M h Vellekoop Keukens is pas tevreden als de klant dat is mmmmmmm 3?! Feestelijke beestenboel met Dick Bruna .Groen? Water als geld 999 149 Z3 rubaf lex Leerplicht vanaf vierde jaar Poster meldpunt kinder mishandeling Op vakantie met ezeltje prik Alles over vis Opperdoctor Meestergitaristen eren Jimi Hendrix STANSERS DRAAIERS TAFELWERKERS 1 WOENSDAG 18 JULI 2001 29-NS1-7 Als het aan de ministerraad ligt wordt de leeftijd waarop kinde ren leerplichtig zijn vanaf 1 augustus 2002 verlaagd van vijf naar vier jaar. Doel is eventuele achterstanden, bijvoorbeeld op het gebied van taal, op vroege leeftijd aanpakken. De maatre gel kost 35 miljoen gulden. De Tweede Kamer moet het voorstel nog goedkeuren. De Advies- en Meldpunten Kindermishandeling benaderen 17 duizend instellingen om in de wachtkamer de poster 'Denkt u dat een kind wordt verwaar loosd, mishandeld of mis bruikt?' op te hangen. De poster maakt mensen attent op het lan delijk toegangsnummer van de Advies- en Meldpunten Kindermishandeling. Wie het vermoeden heeft van kindermis handeling in zijn omgeving kan daar terecht. De Advies- en Meldpunten zijn te bereiken via 0900-123 12 30. Dit nummer verbindt automa tisch door naar het Advies- en Meldpunt Kindermishandeling in de regio van de beller. Steve Val, Steve Lukather, Eric Sardinas, Juan Emmerloot, Walter Latupeirissa en vele andere gitaarmeesters zijn op zon dag 2 december te zien tij dens de Night of the Guitar in de Amsterdamse Heineken Music Hall. Onder de titel 'A tribute to Jimi Hendrix' brengt de nationale en inter nationale gitaarelite een eer betoon aan de legendarische zanger-gitarist die op 27-jari- ge leeftijd stierf. Op de Night of the Guitar staan stijlen als rock, blues- rock, delta blues en jazz cen traal. Behalve uiteenlopende vertolkingen van Hendrix- nummers en -arrangementen, spelen de gitaristen ook eigen materieel en zal er naar ver wachting ook een aantal gezamenlijke optredens te zien zijn. In de Postbank Lounge worden unplugged concerten gegeven. Het concert begint om 15.00 uur. Kaarten kosten 75 gul den en zijn verkrijgbaar via de grotere postkantoren, WV's en GWK's, 0900- 300 12 50 (99 cent per minuut), wh'w. ticketservice, nl en de bekende voorverkoopadres sen. Meer dan 50 duizend ouders van jonge kinderen vinden deze maand de leukste tips en handi ge informatie in het tweede exemplaar van de Ezeltje Prikkrant. De krant voor kinderen van 0 tot 4 jaar ligt in ruim 1100 kinder dagverblijven in heel Nederland. In 24 pagina's vinden ouders allerhande informatie over financiële en opvoedkundige zaken, over veilig op vakantie gaan met je kind, maar ook tips over leuke speelparken, die rentuinen, theatervoorstellingen, films, video's en kinderboekjes. De Ezeltje Prikkrant staat dit keer helemaal in het teken van de vakantie. Ezeltje Prik geeft bijvoorbeeld tips over veilig op vakantie gaan met je kind, maar ook over hoe je een lange auto- reis voor je kind kunt veraange namen. Met de autobingo bij voorbeeld, met grappige spelle tjes of met meezing-cd's van Nijntje. De Ezeltje Prikkrant komt vier keer per jaar uit en is voor ouders gratis mee te nemen uit kinderdagverblijf of peuter speelzaal. Wie op zoek is naar een visrecept kan terecht op de vernieuwde website www.tijdvoorvis.nl. Het aanbod van informatie over vis is uitgebreid en er zijn veel nieuwe visrecepten op de site te vinden. Uniek is het viskookboek, met meer dan 350 recepten. De zomer: een zinderende strandvakantie, een terras je in de stad, mooie lange fietstochten door de polder of lekkeren luieren in de tuin thuis. Of de zomer maanden nou worden door gebracht in verre tropische oorden of in eigen land. Bij nogal wat mensen bestaat de kans dat ze de komende tijd heel wat uurtjes in de zon aanwezig zullen zijn. Genieten van de zomer, daar is natuurlijk niks mis mee. Maar zowel voor de passieve zonne- aanbidder als voor de actieve fietser, wandelaar of waterspor ter geldt, dat aan de zon blootge steld zijn grenzen kent. Een vorig jaar gehouden onderzoek van de Universiteit van Maastricht toonde maar weer eens aan dat veel mensen wel denken dat ze zich voldoende tegen de zon beschermen, maar dat toch niet helemaal goed doen. Bij zonnen aan het strand en lang in de tuin werken, worden de noodzakelijke voorzorgs maatregelen meestal wel geno men. Bij klussen, wandelen en sporten zijn de genomen maatre gelen echter nog niet altijd vol doende. Terwijl de kans op ver branden hierbij even groot is. In het ergste geval kan onverstan dig zonnen op termijn zelfs huidkanker veroorzaken. Het is dan ook verstandig de huid altijd goed te beschermen, door bij voorbeeld het gebruik van anti- zonnebrandmiddelen. Verschillende huidtypen Sommige mensen kunnen uren in de zon liggen zonder te ver branden, terwijl anderen op een zonnige dag hun neus maar bui ten de deur hoeven te steken of hij begint bij wijze van spreken al te vervellen. De ene huid is dan ook gevoeliger voor zonlicht dan de andere. Er zijn vier ver schillende huidtypen. Het huid type bepaalt hoe lang er in de zon gelegen kan worden. Zo hebben mensen met donker haar en een getinte huid de minste kans om te verbranden en moe ten mensen met een lichte huid, blonde of rossige haren en sproeten erg uitkijken in de zon. Een anti-zonnebrandmiddel is niet het enige aandachtspunt voor verstandig zonnen. Bij het gebruik van een aantal genees middelen (bij sommige antibio tica bijvoorbeeld) wordt zonnen helemaal afgeraden. De gevol gen van het zonnen zijn in dat geval door het medicijngebruik heviger. Iemand verbrandt bij voorbeeld sneller. Ook kunnen er in de periode dat de medicij nen worden gebruikt pigment- vlekken op de huid ontstaan die niet meer weggaan. Meestal staat er op het etiket en in de bij sluiter van dit soort medicijnen een waarschuwing. Misverstanden Zonnen wordt omgeven door een aantal hardnekkige misver standen. Zo hangt de 'zon kracht' samen met de stand van de zon en niet met de tempera tuur. Ook op heldere koele zomerdagen en bij een dun wol kendek dat veel UV-straling doorlaat, kan de zonkracht hoog oplopen. Daarbij zijn er ondui delijkheden over wat 'verbran ding' is. Want niet alleen een pijnlijke rode huid valt daaron der. Ook de huid die pas de vol gende dag wat rood wordt, is verbrand. Maar het meest hard nekkige misverstand is wel dat verbranding alleen op het strand optreedt. Bij klussen, wandelen of sporten is het risico op ver branding of erger even groot. Meer tips staan in de gratis informatiefolder 'Vakantietips' van de Kring-apotheek. De tekst van deze folder is ook te vinden op www.kring-apotheek.nl. ZAKELIJK BEKEKEN De keukenbranche lag de voorbije maanden behoor lijk stevig onder vuur van wege 'keukenboeren' die hun afspraken met de klant niet nakwamen of produc ten en diensten leverden die de toets der kritiek niet konden doorstaan. 'Verhalen die de branche geen goed doen', fronst Gerard Vellekoop, eigenaar van zeven keukenwinkels, zijn wenkbrauwen. 'Er blijkt een wildgroei te bestaan van beunhazen die er, op z'n Rotterdams gezegd, 'een zooitje' van maken en als het echt span nend wordt de kuierlatten nemen. Als directeur/eige naar van een bedrijf waar wél serieus wordt omge gaan met de klanten distan tieer ik me daar volledig van. Keukens adviseren en verkopen is een serieus vak waarbij waardevolle kapi taalgoederen in het geding zijn. Een extra reden om respectvol met je klanten om te gaan.' Gerard Vellekoop begon drie jaar geleden voor zichzelf. Sindsdien bouwde hij met suc ces aan een zevental zaken omvattend keukenimperium. Vellekoop Keukens, met vesti gingen in Spijkenisse, Barendrecht, Oosterhout, Numansdorp, Spijkenisse, Bergen op Zoom, Utrecht en Naaldwijk slaagde erin zich in no time sterk te groeien vanwege het vertrouwenwekkende bedrijfsconcept, de perfecte advisering én de uitmuntende producten die men verkoopt. 'Wanneer een klant in de showroom komt kijken, is het zaak dat hij of zij juist wordt voorgelicht door een adviseur ZONNETUIN KWALITEIT Heerlijke Galia Meloen Sappige grote Franse Perziken heel kilo Santa Rosa Pruimen 500 gram met vakkennis. Die specialisten hebben wij, net zoals we ook beschikken over een eigen logis tieke afdeling, eigen monteurs, eigen transport en een eigen magazijn. Niets geen gerommel met 'derden' of andere ondoor zichtigheden. Van demontage van een oude keuken tot en met de oplevering van een nieuw exemplaar houden we alles in één hand. Verder hebben we voor de mensen die zelf hun keuken willen plaatsen een hel der boekje waarmee ze stap voor stap te werk kunnen gaan.' De klantenkring van Vellekoop Keukens mag gerust 'divers' worden genoemd. Gerard Vellekoop: 'Van mm 1J6 €o,6« UIT DE ZONNETUINKEUKEN Bleekselderij salade Bami/stoojgroente Uw Zonnetuin Versspecialist 18 1 imni 'Jan met de pet' tot zeer vermo gend. Voor iedereen hebben we een keuken, in prijsklasse varië rend van zo'n 8000 gulden tot 135 duizend gulden. De huidige tendens is dat mensen meer geld dan vroeger willen uitgeven aan een nieuwe keuken. Die veran dering is verklaarbaar. In een nog niet zo grijs verleden was de keuken vaak onzichtbaar achter een deur. Met de tegenwoordige, meer open structuur van het interieur van de meeste huizen, maakt een keuken meer dan ooit als een volwaardig meubel deel uit van de inrichting van de woning. Dus kiezen veel mensen voor een keuken met uitstraling en meerwaarde. Waarbij momenteel vooral 'wit' en 'hoogglans' erg actueel zijn. Naar mijn idee is de 'klassiek gelijnde' keuken iets op zijn retour. Mensen neigen weer wat meer naar het strakke, moderne waarbij vooral de in Italiaanse stijl uitgevoerde keukens het zeer goed doen.' Vellekoop biedt overigens veel meer dan keukens alleen. Zo heeft de vestiging in Spijkenisse ook een gerenommeerde en zeer ruim gesorteerde badkamerafde ling, waar men ook terecht kan voor allerlei soorten wand- en vloertegels alsmede plavuizen. Verder is het bedrijf, dat eind dit jaar zijn achtste zaak gaat ope nen in Zoeterwoude-Rijndijk, gespecialiseerd in granieten werkbladen, vensterbanken en salontafels. Dat graniet betrek ken we zelf uit Italië, Israël, België en Turkije', vertelt Gerard Vellekoop. Vanzelfsprekend levert Vellekoop Keukens alleen de topmerken keukens zoals Alno, Nobillia, Zeyko, Widee, Composite en Eggersman. Hetzelfde geldt voor de inbouw- apparatuur. 'Ook hier doen we geen concessies. Onze klanten verdienen de beste producten en de beste garantie. Op alle keu kens is die vijfjaar.' De service bereidheid van de Vellekoop Keukens-medewerkers is al even befaamd. Zo is men met plezier bereid om ook buiten de norma le openingsuren klanten te advi seren over de aankoop van een keuken of badkamer. Hetzij in de zaak, hetzij thuis bij de men sen. In beide gevallen vrijblij vend. 'Want een keuze moet weloverwogen zijn', weet Gerard Vellekoop. 'Ik wil alleen mensen zien die tevreden zijn over onze producten en service. Met minder nemen we hier geen genoegen.' Rubaflex Rubber en Plastics is een snelgroeiende onderneming, die zich gespecialiseerd heeft in de handel en productie van rubber en kunststoffen. Voor zo spoedig mogelijke indiensttreding zijn wij op zoek naar: voor het stansen van rubber en kunststofproducten. voor het draaien van rubber en kunststofproducten. voor het met de hand fabriceren van rubber en kunststofpakkingen volgens tekening of model. Voor inlichtingen en sollicitaties graag contact opnemen met de heer C. Wondergem, Rubaflex BV, Daniële Pichotstraat 2 te Schiedam (industriegebied Vijfsluizen). Telefoon 010 - 4092000. De bogenkelder in Museum Catharijneconvent in Utrecht is van 20 juli tot en met 4 november 2001 is omgetoverd tot een waar speelpa- radijs voor kinderen van 2 tot en met 6 jaar. Dit jaar is het voor de vijfde keer dat de voorstelling 'De ark van Noach volgens Dick Bruna' vele kinderharten sneller zal doen slaan. En dat moet natuur lijk gevierd worden. Niet alleen met het wondermooie verhaal, maar ook met allerlei activiteiten waarmee de kinderen, ouders en groot ouders zich kunnen vermaken. Centraal staat het verhaal van de ark van Noach, vormgegeven én verteld door Dick Bruna. In een voorstelling van 15 minuten beleven de kinderen de geschiedenis van Noach, zijn familie en de dieren die meegaan aan boord van de ark. Een belangrijke rol is weggelegd voor rupsje Ruben. Hij moet zich haasten en weet op het nippertje een plaatsje in de ark te bemachtigen. Zodra iedereen aan boord is, breekt het noodweer in alle hevigheid los. Gelukkig loopt alles goed af. Noach en de arkbewoners kunnen weer aan land om een nieuw leven te beginnen. Met rupsje Ruben voorop... Voor dit jubileum is de bogenkelder van het museum veranderd in een ruimte met alle kleuren van de regenboog. De kinderen worden spelenderwijs vertrouwd gemaakt met de bewoners van de ark en hun doen en laten. Vanuit een boot kunnen de kinderen door verrekijkers de dieren van de ark zien. Door met een dobbelsteen te rollen reist rupsje Ruben over een regenboogbord naar de ark en door in een geheimzinnige kast te voelen kunnen kinderen de huid van een dier herkennen. Er is zelfs een glijbaan. Kortom: veel te ervaren en te spe len. Museum Catharijneconvent is te vinden aan de Lange Nieuwstraat 38 te Utrecht. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag, zon-en feestdagen van 11.00 tot 17.00 uur. Lekker zo'n douche of bad met dat warme weer! Maar wie weet nu dat er in een bad wel 120 liter gaat en dou chen zo'n tien liter water per minuut kost. Tien minuten vergt dus honderd liter (warm) water en 0,8 m3 gas. In gela is dat zo'n 60 tot 70 cent. Zo spoelt bijna 30 procent van de dagelijks gebruikte hoeveelheid water onder de douche langs ons lichaam weg. Toch is besparen daarop is simpel: gemiddeld staan Nederlanders dagelijks 7,5 minuten onder de douche. Stel dat dat nu 6,5 minuten zou worden. Dan zou dat maar liefst 27 miljard liter drinkwater per jaar bespa ren. En 'automatisch' besparen kan ook, via een waterbesparende douchekop. De aarde bestaat voor 70 procent uit water. 97,5 procent van dit water is zout water. Van de resterende 2,5% is 70% opgeslagen als ijs in Groenland en Antarctica en bijna 30 procent is opgeslagen als moeilijk of niet bereikbaar grondwater. Óver blijft minder dan 1 procent van de zoetwatervoorraad dat beschikbaar is als drink water. Logisch dat het zelfs in ons waterrijke Nederland goed is om zuinig met water om te springen. Zeker als je bedenkt dat het drinkwaterverbruik de afgelopen jaren is gestegen, van 115 liter per persoon per dag in 1980 tot 135 liter per persoon per dag in 1999. De helft hiervan is warm water. Drinkwater is op dit moment nog goedkoop. In de omgeving van Rotterdam ligt de prijs op 2,58 gulden per kuub (inclusief BTW en belasting). Maar water wordt in de toekomst flink duurder. Er is namelijk steeds meer energie, chemicaliën en techniek nodig om water te zuiveren. Warm water kost uiteraard ook gas. Tien liter water verwarmen via een combiketel kost 6-7 cent. Met een elektrische boiler is dit fiks meer: 21-27 cent. Alle reden dus om zuinig te zijn. Is het niet voor de kosten, doe het dan voor het milieu. Wie een zogenaamd standaardpakket waterbesparende maatrege len installeert (douchekop, spaarknop op toilet, doorstroombe- grenzers) kan het dagelijks verbruik van 135 tot gemiddeld 100 liter terugbrengen. Het jaarlijks waterverbruik per huishouden (135 kuub per persoon) kan hiermee dalen met ruim 25 m3; in kosten een besparing van ruim 60 gulden. Het energiegebruik daalt met ruim 40 m3 gas, wat overeen komt met 25 gulden. Samen goed voor gemiddeld een kleine 100 gulden besparing. Genoemde middelen uit het bespaarpakket zijn te koop bij vrijwel alle bouwmarkten en loodgieters. Let daarbij op het 'KIWA-keur- merk laagverbruik' voor toiletten, douchekoppen, doorstroombe- grenzers en kranen. Dit garandeert een laag waterverbruik door de keuringsinstantie KIWA. Groen? Doen! Wil graag reacties van lezers. Wie met vra gen/opmerkingen zit over bovenstaand onderwerp mailt naar vmdrotterdam@bbwLdemon.nl of stuurt zijn vraag per post naar: Statenweg 154B 3039 JN Rotterdam. Een website heb ben we ook: www.bbwLdemon.nl/vmdrdam.htmL 5 Beschermd de zon in, ook een must voor sporters en klussers foto: JANSSEN DE KIEVITH Gerard Vellekoop in de showroom: 'Onze klanten verdienen de beste producten en de beste garantie.' foto: COR VOS per stuk ZONNE TUIN Zonnetuin Harrie van Wijk Hof van Spaland 15A Schiedam telefoon 010 - 4710080 rubber «n plastics t> oen GETEST 00QR H£T N£ö£fiUN8$S

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 7