Nieuws van de Hargahoeve KORTWEG SCHIEDAM Burgerlijke stand van Schiedam Visgilde is 'neusje van de zalm' Ark vraagt geschiedenis aan lezers Nieuwe ansichts' bij VW Schiedam Bieb dicht Stichting VAGE scoort met Maasboulevard/eest ml 100 jaar Scliiedams bloed in de aderen KUNSTGEBITTEN Het Nieuwe Stadsblad ~~l HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 18 JULI 2001 29 - 1440 SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Door de brand van vorige week op de Vlaardingse basis school 'De Ark' aan de Lis- sabonweg zijn alle tastbare her inneringen verloren gegaan. Een trieste zaak omdat een stukje ge schiedenis voorgoed is wegge vaagd. Vandaar dat de in Schie dam wonende oud-leerlingen van de school opgeroepen wor den om foto's, schoolkranten en artikelen (eventueel gekopieerd) inzake de Ark toe te zenden aan C.J. Kruijs-van Ree, Willemska de 195, 3114 CN Schiedam. Al le verzamelde spullen worden in september uitgereikt aan direc teur Hanemaayer. Help mee om 'De Ark' weer een stukje van haar geschiedenis terug te ge ven. SCHIEDAM - De VW Schie dam heeft een serie van twaalf nieuwe ansichtkaarten laten ma ken. Op de ansichtkaarten zijn typische Schiedamse plekjes te zien, waaronder de vijf Schie damse molens, het zakkendra gershuisje, het oude ziekenhuis, de korenbeurs en het nieuwe stadskantoor met vrouw Aleida op de voorgrond. Volgend jaar wordt de serie uitgebreid met nog een aantal afbeeldingen. De kaarten kosten 1,75 en zijn ver krijgbaar bij de VVV aan de Buitenhavenweg 9. SCHIEDAM - Gedurende de zomervakantie is het filiaal zuid (Leliestraat 10) van de biblio theek van 23 juli tot en met 6 au gustus gesloten. De bezoekers kunnen in die periode terecht bij één van de andere filialen. Ook de in zuid geleende boeken kun nen elders worden ingeleverd of verlengd. Tandprothetische Praktijk Veringmeier L (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat kater Fidel en zes in de steek gelaten kat ten. Zij zitten in de dieren opvang te wachten op een nieuwe baas. De medewer kers van de Hargahoeve doen een boekje open over dit fraai ogende tweetal. Fidel is een cypers/witte gecas treerde kater van 5-,5 jaar oud. Hij is lief en erg op mensen ge richt. Het is dan ook een kat die graag op schoot zit. Fidel is een het liefst alleen omdat ze niet erg kan opschieten met soortgeno ten en honden. Voor kleine kin deren is hij echter wel lief. En lekker buiten banjeren is zijn fa voriete bezigheid. Drie volwassen katten en drie kittens zijn gedumpt op 10 juli. De katten werden in een slechte conditie en stijf onder de vlooien samen in één krat gevonden op de hoek van de Hoogstraat en de Koemarkt. De Hargahoeve vindt het geen manier dat mensen op deze manier van hun huisdieren afstand doen. Wie tips heeft over de eigenaar van het zestal kan zich wenden tot de Hargahoeve. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 11.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. Op za terdag van 11.00-15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. Via internet: http://www.hargahoeve.nl Schootkat Fidel banjert ook graag buiten Achtergelaten in een krat: een cy pers/witte ongecastreerde kater en een cyperse poes, beiden één jaar oud Moeder met drie kittens, ook gevonden in de krat door Wim Schelberg SCHIEDAM - Het weer zat mee, het weer zat tegen. Eén ding is zeker: er kan weer een geslaagd Maas- boulevardfeest worden op getekend in de annalen van stichting VAGE. Dit on danks de incidentele regen bui en ondanks het gebrek aan stroom. Vooral dat laat ste zorgde zo af en toe voor spannende momenten voor de organisatie. Desalniette min stond de Maasboule- vard van vrijdag tot zondag weer op z'n kop. En er was op zondag een mooie en droge afsluiting. De dertiende editie van het festi val, dat inmiddels is uitgegroeid tot een regionaal evenement, had op vrijdagavond een aanloop: als voorproefje van de super kinder disco trad de jeugddansklas van Sylvia Koopman op. Daarna verschoof de balans naar het echte feest: de jaren '70 retro- party. Er was een darttoernooi en er waren bekende Schiedamse bands, waaronder Peter de Vries en The Urn. Def P. van de Os dorp Posse gaf zaterdag tijdens het popfestival acte de présence. Natuurlijk was er weer van alles te doen voor jongeren en kinde ren. Bart Bosch (Kindernet) gaf enkele voorstellingen en Club huis Zuid zette een kinderdorp op. Voor het eerst betrokken de or ganisatoren van het Maasboule vardfestival gedeeltelijk stroom van de gemeente. Dat zorgde af en toe voor problemen: door overbelasting van het systeem zat men af en toe in het donker. Twee aggregaten leveren stroom voor het festival. 'We hebben nog een derde staan. Die neemt het over als één van de twee an dere ermee ophoudt. Dat is nog nooit verkeerd gegaan. Helaas levert nu de vaste gemeentekast wat meer problemen op, zo af en toe', aldus een van de leden van de organisatie. Die meldt ook meteen: 'Ik wil niet met mijn naam in de krant komen. We zet ten dit feest met z'n allen neer. Dus noem mij maar gewoon de organisatie'. Ongekende omzet Zonder de talloze handen die hun bescheiden bijdrage leveren, zou het maasboulevardfeest im mers niet zijn wat het nu is. 'Op de één of andere manier weet je het van tevoren: als je dit feest organiseert, gaat het geheid re genen'. Desalniettemin was het ook tijdens deze dertiende editie druk. Vrijdagavond werd zelfs een top bereikt in vergelijking met alle voorgaande jaren. 'Toen was de omzet werkelijk ongekend'. Het weer zat dan ook mee, vrijdag avond. Als alle jaren ging ook dit keer het feest de hoogte in. Twee attracties moesten daarvoor ga rant staan. Ten eerste was er het Wwm Simultaan schaken voor de kleintjes parabouncing. Die bracht de be zoeker in een met helium gevul de ballon vijftig meter boven de Maasboulevard. Wat daarboven was? Flarden van het geluid van beneden, de wind en een adem benemend uitzicht over de Maas. Het andere spektakel was de klim over de tussen twee kranen gespannen kabels. De val naar Een natte maar gezellige kermis tijdens het Maasboulardvardfeest beneden leverde voor aardig wat bezoekers blaren aan de handen op. Maar die val werd door de Klimfabriek in alle gevallen in goede banen geleid. 'Het is fan tastisch dat we die kranen ter be schikking gesteld krijgen. Rewal levert ze keer op keer voor niets. Dat mag best eens gezegd wor den. Want die dingen zijn eigen lijk onbetaalbaar'. Rommelmarkt Weer of geen weer: de organisa tie is goed voorbereid op de Ne derlandse grillen. 'We zijn een aantal jaren geleden bewust overgestapt op het gebruiken van grote tenten'. Tijdens het Stads- erffestival werd de gok geno men. 'Maar de ervaring leert dat je zo'n gok eigenlijk niet kunt nemen'. Een festival moet ge slaagd zijn. Weer of geen weer. De organisatoren hebben meer geleerd van twaalf edities Maas boulevardfeest. 'We hebben rond etenstijd wel eens bands gehad die behoorlijk wat geld kostten. Dat doen we ook niet meer. Mensen gaan toch eten. En dan krijg je de situatie dat je een topoptreden hebt met een publiek van veertig man'. Minpuntjes? Die waren er eigen lijk niet. Alhoewel: 'Dit jaar hebben we een probleem gehad met de braderie. De firma die dat normaal organiseert, was daar dit jaar niet toe in staat. Dus moesten we uitwijken. Het orga niseren van een dergelijk festival duurt natuurlijk een tijd. Toen we in februari hoorden, dat het organiseren van een braderie door omstandigheden dit jaar niet door kon gaan, was er even een probleem. Je kunt nu een maal op korte termijn niet iets dergelijks organiseren. Het is dus dit jaar een betaalde rom melmarkt geworden'. Dat spijt de organisatie, die in principe juist dat gedeelte gratis wil doen. 'Maar het moest betaald, anders wilden de aanbieders het niet doen. We krijgen daar op zich wel klachten over, maar voor ons was het de keus tussen een rommelmarkt met entree of een leeg veld. We hebben voor het eerste gekozen'. Met pijn in het hart overigens. Maar er ston den in ieder geval honderdtwin tig kramen met voor elk wat wils. Het Maasboulevardfeest 2001 is met succes afgesloten. Er is ge danst, er was muziek, sport, spanning. Er waren veel bezoe kers. En er was af en toe de zon. Maar in ieder geval was er altijd een goede sfeer. En dat mag best in 2002 ook zo zijn. Theaterdieren gezocht voor straatproject SCHIEDAM - PJ Partners, Radar en Stichting Welzijn hebben hun krach ten gebundeld om een straattheater project op de zetten. Het zoekt jon ge spelers die vanaf 10 september via straattheater iets gaan doen te gen het opkomend racisme en vreemdelingenhaat in Nederland. Er wordt gewerkt onder leiding van de professionele regisseur Johan Cahuzak. De voorstelling wordt van maart tot en met mei 2002 tenmin ste acht keer op straat gespeeld. Deelname is gratis. Ook medewerkers voor muziek, de cor en techniek zijn van harte wel kom. Vragen via 010-2470464 of Het is al weer een tijdje geleden maar dat is geen reden om zomaar voorbij te gaan aan een sterke Schiedamse vrouw die de respectabe le leeftijd van 100 bereikt heeft. Vandaar dat Het Nieuw Stadsblad de jarige alsnog in het zonnetje zet. Johanna Maria van Wieringen-van Pelt is een echte 'jeneverneus'. Ze werd op 29 juni 1901 geboren in de Brandersstad. Reden voor burgemeester Scheeres om de eeuwe- linge in het zonnetje te zetten. Mevrouw van Wieringen woonde tot eind vorig jaar nog zelfstandig in een flat. Door tegenslag trok ze bij haar zoon in. Hoewel ze nog vief is en het weer goed met haar gaat, is dat natuurlijk geen ideale situatie. Sinds kort woont ze echter in een verzorgingsflat. Wel een gedoe zo'n ver huizing, maar ach, nu heeft mevrouw Van Wieringen weer haar eigen stek Als honderd ziet ze er echt niet uit, maar wat wil je, ze is Schie damse en dat is een sterk ras. Op naar de 101 dus! Van 10-6-2001 t/m 16-6-2001 Geboren: Ajay Akshay z.v. S. Kumar en Palo Gigi d.v. T. Rijbering en I. Stolk Suheda d.v. I. Coskun en A. Genes Jeroen z.v. P.E. Smit en A.J. Degeling Lizendell Relyson Leonel z.v. L. Angelista Serhat Ali z.v. C. Aksahin en A. Aksahin Bega Johanna Maria Liedwyna d.v. M.J. de Jong en G. Liewes Meike Madelief d.v. T.I. Haaker en R.M.J. Arends Rianne Francis Marya d.v. P.J. Akihary en A.M.W. van Oers Benjamin Hilton z.v. H.C. Tolud en E.G.L. Middendorp Enrico z.v. R.D.P. Spelt en E.R. Zwaab Lisa d.v. O.L.B. den Hollander en A. Visser Stefano z.v. L. Burger en J. Wessel Dennis Rudolf z.v. P.R. Westerduin en J. Philipsen Gehuwd: A. Buurman en A.M.M. Kromhout, B. C. Schipper en F.M. Vervoort, D.R. van der Wal en B.J. Heeke, R. Zwaans en C. de Wit, L.A.S. Ave- zaat en C.M. Hoogendoorn, P.G.J. Verbeek en S.M. Ackermans, M.A. Poels en M.E. Bos, J. Pothof en C. van Schie, M. Steenbakkers en E.L.F. Speelmeijer, S. Versluijs en K. Latoul, V. Sacré en E. Heit- mann, F. Bonefaas en A.H. van der Wal, N.M. Zandee en S. Zonder van, H. Weergang en G.J. Eenink, H. Niemeijer en L. Riphagen Overleden: J. van. Bellen, 56 jr., man, G. Molenaar, 75 jr., geh. met B.M. Veld, man, J.J. van Leeuwen, 76 jr., geh. met A. van der Knaap, man, C. de Groot, 82 jr., man, J.M. Legerstee, 79 jr., geh. gew. met J. Capellen, vr., M.H. van Rijswijk, 68 jr., geh. met F.J. Bouts, vr., P.H.A. Kreis- her, 52 jr., geh. met PC. Friederich, man, H. Swaneveld, 81 jr., geh. gew. met D. Pronk, man, E. de Heij, 84 jr., geh. gew. met J.W.H. Speelmeijer, vr., C.A. Jaske, 83 jr., geh. gew. met N. Wildeman, man, C.H. Brugman, 56 jr., man, M. de Vries, 97 jr., geh. gew. met H. Letsch, vr., B.M. Huisman, 77 jr., geh. gew. met A. van Kapel, man, J.P. Corveleijn, 83 jr., geh. met G. Groeneweg, man ZOS radio zendt op maandag van 20 tot 22 uur het programma Langs de Waterweg uit, waarin aandacht voor natuur milieu en muziek. Voor verzoekjes e.d. tel. 4260000. Donderdag in podium cafe De Graauwe Hengst aan de Lange Haven 28 is er donderdag om 21.30 uur Polleke te horen. In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag een eucharistie viering om 9115 uur, voorganger is Pater L. v.d. Velden. Zondag is er een dienst bij de Vrijzinnige Geloofgemeenschap aan het Westvest 90-92 om 10.30 uur voorganger is Ds. M. Punt Boomgaardt uit Zierikzee. Bij de Evangelisch Lutherse Gemeente is er zondag om 10.00 uur een dienst met Eerw. vrouwe R. Rodenburg. In de Liduina basiliek is zater dag om 18.00 uur: eucharistie viering en zondag om 10.15 uur: Hoogmis m.m.v. het herenkoor I.H.D. Dinsdag is er in De Harg/Spa- land aan de Willem Andriessen- laan 2 een bingo, aanvang 14 uur entree 3,-. STICHTING WELZIJN In de Erker zijn er in de zo mervakantie diverse activiteiten met het thema op reis met de tijdmachine voor kinderen van 5-12 jaar: week 1, 23 juli van 13.30 tot 15.30 uur fluisterend varen door Schiedam, 24 juli 13.30 tot 15.30 uur verrassings- tocht door Oud Schiedam met bezoek aan de nieuwe palm boom, 25 juli van 10.00 tot 17.00 uur uitstapje professor Plons, de Buffel en midgetgolf- baan in Rotterdam, 26 juli van 13.30 tot 15.30 uur piratenfilm op groot scherm. OUDERENWERK Donderdag is er darts en kla verjassen in Oost van 19 tot 22 uur, dinsdag bingo in Oost van 14 tot 16 uur, kosten 7,- (6 ron den), woensdag 25/7 dagje uit naar Plaswijck vanuit Oost, ver trek 10.00 uur, entree 12,50 (pas 65) 8,50 R'dam pas bon 11gra tis, 25/7 quilten/patchwork in de 4 molens van 13.30 tot 15.30 uur, basispakket 3,50 opgeven bij receptie, vrijdag 3/8 vismaal- tijd in de 4 molens van 11.30 tot 13.00 uur kosten afhankelijk van de visprijs inschrijven voor 27 juli bij receptie. W m Het team van 'Visgilde Schiedam in de aantrekkelijke visspeciaalzaak aan het Hof van Spaland Zakelijk Bekeken SCHIEDAM - Na maanden van voorbereiding, plannen ontwikkelen en verbouwingen heeft Schiedam sinds 10 juli op het Hof van Spa land 65 haar eigen Visgildewinkel. Visgilde is een nieuwe winkelke ten van visspeciaalzaken. De Schiedamse vestiging is de veertiende in Nederland. Visgilde Schiedam is een toonaangevende, moderne visspeciaalzaak geworden met een team van enthousiaste medewer kers. Service, maatschappelijke betrokkenheid en de kwaliteit van de vis staan er hoog in het vaandel. Visgilde is zogezegd een visspeci aalzaak, die alles in huis heeft voor een smakelijk ontbijt, lunch, een tussendoortje of een heerlijke maaltijd met vis. Visgilde heeft voor ieder moment van de dag een heerlijk en gezond visproduct. De klant kan er onder andere terecht voor huisgemaakte specialiteiten die een voudig thuis te bereiden zijn. De ervaren ondernemer Gerard Vijverberg besloot met zijn Visshop Schiedam lid te worden van de Vereniging van Visspeciaalzaken 'Visgilde'. Vijverberg is door de wol geverfd als het om vis gaat en stopt al zijn 'know-how' in de nieuwe winkelformule. De vereniging eist kwaliteit, vakmanschap, service, hygiëne en sfeer van haar leden. De Schiedamse vestiging voldeed ruimschoots aan deze eisen en ont ving het Visgilde certificaat, voor de consument een waarborg voor kwaliteit. De moderne stijlvolle inrichting en het rijke assortiment zijn 'het neusje van de zalm' voor de ware visliefhebber. Kortom; bij Visgilde Schiedam kan men altijd terecht voor verrassende visspe- cialiteiten, maar ook voor een smakelijke maaltijd, die ter plaatse ge nuttigd kan worden. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener huls-san-huskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Foto*: HANS KEIJZER 'Eigenlijk wil je alles gratis doen; soms kan dat niet en da's jammer' Foto's: HANS K.EIJZEF Foto's: HANS KEIJZER Foto: ED DEWAERHEIJT Foto: ED DEWAERHEIJT i

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3