IN KRANT Beroofd bij pinautomaat 506 stankklachten in juni Moeders slagen met vlag en wimpel voor Bon Kria I Voormalige gymzaal/ kapel wordt gesloopt Schiedammer doet aangifte openlijke geweldpleging iiiegener huLs-aan-huLskranten De Jong niet weg bij Honki Ponk Bezorgers overvallen Nekklachten na botsing Ondanks regen de grootste lol Hafkamp: groot deel brief berust op geruchten GROENOORD Woonplus Nieuws 1 WOENSDAG 25 JULI 2001JAARGANG 53 Nr. 30 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM SPORT-EN RECREATIERAD HIER IS ZWEMMEN DUBBEL GENIETEN BINNEN EN BUITEN E OPLAGE: Culturele Stadstoer 'te geef' Koninklijk lintje voor peuterjuf In de prijzen via virtueel bankieren SCHIEDAM - In het artikel Feest bij Honki Ponk werd ver meld dat bestuursvoorzitter De Jong is vervangen door Gerard Bos. Dit is onjuist. Bos nam tij dens het'feest van Honki Ponk enkel de honneurs waar daair Dè Jong in verband met zijn vakan tie elders verbleef. ROTTERDAM - Een met een vuurwapen zwaaiende man be roofde vrijdagavond op de 's Gravendijkwal twee bezorgers, een 20-jarige Schiedammer en een 23-jarige Rotterdammer. Het tweetal werd rond kwart over zes in hun bestelwagen van een elektronicabedrijf overval len door de gewapende man. Een van de bezorgers stond in de laadruimte van de stilstaande be stelwagen om daar een gevallen doos recht te zetten, toen hij plotseling met een vuurwapen werd bedreigd. Ook zijn collega werd onder schot gehouden. Beide mannen moesten hun handtelefoon afgeven en het be drag van enkele duizenden gul dens dat zij bij zich hadden. SCHIEDAM - Bij een aanrijding op de Scheepvaartweg in Woud- hoek liep een 20-jarige bestuur ster donderdagmorgen nekletsel op. Haar auto werd aan de achter kant aangereden door een 25-jari- ge automobiliste, waardoor ze een klap in haar rug kreeg en haar hoof naar achteren sloeg. De aan gereden vrouw, een inwoonster van Bergschenhoek, werd naar het Schielandziekenhuis overge bracht voor onderzoek. Partij van de Arbeid Schiedam zoekt kandidaten voor de gemeenteraad. Zie elders in deze krant. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur E Lees het 3 s», elders in 5 deze uitgave! De zon liet het zaterdag afwe ten tijdens de 'Summer Party, waarmee Jeugdland 2000 's middags op het Stadserfplein het feestelijke startsein gaf voor de kindervakantiespelen in Schiedam. Maar ondanks de bewolking en een flinke regenbui amuseerde een legertje kinderen, die stoer aangaven niet bang te zijn voor een spatje, zich kostelijk op de enorme springkussens, auto banden en andere spelletjes die deze middag het beeld bepaal den in het stadscentrum. De kindervakantiespelen om vatten de komende weken op verschillende locaties in de stad alle mogelijke activiteiten, variërend van spannende spor tevenementen tot kleurrijke theatervoorstellingen voor de jeugd. Zaterdag 1 september wordt de reeks, onder het motto 'Back to school' afgesloten met een 'Su- perkanjerdag' in sporthal Mar griet. SCHIEDAM - Een 24-jarige Schiedammer werd zondag avond op de Schiedamseweg beroofd van de 400 gulden die hij net had gepind. De man pinde rond kwart over acht geld uit de automaat op de hoek Schiedamseweg/Jan Kruyffstraat. Hij werd op dat oment aangesproken door een jongeman die onverwacht zijn portemonnee met geld uit zijn handen griste. De dader rende weg in de richting van de Spanjaard straat. De gedupeerde Schie dammer zette de achtervol ging in, waarop de jongen de portemonnee weggooide. Het slachtoffer struikelde en kneusde daarbij zijn arm. Daarvoor werd hij in het Dijkzigtziekenhuis behan deld. De teruggevonden portemon nee bleek ontdaan te zijn van het geld. door: Wim Schelberg SCHIEDAM - Als de bron nen van Yorick Haan (SP) kloppen, is het Openbaar Ministerie momenteel doende te bepalen welke mensen worden opgeroepen voor verhoor inzake een viertal milieudelicten die in Schiedam speelden. Voor malig wethouder Wiegman zou in die verhoren wel eens een sleutelrol kunnen spelen. Maar een onder zoek is nog geen vervolging. Bovendien moet de werke lijke omvang van de zaak nog blijken. De gemeente neemt dus voorlopig een vooral afwachtende hou ding in. Dat doet ook Men- no Siljée, opvolger van Wiegman. Het gaat in ieder geval om een asbestzaak in de Van Marken straat. Daarnaast spelen, stelt Haan in een brief aan het fcolle- ge, in het onderzoek affaires be treffende de stort van vervuilde grond bij zwembad Groenoord, de asbestvondsten op het terrein van het nieuwe ziekenhuis en een chloorincident in Zwembad Zuid. Het Openbaar Ministerie wil noch bevestigen, noch ont kennen dat de gemeente Schie dam inderdaad in de beklaag denbank zit. Mevrouw Van der Wees van het Rotterdams parket licht dat toe: 'Wij geven geen verdere informatie hierover. We doen zelfs geen mededeling over of die zaak loopt.' Dat houdt in ieder geval in, dat niet duidelijk is of er een afgerond gerechtelijk vooronderzoek is. Ook over het bestuderen van dossiers en het horen van getuigen is geen infor matie beschikbaar. Die informatie is dus ook niet bekend bij de gemeente. Loco burgemeester Hafkamp: 'Het ar tikel in het Rotterdams Dagblad berust louter en alleen op de brief van de SP. Zij hebben ver- PAUL BERG dat is duidelijk. nomen dat de betreffende onder zoeken plaatsvinden en dat ge ven ze in die brief aan'. Haf kamp meldt verder dat de ge meente momenteel alleen op de hoogte is van de affaire rond de Van Markenstraat/Parkweg Oost. Daar kwam bij de sloop van enkele flatblokken asbest vrij, ondanks het feit dat door een erkend milieubedrijf een grondige inventarisatie was ge daan. In het raadsdebat dat volg de, diende de SP een motie van wantrouwen in tegen verant woordelijk wethouder Wiegman. Hafkamp stelt dat de toonzetting van de brief neigt naar voorzich tigheid: 'Het grootste deel ervan berust op vermoedens van de zijde van de SP.' Er moet dus eerst worden afgewacht of die vermoedens kloppen. De ge meente Schiedam hoeft daarin geen actieve rol te spelen. Dat doet ze wel als het gaat om het voorkomen van soortgelijke si tuaties in de toekomst. Haf kamp: 'Ik heb niet het idee dat de gemeente in het verleden ver keerd gehandeld heeft. Maar we moeten kritisch kijken naar dit soort situaties. We handelen conform de wettelijke regels en stellen regels bij waar dat even tueel nodig is.' Dat blijkt ook uit de geplande herziening van de asbestprotocollen door wethou der Meijer. Puur pech Ook Gemeente Belangen steunt Haan - zij het onder voorbehoud dat het Openbaar Ministerie in derdaad aantoont dat de ge meente foutief gehandeld heeft. 'Gelet op de zeer serieuze aan dacht die de SP aan dit onder werp besteedt willen wij hen daarin ondersteunen', aldus Ge meente Belangen. Het chloorin cident in Zwembad Zuid is geen zaak die de gemeente verweten kan worden, stelt de lokale par tij. 'We zien dat echt als een on geval. Puur pech. We hebben daar direct na het incident van mensen die er werkzaam zijn al het een en ander over gehoord'. Wat Gemeente Belangen betreft dus geen schandaal, maar een voor de betrokkenen vervelend incident. Hebben eventuele fouten van Wiegman gevolgen voor de kersverse wethouder Siljée? Hoogstwaarschijnlijk' niet. 'Ik lig er niet wakker van', aldus Siljée. 'Want de enige die ken nelijk meer weet, is Yorick Haan. Er zal best iets aan de hand zijn, maar daarover doet het Open baar Ministerie ook naar ons toe geen mededelingen.' De gemeente kan weinig méér verweten worden, dan dat er as best werd aangetroffen waarop niet gerekend was, stelt Siljée. 'Het Openbaar Ministerie moet bekijken of dat de moeite waard is om tot vervolging over te gaan.' Siljée wil feitelijke infor matie. Zo lang die er niet is, maakt hij zich geen zorgen. 'En mocht de raad vinden dat ik mijn verantwoordelijkheid als wet houder moet nemen, dan zal ik dat doen. Het enige wat voorlo pig de wereld in is gegaan, is een ondoorzichtig verhaal onder groot voorbehoud. Dat maakt het er voor burgers ook niet dui delijker op'. Yorick Haan: 'Siljée zit er nog te kort om fouten te hebben ge maakt. Maar hij is wel verant woordelijk voor het beleid of wanbeleid van zijn voorganger'. Dat wil volgens Haan nog niet zeggen dat Siljée op moet stap pen als blijkt dat zijn bronnen het bij het rechte eind hebben. 'Maar er moet dan wel openheid van zaken komen'. REGIO - Op de meldkamer van de DCMR Milieudienst Rijnmond zijn in juni in totaal 506 stankklachten behandeld. In totaal zijn dat 183 klachten minder dan in de maand juni van de afgelopen vijfjaar. Vorig werd er door de Rijnmondbevolking nog 585 maal geklaagd over stank. 17 stankklachten zijn afkomstig van de Shell in Pernis. De zwavel en rottingslucht was afkomstig uit Hoogvliet. Bij werkzaam heden aan een noodstopbeveiliging trad een storing op. Tijdens de noodstop kwam er licht zwavelhoudend gas in de atmosfeer. Op 27en 28 juni kwamen er 58 klachten binnen over stank, verspreidt door Landbouwbedrijf Biesheuvel in Spijkenisse. De oorzaak van de stank was rottende tarwe. De akker die dicht bij de wijk 'Akkers' in Spij kenisse ligt werd omgeploegd om verdere klachten te voorkomen. 19 klachten uit Vlaardingen en Hoogvliet over vieze, smerige che mische lucht kwamen op 30 juni en 1 juli binnen. De stank werd veroorzaakt via een composteringsinstallatie van Avram Compostering, Rotterdam Botlek. SCHIEDAM - Bij het opvoeden van kinderen is een steuntje in de rug nooit weg. Vandaar dat een aantal Antilliaanse moeders de cursus Bon Kria (Papiaments voor goed opgevoed) volgden. Cur susleidster was mevrouw Abigail Silie van de Stichting Welzijn Bevordering Antillianen en Arubanen in Nederland. De cursus werd opgezet in samenwerking met welzijnsorganisatie SWS en Welzijn en Educatie van de gemeente Schiedam. Acht moeders van Antilliaanse leerlingen van scholen in de wijk Nieuwland slaagden glansrijk en kregen donderdag in Wijkcen trum Willem Dreesplein het felbegeerde certificaat uitgereikt. De Nieuwlandse scholen werkten mee aan het werven van de cursis ten. Een roos en diploma vooreen van de geslaagde moeders foto: R1CHARÖ Hoogveen SCHIEDAM - Burgemeester en wethouders hebben ondanks pro testen van de Historische Vereniging, een sloopvergunning ver leend aan ONS IBOR voor de sloop van de voormalige gymzaal en kapel van het Broederklooster achter het pand Waranda 150. Volgens de gemeente verkeert het gebouw in een zeer slechte staat en levert het gevaar op voor de omwonenden. De Historische Ver eniging Schiedam (HVS) maakte bezwaar tegen de reeds vorig jaar gepubliceerde sloopvergunning vanwege de cultuurhistori sche en architectonische waarde die het pand, uit hun standpunt bekeken, heeft. Het college heeft een geheel ander oordeel. Het klooster waar de kapel deel van uitmaakte is in het verleden al gesloopt. De kloos ters aan de Tuinlaan en de Korte Haven, die wel behouden zijn, zijn van een groter architectonisch belang en staan beter voor de ze periode uit de geschiedenis van de stad', aldus het college. Het college zegt, naar aanleiding van het verzoek van de HVS, toch gezocht te hebben naar kopers die het historische pand willen restaureren. De gemeente zegt dat dat niet gelukt is vanwege de hoge herstel- kosten. 'Doordat buurtbewoners veelvuldig klagen over de zeer slechte staat waarin het pand verkeert en de overlast die dat met zich meebrengt, zoals duivenoverlast, zit er niets anders op dan sloop. Voorzieningen om de overlast terug te dringen zijn niet meer afdoende', besluit het college. MAASSLUIS/SCHIEDAM - De politie rondde vorige week het on derzoek af naar de vechtpartij van 20 maart op de kruising van de Dr. Jan Schoutenlaan met de Burgemeester Wesselinkstraat in Maassluis. Deze ontstond naar aanleiding van onenigheid in het verkeer. Toen gingen een 20-jarige automobilist uit Maassluis en twee mannen op een bromfiets op de vuist. De automobilist wilde zijn auto na de on enigheid parkeren, waarbij hij werd lastiggevallen door drie mannen, die vermoedelijk bekenden waren van de twee op de bromfiets. Di verse andere mannen gingen zich er mee bemoeien, waarna op ver scheidene plekken vechtpartijtjes ontstonden. De politie herstelde de rust en nam enkele betrokkenen mee naar het bureau voor een nader gesprek en een onderzoek. De 20-jarige automobilist en een 19-jarige Schiedammer deden aan gifte van openlijke geweldpleging in de zin van poging tot doodslag en van mishandeling. Tijdens de onenigheid zijn beide aangevers be dreigd met een alarmpistool. De Schiedammer is ook nog in het ge zicht gespoten met traangas. Tijdens het onderzoek werd duidelijk dat de verdachte een 19-jarige Rotterdammer moest zijn. De politie heeft de verdachte maandag 16 juli verhoord. Hij bekende met het alarmpistool te hebben geschoten en met het traangas te hebben gespoten. Tegen de verdachte is proces-verbaal opgemaakt. NS Nieuwe HikStadsblad Pr. Beatrixlaan 2, Schiedam. Tel. 010-471 93 27 www.zwembadgroenoord.nl TJ JZ w KA \tï O O c AA» V» DRIFT Gemeente niet geïnformeerd over onderzoek naar milieudelicten OPTICIEN GROENOORD VAN HAREN LAAN Gratis parkeren voor de deur, en altijd plaats Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam telefoon: (010) 47 35 384

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1