Nieuws van de Hargahoeve I Is er nog goed nieuws? KORTWEG I SCHIEDAM LP Databank kranten in Bibliotheek Heemtuinkruiden m Kaartje voor culturele rondtoer te geef, dus niet zeuren! Mevrouw Meijer krijgt lintje Burgerlijke stand In de prijzen door virtuele Rabobank Help jij onze passagiers aan een goede reis? KUNSTGEBITTEN Het Nieuwe Stadsblad NS Stations HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 25 JULI 2001 30 - 1440 SCHIEDAM - Gemakkelijk een artikel zoeken uit de krant is sinds kort mogelijk bij de biblio theek aan het Stadserf. Via de krantenbank kan men online bla deren door de archieven van on der andere het algemeen Dag blad, de Volkskrant, Trouw en het NRC Handelsblad. De Kran tenbank werkt als een 'gewone' zoekmachine op internet. Er kan worden gezocht op trefwoorden en data. Volgens de bieb kan is een artikel binnen enkele secon den opvraagbaar. De databank omvat vier miljoen artikelen, verschenen in de afgelopen tien jaar, en wordt dagelijks geactu aliseerd. SCHIEDAM - Bij Heemtuin 't Hoefblad in het Prinses Beatrix- park is er op zondag 29 juni een themamiddag over bruikbare kruiden die in de tuin groeien. De middag wordt verzorgd door An slinger, die de kruidentuin in de heemtuin onderhoudt. Zij laat kruiden zien die als medicijn, verfplant of in het huishouden worden gebruikt. Tevens zet zij zeven potten kruidenthee waar onder de citroenmelisse, die een kalmerende werking heeft. Azijnliefhebbers kunnen een fles witte wijnazijn meenemen Hoor Slinger omgetoverd een fles kruidenazijn. 15.30 uur. T mee ïssion lue^mse eiding van als steunkoor nralische 'The jo "(Sslon', een kruising tussen de Bachs' Mattheus Pas sion èri Jesus Christ Superstar van Webber/Rice. Het muziekstuk wordt uitge voerd door een symfonieorkest, een jazzband en een koor van 250 mensen. De uitvoering vindt op 11 oktober plaats in de Rot terdamse Doelen. Kaarten van 42,50 kunnen nu reeds besteld worden aan de zaal kosten ze ze ven piek meer. Info 010- 2732757 Tandprothetische Praktijk Veringmeier (010) 4.699.444 0900 - 8998200 (22ct per minuut) n de dierentehuis Harga- loeve zitten de rondzwer vend aangetroffen katten Klossiar en Swetlana te wachten op hun uit het oog geraakte baas of desnoods op een nieuw onderdak. Swetlana is een lief zwart/wit poesje van ongeveer twee jaar dat een beetje tenger ge bouwd is. Swetlana is 10 ju li gevonden in de School straat, ze droeg toen een rood nylon bandje met belletje. De circa een jaar oude cy- per/witte kater Klossiar is een ongecastreerde en zeer vriendelijke kater. Hij is 5 ju li gevonden op de Vlaardin- gerdijk. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. t/m vrijdag van 11.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. Op za terdag van 11.00-15.00 uur. De openingstijden zijn dinsdag Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. Via internet: http://www.hargahoeve.nl NANS WOLTERS WATERWEG - Met veel trommelgeroffel werd in het voorjaar een gevarieerd programma van Havens Heerlijkheden (H H) aangekondigd dat zich in zeventien steden in de pe riode maart/november in de regio zou gaan afspelen. Het project haakte aan bij Rotterdam 2001, culturele hoofdstad van Europa sa men met Porto in Portu gal). In De Reisgids van H H worden verschillende culturele evenementen in de betrokken gemeenten, waaronder Schiedam, Vlaardingen en Maassluis aangeprijsd. Het aantal manifestaties in het Heerlijkhedenproject is echter zeer beperkt. Zo af en toe klonk er de afgelopen maanden een dreunende paukenslag als een kort actief intermezzo door de steden, om vervolgens weg te ebben in een oorverdovende stil te. In Schiedam waren in mei vijf voorstellingen van Kolk te zien en stond in juni het Stads- erffestival (twee dagen) op het programma. In Maassluis speel de de productie De laatste rede (5 dagen) en in Vlaardingen, Stedelijke Oorsprongen, een kunstproject in de buitenwijken van de stad (vier weken). Tien dagen lang konden geïnteres seerden in mei met reisbureau Mareado per busje of roeiboot reizen langs twaalf kunstwerken in Vlaardingen. Sommige van deze activiteiten waren echter al voorbereid en gepland voordat Havens Heerlijkheden het programma rond had. Interessante rondtoer Eén onderdeel van het Heerlijk hedenproject vindt eenmaal in de maand plaats in alle gemeen ten, namelijk een culturele rond toer door de stad, soms aange vuld met een wandeling. De belangstelling hiervoor wis selt per stad en per keer sterk. De organisatie hiervan, in han den van Kunstgebouw in Rijs wijk kondigde zelfs nog niet zo lang geleden desperaat aan dat, ook als er maar één deelnemer is, het feest danwel rondrit doorgaat. Jan Anderson van het Vlaardingse Streekmuseum heeft samen met Max Thurmer de voorlichting tijdens de cultu rele rondtoer in de RET busjes voor zijn rekening genomen. Hij vertelt dat de start van het project ronduit problematisch was. 'Gelukkig trof ik het toen ik de eerste keer in Maassluis een rondrit verzorgde, want toen moest er zelfs een extra busje worden ingezet. Maar waar schijnlijk werd die toeloop toen veroorzaakt door alle aandacht die gemeente en media eraan hadden gegeven. Een maand la ter stapten slechts twee mensen in. De afgelopen keer viel het mee, ook in Vlaardingen daar zat de bus met 29 personen bijna vol.' Volgens Anderson zijn de culturele rondritten voor veel mensen aanleiding er een dag trip van te maken. Sommige van zijn passagiers vertellen dat zij het hele rondtoerprogramma af werken en onder meer ook Hel- levoetsluis, Ridderkerk en Briel- le aandoen. 'Ik had mensen in de bus die nog nooit in Maassluis waren geweest.' De groep be langstellenden wordt door het overgrote deel gevormd door da mes (75 procent). De man van het Streekmuseum vermoedt overigens dat dag en tijdstip van vertrek van de bus niet mee werkt om mensen de bus in te trekken. Om tien uur 's morgens vertrekt de bus in Maassluis (za terdag), Vlaardingen (vrijdag) en Schiedam (woensdag). 'Niet bepaald een gunstig tijdstip als men eerst met de trein uit een andere gemeente moét komen. Voordeel is wel dat de rondrit in Maassluis en Vlaardingen start vanaf het station.' Omslachtig Voor mensen die Schiedam aan doen is het wat ingewikkelder en het is daarom niet verwonderlijk dat de bustoer daar geen hoge ogen gooit. Wil je in de Bran- dersstad een rondrit maken dan moetje voor een kaartje naar de VW of postkantoor; vanaf het station toch snel een wandeling van zo'n twintig minuten. Ben je eenmaal in het bezit van een plaatsbewijs dan ben je er nog niet want de opstapplaats van de bus ligt aan de 's-Gravelandse- weg, direct voor de deur van de Artoteek. Dus opnieuw een wan deling van een minuut of vijf tien. Hoewel de Artoteek op geen enkele manier betrokken is bij Havens Heerlijkheden worden de medewerkers wel ie dere 3e woensdag van de maand door de weinige deelnemers aan gesproken op tal van kwesties. Men wil weten hoelang de rond rit duurt, hoe veel tijd men kwijt is aan de wandeling en of ie mand met een rolstoel mee kan. Telefonisch reserveren kan (99 c/m), maar niet iedereen kiest voor die optie. Bij slecht weer zit men vast aan het kaartje dat niet wordt teruggenomen of geruild. Jan Anderson is echter van me ning dat men voor dat tientje niet te kritisch mag zijn. 'Voor een klein bedrag krijgt men een grootse rondrit, waar vind je dat tegenwoordig nog! Opmerkelijk Tevergeefs zal men al bladerend in het H H reisgidsje met de vele foto's evenementen tegen komen die voor de komende maanden in Vlaardingen, Maas sluis of Schiedam staan gepland. Afgezien van de culturele stads toer is er weinig te beleven. Des te opmerkelijk is het dat de on langs geopende fototentoonstel ling van Gerard van Soest in Ste delijk Museum Schiedam, sa mengesteld in het kader van Ha vens Heerlijkheden, in het boekje niet is te vinden. Wel de aankondiging dat vanaf half april een virtuele rondtoer in al le H H gemeenten gemaakt kan worden. Op dit moment wordt voor onder meer Schiedam de laatste hand gelegd aan dit toeristische pro duct dat via www.culturelestads- toer.nl binnenkort is op te roe pen. De afdeling voorlichting verwacht dat burgemeester Scheeres eind van deze maand de internet rondrit kan openstel len voor belangstellenden. Vanuit de luie stoel langs plei nen, kerken, havens en parken. Het moet, zo menen de samen stellers van de website een aan zet geven om overeind te komen, om actief al dat moois in het echt te gaan bekijken. SCHIEDAM - Vanwege haar verdienste als vrijwillig peuterleidster bij peuterspeelzaal 2+3 is mevrouw G.M. Meijer Hoornweg donder dag benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Loco-burge meester Siljée speldde haar de koninklijke versierselen op tijdens haar afscheidsreceptie in de peuterspeelzaal aan het Bachplein. Ook op tal van andere terreinen was mevrouw Meijer actief. Ze was in- structrice bij zwemvereniging Wilton-Fijenoord, maakte'deel uit van de ouderraad van de vd Kuilschool en houdt zich bezig de allerklein sten van scoutinggroep 'De Bevers'. Heeft u de laatste tijd de kranten en andere bronnen met informa tie over Schiedam gelezen? Nou ik wel, ik moet zeggen, ik zou wel eens iets heel erg positiefs willen lezen over onze Stad Schiedam. Ja, of schrijven. Maar wat? Begin ik over de metro dan is er de criminaliteit die ons staat te wachten, zegt men. Een feit zijn de bruggetjes, geen goed nieuws. Het pleintje bij de avondwinkel aan de Parkweg, goed voor de spelende kinderen, met nieuwe speeltoestellen, nee ook niet, want daar gebruiken ze drugs en alcoholhoudende dran ken en gooien hun glazen flesjes kapot. Daar kunnen de kinderen niet veilig meer spelen! Onze Wijkwethouder zie je hier veel, zodat hij echt zelf over de feiten kan meepraten, bewoners die met hem in discussie kunnen gaan, nee ook niet want niemand ziet hem, ja op een receptie! Maar hier niet! Onze Wijkagent INGEZONDEN BRIEF krijgt grote steun! Nee een leu gentje, die wordt bij ons wegge haald. Een lekker wandelingetje maken op een zwoele zomer avond of nacht, niet doen want het tuig berooft je van elke gul den! Dus ook niet. Uhm, wat dan? Jan des Bouvrie is in Schiedam gekomen, om een nieuw elan te stichten, maar de Schiedammers, de meeste dan, hebben geen de Bouvrie centjes of euro's. Een parkeergarage on der de Korte Haven dan, want respecteert wel de heilige koe! Gewoon auto dus, nee ook niet goed! Het wordt mooi weer, ja dat is iets positiefs. 0, maar dan gaan alle versterkers weer op on eindig, heb je weer overlast. Ook niet dus. Een straatspeeldag voor de kinderen, dat is toch in en in triest, je zal kind zijn in deze tijd, de autobezitter zou zich rot moe ten schamen, maar dat is lande lijk, ook niet goed. De bijeen komst over de toekomst van Schiedam-Nieuwland. Iedereen mag zijn zegje doen! Fout! Het Schiedamse Bestuur heeft met Woonplus alles al geregeld, ie dereen mocht de plannen aanho ren, dat was alles. De bewoners houden hun wijken schoon! Ja u wel, maar ik bedoel die andere die niet! Fout, ook niet positief. De Sociale Controle komt weer terug, nee fout, een mes tussen je ribben of een kogel tussen je ogen, dat kan je krijgen! In Schiedam is alles klaar, weer niet waar, het zijn net mollen, overal zie je de hopen liggen. Misschien heeft uzelf nog wel talloze andere dingen. De Fluis terboot, dat vind ik een geinig ding, je hoort er niets van, dat is wel positief! Tjeetjemina, weet u wat nu wél positief is, dat wat u nu leest, dat u het er mee eens bent. Doe dan eens iets positiefs. En doe er dan iets mee!!! Hans Henrichs, Schiedam SCHIEDAM In de Liduina basiliek is za terdag om 18.00 uur: eucharis tieviering, zondag om 10.15 uur: hoogmis m.m.v. het herenkoor I.H.D. Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij De Vrijzinnige Ge loofgemeenschap met Ds. J. Brostrom-Bruin uit Boskoop. De Evangelisch Lutherse Ge meente houdt zondag om 10 uur een dienst met Ds. A.I. Hyvari- nen, er is een viering van het Heilig Avondmaal. In de Liduinakapel (Franke- land) is zondag een eucharistie viering om 9.15 uur, voorganger is Pater J. van Schagen met me dewerking van dhr. Jan Meisters en het Liduinakoor. Donderdag vertolkt in podi- umcafé De Graauwe Hengst, Lange Haven 28, de Schiedamse formatie Easy Living 'De Blues' vanaf 21.30 uur. STICHTING WELZIJN In de Erker zijn de activiteiten volgende week 'Oude Ambach ten': 30 juli van 13.30 tot 15 uur Oud Hollandse spelen op het Erkerplein, 31 juli 13.30 tot 15.00 uur nieuwe spelen op het Alexander Numannplein. Op 1 augustus is er van 9.30 tot 18 uur een uitstapje naar het openlucht museum met platvoeten, 2 au gustus 13.30 tot 15.30 uur is er film op groot scherm. OUDERENWERK Vrijdag is er volksdansen in de Woudhoek van 10 tot 11.30 uur, kosten 3,50 per keer, don derdag 9/8 is er bingo in de Woudhoek van 14 tot 16 uur, kosten 7,- (6 ronden) kaarten af halen vanaf 1 augustus, 13 au gustus is er een vismaaltijd in Oost van 11.30 tot 13.30 uur, kosten 12,50 p.p. inschrijven voor 7/8, iedere zondag is er koffie inloop in de 4 Molens van 11 tot 13.30 uur toegang gratis. 2 t/m 8 juni Geboren: Lara Samantha d.v. E.R. Langeveld en B.J.E. van Zeijl; Triistan z.v. J. Tange en B.M. Schulze; Jim Juan z.v. E. de Rouw en C.N.S. Kaliar; Lois Kim d.v. G.G. Lambregtse en M.D. Manneken; Juan Rudolf z.v. N.G. Kunnen en E. Ramos Silva; Ayoeb z.v. A. Sbita en S. Ben Gho- zel; Nino Max z.v. H.J. Zagwijn en N.M.B.M. Kruijswijk; Evi d.vr R.L. van Heusden en M. Krabbendam; Imane d.v. M. Jaouhari en S. Daouairi; Kaina Mariana d.v. M. Mac Leod; Berkay z.v. G. Altiok en N. Aybas; Glenn Fransicus Daniël z.v. A.F.D. Michels en S.S. Zyder- veld; Hamdi Abdi d.v. Sara Mohammed Abdi, Melissa d.v. E.G. Mar- godt en N.R.M. Vanmaele; Mert z.v. A. Mese en Z. Agca; Britt d.v. R. Vermeer en A. Blok; Aleyna d.v. B. Car en G. Car; Bregje d.v. M. Blom en J. Feteris; Guus z.v. L.W.M. Steerneman en M. van den Els- hof; Ivan z.v. R.J. de Oliveira Sotero en S.C. Goncalves Fernades R; David Antonio z.v. X. de Vries,; Mouna Noufissa d.v. A. Caraf en F. Soujae; Gildomar Norberto z.v. N.A.M. Lourens; Jesse Willem z.v. L. van Oevelen en K. Vos; Manuéll Marinus Marcel z.v. D. van Oud- heusden. Huwelijk/geregistreerd partnerschap: M.D. Pronk en I.C. Schaap; A. Lieve en Y Melief; J.J. Pinto e Neto en C.A. da Costa Martins; G.L. Bijl en Y. Bezemer; K. Schot en A. Wiltens; R. Riemens en S.C.G. Hamerslag; R. van den Bos en J.M. Post; S. Lutovci en V Hamza; R. Siwers en J., de Winter; A.van de Tonnekreek en N.C. den Haan; D. Lemen en P.L.A. de Vries; J.L. Kooistra en J. Penraat; A. van der Weerd en I. van Wevering; T.J.C. Giezekamp en C. de Mos; H. Moret en C.M. de Vries; R. de Bruyn en P. Meijer; B.. Bart en A. Bliek Overleden: M.G. Nicodem man, 87jr. geh. met A.A. de Callafon J Teeuw vr. 85jr., geh.gew. met F.E. Koelman, G- van Veen man, 61 jr.K. Riete- ma man, 87jr. geh.met H. Stebler, A. Tasma vr. 84jr. geh.gew. met A. Blom, H.C.S. Wijzenbroek vr. 56jr., A. van der Ven man, 89jr. geh. met J. van den Heuvel, M. van der Schalie vr. 73jr. geh. met J.A. Merks, J.C.A.J. den Bliek vr. 49jr., H. Berkhout man, 77jr. geh. met C. de Waal, F. Zaal vr. 81jr., geh.gew. met J.A. Koiudijzer, J.LK. Li- mer man, 72jr. geh. met J.E.G. Soomers, H.A. van Heiningen vr. 86jr., P. Tanis man, 67jr. geh. met G.H.J. Smit, P.H. Loch man, 72jr. geh. met P. van der meer, J.A.M. Remmerswaal man, 74jr. geh. met A.M. van Es, AJ. Notenboom man, 59jr. H.J. Albers man, 76jr. geh. met L.J. Spaanderman, W. van der Brugge man, 79jr., H. Tassenaar vr., 81 jr. geh.gew. met P.J.J., van de Water, A. van den Hurk man, 67jr., P.J.C. de Wolf vr., 96jr. geh.gew. met F.A. de Vette VLAARDINGEN/SCHIEDAM - Tijdens de campagne 'Virtuele Ra bobank' gaf de bank van de noeste wielrenners en de slogan 'You'll never walk alone' duizenden luxe prijzen weg aan klanten die hun bankzaken regelen via telefoon of internet. Ook vijf klanten van de Rabobank Schiedam/Vlaardingen vielen in de prijzen. De Schiedam se prijswinnaar G. Jansson won een laptop. Zijn stadsgenoten C.E. La Lau en A.M. den Toom kwamen in het bezit van een videocamera. Mevrouw Schults uit Vlaardingen kan dankzij de Rabo voortaan 'wappen' op haar splinternieuwe mobieltje en mevrouw S. Gobind uit Rotterdam komt nooit meer te laat op een afspraak dankzij een ge avanceerde palmtop. Overigen konden de beide dames vrijdag niet tijdens de prijsuitreiking in de Rabobank aan het Veerplein in Vlaar dingen aanwezig zijn. Ze genoten van een welverdiende vakantie. De campagne van de Rabobank heeft als doel de klant te stimuleren om kennis te maken met virtueel bankieren. I Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener hus-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010)4.600.205 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd redactie: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: HNS Aanbod Havens Heerlijkheden te schraal om lang van te genieten De culturele stadstoer voert ook langs het schilderachtige Kethel foto: AADVD DRIFT l! Foto: RICHARD HOGEVEEN Word dan Servicemedewerker (m/v) aan het loket. Bel voor meer informatie tijdens kantooruren 030 - 235 80 88. Standplaats Schiedam e.o.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 5