010-4 IN KRANT Oude en nieuwe spelen voor kids m Wie kan er nou van zijn parkeergeld een ijsje kopen? Afscheid van de klanten Prijsdalii DD A Ui C Wegener huls-aan-hulskranten a Vrouw en kat ternauwernood ontsnapt uit brandende woning mm öp w RüBRrËKSpaëiiïft's Zondvloed na inbraak Alleen als Tramlijn 1 of de A4 doorgetrokken worden zou het kunnen Vrouw met brommer en kind tegen tram Culturele uitspattingen voor jongeren uit partnersteden 1 uur - Fotoservice 4 i llMJmlw DONDERDAG 2 AUGUSTUS 2001JAARGANG 53 Nr. 31 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM TOTALE OPLAGE: HNS Marianne de Mol stapt na 7 jaar uit de raad Jongepier met grote overmacht kampioen SCHIEDAM - Jongeren uit Schiedam en uit de partnersteden Esslingen, Piotrkow Trybunals- ki, Vienne en Velenje kijken in de periode van 11 tot 19 augus tus over de grenzen van hun land heen tijdens de internationale uitwisseling tussen jongeren die Stichting Welzijn Schiedam op verzoek van de gemeente op touw heeft gezet. Het project is bedoeld om jongeren, vooral die met een lage opleiding, de kans te geven hun leefsituatie te ver gelijken met die van jongeren in andere landen. De deelnemers gaan in Schiedam middels workshops aan de slag met mu ziek, theater en andere creatieve uitingsvormen. Met als thema: 'hoe besteed je je vrije tijd en hoe zou je je vrije tijd willen be steden?' Uiteindelijk gaan de jongeren gezamenlijk werken aan een eindproduct, een ge meenschappelijk idee hoe je je vrije tijd kan doorbrengen. De jongeren leren met open vizier kijken naar en het respecteren van eikaars cultuur. Tevens is er een aanbod van diverse activitei ten in en rond Schiedam waaraan de jongeren zullen deelnemen. De resultaten van deze 'Interna tional Youth Exchange' worden vrijdag 17 augustus door de jon geren gepresenteerd in het Ste delijk museum Schiedam. a a a KRANT NIET ONTVANGEN? Het leek allemaal een beetje 'oubollig' wat wijkcentrum De Erker begin deze week aan de vakantievierende jeugd te bieden had. Oud-Hollandse spelen stonden op het programma. De kids van nu wisten niet helemaal wat ze daar nou van moesten verwachten, maar beaam den al snel beamen dat die spelletjes van toen eigenlijk wel heel 'vet' waren. Het sjoelen kwam veel jonge Schiedammer nog wel een beetje bekend voor, maar het 'zonder handen hengelen' was een geheel nieuwe uitdaging die de nodige inspannin gen vergde. Ook het stoere 'boomstam ba lanceren' bleek een stevige klus. 'Oma's tijd was zo beroerd nog niet', oordeelde de jeugd bij nader inzien. Maar de nieuw tijd was dat evenmin, was dinsdagmiddag de algemene conclusie toen de Erker een serie 'nieuwe spelen' in de aanbieding deed. De jeugd mocht op het tot racebaan omgebouwde Erkerplein vrij rondcrossen met snelle skelters en andere ludieke karretjes. br SCHIEDAM - Een inbraak in een reisbureau in het Hof van Spaland leverde maan dagochtend vroeg een wat ongebruikelijke schade op. De binnendringers draaiden de brandkraan open, waar door de hele zaak blank kwam te staan. In amper een half uur tijd za gen dieven dinsdagmorgen kans de deur van een schuur aan de Schiedamseweg open te breken en een fiets te ste len. Diezelfde ochtend of de nacht ervoor werden bij een inbraak in een woning aan de Nieuwe Damlaan een tv en videorecorder weggehaald. Op de Maasboulevard werd maandagochtend de auto van een 28-jarige Rotterdammer opengebroken en ontdaan van de antenne, buitenspie gel, wieldoppen, radio, cd's, een zonnebril. door Evelyn de Ruyter SCHIEDAM - Bewoners die de afgelopen jaren naar Schiedam zijn verhuisd omdat die plaats over een goede verbinding met Haaglanden beschikte, ko men bedrogen uit nu de ge meente tijdens de spitsuren een verkeersdoseersysteem wil instellen op polderwe gen zoals de Harreweg. Maar ook mensen die aan die weg wonen voelen zich benadeeld door de manier waarop Schiedam samen met vijf andere gemeente in het gebied van plan is om het sluipverkeer in het pol dergebied van Midden Delftland tegen te gaan. Zij waarschuwen voor met ju ridische procedures als de gemeente het plan doorzet. Dat is de boodschap die spreekt uit de bezwaren die b&w van Schiedam ontvingen van veront ruste inwoners. Nadat via deze krant bekend was gemaakt dat de samenwerkende gemeenten maatregelen hebben afgespro ken om het toenemende sluip verkeer op polderwegen zoals de Harreweg aan te pakken. De opzet is dat volgend voorjaar stoplichtenlichten het verkeer aan het begin van de Harreweg tegenhouden en steeds maar één auto doorlaten. Verwacht wordt dat daardoor de hoeveelheid ver keer op de polderweg met ruim de helft zal afnemen. Door de stroom automobilisten die de da gelijkse files op de A20 en de Al3 ontwijken, loopt ook het verkeer op de smalle polderwe gen regelmatig vast en ontstaat overlast voor de inwoners van het gebied, zo verklaart de ge meente de maatregel. Dressoir SAVARO 362 Hoewel duidelijk was dat onder de betrokken bewoners grote voorkeur bestond voor het verle nen van 'selectieve toegang' via een speciale pas, koos de ge meente voor toegangsdosering omdat dit systeem de enige op lossing is die binnen enkele maanden geïnstalleerd kan wor- den.'Onbehoorlijk bestuur', zo reageert de familie Baars die ruim 17 jaar geleden naar Woud- hoek-Noord kwam, vanuit de gedachte dat wonen in Schiedam en werken in de regio Haaglan den geen probleem zou zijn. 'lm mers de verbinding Schiedam en SCHIEDAM - Een 28-jarige Schiedamse kwam maandag avond rond zeven uur op de Broersvest met haar bromfiets tegen de tram. De vrouw wilde de trambaan oversteken en stopte voor een naderende tram. Zij stond echter met het voor wiel van de brommer te ver op de rails, zodat de tram haar voer tuig raakte. De vrouw kwam ten val, evenals haar zoontje dat achterop de brommer zat. Het jongetje liep een forse hoofdwond op en moest in het Schielandziekenhuis behandeld worden. Delft was goed geregeld middels de Harreweg. Mocht deze weg nu zo goed als ontoegankelijk worden voor autoverkeer in de spits, dan wordt het combineren van arbeid en zorg door de slechte en tijdrovende verbin ding naar het werk bijna onmo gelijk gemaakt.' Er zijn geen goede alternatieven, benadrukt John Baars. 'Aansluiten in de dan nog groter wordende file is geen alternatief, het openbaar vervoer met de diverse overstaps op de route is dat evenmin.' Als tramlijn 1 naar Delft doorgetrok- ken zou worden of de A4 ver lengd zou worden, zou afsluiten van deze weg niet tot grote pro blemen leiden, benadrukt Baars. Maar simpelweg een doseersys- teem invoeren, vindt hij onaan vaardbaar. 'De gemeente laat zich niets gelegen liggen aan de inwoners die werken in regio Haaglanden: ook voor wat be treft het doortrekken van de A4, waarmee veel inwoners gehol pen zouden zijn, laat zij het af weten. Wel eerst nieuwe inwo ners aantrekken uit de regio Haaglanden om leegloop te voorkomen, maar vervolgens wordt alleen rekening gehouden met inwoners die werken in re gio Rotterdam', schrijft de boze Schiedammer in zijn bezwaar schrift, verwijzend naar de me- troaanleg. Collega-bezwaarmaker de heer Wiersma benadrukt dat onder de direct aanwonenden van de Har reweg, zoals hijzelf, het besef leeft dat de polderwegen ge bruikt moeten kunnen worden door bewoners van aangrenzen de wijken als Woudhoek, Spa- land en Sveaparken. Hij waar schuwt dat als de gemeente doorgaat op de ingeslagen weg van 'doseren' dit zal leiden tot juridische procedure en schade loosstellingsacties. 'Deze acties, te financieren uit een speciaal voor dit doel in te stellen fonds, kunnende aanpak van sluipver keer in midden Delftland jaren lang onmogelijk maken.' Wiers ma dringt er op aan dat de ge meente alsnog kiest voor 'selec tieve toegang' en stelt: 'Uw voornemens zijn in strijd met europese- en nationale algemeen verbindende voorschriften en met de beginselen van behoor lijk bestuur.' De bezwaarschriften hebben nog niet tot een formele reactie van de gemeente geleid, meldt John Baars, 'maar er hebben wel en kele raadsleden van de VVD ge beld. Zij hebben beloofd dit on derwerp in de fractie aan de orde te zullen stellen.' li SCHIEDAM - Meer dan dertig jaar lang bepaalde de groentewin kel van De Graaf, 't Fruithuis', het beeld aan de Lange Kerkstraat. Zaterdag kwam definitief een einde aan die vertrouwde handel. Ei genaar Leo de Graaf besloot op 50-jarige leeftijd de deuren van de familiezaak te sluiten, maar het werd bepaald geen afscheid in stil te. Een grote stroom trouwe klanten kwam de gewaardeerde groen teman nog even bedanken voor alle geleverde kwaliteit, service en gezellige praat. De Graaf, die handen tekort kwam voor alle gasten, had op zijn beurt nog een presentje in petto voor zijn afnemers. Het was zijn vader die destijds met zijn bakfiets vol groente de ba sis legde voor de winkel aan de Lange Kerkstraat, zoon Leo nam de zaak jaren geleden over. Zaterdag kwam echter ook voor hem een definitief een einde aan dat tijdperk van groente en fruit. Leo de Graaf bleef na het vertrek van de laatste klant achter met de lege kratten. SCHIEDAM - Het feit dat ze 's nachts tegen vier uur met een droge keel wakker werd en wat wilde gaan drinken, is vermoedelijk de red ding geweest van de bewoonster van een woning aan de Poortugaals- estraat, Lesley Verhoef. Zij ontdekte die 14e juli tot haar schrik dat er brand was in de huiskamer. Pogingen om, kruipend onder de rook wolken door, de vlammen met een paar teiltjes water uit de keuken te blussen haalden niets uit. Het vuur breidde zich snel uit en de vrouw kon niets anders doen dan op de trap met haar mobiele telefoon de brandweer alarmeren. Met gevaar voor eigen leven ging de bewoonster in de brandende wo ning nog op zoek naar haar kat, maar die bleek onvindbaar. De brand weer bluste de inmiddels uitslaande brand, terwijl de politie de om wonenden waarschuwde. Bij de benedenburen, die een werkend weg waren, werd de deur opengebroken om de stroom af te sluiten. De ge dupeerde bewoonster vond onderdak bij haar zus die haar kwam op halen bij overburen, die de ontredderde vrouw hadden opgevangen. De woning brandde grotendeels uit, de buren liepen rookschade op en de benedenwoning stond vol water, vertelt Lesley Verhoef aange slagen. Maar er was een geluk bij al dat ongeluk, 'toen ik de volgen de ochtend nog eens ging kijken stak mijn kat zijn kop uit het dak raam. Hij mankeerde niets.' XmwwwwwwwvwOmwwvOOOW Nieuwe Stadsblad Wegener Huis-aan-Huiskranten M Oplage: 917.006 Verspreiding in geheel Zuid-Holland Zuid cfl T] Hoogstraat 137 Schiedam Tel.: 010-4268255 Mooi fotowerk mag naar een vaklali Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Rotlardam ROTTERDAM-Centrum: Groenendaal 231-253 Tel. 010 - 412 44 67 bij Mariniersweg SLIEDRECHT: Marisstraat 23 (langs de Al 5) Tel. 0184 - 42 10 14 op industrieterrein bij IKEA, foto: HANS KËUZEit Bewoners waarschuwen voor acties tegen verkeersdosering Harreweg bij groen e«n evto 7*3» Geen verkeersdosering op de Harreweg, is de boodschap van de indieners van bezwaarschriften In blank of donker eiken. Afmeting H/B/Q_ca. 87x200x45 cm. Meeneemprijs! Van 995,- voor Hoofdweg 18, Capelle aan den IJssel, tel. 010 - 451 88 44 Hillelaan 30-39, t.o. metrostation Rijnhaven Rotterdam-Zuid, tel. 010 - 485 22 73 De makkelijkste weg naar het strand. Rotterdam-Hoek van Holland 2x per uur. Reistijd 40 minuten. OV Reisinformatie: 0900 - 9292 (f 1,05 0,48 p.m.) of www.ns.nl. t rKlJl 1 Omhelzingen voor de gewaardeerde groenteman foto HANS KEIJZER Metalen glijbaan Verzinkt glijstuk met kunststof bovenplateau. 219 x 62 x 23 cm (bxdxh). Zondag 5 augustus open van 00 tot 17.00 uur w En... kom vijfjes vangen. Nu bij besteding van elke 100.- een Praxis Tuin Cadeaubonuw^ PRAXIS MEGA MET TUINCENTRUM ROTTERDAM. V I E R H A V E N S S T R A AT, 010 477 60 08

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1