AS IN KRANT Surfen tussen enorme haaien 4 2e Beneluxtunnel moet fileproblemen tussen Kethelplein en Benelux oplossen Koeiendag in de kinderboerderij RET Brandersfeesten-tram bestickerd naar Schiedam vj inttfltuin lTJ Jru ujegener huls-aan-hulskranten Aftrap vooreerste d'gmüe trapve'd Meer stank ill juli Auto in brand na dood bestuurder Grote brand in bedrijfspand PAUL BERG Kampioenschap Tonnetje Steken Nieuwe rijbanen banen medio september toegankelijk voor verkeer Politie pakt balkonklimmer Restaurant overvallen GROENOORD WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2001JAARGANG 52 Nr. 32 VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM E OPLAGE: Culturele stadstoer op internet niet 'snel' Vruchteloze hulpactie voor psychisch gestoorde buurman WATERWEG - Een 66-jarige automobilist is donderdagmor gen omstreeks kwart over zes op de oostbaan van rijksweg A4 om het leven gekomen. De man die zich op de moment in de bocht naar de A20 bevond kreeg een hartaanval. De 66- jarige kon nog wel zijn auto op de vlucht strook zetten en op de handrem zetten. De motor bleef echter draaien. Nadat de man in de au to aan de hartaanval was overle den, bleef zijn voet nog lang op het gaspedaal rusten, waardoor de motor lange tijd op volle toe ren bleef draaien. Dit had over verhitting in de uitlaat tot ge volg, waardoor de auto uiteinde lijk in brand vloog. Een aantal automobilisten haalde het slachtoffer uit de brandende auto en waarschuwden de GGD. Re animatie van het GGD- perso neel mocht niet meer baten, de man was al overleden. Het weg gedeelte werd voor enige tijd af gesloten voor het verkeer. De politie stelde een onderzoek in naar de toedracht omdat aan vankelijk geen goede verklaring te geven was voor het overlijden van de man en het in brand raken van zijn auto. SCHIEDAM - Een uitslaande brand legde vrijdagnacht een be drijfspand aan de Van Deventer- straat in de as. Direct nadat het vuur om half drie ontstond en snel om zich heen greep, gaf de brandweer het sein 'grote brand'. Vanwege de enorme rookont wikkeling werden tijdens het blussen de Rotterdamsedijk, de Schiedamseweg en een deel van de Nieuw Mathenesserweg afge zet. Pas rond de klok van zes uur werd het sein brand meester ge geven. Maar het nablussen nam nog geruime tijd in beslag. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. OPTICIEN Dineke Berg over... service en garantie: Surfend over woeste brandinggolfen op weg naar het veilige strand, ter wijl achter je een geweldige haai zijn bek openspert en 2tjn vlijm scherpe rijen tanden laat schitte ren. Daarvoor hoefde je vrijdag het zilte sop niet op te zoeken. Het huiveringwekkende avontuur speelde zich gewoon op het Stads- erf af, dat speciaal voor Jeugdland als entou rage diende voor een spectaculaire beach- party. De wiebelende surfplank was dan ook op een groot luchtkussen gemonteerd en de haai bleek een ongevaarlijke windbuil. De vakantievierende jeugd kon zich al sprin gend lekker uitleven op en in deze bijzonde re luchtkussens en op een al even luchtig pi- ratenschip. Voorlopig is het daarmee even op wat de va kantieactiviteiten van jeugdland betreft. Het programma wordt woensdag 29 augustus voorgezet met een theatertotaaldag op het Bachplein, donderdag volgt in het centrum het waterspektakel 'Wet 'n Wild'. Zaterdag 1 september vormt Superkanjerdag 'Back to school' in de Beatrixhal een vrolijke uitsmij ter. SCHIEDAM - Muziekver eniging St. Radboud uit Schiedam-Kethel organiseert ook dit jaar weer het kam pioenschap Tonnetje Steken. In tegenstelling tot de traditie wordt het kampioenschap dit jaar niet op de le zondag van september maar op de 2e zondag georganiseerd. Op zondag 9 september zal het dus weer druk en gezellig worden in Kethel rond alle pogingen de ring te steken die onder het tonnetje hangt. Steekt men raak dan gaat men door naar de finaleron de; zo niet, dan is een nat pak de beloning. Zoals gebruikelijk zal het ge beuren worden omlijst met tal van activiteiten voor jong en oud en is er muziek van het harmonieorkest en een optreden van het leerlingen orkest van de organiserende vereniging. VLAARDINGEN - Twee rijbanen van de nieuwe tweede Beneluxtunnel wor den medio september geo pend voor verkeer. De rij banen gaan van Rotter dam (Hoogvliet) richting Vlaardingen. Het verkeer van Vlaardingen naar Hoogvliet zal door de be staande Beneluxtunnel ge leid worden. De werk zaamheden aan het giganti sche project duren nog voort tot april 2002. Pas dan is het complete mega project afgerond De ope ning van de nieuwe banen vormt onderdeel van de bouw van een nieuwe tun nel en een renovatie van de bestaande tunnel. Het ver keer kan in 2002 middels vier banen via de oude tun nel van noord naar zuid rijden en via de tweede Be neluxtunnel van zuid naar noord rijden. De nieuwe tunnel vormt het centrale punt op de A4 tussen de knooppunten Kethelplein en Beneluxplein. Vanaf 1997 wordt er gewerkt aan het ongeveer 800 miljoen gulden kostende project met de naam 'Meer ruimte onder de Maas' De huidige Beneluxtun nel, die in 1967 werd gebouwd, is al jaren niet meer berekend op de grote stroom verkeer die het dagelijks te verwerken krijgt. Overzicht van de bouw aan de 2e Beneluxtunnel Dat heeft flinke, dagelijkse files tot gevolg. Dat is er tijdens de bouwwerkzaamheden niet beter op geworden. De files zijn nog groter dan voorheen, maar dat verwachtte Rijkswaterstaat ook, ondanks de bouwvakvakantie. Nog tot 10 augustus is de A20 richting Gouda tussen knoop punt Kethelplein en Knooppunt Kleinpolderplein voor alle ver keer afgesloten. De nieuwe im posante tunnel is vooral ge bouwd om het fileprobleem op de drukke knooppunten Kethel plein en Beneluxplein op te los sen. Daar was flink wat ruimte voor nodig, vandaar de vier rij banen, een wisselstrook, een fietstunnel en een tunnel voor de metro. Niet alleen het dagelijks autoverkeer maar ook fietsers en openbaar vervoer hebben voor deel van de nieuwe tunnel. Het project wordt in april 2002 afge rond. Door de banen te openen en het verkeer van Hoogvliet door de nieuwe buizen te laten rijden kan de oude tunnel geren oveerd worden tot een vier- baansweg. Bij de nieuwe tunnel is er veel aandacht besteed aan de veiligheid. Door middel van brandschermen, een brandvei ligheidsplan en vluchtwegen moeten ongelukken voorkomen worden als die bij de grote tun nelbrand in Oostenrijk. Hoewel het project op zichzelf staat is het toch onderdeel van een gro tere operatie. Wegen moesten worden omgeleid, havenkom men gedeeltelijk gedempt en er zijn geluidsschermen langs een deel van de route aangebracht. De nieuwe tunnel bestaat uit zes elementen van 140 meter lang, 45 meter breed en 8,5 meter hoog en ligt op 3623 funderin gen. De vorderingen tijdens het pro ject zijn te zien in het informa tiecentrum 2e Beneluxtunnel in het Cincinnatigebouw aan de Schiedamsedijk 114 in Vlaardin gen. De bezoeker kan een ma quette bekijken die het gebied tussen het Kethelplein en Bene- luxster laat zien. Tevens geeft het een overzicht van elk van de vier bouwfases. Naast de ma quette is er ook een videofilm te zien die de bouw behandelt. In april 2002 moet het filepro bleem in onze regio dus 'ge woon' opgelost zijn door de nieuwe sjieke tunnel, het boeg beeld van Rijkswaterstaat. Een uurtje later op dus. De 'Lakenvelder' (foto) oogt anders dan de 'Maas Rijn IJssel'koe SCHIEDAM - Een 35-jarige in breker probeerde donderdag via een balkon een woning aan de Geert Reindersstraat binnen te dringen en zijn slag te slaan. Tot zijn schrik werd hij daarbij ge stoord door de politie die was in geseind en hem beneden stond op te wachten. De Schiedammer was die mid dag met snode plannen op het balkon geklommen maar kwam niet verder dan het inslaan van een ruit. Hij werd gesommeerd weer naar beneden te komen en werd inge rekend. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur SCHIEDAM - Speciaal voor de bewoners van Nieuwland wordt J SCHIEDAM - Speciaal voor de bewoners van Nieuwland wordt dinsdag 11 september in 'De Trap' aan het Dr. Wibautplein 163 het eerste digitale trapveld in Schiedam in werking gesteld. In de Trap staan 18 computers klaar voor de buurtbewoners. Onder de enthou siaste leiding van Piet Mol en Wim Hoogerwerf kunnen zij surfen op het web, gebruik maken van computerprogramma's en cursussen vol gen. Tijdens de openingsuren van de bibliotheek is er vrije inloop en kan tegen betaling van een rijksdaalder gebruikt worden gemaakt van de apparatuur, 's Ochtends en 'a svonds als de bibliotheek gesloten is worden er internet en computercursussen gegeven. Het Marokkaanse mentorproject 'Moustakbel', dat Marokkaanse jongeren begeleid die neigen naar drop-out gedrag en criminaliteit, is een van de toekomstige gebruikers van de Trap. De jongeren gaan on der begeleiding van een mentor computervaardigheden aanleren. Ook basisschool 'de Taaltuin' gaat bij de naschoolse opvang gebruik maken van de Trap, evenals project Nedwerk. SCHIEDAM - Op het Broersveld pleegden twee gemaskerde mannen donderdagnacht een overval op een restaurant. Het tweetal stapte aan de voorzijde het restaurant binnen, waar op dat moment geen klanren en personeel meer aanwezig waren. De binnendringers bedreigden de eigenaar van de zaak met een mes en eisten geld. Nadat ze de dagopbrengst hadden gekregen renden de mannen de zaak uit en verdwenen. De politie ging korte tijd la ter op onderzoek uit in de omgeving, maar dat leverde niets op. REGIO - In de maand juli zijn er 239 bij de meldkamer van DCMR Milieudienst meer klachten over stank binnengekomen dan het ge middelde over de maanden juli in de afgelopen vijf jaar. In totaal klaagden 930 inwoners van de regio over stank. Over AVRAM Com- postering Rotterdam Botlek werd het meest geklaagd. Er kwamen 214 klachten binnen over een vieze en smerige chemische stank. De klagers belden vooral uit Vlaardingen en Hoogvliet. De oorzaak van de stank was een grote hoeveelheid plantsoenafval die op het bin nenterrein van het bedrijf lag. De indringende lucht werd verspreid door en partij coniferen. Stank afkomstig van de waterzuivering van Nerefco Europoort leverde 67 klachten op. Het bedrijf onderzoekt de mogelijkheden om de waterzuivering te optimaliseren. De klachten kwamen voornamelijk uit Oostvoorne en Hoek van Holland. Verder klaagden 44 personen over gecomposteerd afval bij 3 B-De Leeuw akker bv in Bergschenhoek, 10 personen over een storing in één van de ovens van Aluchemie Rotterdam Botlek en 21 personen over neer slaande rookgassen bij hetzelfde bedrijf. Ook kwamen er in juli bij de meldkamer 1470 klachten binnen over vliegtuiglawaai. Dat zijn er 1064 meer dan in 2000. De meeste klachten zijn toe te schrijven aan de Turkse vliegtuigmaatschappij 'Freebird', die vliegt met het toestel MD 83, dat in vergelijking tot bijvoorbeeld een Boeiing 737 veel meer lawaai maakt. Het toestel heeft vergunning om 's nachts te vlie gen. Rotterdam Airport kan de vluchten niet verbieden omdat ze aan alle wettelijke eisen voldoen. De minister werkt momenteel aan een exploitatievergunning voor Rotterdam Aiport. De nieuwe wijziging gaat in op 1 november van dit jaar en heeft als gevolg dat de lucht haven tussen 23.00-7.00 uur voor alle lijn- en vakantievluchten ge sloten zal zijn. De meldkamer van de DCMR is bereikbaar onder nummer 010- 246 85 55 SCHIEDAM - 'De Koe' staat centraal bij de excursie op kinder boerderij 't Hoefblad in het Beatrixpark, die ONS IBOR zondag 12 augustus organiseert. De gratis rondleiding is geschikt voor het hele gezin en duurt van 14.30 tot circa 14 uur. De excursie wordt om 14.30 uur nog een keer herhaald. Het is de tweede van een reeks excursies op de kinderboerderij waarbij een dier centraal staat. Kinderboerderij beheerder Leon Verdoes vertelt alle mogelijke bijzonderheden over de koeien in het algemeen en die van de kinderboerderij. Die middag zijn een paar verschillende rassen te zien en wordt het verschil duidelijk gemaakt tussen een 'Lakenvelder' en een 'Maas Rijn IJssel' koe. Naast het theoretische gedeelte, kunnen de bezoekers ook een nep- koe melken en meedoen aan opdrachten over de koe. Wie er meer van wil weten kan de kinderboerderij bellen: tel. 4707844. SCHIEDAM - In Schiedam worden van donderdag 27 tot en met zondag 30 september voor de 18e keer de Brandersfeesten gehouden in het centrum het gebied rond de Lange en Korte Haven. De RET heeft daarvoor een speciale Brandersfeesten-tram bestickerd, die morgen, 9 augustus, om 16 uur wordt onthuld op de keerlus bij het Stadserf. De tram wordt onthuld door loco-burgemeester Peter Groe- neweg, voorzitter Arno Geers van de Brandersfeesten, en commer cieel RET-directeur Trix van Bennekom. Na het ceremonieel wordt de tram opgenomen in de dienstregeling en kunnen alle reizigers meerijden in de speciale Branderfeesten-tram. De RET heeft tijdens de Brandersfeesten ook het Mode- en Muziekfestival op zaterdag 29 september geadopteerd. In samenwerking met C&A presenteert de RET daar een modeshow afgewisseld met muziek en entertainment. Daarnaast staan er speciale BrandersKansloten afgedrukt in de RET promotiefolders waarmee de bezoekers leuke prijzen kunnen winnen. Tuinhortensia met 5 tot 8 bloemen Van 27r95 nu voor €7,69 Het leuwe Stadsblad SPORT- EN RECREATIEBAD NA DE ZOMERVAKANTIE DE HELE ZONDAG FAMILIEZWEMMEN Pr. Beatrixlaan 2, Schiedam. Tel. 010-471 93 27 www.zwembadgroenoord.nl DAT IS DUIDELIJK. "Reparaties doen wij terwijl u wacht, en als dit echt onmogelijk is krijgt u van ons een leenbrM." Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam tel. (0101 4735384 fb».AADV»£8UFT Foto: HANS KEIJZER HET GROENE WARENHUIS Intratuin Pijnacker, Rijskade la, 015-3610000

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 1