindex werd het 34e en op de sociaal-economi sche index 39e. Aantrekkelijkste stad is Amersfoort, rijkste stad Amstelveen. Een aantal grijze dames, afkomstig uit alle Nederlandse windstreken, kwamen 45 jaar na hun geslaagde eindexamen naar Schiedam om te rug te keren naar 'De plek van toen', de kastanjebomen tegenover het Proveniershuis aan de Overschiesestraat, waar de toenmalige MMS (Middelbare Meisjes School) gevestigd was. De meisjes zijn nog steeds bevriend gebleven en trokken op 5 juli als een soort pelgrims van restaurant Villa da France naar de kastanjes. Veel herinneringen, veel lachen an gezelligheid. Er is iedere twee jaar een reünie maar in het kader van '45 jaar geslaagd' wilden de meis jes onder de kastanjes weg mijmeren naar de tijd van 'toen geluk nog heel gewoon was' Lobelia in grote pot Van 5t95 nu voor €1,79 NS Nieuwe "o Stadsblad SPORT- EN RECREATIEBAD NA DE ZOMERVAKANTIE DE HELE ZONDAG FAMILIEZWEMMEN Pr. Beatrixlaan 2, Schiedam. Tel. 010-471 93 27 www.zwembadgroenoordnl DAT IS DUIDELIJK Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (010) 4735384 Foto; AAD VAN DER DRIFT Parkeernorm wordt punt van zorg Het bestemmingsplan 'Gusto '99is erdoor, toch hebben veel raadsleden hun bedenkingen over de parkeermogelijkheden op de locatie. Foto: RONALD STAM Def P. topact op Maasboulevardfeest Zeven MMS meisje, beetje grijzer maar nog steeds jong van geest, onder de ver trouwde Kastanjebomen FOTO: AAD VAN DER DRIFT HET GROENE WARENHUIS Intratuin Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1