IN KRANT Junior speelt bij senioren Jongen van zes redt peuter van verdrinking Natte bedoening voor schiedamse jeugd OP=OP le Jongens in cel na aanranding Klachten over vliegtuiglawaai Wegener huls-aan-hulskranten Dure slippers Vrouw beroofd Duiker aan de haak geslagen Bewoners maken zich op voor verhit debat met plannenmakers a Milieuprijs voor groene winkeliers DONDERDAG 26 JULI 2001JAARGANG 53 Nr. 30 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM E OPLAGE: KIJK OF 00 RUBRIEKSPAGINA'S HNS Onderwijzer zet zich in voor jeugd in Nepal Trouw volgeling van vermoorde pater Tv-ploeg in spoor van reizende Schiedammer SCHIEDAM - De diefstal van een paar slippers van 60 gulden kwam een 38-jarige vrouw maandag duur te staan. De win keldievegge werd betrapt bij het wegnemen van een paar zwarte herenslippers uit een schoenwin kel op de Hoogstraat en werd daarbij betrapt door het winkel personeel. De vrouw kreeg een boete van 250 gulden. SCHIEDAM - Een 42-jarige be woonster van de Singel werd dinsdagmorgen rond kwart voor vier bij thuiskomst beroofd van haar handtas. De dief, een neg roïde man op een brommer, trok de tas van haar arm, waarna een worsteling ontstond. De vrouw kwam daarbij ten val en liep op pervlakkig arm- en hoofdletsel op. De straatrover ging er vervol gens op de brommer vandoor met de tas met geld, pasjes en identiteitspapieren. Het slacht offer zette met enkele familiele den de achtervolging in, maar verloor de vluchtende dief op de 's-Gravelandseweg uit het oog. UTRECHT - Een 31-jarige sportduiker uit Schiedam vorm de zaterdagnacht de onverwach te buit van een Duitse visser. De Schiedammer was aan het dui ken in de Baambrugse Zuwe in de omgeving' van Utrecht en raakte onder water verstrikt in de vislijn van de Duitser die daar met een maat zat te vissen. De visser zag zijn dobber enkele malen ondergaan en dacht de vangst van zijn leven te hebben gedaan toen hij het gewicht van de vangst voelde. De beide vis sers waren verbijsterd toen ver volgens de Schiedammer op dook. Zij dienden overigens wel een regeling te treffen voor de door de vislijn kapot getrokken duikcomputer van de onfortuin lijke Schiedammer. TAS VOL DRANK - De politie pakte dinsdagmorgen in alle vroegte op de Westvest een 24-jarige man op. De man was in het bezit van een tas vol Bacardi Breezers. Kort daar voor had diezelfde man bij een slij terij aan de Oranjestraat met een steen een ruit kapot gegooid om aan drank te kunnen komen. De gealarmeerde politie trof de in breker aan terwijl hij zich achter een boom probeerde te verstoppen. De man, een inwoner van het Brabantse Ossendrecht, had in de haast het partijtje Bacardi Breezers uit de eta lage gegraaid. van,der Ree Zr// 1.000 m2 VERLICHTING Een verpleeghuis is niet de meest voor de hand liggende plaats om kindervakan tieweken te organiseren, maar DrieM- aasStede zit daar met mee. In het ge bouw aan de Voorberghlaan kunnen de telgen van de verpleeghuismedewerkers tot het eind van de vakantie terecht voor feestelijke acti viteiten. Bij mooi weer wordt het buitenterrein tot extra speelplek bestempeld. Dagelijks worden er voor de junioren van 4 tot 12 jaar alle mogelijke activiteiten op touw gezet en al dat speelse feestgedruis heeft ook een positieve uitwerking op de veelal bejaarde inwonende pa tiënten. Maandag ging de eerste ploeg kinderen er aan de slag, met het produceren van de meest mooie teke- ning'en en kleurplaten voor de gastheren en dames en tussen de bedrijven door werd ook nog even zeshandig een pianoconcert ten beste gegeven. Zo nu en dan wordt er voor de kinderen en patiën ten een gezamenlijke activiteit op touw gezet. 'Voor beide partijen een inspirerende ervaring', weet de verpleeghuisleiding uit ervaring. Leuke bijkomstigheid van de attractieve kinderop vang is dat DrieMaasStede niet met personeelsge brek te kampen heeft in de vakantieperiode. SCHIEDAM - Bij het zwembad aan de Westfrankelandsedijk hield de politie dinsdagmiddag rond vijf uur drie jongens (12, 13 en 14 jaar) uit Rotterdam en Schiedam aan. Het drietal had geprobeerd een fiets weg te ne men. Ook werd duidelijk dat de jon gens die middag in het zwembad een 11-jarig meisje uit Hoek van Holland onzedelijk hadden be tast. De jongens werden aangehou den en ingesloten. Uitstallingen hoger - Het dage lijks bestuur van Schiedam heeft besloten dat de winkeluitstallin gen en borden in de binnenstad in plaats van de voorheen gel dende 1.20m voortaan 1.50m hoog mogen zijn. Binnen de meter van de gevel dat uitstallingen mogen worden neergezet worden straks ook wat soepeler regels gehanteerd voor bloemenwinkels. Zij krijgen in de breedte wat meer de ruimte. door: Wim Schelberg SCHIEDAM - De bewoners van de Lange Nieuwstraat ter hoogte van de voormali ge werf Osterholt zijn boos. En niet zo'n beetje, ook. Die boosheid betreft niet zozeer het feit dat er ge bouwd wordt op kleine af stand van hun achtertuin. Het is vooral de manier, waarop. De plannen ter plaatse: een woontoren van dertig meter hoog, die - eenmaal gerealiseerd - niet alleen het woongenot voor omwonenden vergalt, maar ook invloed heeft op de beeldkwaliteit van het oud ste stadspark van Neder land. De ideeën die Dick Smeding, ar chitect van bouwbedrijf Hol lands Midden, op papier zette met betrekking tot het gebied van de voormalige scheepswerf Osterholt aan de Nieuwe Haven vielen duidelijk niet in de smaak. Zeker niet waar het een geprojecteerd dertig meter hoog flatgebouw met zeven apparte menten en een penthouse betrof. Alleen al de toekomstige woon functie van de 'achtertuin van de Lange Nieuwstraat', waar van oudsher bedrijvigheid is ge weest, zal reden zijn voor een goed gesprek. 'We zijn er niet te gen dat er gebouwd wordt. We zijn ook niet tegen het opnieuw vestigen van bedrijven op deze locatie. Want bedrijven garande ren in ieder geval altijd je priva cy. 's Avonds gebeurt er immers niets. We zijn ook niet tegen het vrijgeven van het terrein voor woningbouw. Maar dan moet er wel iets normaals komen. Iets dat past in het beeld van de Nieuwe Haven, de Lange Nieuwstraat en de Plantage', al dus de omwonenden. Er is dus op dit moment nog voldoende ruimte voor de dialoog. Maar daarvan moet de gemeente wel gebruik willen maken. De Belangen- en Bewonersver- wm Een 30 meter hoge woontoren verstoort de fraaie aanblik van het oudste stadspark van Nederland, waarschuwen de bewoners eniging de Plantage heeft zich aan de zijde van de bewoners ge schaard. Zij zien liever architec tuur die meer aansluit bij het his torisch karakter van dit stukje Schiedam. 'De specifieke archi tectuur van bedrijvigheid van vroeger tijden mag best terug aan dit stukje Nieuwe Haven', stellen zij. Nieuwbouwprojecten moeten dan ook voldoen aan een hoogwaardige uitstraling en kwaliteit, die ruimte laat voor di versiteit. 'Dat kan betekenen dat er diverse gevels worden ont worpen, die passen in het karak ter van de omgeving.' Door een goede materiaalkeuze zou op die manier de Nieuwe Haven een meer interessant aanzicht krij gen dan nu het geval is. 'Natuur lijk hebben wij ook wensen ten aanzien van de maximale bouw hoogte. En juist wat dat betreft gaat Hollands Midden een paar treetjes te hoog.' Ook de manier waarop de ge meente 'inspraak verwart met informatie', irriteert de bewo ners. 'Er wordt een informatie avond georganiseerd waarop je kant-en-klare plannen voor je 1 uur Fotoservice KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur kiezen krijgt.. Waarom hebben wij onze wensen, ideeën en be zwaren niet van tevoren kenbaar kunnen maken? Want nu worden we gedwongen tot acties waar de gemeente waarschijnlijk ook niet op zit te wachten.' Dat vin den de omwonenden jammer, want met wat meer daadwerke lijke inspraak was er wellicht een ontwerp tot stand gekomen dat de gemoederen niet zo be roerd zou hebben. Het irriteert de bewoners dat prachtige 'situ atietekeningen" te zien zijn, waarop niets de werkelijke situ atie weergeeft. 'Omdat de plaats van het bouwproject ten opzich te van andere projecten niet dui delijk uit de tekeningen naar vo ren komt, weet niemand waar hij nu eigenlijk aan toe is.' Bewo ners maten zelfs ter plaatse na waar de nieuwbouw zou komen - en ook daarvan schrokken ze. Behalve het ontwerp zijn er meer hete hangijzers. Zoals de in het plan voorgestelde parkeeraf- wikkeling. Onder het voorge stelde nieuwbouwproject wordt een parkeergarage geplaatst, die voorziet in even veel parkeer plaatsen als appartementen. Dat is te weinig, stellen de omwo nenden. Volgens hen zou de ge meente uit moeten gaan van een meer reële norm. Tijdens een eerdere raadsverga dering meldde wethouder Haf kamp al, dat de parkeernorm ook voor hem nog bespreekbaar was. Toen ging het over het Gu- stoterrein, maar ook bij een bouwproject als het onderhavig mag verondersteld worden dat met meer dan één auto per gezin rekening gehouden moet wor den. •Tenslotte is er nog de vervuiling situatie ter plaatse. Waarschijn lijk is de grond niet geschikt voor woningbouw en zal er moe ten worden gesaneerd. Zelfs wanneer een deel van de grond wordt ontgraven ten behoeve van de parkeergarage. Vervuilde grond Ook dat is een traject dat bewo ners op zijn minst kritisch willen volgen. 'Wij kunnen ons nauwelijks voorstellen dat de gemeente eni ge notie heeft van de daadwerke lijke implicaties van het huidige bouwplan', zeggen de omwo nenden. Mocht de gemeente zich echt op de hoogte willen stellen - dus niet alleen middels tekeningen of verslagen - dan moeten ze maar eens ter plaatse een kijkje komen nemen.' Voor lopig zoeken de bewoners het - wellicht verhitte - debat. Wan neer ook dat geen effect heeft, moeten wellicht andere wegen bewandeld worden. VLAARDINGEN - De zes jaar oude Sydney Kloos uit Vlaardin gen redde onlangs tijdens een vetjaardagspartijtje in hel zwembad in zijn woonplaats een 3-jariger peuter van de verdrinkingsdood. Alle verjaardagsgasten konden uitstekend zwemmen, alleen het broertje van de jarige niet, maar dat mocht met twee armvleugel- tjes om wel meedoen. In een onbewaakt ogenblik zag het peuter- tje kans zijn zwemvleugeltjes af te doen en in het water te sprin gen. Hij raakte in moeilijkheden in het voor hem te diepe water. Sydney, die net geslaagd was voor zijn B-diploma, zag het gebeu ren. Hij zwom snel naar de peuter toe, pakte hem beet en hield hem boven water, terwijl hij de badjuffrouw te hulp riep. Deze schoot toe en nam de peuter van hem over en bedankte de jonge redder. Sydney, die in twee maanden tijd zowel zijn A- ais B-diplo ma haalde, vond het kennelijk de gewoonste zaak van de we reld. Zijn ouders en zijn Schie- damse oma Trudy hoorden pas later van zijn bijzondere actie, tijdens de vierdaagse waarbij een groepje schoolkinderen langs en vijver wandelde en een waarschuwing voor het water de opmerking uitlokte 'laat maar gaan want Sydney is er toch bij'. Zijn meewandelen- de vader werd nieuwsgierig en kreeg alsnog het hele verhaal te horen. SCHIEDAM - Mocht de start van de Jeugdland Summerparty maandag nog geteisterd worden door hemelwater, woensdag vormde water juist een welkome verkoeling voor de vakantievie rende kinderen die zich op het Doeleplein uitleefden bij de 'Wa- terfun'. Ditmaal bij welhaast tropische temperaturen. Alles draaide gisteren om water bij dit onderdeel van de vakantie- spelen. Een 'nat pak' was in alle gevallen gegarandeerd en een zwemdiploma dus verplicht. Zoals bij het tobbedansen of bij het oversteken per reuzenband of drijvende sjoelsteen. Kleddereh ge blazen was het ook bij de bandenbots en het skippybalspuiten. REGIO - Twee vertrekkende vliegtuigen van Rotterdam Airport heb ben maandagochtend vroeg voor flink wat overlast gezorgd in de re gio. Bij de DCMR Milieudienst kwamen 68 klachten binnen over het vliegtuiglawaai. Het merendeel van de klachten heeft betrekking op het opstijgen van een vliegtuig van maatschappij 'Freebird' met be stemming Antalya, Turkijke. Ook kwamen er enkele klachten binnen over een vliegtuig van Royal Maroc met als bestemming Oujda/An- gands, Marokko. De klachten kwamen uit de gehele regio maar het overgrote deel is afkomstig uit Schiedam en Rotterdam. DCMR gaat de klachten onderzoeken waarna de Commissie Milieuhygiëne Rot terdam Airport in overleg treedt met de luchthaven ROTTERDAM -Winkeliersverenigingen in het Rijnmondgebied hebben tot 10 september de tijd om zich aan te melden voor deelna me aan de wedstrijd om de VTM-milieuprijs 2001. De winnaar van de wedstrijd krijgt de titel 'De Groene Winkelier', de prijs bestaat sinds 1998. Winkeliersverenigingen die een kans willen maken, moe ten zich actief inzetten in het nemen van maatregelen dié de milieu belasting verminderen, dat kan afvalscheiding zijn maar ook energie besparing of een bepaald soort inkoopbeleid. Ook de voorlichting aan de klanten over dit soort maatregelen telt mee bij de beoordeling door de jury. Voor meer informatie, telefoonnummer: 477 18 74. Tuinbank TIMOR €180 Op is Op! HNS Nieuwe lÜBStadsblad .V.V.V Wegener Huis-aan-Huiskranten Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid GRATIS GRATIS interieurboekje over verlichting ^'rZr-i/rfSi Woonboulevard Vlaardingen Afslag Vlaardingen West bij het Ibis hotel Tel. 010-460 33 00 www.vanderreeverlichting.nl foto; SAKS K.E1TZER Protesten tegen woontoren bij stadspark De Plantage - V» Tr'T 3 ml Hoogstraat 137 PT] Schiedam Tel.: 010-4268255 Mooi fotowerk mag naar eon vaklab foto: HANS KEIJZER In teakhout. Afmeting H/B/D: ca. 86x154x78 cm. Exclusief kussen. Meeneemprijs! Van 629,- voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1