Nieuws van de Hargahoeve Avontuurlijke trip Schiedammer in twaalf afleveringen op tv 'In the picture' KORTWEG ZOMER 2001 SCHIEDAM r Burgerlijke Stand Geen Jan maar Jaap Culturele Stadstoer op internet niet snel en onverzorgd Buren zoeken vruchteloos hulp voor geestelijke gestoorde man Schiedams koor in De Doelen Uitvindingen in de Erker BRILLEN ZONNEBRILLEN KUNSTGEBITTEN Het Nieuwe Stadsblad n HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 8 AUGUSTUS 2001 32 - 1440 7 t/m 15 juli Geboren: Rabia dv E. Keten en Y. Kar- acan, Samet zv H.H. Cecen en D. Cecen, Frank Gerardus zv R. Kranenburg en M.C.C. de Haas. Huwelijk/geregistreerd part nerschap: R Kleijn en C. Verdoold L.G.M. Huigen en M. Bennings- hof; H.H. Hoekstra en W.J. Ver meend; K.L.R. Schellevis en A.M. Hersbach; M. Fennema en C.C.W. Francke; H. Weergang en G.J. Eenink; C. Poortvliet en J.P. Kruining Aangifte huwelijk/partner schapsregistratie H.C. Tunbel en S. Turan; A.J. Goudzwaard en H. Sterker; E.T.H. Lansbergen en K. Bot; V. Meeteren en; D. van Drunen Overleden: J.W.M. van Vliet man 64jr. geh.met M.S. Jansen, G. Vroeg in de Weij man 90j r.J.L. van Roon vr. 94jr., geh.gew.met P. Buitelaar, J.G. van Ekeren vr.,85jr., geh.gew. met P. Kroone, A. Termijn man 78jr. geh. Met K. Vrauwdent, N. Voortman vr., 85jr., geh.gew.met A. Stouthandel, B.H. Hartman vr., 92jr., geh.gew.met A.J. Smit, A. de Hooge man 99jr., geh.gew. met F.E. Jorem, G. van Dijke vr., 77jr., geh. met H. Broxks, J. Bot man 69jr., geh. met J. Roest, K. Hofman vr., 85jr., geh.gew. met J.F. Wieneke,J. Klok vr., 89jr., geh.gew. met L.N. van Rij, H.J. Verbaten vr., 79jr., geh.gew. met J. Van Loenen, P.L. Kerkhof vr., 76jr., geh.gew. met C.A. de Vet te, W. van der Reijnst vr., 90jr., geh.gew.met L. van Os,M.H.G. Verstappen vr., 63jr., M. Nishi- moto vr., 47jr., geh.met T.F. Ka per, A. Maarleveld vr., 84jr., geh.gew.met C.G. Schaaij,G.C.B. Arnold vr., 89jr. SCHIEDAM - In het Stadsblad van 1 augustus werd de naam van Jaap de Raat, de welbekende dorpsdichter, schrijver en kun stenaar, in het artikel over de an nexatie van Kethel en Spaland verbasterd tot Jan de Raat. Onze excuses over deze 'slip of the pen'. Tandprothetische Praktijk Veringmeier L (010) 4.699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (22ct per minuut) HNS SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Deze week zijn dat Rollo en Woe- pie. Zij zitten in de dieren opvang te wachten op een nieuwe baas. De medewer kers van de Hargahoeve doen een boekje open over dit zwart/witte duo. Rollo wil buiten Rollo is een kruising Pers van 3,5 jaar oud. Hij is een zwart/witte gecastreerde kater. Rollo is bij ons gebracht omdat hij heel graag naar buiten wil en dit was niet mogelijk bij zijn vo rige tehuis. Rollo kan met ande re katten overweg, maar niet met honden. Rollo is lief voor kinde ren vanaf 10-12 jaar. Het is een echte kroelkat die graag op schoot zit. Woepie is op dieet Woepie is een zwart/witte gecas treerde kater van vier jaar oud. Woepie is een zeer lieve kater, die van jongs af aan gewend is om naar buiten te kunnen. Woe pie is lief voor kinderen en kan met een andere hond en/of kat overweg. Wel heeft Woepie last van blaasgruis. Dit is geen ern stige kwaal en hij kan hier ook gewoon oud mee worden. Hij moet wel een speciaal blaasgruis voorkomend dieet krijgen. Dierentehuis Hargahoeve is te vinden aan de Sportlaan 2 in Schiedam. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 11.00-12.00 uur en van 13.30-16.00 uur. Op za terdag van 11.00-15.00 uur. Zondag en maandag is het asiel gesloten. Voor informatie over de dieren kan gebeld worden: tel. 4714151. Via internet: http://www.hargahoeve.nl Opinie: door Ger van Veen WATERWEG - Het is nieuw, moet prikkelen (vol gens de gemeenten) en biedt de internetgebruiker de mo gelijkheid om een virtuele stadstoer te maken door de steden die meedoen aan de manifestatie Havens Heerlijkheden. Daarbij ook de Waterweggemeenten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam. Een gewone ster veling die in het bezit is van een Pentium II 350 met een normale telefoonverbinding kan beter de fiets pakken om de stadsritten te maken, dat is sneller en kost geen enkele telefoontik. Het moet wel erg vreemd gaan wil deze site iemand prikkelen. Wellicht dat iemand die nooit een stap buiten de deur heeft ge zet over de streep getrokken kan worden, maar de 'stadsavontu- rier' komt van een koude kermis thuis. Dit kleine onderzoekje is echter onvolledig omdat alleen de drie waterweggemeenten werden bezocht. De machine is ouderwets; een Pentium II 350 met een normale telefoonverbinding. Oei, daar hebben de makers geen rekening mee gehouden. Ze zijn ervan uit gegaan dat 'gewone' Maasslui- zers, Vlaardingers en Schiedam mers een supersnelle kabelver binding hebben. Aan het werk dus. De site is in de lucht, dat valt in ieder geval niet tegen. Klikken maar en reizen langs de havens van Vlaardingen, de Fu rie van Maassluis en het Stede- lijk Museum in Schiedam. De virtuele reiziger begint in een klaar wit scherm met een aantal zenuwachtige foto's die per se conde drie maal verspringen. Dan een saai wit scherm met ge meentewapens. Het lijkt wel het werk van een beginnende site houwer. We beginnen met Vlaardingen. Voor de eerste maal klikken op de virtuele stadstoer. Goh, het lukt. Een oerlelijk schermpje met felge kleurde lijnen verschijnt. Eén procent, drie procent. Goed na het bakkie koffie is het dan uiteindelijk 53 procent. De vol gende 47 procent is er reeds bin nen tien minuten, dat valt niet te gen. Er verschijnt beeld. Een er varen internetgebruiker ramt di rect met zijn muis op de foto van de havens om de stad te gaan verkennen. Mis, de makers gaan terug naar het préhistorische tijdperk en ordonneren om de pijltjestoetsen op het keyboard te gebruiken. Dan de toer. On duidelijke foto's van het Buizen gat en de Vaart vullen het scherm. Een paar fotootjes, daar blijft het bij, niet meer niet min der. Voor Denen, Engelsen en Armeniërs zeker geen uitnodi ging om Vlaardingen te bezoe ken. Zij moeten denken dat het een fotoalbum van vader uit 1963 is. Dan de geschiedenis van de stad bekijken. Dat valt mee. Leuke informatie. Dan de krantenknipsels. Op het mo ment van het onderzoek zegge en schrijven één: over diagonaal oversteken. Bij de toekomst van de stad een front van de stadsvi- sie. Bij Maassluis was naast de stadstoer alleen de historie en in fo over Havens Heerlijkheden te bekijken. Bij Schiedam naast de stadstoer alleen de info op vraagbaar. Realistische stadstoer Maassluis is van hetzelfde laken en pak. Ook lang wachten voor er een paar onduidelijke foto's verschijnen. Da's geen toer door de stad maar 'gewoon' matig werk. Een wirwar van beelden die de reiziger niets zegt. Ook hier is het enige positieve de his torie. Bij de krantenknipsels ver wijst Maassluis als voorbeeld naar Vlaardingen. Ze zoeken naar krantenberichten. Alsof de Maaskoerier, de Schakel, het RD en Maaspost in het verleden stil hebben gezeten... Nou, daar schiet je dus ook niet veel mee op. Net als Vlaardingen lijkt ook Maassluis haar bezoekers in de maling te nemen met een site die niets, maar dan ook niets om het lijf heeft. Wellicht is Schiedam de enige positieve uitzondering. Met geld van Fonds Schiedam Vlaardin gen e.o. kregen zij de gelegen heid om 'meer' te doen. De stadstoer ziet er in ieder geval een stuk verzorgder uit. Wel lan ge wachttijden. Bij ieder schermpje steeds weer loading, loading, loading. Goh, voor het eerst mooie foto's, een stads- kaart en adressen van de toeristi sche attracties. Dat kan een rei ziger gebruiken bij zijn stadsont- dekking. Toch is ook deze site gehandicapt. Alleen een stads toer is te mager. Maar misschien is er op het verkeerde moment (zondag) ingelogd, misschien krijgen de maandaggebruikers wel een uitgebreid toeristisch menu voor de kiezen. Vooralsnog een overbodig iets, temeer daar H&H al lang over zijn hoogtepunt heen is. Om de stad te leren kennen is een re alistische stadstoer wellicht de beste remedie. De diehards die denken toch geprikkeld te kun nen worden door Maassluis, Vlaardingen of Schiedam kun nen surfen naar www.culturele stadstoer.nl SCHIEDAM - De vakantiebele venissen van Schiedammer Ch ris Heesbeen en vijf leeftijdge noten worden vanaf 6 september in twaalf afleveringen om half acht uitgezonden via SBS onder de titel 'Six in the Sun', een pro gramma van Endemol. De 17-ja- rige Chris zelf is na 'de vakantie van zijn leven' op het Griekse ei land Kreta weer teruggekeerd in Schiedam. De filmploeg, die het zestal op de voet volgde, prees hem om de ontspannen manier waarop hij met die cameradruk wist om te gaan. 'Dat komt ver moedelijk door mijn radio-erva ring', verklaart Chris zijn na tuurlijke optreden. Voor hem leefde meer de vraag of het wel zou klikken tussen hem en de vijf onbekende reisgenoten (2 jongens en 3 meisjes), die hij pas op Schiphol voor het eerst zag. 'Het is heel goed gegaan, er wa ren wel een paar ruzies, maar over het algemeen was de sfeer goed.' De cameraploeg legde vast hoe het groepje tieners hun vakantie in Griekenland door bracht. Op een gezellige cam ping vol jongelui. Tot acht uur 's morgens in de disco drinken en flirten, je van niemand iets aan trekken en uit je bol gaan. Er is volop gefeest en gedronken, maar ze kwamen ook sportief in actie. 'We zijn gaan bungy jum- pen, jetskiën, paintballen en dui- ken', somt Chris op. Terwijl de tieners op de camping de tijd van hun leven hebben en zo nu en dan stevig 'de beest uit hangen' worden thuis in Holland de camerabeelden aan hun ou ders getoond. Dat levert verras sende reacties op: Sommige ou ders reageren relaxed, andere springen compleet uit hun vel als ze zien dat hun dochter door allerlei jongens wordt versierd en ligt te rollebollen. Zij kunnen in het ergste geval beslissen om hun kind terug te halen. 'Er zijn zestig videobanden vol geschoten', laat de aanstaande bekende Nederlander uit Schie dam nog even weten. Hij moest voor deze productie een uitnodi ging om mee te spelen in Costa afslaan, omdat de opnames el kaar overlapten. Chris staat ove rigens wel open voor meer tv- optredens. Maar hij gaat niet lo pen leuren, laat de Schiedamse radioman stoïcijns weten. Hij gaat eerst eens op zijn gemak de twaalf uitzendingen van 'Six in the Sun' bekijken. 'Ik wacht ver der voorlopig gewoon maar even af.' INGEZONDEN Het is de Stichting Woonselect Rijnmond wederom gelukt om in de publiciteit te komen met een volgende vervelende stunt. Ging men eerder dit jaar over tot het berekenen van een winkelprijs, 2,95 per wekelijks exemplaar, voor een woonkeuzekrant die tegenwoordig 'Woonselectie Rijnmond' mag heten, vanwege kleurendruk, uitbrei ding van het medium en samenvoeging met regio Rotterdam, thans is het zover gekomen dan een bewonersvereniging als verspreidpunt is opgeheven. De Stichting Woonselect Rijnmond heeft per circulaire aan de BVSO de mededeling gedaan dat zijzelf niet verantwoordelijk zijn voor het bepalen van gratis-verspreidpunten; hiervoor moet men bij de wo ningcorporatie zijn (in Schiedam: Woonplus). Woonselect Rijnmond was wel zo vriendelijk om tenminste twee criteria te noemen waaraan een verspreidpunt moet voldoen: le) de organisatie moet op donder dag en vrijdag geopend zijn en 2e) er moet voorlichting over het woonbonnensysteem gegeven kunnen worden. Met name het laatste criterium is het meest belachelijke wat wij ooit gehoord hebben: de sigarenboer bij ons aan de overkant op de Boer- haavelaan verwordt hiermee tot sociaal werker, in plaats van een si- garenverkoper. Het is bovendien de vraag of de Stichting Woonselect Rijnmond de man hiervoor betaalt. Overigens is o.i. de reden dat ons de distributie van de woonkeuzekrant is ontnomen het simpele feit dat deze zelfde sigarenboer van het begin af aan als verkooppunt! is aangewezen door Woonselect. Wij hebben in het verleden hemel en aarde bewogen om eveneens voor distributie in aanmerking te ko men, omdat wij van oudsher mensen binnenkrijgen met ook nog wel wat andere vragen aan de bewonersvereniging. De ongelooflijke ma nier waarop een bewonersvereniging hier door een (vercommerciali- seerd?) sociale verhuurder buiten spel wordt gezet zou eigenlijk de landelijke pers moeten halen. Wij zijn er echter van overtuigd dat 'Woonplus wederom niet gelukkig is met de manier waarop een en ander heeft kunnen gebeuren'. Gratis verspreidpunten in Schiedam-Oost zijn thans (nog): Diensten centrum Oost (Marconihove) Marconiweg 2 en Wooninformatiecen- trum (Stadskantoor) Stadserf 1 Bewonersvereniging Schiedam-Oost SCHIEDAM Donderdag treden in podium café De Graauwe Hengst Marijn Friends op vanaf 21.30 uur. De Stichting Johan Maasbach Wereldzending organiseert 11 augustus van 10 tot 11.30 uur een kinderfeest in de Haven- kerk, Lange Haven 70 voor kids van 4 tot 12 jaar, van 14 tot 17 uur is er open-air Outreach op de Koemarkt, van 19.30 tot 11 uur Open Kerk met bazaar, kin deractiviteiten, een moderne Russische zanggroep en Zuid Afrikaanse gasten. In de Liduina baseliek is za terdag om 18.00 uur een eucha ristieviering, zondag om 10.15 uur is er een hoogmis m.m.v. het herenkoor I.H.D. Zondag is er bij de Evange lisch Lutherse gemeente een dienst om 10 uur, voorganger is Ds. A.I. Hyvarinen. Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij De Vrijzinnige Ge loofgemeenschap aan het West- vest 90-92, voorganger is Ds. J.F. Postma uit Den Haag. OUDERENWERK Donderdag 16/8 is er een spel letjesmiddag in de Woudhoek van 13.30 tot 16.30 uur, kosten 2,-, in Oost is er van 19.00 tot 22.00 uur darts en klaverjas sen, entree gratis. Vrijdag 24/8 maaltijd van de maand in Oost van 12.00 tot 13.00 uur, kosten 8,50 inschrijven voor 17 augus tus. In Thurlede is woensdag 15/8 een optreden van Siska en John om 14 uur, entree 2,50. In Frankeland is morgen om 19.30 uur het Panklare Fanfare orkest om 19.30 uur in de Ha venzaal te horen, zondag om 14.30 uur Grand Cafe met Johan en Annemieke in de Havenzaal, maandag 13/8 zing mee met ons theaterorgel 19.30 uur in de Ha venzaal. SCHIEDAM - In een open brief aan de politie doet een inwoner van Schiedam zijn beklag over de lakse wijze waarop de dienaren der wet volgens hem omspringen met klachten over een buurman die in ern stige geestelijke problemen verkeert. De buurman, die beweert dat hij God is, schreeuwt 's nachts en bonkt met voorwerpen op de muur. Een verzoek aan de politie om een wijkagent langs te sturen tenein de de man te bewegen psychiatrische hulp te zoeken, vond aanvan kelijk veel gehoor en begrip. De man achter de balie gaf het advies om als de buurman weer lawaai zou maken de politie te bellen en om een 'wagentje' te vragen en zei dat hij vond dat naar zijn mening er al sprake was van overlast als zijn buurjongen langer dan een uur har de muziek speelde overdag. De praktijk bleek echter anders. De Schiedammer schrijft: 'De dag na het bezoek aan het bureau, woensdag 25 juli, kwam ik thuis van het werk en hoorde dat de buurman nu ook overdag lawaai aan het ma ken was. Mede nadat ik hierover met de buren had gesproken, kwam ik tot de conclusie dat de toestand van de buurman er niet op vooruit was gegaan.' Hij belde de politie en kreeg na enig doorverbinden en aandringen het mobiele nummer van de net van vakantie terugge keerde wijkagent. 'Helaas lukte dit niet, maar via zijn voicemail kon ik mijn naam en telefoonnummer inspreken en dan zou hij mij te rugbellen. Aldus geschiede, helaas heeft de wijkagent mij niet terug gebeld en tot op de dag van vandaag heb ik niets meer van de politie vernomen.' De brief vervolgt: 'De buurman maakt nog steeds lawaai, maar begint nu ook bewoners aan te spreken. De vrouwelijke bewoners durven niet over de galerij als hij er loopt omdat ze dat bedreigend vinden en ook de kinderen worden door hem vervelend benaderd.' De brief schrijver zelf is ook al bedreigd met 'wraak'. Hij is niet echt bang maar heeft voor alle zekerheid wel een stukje scherp 'gereedschap' klaar staan en kondigt aan zonodig passend geweld te zullen gebrui ken. 'Vandaag (26 juli, red) heeft een buurvrouw overdag diverse ke ren 112 gebeld, maar de politie wilde niemand langs sturen. Dus in Schiedam moet de bevolking het zelf maar uitzoeken als er proble men zijn en als je belt om hulp wordt er zo moeilijk gedaan door een stel telefoontruusjes datje de moed in de schoenen zakt. Ik ben in ie der geval niet meer van plan om nog moeite te doen om iemand zo als mijn buurman te helpen of om hulp te zoeken. Maar wel zal ik via deze brief aan de bovengenoemde instanties (b&w en pers, red) mijn ongenoegen laten blijken. Wellicht verhangt de buurman zich aan het plafond als het hem allemaal teveel wordt, dan heeft uw organisatie het ook gemakkelijker; Er hoeft dan alleen een lijk afgevoerd te wor den in plaats van een moeilijk handelbaar persoon. Ga rustig door met slapen: de gemeentepolitie in Schiedam waakt over u en uw goe deren!! Wat een giller, zeg!! Wedden dat u niet zelf in Schiedam woont.' SCHIEDAM - In de Rotterdamse Doelen vindt 11 oktober de 3e uit voering in Nederland plaats van The Jerusalem Passion. Het Schie damse doorstartkoor Challenge onder leiding van Bert van Kan treedt daarbij als steunkoor op en hoopt dat ook muziekliefhebbers uit Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam deze unieke gelegenheid aan grijpen om een bijzondere muziekavond te hebben. Dit australische muziekstuk is een muzikale kruising tussen de Mat- theus en Jezus Christ Superstar en wordt uitgevoerd door orkest, jazz band en een koor van 250 mensen. Kaarten kunnen nu al besteld wor den en kosten f 42,50, aan de zaal gaan ze f 49,50 kosten. Voor in formatie kan gebeld worden naar Bert van Kan, tel 2732757. SCHIEDAM - De vakantieactiviteiten in de Erker voor de kinderen van 5 t/m 12 jaar staan volgende week in het thema 'Uitvindingen door de eeuwen heen'. Maandag 13 augustus kan de jeugd van 13.30 tot 15 uur allerlei proefjes doen in het wijkcentrum. Dinsdag 14 augustus kunnen de kinderen van 12.30 tot 17.30 uur mee op middeleeuws avontuur met ridder Roderick in het legermu seum in Delft, 15 augustus volgt er van 9.30 tot 17.00 uur een uit stapje naar het Archeon met feest bij de Romeinen enz. Op 16 au gustus is er van 13.30 tot 15.30 uur Film in de Kelder. f BRILMODE R©B BOON Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur Behandeling volgens afspraak r Nieuwe Haven 131Schiedam Tel 010-4261417 Hot van Spaland 45, Schiedam Tel 010-4711320 Wegener huis-san-huskranten verschijnt elke woensdag en donder dag in Schiedam en Ketnel en is een van de 28 edities van Wegener Huis-aan-Huiskranten West b.v., re gio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.708 REGIOKANTOOR: Westhavenkade 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, tel privé: 06 24921359 Lokaal accountmanager: E. Kampschuur, tel.: 06 142 38 281 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Look J.Boden, Ger van Veen, Evelyn de Ruyter (chefredacteur) tel. (010) 4.344.281 fax.: (010) 4.600.205 HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-Huiskranten West Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen Hoofd redactie: Jan Sieben Interlanden Spreigroep Bezorgklachten: 0 Loading, loading, loading op ouderwetse Pentium II 3 5 0 t j Schiedam oogt nog het beste met zijn mooie foto 's, maar ook daar is het wachten geblazen foto: HANS KEUZER Chris pakt zijn koffer voor zijn reis naar Kreta foto: HANS KEIJZER CALVIN KLEIN TOMMY HILFIGER GIORGIO ARMANI AIR TITANIUM DOLCE GABBANA 's-Gravendeel Puttershoek Havenplein 7 Oranjeplein 5 Telefoon: (078) 673 22 86 Telefoon: (078) 676 05 55

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 3