Vijftiende Dag van de Romantische Muziek m Rotterdamse ondernemers warmen op vrijdag feestgangers vast op voor Dance Parade Nieuwe restaurants voor jong publiek Nieuwe Luxor Theater 13.00 en 17.00 Sneeuwwitje. Het klassieke sprookje 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen' van Grimm spreekt nog steeds tot de verbeelding, zowel bij de kinderen als vol wassenen. en terecht, want het verhaal is even mooi als tra gisch. Een vurige liefde ontvlamt tussen een prins en een prin ses. •60,-/50,-; kinderen 50,-/40,- Papendrecht, Midzomermarkt, 10.00- 21.00 uur. Jaarlijkse bra derie, Winkelcentrum De Meent en omgeving. Tel. 015-3697734 Prinses Beatrixpark Europees Jongleerfestival. Zo'n 2.500 jongleurs uit heel Europa (en ver daarbuiten: Japan, Argentinië Verenigde Staten) komen bij elkaar om zich zelf en anderen te vermaken, vaardig heden uit te wisselen, op te treden, dit alles in een feestelijk circus achtige sfeer die zijn weerga niet kent! ""Schouwburgplein vanaf 12.00 Zomerplein. Deze zomer is het Schouwburgplein het podium van de stad. Op een groot stedelijk terras wordt een koffiecon cert gevolgd door kindertheater, waarna fragmenten uit Rotterdamse theater- en dansvoorstellingen getoond worden. De middagen worden afgesloten met jazz, blues, klezmer en levensliederen. info: 010-2821919 Spido Leuvehoofd Vanaf 09.30 om de 45 minuten tot 17.00 Rotterdam Havenrondvaart. Een Haven...Een Stad...Een Havenstad. In slechts 75 minuten verkent u Rotterdam met alles wat op en om het water leeft. Het is een enorme belevenis de werven, dokken en kades van zo nabij te zien en deelnemer te zijn aan het drukke verkeer van zee- en binnenschepen op een rivier, die Rotterdam tot glorie bracht. 16,50; Zaterdag 11 augustus Maassluis, Wedstrijden Touwtrekken, 14.00-16.00 uur, Markt. Tel. 010-591 76 69. Ouddorp, Circus Herman Renz, 15.00 en 19.00 uur. Circusvoorstelling compleet met dieren, clowns en acrobatiek. Tent tegenover Camping de Klepperstee. Kaartverkoop bij VW Ouddorp. Tel. 0187-681 789 Tropical Festival Scheveningen, 16.00-24.00 uur Groot en spectaculair Zuid-Amerikaans muziekfestival op diverse locaties in Scheveningen. Boulevard en Palace Promenade. Tel. 0900-340 35 05 (75 ct. pm.) ""Museumpark, Art Connexion, Youth Culture Festival. Het zesdaagse internationale jongerenfestival beleeft haar 1 le edi tie en is dit jaar speciaal in het kader van Rotterdam 2001, cul turele Hoofdstad van Europa naar Rotterdam gehaald en maakt deel uit van het jongerenprogramma Staalkaarten van Rotterdam 2001. ""Paradijskerk, 10.00-17.00 Openstelling. Het voor Rotterdam en omgeving zo unieke barokke, houtgesneden schuilkerkinterieur uit 1720 zal opengesteld worden aan het publiek, «gratis Stadserfplein - Schiedam, 09.00-17.00 Braderie. Zondag 12 augustus Oostvoorne, Excursie van het Zuid-Hollands Landschap, 10.00 uur wandeling o.l.v. een gids naar Heveringen. Bezoekerscentrum Tenellaplas. Tel. 0181-483 909 Scheveningen, Tropical Festival Scheveningen, 16.00-24.00 uur ""Scheepsbrug, 14.30 Zomer-buitenmuziek Leuvehaven. Swingende Herenzang uit Suriname. aan •gratis de Museumpark, 13.00-21.00 De Kunstbende-Finale. Het start sein voor Art Connexion. De Kunstbende-finale is een jonge renfestival met een doorlopende presentatie van zelfgemaakte inzendingen voor publiek, pers, jury en andere belangstellen den. De finalisten strijden om het Gouden, Zilveren of Bronzen Ratje en andere mooie prijzen. ""Museumpark, Rotterdam Zomerpodium. Kleurrijke muziek-, dans- en theatervoorstellingen in het Museumpark. Zomerpodium bevat spetterende podiumoptredens, kinderw orkshops, beach parties, kindeRuitmarkt, Mr Zap Pleinbioscoop en themafeesten zoals het nieuwe Hindustaans Bollywood Festival en landelijk Kaskawi Festival «gratis Feestweek 's-Gravendeel. •-«cu^re'«* Dinsdag 14 augustus Met kinderactiviteiten, muziekop- tredens, jaarmarkt (woensdag), sportieve activiteiten en kermis. Centrum/Havenplein. Gratis. Tel. 078-673 47 10 Avondvierdaagse. Vier avonden wandelen door Hoek van Holland en omgeving. Diverse afstanden. Omgeving Hoek van Holland. Tel. 0174-383 262 Maarten van der Jagt en Els Neijts Als er één bedrijfstak in beweging is dan is het de horeca wel. De gemiddelde levensduur van een restau rant lijkt wel steeds korter te worden. Wat je ook steeds vaker ziet is de her opening van een bestaand restaurant met een ver nieuwde formule. Wat dat betreft gaan restaurants steeds meer op wasmidde len lijken! Restaurateurs voelen zich blijkbaar steeds vaker gedwongen om hun verveel de gasten iets nieuws te bie den. Zo'n vernieuwing betekent al snel dat er een vorm van entertainment wordt geboden om met name jóng publiek te trek ken. Het nieuwe Kade 4 aan de Oude haven is een mooi voorbeeld van deze trend. De formule van de tapasbar 'd'Aqui' leek al langere tijd versleten en de nieuwe eige naren Arthur van Zanten en Eric van Leeuwen besloten dan ook een drastische verandering door te voeren. Binnen hebben ze de zaak als trendy eetcafé ingericht. Het trendy karakter wordt deels bepaald door de strakke inrich ting en een videowall waarop beelden van Antartica worden geprojecteerd. Verder ontkom je er tegenwoordig blijkbaar niet meer aan om lounge muziek te draaien. Wie zich hierbij niets kan voorstellen moet maar den ken aan de muziek die vroeger gebruikt werd bij de trekking van de lottoballen! De keuken van Kade 4 slaat geen echt nieuwe wegen in maar valt in de categorie 'het betere eetcafé': schotels met een goed stuk vlees en het bekende garni tuur, inclusief het decoratieve rode besje. Op het terras aan de haven zit je natuurlijk prachtig en benijd je de bewoners die hier wonen en dagelijks van het schitterende uitzicht op het Witte Huis mogen genieten! De bediening is jong en heel vrien delijk. Ben je in voor nog meer enter tainment dan is de laatste aan winst DMW van de Gioma res taurant groep (Gauchos, Alfonso's) aan de Coolsingel de moeite van een bezoek zeker waard. De letters DMW staan voor Down Mexican way. Deze for mule met Zuid Amerikaanse keuken mikt ook al weer op een •jong publiek. De cocktails, 40 soorten sigaren, clubavonden, Spaanstalige kranten en een lounge moeten de zaak de nodi ge aantrekkingskracht geven. Als de avond vordert wordt het volume van de rfiuziek opge draaid en wie daardoor zin krijgt om te dansen kan - desnoods 'IJs en weder dienende' vindt op 12 augustus in Rotterdam al weer de vijf tiende editie van de Dag van de Romantische Muziek plaats, een feestelij ke traditie die de laatste jaren rijkelijk besproeid wordt met rosé. Voor het openingsconcert van dit jaar is een vroeg werk van de Engelse componist William Walton (1902-1983) geprogram meerd: Fagade. Dirigent Clemens Rosmulder voert dit vrolijk bespiegelende stuk uit met een harmoniegroep (blazers, cello, slagwerk) aangevuld met spreek-zangstem. De compositie is gebaseerd op gedichten van Edith Sitwell. Nieuw op De Dag is een uitvoe ring in theatrale vorm, namelijk een muzikaal sprookje uitge voerd in haute couture kleding geïnspireerd op liederen van Mendelssohn. Ook de sfeer voert terug op deze liederen. Sommige zangeressen verplaat sen zich al zingend in verschil lende kostuums over een cat walk, terwijl anderen - meer sta tisch - liederen vanaf schommels ten gehore zullen brengen. Dit programmadeel wordt gezongen door vijf leerlingen van het Arnhems Conservatorium, bege leid door piano. Het geheel staat onder de muzikale leiding van de internationaal bekende colo ratuursopraan Elena Vink. Voor het concept en de kostuums tekent ontwerper Peter George d'Angelino Tap. Het Maanlichtconcert zal wor den uitgevoerd door het Storioni Pianotrio"". Dit jonge trio maakt zeer snel carrière en past daar mee uitstekend in het profiel van de Dag van de Romantische Muziek. Eén van de doelstellin gen van de organisatoren is immers de promotie van talent volle jonge muzikanten. Als vanouds vormen Het Park (dat geen andere naam heeft dan Het Park en aan de Parkkade ligt tussen de Maastunnel en de Maas) en het publiek twee belangrijke elementen van De Dag van de Romantische Muziek. Het Park in Engelse landschapsstijl levert louter door zijn rustieke aanwezigheid de romantische achtergrond. Het publiek haakt hier met zichtbaar plezier op in. Voor één dag komen nostalgische japonnen uit de kast, worden strohoeden weer eens afgestoft. De bezoekers kunnen ter plekke ook een eigen picknickmand samenstellen. Er wordt wat meer wijn dan bier gedronken en de liefhebber kan er zelfs oesters en champagne vinden. Het dagprogramma duurt van 12.00 uur tot 18.00 uur. Het maanlichtconcert begin om 21.30 uur. Bij slecht weer wordt de dag één week later gehouden, op zondag 19 augustus. Lf D tussen de gangen dóór - onbe lemmerd zijn gang gaan. De kaart biedt bij de entrades - bij voorbeeld - rauwe tonijn in Hondurese marinade van kokos melk, rode pepers, ui en limoen. Garantie voor het authentieke van de keuken moet de aanwe zigheid van de Venezuelaanse chef-kok Franz Conde zijn. Brasserie In de file opende in december 2000 ziin deuren in een zijstraat van het mooiste deel van Hellevoetsluis, ook hier de Oude Haven. Het lijkt wel of Anton Pieck zelf de knusse pandjes heeft ontworpen. Doordat het restaurant klein is, kan eigenaar Rolandus zijn gas ten verassen met een onverwacht grote kaart van maar liefst 30 voor- en nagerechten en 40(!) hoofdgerechten, leder restaurant kent ziin 'hardlopers'Bii In de File eten de gasten graag een tournedos opera met gekruide twisters en verse groente óf een vispotje. Omdat positieve berichten zelfs de Belgische media hebben bereikt, moet je niet vreemd opkijken als je zoe kende Vlamingen tegenkomt! Kade 4 Spaansekade 4 (010) 270 90 01 3011 ML Rotterdam DMW Coolsingel 103 31012 AG Rotterdam (010) 214 0035 Bistro in de File (0181)32 52 20 Kerkstraat 14 3221 AG Hellevoetsluis Proef mee met de IENS restau rantgids en Wegener Huis- aan-Huiskranten want ook jouw mening draagt bij aan een eerlijk beeld van restau rants in de Rijnmond regio. Surf daarom naar WWW.IENS.NL om te laten weten wat jij het leukste lunchrestaurant vindt. Want dat is het onderwerp van vol gende week. *20.00 Watermuziek. In het kader van Rotterdam 2001 Culturele Hoofdstad van Europa. Duur tocht drieënhalf uur. Door Peter Goedhart. 'Watermuziek' is zijn verhaal over Rotterdammers die een nieuwe stad bouwden en een wereldhaven, doorspekt met zeemanspoëzie en melancholie over de zee en degenen die haar bevaren. Een muzikaal relaas over water, onze erfvijand maar ook levensbron. «30,- Aanlegsteiger achter Luxor Ruud Knipsel ben we een vast geluidssysteem. In plaats dat iedereen moet wachten tot de trucks staan opgesteld, een hele toer met al die mensen, kan men al meteen beginnen met feesten', vertelt Scholte. Op de Lloydpier is er dit jaar een extra grote area van twintig trucks. In voorgaande jaren waren dat er twaalf.' Noordergraaf: 'Op het feest op de Lloydpier gebruiken we tien skyscrapers, zoeklampen. Die worden normaal alleen omhoog gebruikt, maar wij schijnen naar beneden, naar het publiek. Dat moet een heel leuk effect geven.' Scholte: En we hebben twee bliksemmachines. Die dingen mag je maar een keer in het half uur aanzetten, ze zijn tien kilo meter ver te zien. We hebben Rotterdam Airport ook maar gewaarschuwd', zegt Scholte lachend. 'De dj's in de techno area, staan in een speciale kiep- wagen, de grootste van Europa, geloof ik.' Op het eindfeest, dat naar verwachting 75.000 men sen zal trekken, draaien dj's als Klubbheads, Tom Harding Ronald Molendijk, Laidback Luke, KC The Funkaholic, Mark Doyle, Quinten de Rosario en Jessie K. Stevig doorfeesten of geleidelijk afkicken van de stampende housebeats kan op de vele afterparties. In het Rotterdamse is na elven onder meer een hardcorefeest in Tropicana, Speedy J goes 'strict ly techno' in Waterfront en Beats Included verzorgt een 'Godamn Funky Party' op de Vipboot aan de Schiehaven. Housefanaten kunnen zich kortom in Rotterdam het komende week einde volledig uitleven. 'Enjoy the ride! Voor meer informatie: www.ffwdheinekendancepara- de.nl Straat voor straat neemt de Fast Forward Heineken Dance Parade zaterdag hartje Rotterdam in bezit. Zo'n honderd dj's op veer tig trucks zorgen voor een ongekend aantal decibellen, maar belangrijker, voor een feestelijke dancesfeer. De jubilerende Dance Parade, vier keer eerder trok de housestoet door de stad, is groter dan ooit. Vanaf vrij dag is er al van alles te doen om in de housesfeer te komen. gulden dit speciale menu voor schotelen. Ook Café-restaurant Eten, Eat Drink and Dance, Stalles, Het Gelagh en Zatkini serveren dergelijke menu's. In de Witte Aap brengt een exposi tie van de vaste FFWD fotograaf Frank Hanswijk vier jaar Dance Parade in beeld. 'Loungen en chillen' Parties zijn er eveneens volop: Rotown en Vibes houden geza menlijk de Old Skool Big Beat Party met onder meer Fat Boy Tim en de dj's Dadi en Denz Da Denz. Rijzende ster Benny Rodriguez draait van 19.00 tot 21.00 uur in Basic Beat. Hip hop, soul en old skool beats klin ken in Calypso en ook in het Bootleg café, zaal De Unie, Waterfront en in Off-Corso kan het publiek zich vast op laten warmen voor zaterdag. Bij al deze initiatieven kan Nighttown niet achter blijven; daar is de officiële Fast Forward Heineken Dance Parade Kick Off Party. Vanaf 23.00 uur staan Michel de Hey, de uit Italië afkomstige DJ Martina Carlaluna, Lounge Conjunction en de door Intech- labelbaas Carl Cox afgevaardig de Christian Smith achter de draaitafels. De housende menigte - naar ver wachting zo'n 350.000 mensen - die opgezweept door muziek dwars door de stad naar het eind feest op de Schie- haven/Lloydpier kronkelt blijft echter waar het allemaal om draait. 'Het leuke van de parade dit jaar is dat sommige dj's een eigen truck hebben', stelt Noordergraaf. 'Vorig jaar had alleen Dj Tiësto dat. Nu hebben ook Michel de Hey, Ronald Molendijk, en Ferry Corsten een eigen truck.' Scholte: 'We hebben echt een heel breed dj-pakket. Kijk, Berlijn is echt een technoparade. "Hello, ravers'", imiteert hij met Duits accent, gevolgd door een bulderende lach. Hij prijst zich gelukkig dat de muziek in Rotterdam - Henk Witteveen van Update Media verzorgt de pro grammering - diverser van aard is. Terug van weggeweest is de hardcore op de wagens van Black Out Entertainment en Back2School met onder meer Paul Elstak en Dark Raver. Latin house komt van de DNW truck. De afsluitende truck van Flügel brengt hardhouse, onder meer van Tom Harding. Al jarenlang zekerheidjes zijn de trucks van de Haagse Club «O», La Rocca en Zillion uit België, de Nighttown-truck met Michel de Hey, de Ministry of Dance-truck en de TMF-truck; deze muziek zender zal weer uitgebreid ver slag doen van het evenement. Op de Lloydpier is vanaf 16.00 uur het eindfeest, volgens het beproefde recept van drie aparte techno, trance en progressive areas. 'Op de Schiehaven heb- Fast Forward belooft een specta culaire gebeurtenis te worden. In het kantoortje van organisator Shop Around aan de Admiraal de Ruyterweg is het enthousias me in elk geval torenhoog. 'Vorig jaar was het al een enorm succes en we hopen dat minstens te evenaren', zegt Leo Noordergraaf van Shop Around. 'Dit jaar wordt het duidelijk een jubileumeditie. We gooien er alles tegenaan', stelt collega organisator Jasper Scholte van JMR Produkties. In ruim twintig gelegenheden in de binnenstad, met name de Witte de Withstraat en de Nieuwe Binnenweg, kan al vrij dag in housesfeer worden gefeest en gegeten. 'Kun jij je iets voorstellen bij een Fast Forward Heineken Dance Parade menu', vraagt Scholte. 'Nou, ik ook niet!-' -Wie dat wel weten zijn de koks van het Westerpaviljoen die de par- tygangers voor een kleine dertig 0> jputj^ Jubileumeditie Fast Forward •saw**!! [ENS - l N D 1 P F N DENT INDEX A W r ARENA 3 Schiehaven ARENAS Ieder jaar weer staat de Dance Parade garant voor doldwaze (schuim)taferelen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2001 | | pagina 9